Izvannastavne aktivnosti i pretrpavanje dječjih rasporeda

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

01 Feb 2012, 12:34

kukuriku » wrote:Ja sam ponosna na sebe, zapravo. :raspa:
Zanemarivanjem djece (čitaj, oglušivanjem na njihovo kmečenje da im napišem zadaću, dam jesti, obrišem guzicu, odem nešto kupiti) postigla sam to da imam vrlo samostalnu djecu.
Što se tiče izvannastavnih pizdarija, inzistirala sam da moraju imati JEDNU, ozbiljnu, jer inače imaju previše slobodnog vremena koje upražnjavaju na smišljanje i provođenje u djelo smišljenih pizdarija.
It tejks van tu nou van. :cerek:
Morticia » wrote:Zato što objektivno jesu.
Banalni primjeri- internet i puno gušći promet.
Promet je gušći, ali su auti sigurniji, sporije se kreću, a prometna signalizacija je bolja.


Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

01 Feb 2012, 12:37

I ja poznajem jednu takvu.
Dobila je živčani slom kad je pala vozački, doslovno.

Ne tvrdim da će i ovi tvoji jednom dobiti živčani slom, samo me sjetilo.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

01 Feb 2012, 12:38

MadnessInMethod » wrote:poznajem nekoliko komada djece kojima je svaka minuta u danu iskorištena. dva moja učenika nižih razreda, braću, koji idu na hrpetinu aktivnosti: dodatni engleski, glazbena škola, gimnastika, plivanje, zbor (odvojeno od glazbene, crkveni, mislim), ples, mali nogomet u sklopu škole... i nitko ih ni na jednu aktivnost ne prisiljava. čak su bili očajni kada su, zbog promjene rasporeda (kod njih ili roditelja, nisam sigurna) morali odustati od jedne aktivnosti (engleski je šaptom pao, jer njega ipak imaju u školi). dečki su uz to odlikaši, stignu se družiti s prijateljima, igrati na kompjuteru, vole čitati i čitaju dosta... ja ne kužim koliko sati ima njihov dan, ali vidi se da uživaju u svakoj pojedinoj aktivnosti na koju idu.
A možda samo uživaju zadovoljavati svoje roditelje i njihove bolesne ambicije, jer drukčije ne dobivaju pažnju.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

01 Feb 2012, 12:38

vrrrlet » wrote:
Promet je gušći, ali su auti sigurniji, sporije se kreću, a prometna signalizacija je bolja.
I svejedno nikad više ljudi i dječurlije nije ginulo u prometu nego danas.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

01 Feb 2012, 12:40

JPK » wrote: A možda samo uživaju zadovoljavati svoje roditelje i njihove bolesne ambicije, jer drukčije ne dobivaju pažnju.
znam i roditelje, ne čine se takvima. možda dojam vara, ali isto kao i kolega, cijelo vrijeme ih najviše birne da dečkima to sve nije previše...
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

01 Feb 2012, 12:41

Od kada se auti sporije kreću? Ima ih duplo više (zato ima i signalizacije), a sigurniji su za vozača, a ne dijete koje se kreće uz cestu.
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

01 Feb 2012, 12:42

Bajo, sad si me sjetila, išla je sa mnom na balet djevojčica čija je ozarena majka forsirala tu baletnu školu ne bi li od male pokušala napraviti novu Sylvie Guillem. Mala je bila simpatična debeljuca s dvije lijeve noge, ali je zato dvije godine starija prva rodica bila prirodni talenat, graciozna, otvorena, s fantastičnim sluhom... pa je majka zaključila da njeno dijete ne smije zaostajati. Ja sam za to da se dijete upiše na nešto umjesto da čami doma, ali pobogu, valjda ga poznaješ dovoljno da vidiš da mu 6-7-8 godina maltretiranja s nečim što ga ne zanima neće donijeti nikakvu preludu korist u životu.
gonj špadi
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

01 Feb 2012, 12:47

klonka » wrote:Bajo, sad si me sjetila, išla je sa mnom na balet djevojčica čija je ozarena majka forsirala tu baletnu školu ne bi li od male pokušala napraviti novu Sylvie Guillem. Mala je bila simpatična debeljuca s dvije lijeve noge, ali je zato dvije godine starija prva rodica bila prirodni talenat, graciozna, otvorena, s fantastičnim sluhom... pa je majka zaključila da njeno dijete ne smije zaostajati. Ja sam za to da se dijete upiše na nešto umjesto da čami doma, ali pobogu, valjda ga poznaješ dovoljno da vidiš da mu 6-7-8 godina maltretiranja s nečim što ga ne zanima neće donijeti nikakvu preludu korist u životu.
Zašto bi dijete čamilo doma? Ja nisam nikad probao nikakvu izvannastavnu aktivnost, osim onih kojima sam se sam bavio, a u slobodno vrijeme sam išao cestom s praćkom i razbijao javnu rasvjetu.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

01 Feb 2012, 12:50

klonka » wrote:.... Ja sam za to da se dijete upiše na nešto umjesto da čami doma, ali pobogu, valjda ga poznaješ dovoljno da vidiš da mu 6-7-8 godina maltretiranja s nečim što ga ne zanima neće donijeti nikakvu preludu korist u životu.
i ja sam za to da istražuju :top:
a to što roditelj vidi, ili bi trebao, ne znači da i razumije
vrlo lako je moguće da neuspjeh pripišu lijenosti, a ne nedostatku kapaciteta
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

01 Feb 2012, 12:54

Ze. » wrote:Vi mene zovite čobanom do mile volje, ali te i takve ritmike, satovi crtanja i nekakvi treninzi ja djetetu ni ne bi davao do srednje škole ili kasne osnovne. Mislim - čemu? :ne zna:

I loptu i bojice i muziku može ganjati doma i po dvorištu. Čemu to dizati na neke uvišene, poluprofesionalne, tečajne forme? I nije da djetetu ne bi pružio priliku. Samo mislim da ukoliko ima talenta i ljubavi prema takvim (umjetničkim, sportskim i inim) zanimanjima, treba ga pustiti da se slobodno razvija dok je manje, a ukoliko kao starije želi poći tim putem, onda ga tečajevi isprofiliraju.
Djetetu bi "hobi" trebala biti igra, i to slobodna. Bilo to crtanje, šutanje lopte ili pomahnitalo plesanje.

Dakle, o kojim nježnim godinicama pričamo?
Pa čuj, ako nam mala ima potencijala postat Ronaldo (ili kako se ono zove) onda će definitvno morat na nogomet prije petnaeste. :ne zna:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

01 Feb 2012, 12:57

Morticia » wrote:
Pa čuj, ako nam mala ima potencijala postat Ronaldo (ili kako se ono zove) onda će definitvno morat na nogomet prije petnaeste. :ne zna:
Ah, da, taj čarobni sport...ne znam, kontroverzna tema. Djeca trebaju krenuti s intenzivnim treningom prije nego što mogu shvatiti što ih čeka u žrvnju profesionalnog sporta.
Srećom, s našim genima i nije u nekoj opasnosti. :D
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

01 Feb 2012, 12:59

kukuriku » wrote:
Tako je i moja.
I na gitaru.
I na rukomet. I na karate. I još na nešto, zacijelo, ali zaboravih.
Pićka mala. :durica:
Nemoj tako, još se nije našla u nečemu. Za par godina će se sigurno naći, kada otkrije alkohol, drogu, rokenrol i kurac.
Ze. » wrote:Ja svojoj ne bi dao na balet. Gledao sam Black Swan. :D

Vi mene zovite čobanom do mile volje, ali te i takve ritmike, satovi crtanja i nekakvi treninzi ja djetetu ni ne bi davao do srednje škole ili kasne osnovne. Mislim - čemu? :ne zna:

I loptu i bojice i muziku može ganjati doma i po dvorištu. Čemu to dizati na neke uvišene, poluprofesionalne, tečajne forme? I nije da djetetu ne bi pružio priliku. Samo mislim da ukoliko ima talenta i ljubavi prema takvim (umjetničkim, sportskim i inim) zanimanjima, treba ga pustiti da se slobodno razvija dok je manje, a ukoliko kao starije želi poći tim putem, onda ga tečajevi isprofiliraju.
Djetetu bi "hobi" trebala biti igra, i to slobodna. Bilo to crtanje, šutanje lopte ili pomahnitalo plesanje.

Dakle, o kojim nježnim godinicama pričamo?
Ali Ze, ne vodiš dijete na crtanje/ritmiku/zumbu/rumbu/bumbu zbog djeteta, nego zato da ti možeš na miru pušiti drogu u stanu dok ga nema. A dijete mora vršiti socijalne kontakte s vršnjacima, da bi jednog dana znalo od koga će kupovati svoju drogu.
Morticia wrote:
I svejedno nikad više ljudi i dječurlije nije ginulo u prometu nego danas.

Akciju „Djeca, prijatelji u prometu“ MUP kontinuirano provodi od 1995. godine, a od tada se broj smrtno stradale i ozlijeđene djece na hrvatskim prometnicama znatno smanjio.
:kava: :D
Ze. wrote:Od kada se auti sporije kreću? Ima ih duplo više (zato ima i signalizacije), a sigurniji su za vozača, a ne dijete koje se kreće uz cestu.
Pa kreću se sporije otkad su uvedena stroža ograničenja oko škola i ležeći policajci. A auti jesu prvenstveno sigurniji za vozača, ali su sigurniji i za dijete.

Danas se vrše testovi oko oblika prednjeg dijela automobila ne bi li konačni dizajn bio što nježniji prema starcu ili djetetu u koje se zabija s brzinom od nekoliko desetaka kilometara na sat.

Moj auto je toliko ugodan za sudionike da mi dođe da se zabijem u treći ce iz milja.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

01 Feb 2012, 12:59

Kontroverzna, da.
Al' eto, jbga, zamisli da nam se dogodi takva nesreća da je buba neki baš, baš jeben talent za sport. :zubo:
Šta ćemo?! :mama:
Ne mo'š je tjerat da završi FER ako će htjet šutat loptu. :mama:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

01 Feb 2012, 12:59

Ze. » wrote:
Djeca trebaju krenuti s intenzivnim treningom prije nego što mogu shvatiti što ih čeka u žrvnju profesionalnog sporta.
tak' je,uz intenzivan trening i prikladan doping :o
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

01 Feb 2012, 13:01

vrrrlet » wrote: Promet je gušći, ali su auti sigurniji, sporije se kreću, a prometna signalizacija je bolja.
Sporije se kreću? :misli:


Kod mene u ulici ne postoji dječje igralište. Djeca se igraju na cesti. Voze bicikle ili se igraju s loptom. Samo čekam kad će netko od kretena koji misli da je moja ulica trkaća staza pogaziti neko od djece.
gonj špadi
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

01 Feb 2012, 13:03

vrrrlet » wrote: Ali Ze, ne vodiš dijete na crtanje/ritmiku/zumbu/rumbu/bumbu zbog djeteta, nego zato da ti možeš na miru pušiti drogu u stanu dok ga nema. A dijete mora vršiti socijalne kontakte s vršnjacima, da bi jednog dana znalo od koga će kupovati svoju drogu.
A, ne, ipak, ne želim da kupuje svoju drogu od ovih sa baleta. Oni su mahom na PCP-u. :eek:
Morticia » wrote:Kontroverzna, da.
Al' eto, jbga, zamisli da nam se dogodi takva nesreća da je buba neki baš, baš jeben talent za sport. :zubo:
Šta ćemo?! :mama:
Ne mo'š je tjerat da završi FER ako će htjet šutat loptu. :mama:
Tješit ćemo se jahturinom i apartmanima na moru. :D
User avatar
Vodena
Posts: 2100
Joined: 17 Sep 2011, 23:58

01 Feb 2012, 13:05

Proljeće,ljeto i jesen moji dečki stalno nabijaju po lopti. Od košarke pa do nogometa.
Mali je dobio koš za nagradu što se skinuo od pelena. Tako da je rano naučio igrat košarku. :raspa:
Bicikli su isto u pripravnosti, a vole se igrat i preživjeti u divljini. Prije pol mjeseca su išli pod punom ratnom spremom dva sata u divljinu (okolo kuće imam polja i šumarke) i vratili se blatni do pasa, s doživljajima. Poveli su i malog susjeda koji im je rekao da je on tim putem išao u ni manje ni više nego u Zagorje. :rofl:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

01 Feb 2012, 13:06

:rofl: :rofl: :rofl:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Vodena
Posts: 2100
Joined: 17 Sep 2011, 23:58

01 Feb 2012, 13:06

:facepalm:
Preko kanala u Zagorje. :rofl:


Jebte se s tim baletom. Moja kćer sad misli da su svi oni maksimalno obdareni. :raspa: Baletani. :rofl:

P.S Imala je dalekozor. :facepalm:
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

01 Feb 2012, 13:16

Vodena » wrote: Poveli su i malog susjeda koji im je rekao da je on tim putem išao u ni manje ni više nego u Zagorje. :rofl:
:rofl:

mogla bi ti svoje uputiti od tamo, a ja svoju s ove strane pa nek' nam jave kad se sretnu :cerek: :D
User avatar
Vodena
Posts: 2100
Joined: 17 Sep 2011, 23:58

01 Feb 2012, 13:19

Nađu se kod naplatnih. :rofl:
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

01 Feb 2012, 13:51

vrrrlet » wrote: Ali Ze, ne vodiš dijete na crtanje/ritmiku/zumbu/rumbu/bumbu zbog djeteta, nego zato da ti možeš na miru pušiti drogu u stanu dok ga nema.
puno je lakše staviti dijete pred tv i zapaliti drozu na balkonu
nego mrdnuti dupe iz stana, ići pola sata do nečeg što traje 45 minuta i onda back. propustio si dva sata drkanja kurca ili pušenja, što ti draže
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

01 Feb 2012, 13:57

Jbte blaze, što si se toliko ražestila, šta ti je? :confused:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

01 Feb 2012, 13:58

blaze » wrote: puno je lakše staviti dijete pred tv i zapaliti drozu na balkonu
nego mrdnuti dupe iz stana, ići pola sata do nečeg što traje 45 minuta i onda back. propustio si dva sata drkanja kurca ili pušenja, što ti draže
Oh, drago je meni oboje, radim to istovremeno. Crtanje traje sat i pol. I neka idu sami, ako može skakati s grede, jahati, plivati u hladnoj vodi, mačevati, znojiti se sat vremena, onda može i tramvajem ili biciklom doći do cilja.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

01 Feb 2012, 13:59

Kad sam ja bio klinjo, stalno sam bio vani, pa su mi je stara mogla pušiti droze do mile volje. Da je bila pametna.
Ni sama ne zna koliko je sreće imala što me nije morala vozikati, ali ja sad znam koliko sam sreće imao što se nisam morao voziti s njom (ima neiskorišten dar za izbjegavanje samoizazvanih frontalki).
Post Reply