Oružje u kući

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

08 Jan 2012, 20:53

..a unda » wrote: ne samo o koristenju usko gledano, nego i o drzanju, pa cak i nosenju, ako je netko vec u takvoj fazi. :zubo: :D
uostalom, nekada je bio predmet ono i dsz. i cak se i pucalo iz puske. ne zelim sad govoriti zasto je taj predmet izbacen, a neki drugi uvedeni i ima li to ikakve veze s porastom nasilja i liberalno komericijalnim drustvom nasilja :zubo: , ali taj predmet se mogao danas uobliciti u nesto drugo, prilagoditi ovim vremenima. bio bi buno korisniji nego neki predmeti koji agresijom kroz celofan mira, stvaraju vrlo agresivne i neuroticne osobe, po mom misljenju. :D
Imamo NATO, nek nas brane. :zubo: Kad već spominješ ONOiDSZ, postojale su nekad i obavezne vojne vježbe za odraslu raju. Smijeh. I onda, a kamoli danas. Još se sjećam kad su, bilo ćaća, bilo mater, govoril kako moraju navit sat jer sutra u 3 ujutro imaju nenajavljenu vojnu vježbu. :rofl:

Čemu masovno učit kako se koristi oružje? Nema oružje sto i jednu svrhu. 'Ništa nas ne smije iznenaditi'-doba je proslost.
Po meni bi represija ovdje dala bolje rezultate. Imaš ilegalno oružje-marš u zatvor i još plati globu. A ne, kod nas si fora ako ti je ćaća napunio podrum bombama iz rata.


User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

08 Jan 2012, 21:02

..a unda » wrote:
ako nitko ne trazi, zasto onda zastitari nose oruzje?
Da zastraše, rekoh ti. Da odvrate raju od suludih misli. Ako vidiš na cesti dva lika koja iz banke do, recimo, nekog kamiončića nonšalantno u rukama prenose vreće s novcem i niko ih ne čuva, moglo bi ti, pogotovo ako si malo jači i brzo trčiš, past na pamet da posegneš za tim novcem. Ako tu dvojicu čuvaju dva dobro naoružana gospojina, nećeš se puno pouzdavat u svoje trkačke sposobnosti, neg ćeš počet razmišljat o nečem sasvim desetom. O ručku, npr.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

08 Jan 2012, 21:13

Pješčana » wrote: zato sam i staaila na Okrugli, a ne na OSO, da tema može rasti. poslala bih svoje dijete na karate prije nego na veslanje, jer bi mu karate pokazao kako koristiti vlastito tijelo, i kako se snaći u mogućoj nezgodnoj situaciji. ako ta situaciji nije na čamcu na Kupi, ne znam kako bi mu veslanje moglo pomoći. osim da uskoči u neki drugi čamac i odvesla :D
..pa eto, za te neke..kao se zovu, borilacke vjestine u kojima se, bit cu slobodan reci, u fazi vjezbi (pa nekad i na natjecanjima) uci kontrola pokreta i uzdrzavanje od kontakta, za sto treba dobro istrenirati i psihu, sto je po meni nadasve vrijedna vjestina.
dobro poznavanje tih nekih borilackih vjestia i tehnika (dakle fizika u skladu sa psihom), u dometu ekstremiteta, pa i nesto dalje, moze biti puno opasnija od nekog pistolja.. :zubo:

ali, to se to dugo trenira, uci, a vatrena oruzja su jos uvijek u nekoj impulzivnoj i stihijskoj sferi. ne treba uciti nista, za male pare imas moc odlucivati o necijoj egzistenciji, ako si taj dan raspolozen za to.

dakle, nije najvaznija edukacija i odgoj kako stisnuti okidac, sto ne znaci da to nije najjeftinije, pripucati da bi se ostvario neki vlastiti interes. zato i oruzja ima toliko, zato se to negdje i zove demokratizacijom, pravilnijom raspodjelom moci, zato je i jedan od razloga zasto je danasnje drustvo ovisno o strahu, jer inace..kako drugacije ostvariti profit.

da ne idem sad na osmu temu, banke ne rade nista drugo nego pljackasi banaka, samo sto to banke rade nadsustavno i nadorganizirano, ali zakonito, za razliku od ovih mikro pljackasa. ako i nije trenutno zakonito, zakoni se promijene, ali mikro pljackasi su uvijek s druge strane tih zakona, demonizorani i nasusno potrebni da bi se proglasenjem neceg lose, prikazala vlastita dobrost, opcedobrobitna racionalnost, pa cak i uloga zrtve.

dakle, ako cemo govoriti o edukaciji i odgoju sto se tice oruzja, ako govorimo o odricanju od oruzja u nasim rukama (mozda zato jer se bojimo sebe ili je jednostavno to onaj obicni, imali neki drugi, strah od neznanja), onda se zapitajmo kava sva oruzja imamo, kako ih koristimo i zasto to ne smatramo oruzjem, nego denotacijski ili pojmovno tome tepamo nekako drugacije?
govorimo o odgoju malo sire, pa ce i tema o oruzju naci svoju nisu.

ok, nisam mislio da se ovdje govori tako opcenito, ali htio sam samo napomenuti da bi se mozda i takvo pitanje trebalo imati na umu kad strogo i odredjeno gledamo (zelimo gledati?) izdvojeno na neki problem.. :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

08 Jan 2012, 21:36

nina williams » wrote: Imamo NATO, nek nas brane. :zubo: Kad već spominješ ONOiDSZ, postojale su nekad i obavezne vojne vježbe za odraslu raju. Smijeh. I onda, a kamoli danas. Još se sjećam kad su, bilo ćaća, bilo mater, govoril kako moraju navit sat jer sutra u 3 ujutro imaju nenajavljenu vojnu vježbu. :rofl:

Čemu masovno učit kako se koristi oružje? Nema oružje sto i jednu svrhu. 'Ništa nas ne smije iznenaditi'-doba je proslost.
Po meni bi represija ovdje dala bolje rezultate. Imaš ilegalno oružje-marš u zatvor i još plati globu. A ne, kod nas si fora ako ti je ćaća napunio podrum bombama iz rata.
takvo je onda bilo vrijeme. smijeh nesmijeh, ali koliko je onda bilo pljacki banaka? kolika je onda bila neka sigurnost po gradovima nocu, a kolika danas?

nazalost..ponavljam, nazalost, bojim se da ce doci, relativno uskoro, vrijeme kad ce oruzje biti poput danas mobitela. mozda se cak i integriraju u jedan gadzet.. :zubo:

ne mozemo propagirati nenasilje i svakodnevno od medija, preko komp igrica, reklama, sporta, politike, posla, prometa, pa do svakodnevne retorike, prisustvovati i kreirati razne oblike nasilja, koji put kao napadac, koji put u ono sto bi nazvali.. obrambenoj ulozi.
to sto se ne koristimo oruzjem kojeg smo odabrali nazvati vatrenim, mozda i zato da bi se napravila distinkcija od naseg ponasanja, ne zeleci da se ono smatra agresivnim, nego cak i suprotnim..

nnni, ono, dsz, mislim da jos uvijek u nekim oblicima prakticiraju svicarci, prilagodjeno njihovim uvjetima.
japanci imaju potresne ili kako se vec zovu te vjezbe.
kazem, taj ono i dsz se mogao razviti u nesto drugo. pa danas ko ludi nicu neki fakulteti, administrativni uredi za sto ono..za zastitu neku, za upravljanne katastrofama i kontrakatastrofama..pa sto je to nego ono i dsz u profesionalnoj izvedbi?
nemoj se cudit ako uskoro pocne nicati po kotarevima, pa navise, razni odbori i organizacije, vrlo slicni funkcionalno onome sto je bio dsz.., a ono..polako. sad ga nema, ali nije ga bilo ni prije sto godina, polako, postmoderna je vec prosla, kombinacije ce bit mastovite do nezamislivosti.. :zubo:

samo od represije nemas nista. onaj ko je odlucio imat oruzje ili cak pucat, imat ce ga ovako ili onako i koristit ce ga kako mu se svidi. da netko ima dozvolu za oruzje, ne znaci manju opasnost po tebe ili mene. dozvola za legalno ili ilegalo oružje ne predstavlja garanciju za bilo sto. samo oruzje i to vatreno, predstavlja i te kakvu garanciju za nesto. :zubo:

dakle, sve s razumom i mjerom, i sto je vise znanja, manje je straha.. :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

08 Jan 2012, 21:49

nina williams » wrote: Da zastraše, rekoh ti. Da odvrate raju od suludih misli. Ako vidiš na cesti dva lika koja iz banke do, recimo, nekog kamiončića nonšalantno u rukama prenose vreće s novcem i niko ih ne čuva, moglo bi ti, pogotovo ako si malo jači i brzo trčiš, past na pamet da posegneš za tim novcem. Ako tu dvojicu čuvaju dva dobro naoružana gospojina, nećeš se puno pouzdavat u svoje trkačke sposobnosti, neg ćeš počet razmišljat o nečem sasvim desetom. O ručku, npr.
..nije to bas sve tako. ti zastitari s oruzjem se nesto kao vojnici na strazi..mete. i ponavljam..pa neka, ako je vec neko navrnuo opljackat neku banku ili kombi, pa neka nosi. di ce sa tim novcima? sta ce, kud ce? ice opet platit kredit u nekoj drugoj banci koja ga nece pitat odakle mu novci. :zubo:

mislim, nek ih nosi djava..banka zbog tih novaca nece propast, a da to taj zastitar plati zivotom ili zdravljem, to sto banka nece radi toga propast, a samo zato jer je prvi na udaru i to zato jer nosi pistolj..pa to je suludo.
nek opljackaju i nek nikog ne diraju, a poslije nek ih policija lovi, nek ih love banke, nek gledaju transakcije..i onako sve nadgledaju.
a kad neko u banku, neki mafijas ili njegov odvjetnik polozi deset miljuna dolara u banku, jel ta banka kaze..znate sta, vas novac nam se ne svidja?
uzmu ga oni i te kako, spreme ga oni u kucicu i ne pitaju puno. cak i kad policija dodje pitat, jedva nekako, tamo amo, nesto kazu i to kad procijene da im je veci rizik i gubitak ne rec, nego rec. osim toga i kad daju policiji mozda vec nekako, nakon dugih procesa, neke informacije, ne daju i novac. on je u kucici, tj u prometu, kamatice idu.. :ne zna:

osim toga, onaj tko riskira opljackat banku za..koliko..sto dvjeto..hiljada kuna..ma daj sta das, kolko ima, sta mislis da taj nije toliko ocajan da bi mu mozda smetao neki naoruzani zastitar? pa on mu je glavna prepreka koju treba ukloniti. da nije naoruzan, ne bi ga bas bilo bas toliko briga.. :ne zna:
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

08 Jan 2012, 23:03

nina williams wrote: Može pucat, nije to problem. Većinom. :zubo: Ima svakakvog oružja.
Problem je što ne može baš kontrolirat prst. Pa bi moglo lako okinut i kad ne misli.
(A da ne ulazimo u to kako nije baš u stanju pojmit smrt i ubojstvo na isti način kao i odrasli.)
Pa naučiš ga ono osnovno - da nikad ne drži prst na okidaču. Ne znam jesi li primjetila, ali je onaj kažiprst s kojim se puca uvijek ispravljen.
Lastan » wrote: Ali ćeš ga itekako poučiti da oružje nije igračka; kako se drži ako se drži; da se nikad, ni pod kojim uvjetima, ne uperuje u nekoga što ne namjeravaš pogoditi…
Kako sam dobio jednu odgojnu-obrazovnu za ovo. Kad sam bio mali nešto sam proučavao nenategnutu podvodnu pušku i slučajno je uperio u nekoga. Od tad znam da više neću nikad :D
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

08 Jan 2012, 23:50

..a unda » wrote:
takvo je onda bilo vrijeme. smijeh nesmijeh, ali koliko je onda bilo pljacki banaka? kolika je onda bila neka sigurnost po gradovima nocu, a kolika danas?

nazalost..ponavljam, nazalost, bojim se da ce doci, relativno uskoro, vrijeme kad ce oruzje biti poput danas mobitela. mozda se cak i integriraju u jedan gadzet.. :zubo:
A kolke su kazne bile za ilegalno oružje? A ako posjedovanje oružje dozvoliš samo nekima (policija, lovci i sl.) i uistinu provodiš zakon, ne vidim mogućnost spajanja mobitela s puškom.
Al kod nas dođe stručnjak i ima se obraza bunit što se ljudima s PTSP-jem razmatra mogućnost ukidanja dozvole za posjedovanje oružja. I umjesto da kažemo njemu 'ti si seronja' i navalimo mu DORH na vrat, jok, bolje da malo šutimo, a ondak educirajmo ljude o oružju.
Naravno da se (i) tako stvara klima u kojoj ljudi žele oružje. Jebga, kad ga 'ludi' smiju imat, pa đe ne bi ja normalan. :zubo:
..a unda wrote:
..nije to bas sve tako. ti zastitari s oruzjem se nesto kao vojnici na strazi..mete. i ponavljam..pa neka, ako je vec neko navrnuo opljackat neku banku ili kombi, pa neka nosi. di ce sa tim novcima? sta ce, kud ce? ice opet platit kredit u nekoj drugoj banci koja ga nece pitat odakle mu novci. :zubo:
Je, danas su mete. "Jučer" nisu bili, sam si to rekao. (Mislim na ono što si govorio o tom da je prije bilo manje pljački banaka.) Ne vidim kako bi edukacija, (koja je kod nas još uvijek-popularizacija, jer nismo svi spremni borit se za oružje ko Ameri i nismo stoljećima bez rata ko Švicarci) mogla pomoć u tome da i sutra više ne budu mete.
..a unda wrote:mislim, nek ih nosi djava..
Aj da se složim s tobom, da ne pomisliš kako samo kontriram. :zubo:

MightyMe wrote: Pa naučiš ga ono osnovno - da nikad ne drži prst na okidaču. Ne znam jesi li primjetila, ali je onaj kažiprst s kojim se puca uvijek ispravljen.
Ovo smo apsolvirali, u pitanju je nesporazum. Kad učiš koristit oružje, učiš i pucat. Što je uz boldano, prilično teško izvediva stvar. :zubo:
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

08 Jan 2012, 23:54

MightyMe » wrote:Kako sam dobio jednu odgojnu-obrazovnu za ovo. Kad sam bio mali nešto sam proučavao nenategnutu podvodnu pušku i slučajno je uperio u nekoga. Od tad znam da više neću nikad :D
Upravo tako.

To je jedna od situacija u kojima apsolutno podržavam takve odgojno-obrazovne metode. To spašava živote.
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

08 Jan 2012, 23:55

Djeca su, kao što znamo, ful razumna bića koja uvijek i svugdje poštuju svaku zabranu i upozorenje koje im se izrekne. :rolleyes:
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

09 Jan 2012, 00:11

Lord Byron » wrote:Djeca su, kao što znamo, ful razumna bića koja uvijek i svugdje poštuju svaku zabranu i upozorenje koje im se izrekne. :rolleyes:
Naravno da neće poštovati svaku zabranu, ali poštovat će one zabrane u kojima bez puno razmišljanja mogu doći do zaključka da je to opasno i da ako prekrši zabranu da se može dogoditi nesreća.
Primjer 1: uperiš pištolj u nekoga -> pištolj opali -> osoba mrtva.
Primjer 2: jedeš puno slatkiša -> udebljaš se -> još više se udebljaš -> postaneš pretil -> za xy godina dobiješ aterioslerozu -> povećana opasnost od tromboze -> ako se stvori tromb u srcu dobiješ infarkt miokarda i nema te više.

Ovo su naravno ekstremi, ali pokazuju da je lakše zaključiti djetetu da se ne dira pištolje nego da ne jede slatkiše. Isto tako dijete je svjesno poslijedica kod prvoga jer su one trenutačne, dok kod drugoga one se događaju puno dalje u budućnosti i nekako su nestvarne. Isto tako, ne trebaju se djeca generalizirati i svakako ima onih koje se ništa ne može naučiti.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

09 Jan 2012, 00:20

MightyMe » wrote:
Naravno da neće poštovati svaku zabranu, ali poštovat će one zabrane u kojima bez puno razmišljanja mogu doći do zaključka da je to opasno i da ako prekrši zabranu da se može dogoditi nesreća.
Primjer 1: uperiš pištolj u nekoga -> pištolj opali -> osoba mrtva.
Primjer 2: jedeš puno slatkiša -> udebljaš se -> još više se udebljaš -> postaneš pretil -> za xy godina dobiješ aterioslerozu -> povećana opasnost od tromboze -> ako se stvori tromb u srcu dobiješ infarkt miokarda i nema te više.
Eve vidiš dokle to dođe. Krene racionalizacija. 'Uperiš pištolj'. Ma uperiš pizdumilevražjematere, dijete ne smije u ruku uzeti pištolj. :gaah:
Sve ću vas take preko kolina pa po guzici.
:rofl:

Aj zastani na sekundu. Zašto djetetu treba pištolj/puška/tenk. Pa ni auto im ne dajemo prije 18-e.
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

09 Jan 2012, 00:22

Ispričavam se, krivo sam rekao. Znači uzmeš pištolj i slučajno ga uperiš. Naglasak je na uzmeš. :D
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

09 Jan 2012, 00:23

MightyMe » wrote:Ispričavam se, krivo sam rekao. Znači uzmeš pištolj i slučajno ga uperiš. Naglasak je na uzmeš. :D
Aha, misliš kao uzme ga punoljetnik pa pokazuje?
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

09 Jan 2012, 00:24

Stavi u onaj kontekst pa ćeš shvatiti. :)
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

09 Jan 2012, 00:35

Čemu ta demonstracija? Ima li punoljetnik dozvolu? Zašto drži oružje? Zašto se uzda u mogućnost djeteta da shvati koncept ubojstva? I tako to.

Meni kad su rekli da nešto ne smijem dirat, samo sam gledala priliku kako da to ugrabim. A bila sam normalno dijete, nisam to iz pakosti radila, nego iz znatiželje. Doduše, nismo imali oružja doma. Al sam zato uspješno polupala hrpu kristala i njekolko puta otvorila neke sefove. Da mi nisu rekli da je to pec, brijem da mi nikad ne bi to ni postalo dovoljno interesantno da idem čačkat.
A možda i bi. :ne zna: Mate veli da bi, jer ja bih navodno i govna iščačkala, samo da su ih sakrivali uokolo. :rolleyes: Mislim, stvarno. Tako o rođenoj kćeri pričat. I to njoj u facu. :rofl:
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

09 Jan 2012, 00:39

Ma nema demonstracije, pogrešno si shvatila. Ispravkom sam mislio reći da bi prvi primjer glasio: Uzmeš pištolj -> slučajno ga uperiš -> pištolj opali -> osoba mrtva. Ovo je pisano u prvom licu jer opisuje struju svijesti i dolaženje do konkluzije kod djeteta.

Tako slično nešto sam i ja radio, samo ne u tolikom opsegu ( :D ), ali s oružjem je bila sasvim druga priča (makar to bile podvodne puške)
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

09 Jan 2012, 00:45

MightyMe » wrote:Ma nema demonstracije, pogrešno si shvatila. Ispravkom sam mislio reći da bi prvi primjer glasio: Uzmeš pištolj -> slučajno ga uperiš -> pištolj opali -> osoba mrtva. Ovo je pisano u prvom licu jer opisuje struju svijesti i dolaženje do konkluzije kod djeteta.


Ajmo jopet: koliko se možeš pouzdat da dijete dovoljno dobro poima koncept ubojstva ili smrti? Ako Pero Miri ukrade autić na daljinski, misliš da je nebitno dal Miro zna đe mu ćaća pištolj drži?
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

09 Jan 2012, 01:01

Ne možeš bit 100% siguran. Ali ja se ipak držim teorije da je oružje nekakav taboo i da ga se djeca boje. I treba djecu od 2 i 10+ godina drukčije tretirati. Mirov otac treba držati oružje na nedostupnom mjestu, ali treba i naučiti Mira da ako vidi to oružje da reagira primjereno.

I još nešto sam mislia napisa al san zaboravia :misli:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

09 Jan 2012, 07:22

Protivnik sam vatrenog oružja. U nas ga ionako ima previše, jer ga mnogi nisu vratili. Malo-malo pa negdje pronađu arsenal.
Potpisi su za budale.
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

09 Jan 2012, 07:32

Djeca znaju i za "zapališ šibicu -> zapališ zavjesu -> izgorio stan", i za "popneš se na stolac -> nagneš se malo jače kroz prozor -> prodaje se dječji bicikl, jako malo korišten", i za "spojiš djedov slušni aparat na 220 V -> umro Pantelija"... ups, zanio sam se malo :D - pa opet rade svašta i koješta.

Fakat mi nije jasno to uvjerenje da će baš po pitanju oružja - koje je i "vizualno atraktivno" i poznato iz kojekakvih igara - djeca odjednom iskazati zrelost i ozbiljnost kakvu nema mnogokoji odrasli (svako malo se čita o nekom idiotu koji je "u šali" :facepalm: od nekoga visokog napravio nekoga dugog).
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

09 Jan 2012, 09:31

Hekatonhir » wrote:U nas ga ionako ima previše, jer ga mnogi nisu vratili. Malo-malo pa negdje pronađu arsenal.
što me uopće ne čudi jer, kako sam spomenula ranije, kad je došla policija, po pronađeno oružje, slušali smo njihovo jamranje što su morali izići na teren
zamalo da su pitali - zar niste to mogli drugačije riješiti?
Lord Byron wrote:Fakat mi nije jasno to uvjerenje da će baš po pitanju oružja - koje je i "vizualno atraktivno" i poznato iz kojekakvih igara - djeca odjednom iskazati zrelost i ozbiljnost kakvu nema mnogokoji odrasli (svako malo se čita o nekom idiotu koji je "u šali" od nekoga visokog napravio nekoga dugog).
a baš
djeca uopće nisu znatiželjna, a i znaju izuzetno dobro procijeniti težinu problema; 16ogodišnjakinja koja se upuca zbog par jedinica
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

09 Jan 2012, 10:04

Mislim da Hrvatima kao neukom i alkoholom sklonom narodu ne bi trebalo masovno dopuštati držanje oružja u kući. Kanađani ili Švicarci si mogu to dopustiti.

Moji su pacifisti, pa su i mene tako odgojili. Opet, bio sam svjedokom rata, i u nekom slijedećem se ne bih htio braniti kuhinjskim nožem.

Mnijem da bi svaki odgovorni intelektualac na ovim prostorima trebao negdje imati zakopan kalaš. Ja ga nemam, ali znam tko ima.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 Jan 2012, 10:48

Djecu se može naučiti o opasnostima oružja i bez da im se u ruke stavi pištolj.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

09 Jan 2012, 10:55

Morticia » wrote:Djecu se može naučiti o opasnostima oružja i bez da im se u ruke stavi pištolj.
Da, ali se odrasle ne može naučiti o prednostima oružja bez da ih stave u ruke.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 Jan 2012, 10:58

vrrrlet » wrote:
Da, ali se odrasle ne može naučiti o prednostima oružja bez da ih stave u ruke.
A prednosti bi bile?
Osim eventualne samoobrane za koju sam ja uvjerena da je većina ljudi, imali dozvolu ili ne, ne bi znali "isfurati" na normalan način i do kraja.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Post Reply