Studij, nastava i nastavnički posao

Sve od javnog i tajnog interesa
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

31 Jan 2012, 12:46

Lastan » wrote:
Užasno beskorisna kombinacija, karakteristična za teške anarhističke jebivjetre, jest filozofija-komparativna.
Kladim se da je to završila gdja Castro.


Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

31 Jan 2012, 13:02

JPK » wrote: Jebote, ledi mi se krv u žilama i dolazi mučnina kad se sjetim da sam u drugom srednje razmatrao upisivanje filozofskog. :D
I ja isto. Još sam razmišljao i o medicini, točnije psihijatriji. Pametno sam se odlučio za treću mi dragu opciju.
JPK » wrote: To bih upisao sad, da nekim slučajem moram nešto s filozofskog, ali tada je bilo drukčije. Sram me je.
Ajme, Đepika, pa tis tija psihologiju upisat! :cerek:



ombia » wrote:
:misli:
Pa kad je počela kriza, neki poslovi su se još držali. Moja struka se još držala do prije godinu-dvije, ali onda smo i mi o'šli na bubanj. Mislim da danas samo IT-ovci ne propadaju u Hrvatskoj.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

31 Jan 2012, 13:16

vrrrlet » wrote:Mislim da danas samo IT-ovci ne propadaju u Hrvatskoj.
Krivo. :D
gonj špadi
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

31 Jan 2012, 13:30

klonka » wrote: Krivo. :D
Pa njih još traže po oglasima. :ne zna:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

31 Jan 2012, 13:37

Lastan » wrote:
U nastavu bih zapravo i želio, ali ne pod sadašnjim uvjetima. Grozim se pisanja priprema i sličnih birokratskih pizdarija koje apsolutno ničemu ne služe. Da ne govorim da bih mogao dalje lektorirati.
pripreme ti nisu birokratska pizdarija. pripreme su ti osmišljavanje onoga što ćeš raditi na satu. hvala bogu pa se više ne moraju oni birokratski obrasci ispunjavati, nego ako hoćeš, možeš na post-it papirićima raznih boja imati pripreme polijepljene po udžbeniku :zubo: (znam kolegicu koja ih actually tako radi :mig: ).
ali ostatak papirologije je birokratsko zatupljivanje.
plus još pokoji šizofreni roditelj s ružičastim naočalama, adhd-derište, ravnatelj s napoleonskim kompleksom i hitlerovskim sindromom, pokoja anonimno pozvana inspekcija... i onda se veseliš bolovanju. :mig:
zezam se, nije tako strašno, imam po razred-dva gdje me frče želudac prije nego što uđem, ali generalno mi je sama nastava ustvari zadovoljstvo.
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

31 Jan 2012, 14:00

vrrrlet » wrote:
Čoeče, u mojoj branši nema posla, a to sam upisao jer to volim i jer je traženo zanimanje. Što ste vi mislili da ćete raditi kad završite? :kokice:
mislila sam da ću raditi kao profesur i da će mi dječica donositi plodove rada svojih roditelja za dvojku :cerek: :D
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

31 Jan 2012, 14:02

Ja nisam mislila ništa. Bila sam uskuhana mozga, bilo mi je bitno samo izać van, opit se i još štošta drugo.
Uz to sam oduvijek bila lijena i neambiciozna.

I da, naravno da takva nikakva nisam završila faks. :o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

31 Jan 2012, 14:22

MadnessInMethod » wrote:pripreme ti nisu birokratska pizdarija. pripreme su ti osmišljavanje onoga što ćeš raditi na satu. hvala bogu pa se više ne moraju oni birokratski obrasci ispunjavati, nego ako hoćeš, možeš na post-it papirićima raznih boja imati pripreme polijepljene po udžbeniku :zubo: (znam kolegicu koja ih actually tako radi :mig: ).
A da?

Kad sam slušao metodiku, još je bilo pravilo da moraju biti oni jezivi obrasci. Ja sam, kao student, smio to malo skratiti, ali kad sam vidio kako izgleda puna verzija, smučilo mi se.
Nemam ja ništa protiv pripremanja za nastavu, daleko od toga. Ali ideja da me netko može jebati kao mladog majmuna jer, ne znam, imam navedenih deset potencijalnih aktivnosti i onda iskoristim samo tri koje odaberem u skladu s raspoloženjem u razredu ispunjava me blagim užasom.
Pa plan ploče, pa pisanje svega od pozdrava nadalje... da sam želio biti glumac, bio bih studirao glumu. A i onda bi mi drugi pisali didaskalije.

Ako je taj dio riješen, mogao bih i ponovo razmisliti.
ali ostatak papirologije je birokratsko zatupljivanje.
Nemoj reć. :D
plus još pokoji šizofreni roditelj s ružičastim naočalama, adhd-derište, ravnatelj s napoleonskim kompleksom i hitlerovskim sindromom, pokoja anonimno pozvana inspekcija... i onda se veseliš bolovanju. :mig:
zezam se, nije tako strašno, imam po razred-dva gdje me frče želudac prije nego što uđem, ali generalno mi je sama nastava ustvari zadovoljstvo.
Ja se ne bojim roditelja. Svaki roditelj koji bi mi došao s pričama kako njegovo dijete fantastično zna morao bi nastaviti komunikaciju na engleskom jeziku.
Što? Ne ide? Kako onda znaš da tvoje čedo ima pojma?
Ne bojim se nešto ni klinaca; em ja mogu biti razmjerno zastrašujuć, em mi ne smeta lagani kaos u učionici.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

31 Jan 2012, 15:04

Lastan » wrote: A da?

Kad sam slušao metodiku, još je bilo pravilo da moraju biti oni jezivi obrasci. Ja sam, kao student, smio to malo skratiti, ali kad sam vidio kako izgleda puna verzija, smučilo mi se.
Nemam ja ništa protiv pripremanja za nastavu, daleko od toga. Ali ideja da me netko može jebati kao mladog majmuna jer, ne znam, imam navedenih deset potencijalnih aktivnosti i onda iskoristim samo tri koje odaberem u skladu s raspoloženjem u razredu ispunjava me blagim užasom.
Pa plan ploče, pa pisanje svega od pozdrava nadalje... da sam želio biti glumac, bio bih studirao glumu. A i onda bi mi drugi pisali didaskalije.

Ako je taj dio riješen, mogao bih i ponovo razmisliti.
ti si onda davno slušao metodiku :mig:
obrasci nisu više bili u uporabi kad sam ja slušala metodiku, a tome već ima godina...
za studentske pripreme smo morali pisati markove konake, ali kada jednom dođeš u razred, bitno je da možeš pokazati papir sa pripremom ako baš netko traži, ali nitko ne propisuje kako ta priprema mora izgledati.

Ja se ne bojim roditelja. Svaki roditelj koji bi mi došao s pričama kako njegovo dijete fantastično zna morao bi nastaviti komunikaciju na engleskom jeziku.
Što? Ne ide? Kako onda znaš da tvoje čedo ima pojma?
Ne bojim se nešto ni klinaca; em ja mogu biti razmjerno zastrašujuć, em mi ne smeta lagani kaos u učionici.
ja čak potičem lagano kaotičnu atmosferu, jer odgovara mojoj osobnosti i mom stilu predavanja. volim da su mi učenici opušteni, jer ako su opušteni onda su veće šanse da će mi razgovarati na ciljanom jeziku. engleski predajem u nižim razredima, i tamo se ispucam po pitanju raznih igara, a u višim razredima predajem njemački - tamo se ubijem da bih im razbila blokadu u glavi i natjerala ih da kažu nešto na njemačkom, makar i promašili koji rod, broj, padež, lice... za što opet određena doza kreativnog nereda dobro dođe.
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

31 Jan 2012, 16:30

E viš, ja sam prestroga za rad s malcima. :D Meni bi najbolje odgovarao rad u gimnaziji zapravo. Ovak samo cijedim svoje sirote pačiće koji mi dolaze na individualni rad. :D
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

31 Jan 2012, 16:45

Lastan » wrote:[url=https://trkeljanje.com/viewtopic.php?p=103666#p103666] Moj je OCD ograničen na jezik, ali ipak je OCD. Ne mogu se prisiliti na ostavljanje loših i pogrešnih prijevoda samo zato što su uvriježeni,rati.[/color]
Nisam od struke, moze li pojasnjenje cime se tvrtka bavi kad se bavi lokalizacijom? :ne zna: Hvala.

OCD? Obsessive-compulsive-disorder? Ili neki vas strucni termin? Ili oboje istovremeno?
Morticia wrote:Ja nisam mislila ništa. Bila sam uskuhana mozga, bilo mi je bitno samo izać van, opit se i još štošta drugo.
Uz to sam oduvijek bila lijena i neambiciozna.

I da, naravno da takva nikakva nisam završila faks. :o
Ti si meni super. Ozbiljno.
Da mi je tvoj zen dostici.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

31 Jan 2012, 17:35

MadnessInMethod » wrote:
ti si onda davno slušao metodiku :mig:
obrasci nisu više bili u uporabi kad sam ja slušala metodiku, a tome već ima godina...
za studentske pripreme smo morali pisati markove konake, ali kada jednom dođeš u razred, bitno je da možeš pokazati papir sa pripremom ako baš netko traži, ali nitko ne propisuje kako ta priprema mora izgledati.
Nije bilo tako davno, ali možda su prije postojali neki još užasniji obrasci. :ne zna:
Koliko je meni objašnjeno, prvih par godina moraš imati detaljne pripreme, a onda se možeš zajebavati.
Ako više nije tako, izvrsno. Ilijade i odiseje od priprema stvarno nikome ne koriste.
ja čak potičem lagano kaotičnu atmosferu, jer odgovara mojoj osobnosti i mom stilu predavanja. volim da su mi učenici opušteni, jer ako su opušteni onda su veće šanse da će mi razgovarati na ciljanom jeziku. engleski predajem u nižim razredima, i tamo se ispucam po pitanju raznih igara, a u višim razredima predajem njemački - tamo se ubijem da bih im razbila blokadu u glavi i natjerala ih da kažu nešto na njemačkom, makar i promašili koji rod, broj, padež, lice... za što opet određena doza kreativnog nereda dobro dođe.
Kao i rh4ps0dy, ja sam prestrog za klinčadiju. Da ne govorimo o tome da nipošto nisam dovoljno ekstrovertiran da bih radio s nižim razredima. Božemesačuvaj.
Ali zato znam iskoristiti ekstrovertirane učenike da pokrenu diskusiju. :D
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

31 Jan 2012, 17:37

rh4ps0dy » wrote:E viš, ja sam prestroga za rad s malcima. :D Meni bi najbolje odgovarao rad u gimnaziji zapravo. Ovak samo cijedim svoje sirote pačiće koji mi dolaze na individualni rad. :D
a ono, kome ne bi? to je više-manje jedina škola u kojoj učenici još donekle hoće učiti, i u kojoj im je bitno i kakve će ocjene imati i koliko će naučiti.
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

31 Jan 2012, 17:38

ombia » wrote:Nisam od struke, moze li pojasnjenje cime se tvrtka bavi kad se bavi lokalizacijom? :ne zna: Hvala.
Kao što rekoh, prevodi sučelja kojekakvih programa na hrvatski jezik. Konkretna tvrtka često prevodi Microsoftove programe kao što su Windows i Office.
OCD? Obsessive-compulsive-disorder? Ili neki vas strucni termin? Ili oboje istovremeno?
Zapravo, CDO. Isto to, samo sa slovima posloženim abecednim redom. KAKO I TREBA BITI. :zubo:

I da, ma koliko inače imao opšti haos, kad prevodim i lektoriram nema zajebancije: čak ne dopuštam da se pogrešno lomi -ije- u riječima, ma koliko mi grafičari govorili da to softver radi automatski. Neka radi; ne radi kako spada.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

31 Jan 2012, 18:48

ombia » wrote:
Ti si meni super. Ozbiljno.
Da mi je tvoj zen dostici.
To ti je skroz lako. Kupi si litru rakije, i ožeži.


Ja bih volio raditi u školi. Naravno, u gimnaziji. Toliko mozgova koje bih mogao kontaminirati svojim pogledom na svijet, a sigurno bi se našla i koja napredna omladinka. Kad god sam vodio grupu ljudi tih godina, jeli bi mi iz ruke. Nažalost, zbog smrdljivog profesionalizma mi nikad nisu jeli iz nečeg drugog. :tuzni:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

31 Jan 2012, 20:00

Moj faks je odličan utoliko što ima jako niske upisne kvote pa ne uspije lansirati na tržište rada prevelike količine radnika koje osposobe za ništa. A uopće nije bilo utopističko upisivati ga, a i danas se čini perspektivan. Oh zabludo, ime ti je moj faks.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

31 Jan 2012, 22:36

To vi samo mislite da ste prestrogi za klinčadiju :D
Tako je i paprika ponosno mislila da se maloj djeci ledi krv u žilama kad ju vide, a kad ono :o

Doduše, ja ih bezočno i kandžijom tjeram da rade/pišu/prevode/ispunjavaju/rješavaju :ne zna:
Uglavnom zato da mi ne laprdaju i ne pričaju o đastinu biberu ( :mama: ) i svojoj baki i kak su bili na skijanju i to :o


p.s. Mi smo struka koja ne propada :o
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

31 Jan 2012, 23:01

A.P. » wrote:To vi samo mislite da ste prestrogi za klinčadiju :D
Tako je i paprika ponosno mislila da se maloj djeci ledi krv u žilama kad ju vide, a kad ono :o

Doduše, ja ih bezočno i kandžijom tjeram da rade/pišu/prevode/ispunjavaju/rješavaju :ne zna:
Uglavnom zato da mi ne laprdaju i ne pričaju o đastinu biberu ( :mama: ) i svojoj baki i kak su bili na skijanju i to :o


p.s. Mi smo struka koja ne propada :o
ja svoje na njemačkom pustim i o biberu da pričaju, i o tome što su gledali na tv-u, i o igricama na fejsu, samo jedan uvjet imam - mora se pričati na njemačkom. :zubo:
(moram li reći da imam jako malo skretanja s teme? :mig: )

a krv se u žilama nikome ne ledi kada me vidi. eventualno ujutro bez šminke nakon što mi dijete nije spavalo od 2 do 8... ali trenutno takva ne izlazim iz kuće, kamo li na posao... takvu će me tek za godinu dana gledati.
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

31 Jan 2012, 23:02

A.P. » wrote:To vi samo mislite da ste prestrogi za klinčadiju :D
Tako je i paprika ponosno mislila da se maloj djeci ledi krv u žilama kad ju vide, a kad ono :o
Ja se samo sjetim osnovaca kojima sam predavao na praksi. Peti razredi. :E
I kolega s faksa koji bi mi, nakon što smo po prvi put porazgovarali, priznavali da nisam tako strašan ili arogantan kao što se činim izdaleka. :rofl:
Doduše, ja ih bezočno i kandžijom tjeram da rade/pišu/prevode/ispunjavaju/rješavaju :ne zna:
Uglavnom zato da mi ne laprdaju i ne pričaju o đastinu biberu ( :mama: ) i svojoj baki i kak su bili na skijanju i to :o
Moj je nastavnički uzor Severus Snape. :kava:
p.s. Mi smo struka koja ne propada :o
Ja se nadam da ću otperjati u Kinu ili Japan na par godina i ondje predavati engleski.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

31 Jan 2012, 23:12

Ja se nadam da ću otperjat negdje i ne predavat engleski :o
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

01 Feb 2012, 00:02

A.P. » wrote: Stariji srednjoškolci i studenti, to već ne :mad: Zadaš im, oni sjede i brbljaju. E onda im sljedeći put doneseš blic test present perfecta, past perfecta i past simpla - choose the correct verb form :durica:
Da se i to zaobići. :raspa:
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

01 Feb 2012, 01:05

JPK » wrote: Kladim se da je to završila gdja Castro.
Aupićku :D
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

01 Feb 2012, 09:24

Herp » wrote:
Aupićku :D
Pogodio sam? :lux:
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

01 Feb 2012, 09:25

Daj Đepika radije ti nama reci što si htio studirat. :D
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

01 Feb 2012, 09:47

Morticia » wrote:Daj Đepika radije ti nama reci što si htio studirat. :D
Filozofiju i nederlandistiku. :raspa:
Biti i mniti svemiropolisno
Post Reply