Oružje u kući

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

09 Jan 2012, 12:32

vrrrlet » wrote:
Mi se ne koljemo da ne zahrđa generacijama čuvano oružje, već da ne zahrđa generacijama čuvana mržnja.
a mrzimo se zato jer se šukundeda pantelija onomad zaigrao malo s kuburom :D
možemo se mi mrziti i ekonomski, npr.


User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 Jan 2012, 12:33

A čuj, dobro, može lopina koja joj je provalila u kuću i popljačkala je iskoristiti to oružje i u plemenite svrhe, naravno, štoviše, vjerojatno je s tim ciljem i ukrao pištolj.

Daj ne trabunjaj. :o

Ne, ne bih se osjećala k'o Majka Tereza, osjećala bih se i dalje k'o debilčina jer je mojom krivnjom Robin Hood došao u posjed nečeg ubojitog.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 Jan 2012, 12:38

vrrrlet » wrote:
Lovci su prije svega ljudi, i ima ih svakakvih. Znam divnih lovaca, i znam takve na koje bi trebalo pucati. Biti lovac samo po sebi ne znači ništa, to ne govori kakav si čovjek.

A ovaj rat nikad ne bismo dobili da nije bilo ljudi koji su znali upotrebljavati oružje, i obučiti ljude. Također, na obuci se pokaže koga treba odstraniti iz bilo kakvih ratnih djelovanja, jer su opasni za sebe, suborce ili Ženevsku konvenciju. To je svakako bolje učiniti unaprijed, da ne bi neki Gotovina opet ležao zbog debila.
Mhm, da, dakle jedini koji su činili pizdarije po ratu su oni koji prije njega nisu znali baratati oružjem?
JPK wrote: A da ukrade kuhinjski nož i zakolje pola dječjeg vrtića? :(
Plastični noževi su isto OK, ne treba ti oružje u kući.
Noževi mi trebaju za niz drugih radnji osim onih smrtonosnih.
Vjerujem da ti je IQ dovoljan da shvatiš u čemu je razlika.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

09 Jan 2012, 12:44

JPK » wrote: A da ukrade kuhinjski nož i zakolje pola dječjeg vrtića? :(
Plastični noževi su isto OK, ne treba ti oružje u kući.
A da ti uzme kamen iz vrta? :eek: Morti, brzo zamijeni kamenje iz vrta spužvom.
baja » wrote: a mrzimo se zato jer se šukundeda pantelija onomad zaigrao malo s kuburom :D
možemo se mi mrziti i ekonomski, npr.
Ekonomski se uglavnom i mrzimo. Da su nas ugnetavatori obasipali zlatom, vrlo rado bismo se i poturčili i mađarizirali i talijanizirali i germanizirali i jugoslavenizirali.
Morticia wrote:A čuj, dobro, može lopina koja joj je provalila u kuću i popljačkala je iskoristiti to oružje i u plemenite svrhe, naravno, štoviše, vjerojatno je s tim ciljem i ukrao pištolj.

Daj ne trabunjaj. :o

Ne, ne bih se osjećala k'o Majka Tereza, osjećala bih se i dalje k'o debilčina jer je mojom krivnjom Robin Hood došao u posjed nečeg ubojitog.
Pričamo načelno o oružju, a ne o tvom slučaju krađe istog. Oružje ne može biti zlo samo po sebi, mi mu dajemo zlo značenje. Nije bitno gdje se oružje drži, sve dok se drži na ispravan način, dakle zaštićeno od neovlaštenog korištenja. Može biti sigurno pohranjeno u vrtiću, i nesigurno u vojarni.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

09 Jan 2012, 12:47

Morticia » wrote: Noževi mi trebaju za niz drugih radnji osim onih smrtonosnih.
Bi li ti ta činjenica pružila ikakvu utjehu u tom tragičnom trenutku? :(
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 Jan 2012, 12:48

Pa da, ne može oružje samo po sebi biti zlo. Jednako kao ni dobro.
Ali ljudi generalno su glupi, agresivni, bahati i "vole si popit".
I obzirom na to- povraća mi se na debile koji... Oh, da, pardon, to sam već napisala.
Last edited by Morticia on 09 Jan 2012, 12:49, edited 1 time in total.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 Jan 2012, 12:49

JPK » wrote: Bi li ti ta činjenica pružila ikakvu utjehu u tom tragičnom trenutku? :(
Naravno.
Tebi ne bi?
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

09 Jan 2012, 12:54

Morticia » wrote:
Naravno.
Tebi ne bi?
Meni ne bi trebala utjeha ni u jednom slučaju.
Ne kužim, kakvog utjecaja ima to što se nož može upotrijebiti za rezanje luka? Stvarno ne vidim poveznicu između tvoje odgovornosti i versatilnosti upotrijebljenog oružja.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

09 Jan 2012, 13:00

Morticia » wrote:
Mhm, da, dakle jedini koji su činili pizdarije po ratu su oni koji prije njega nisu znali baratati oružjem?
Logički potpuno neutemeljena provokacija. :D Najveće pizdarije su činili oni vrlo vični baratanju oružjem, što nema nikakve veze s činjenicom da je za obranu zemlje zgodno da dobar dio pučanstva prolazi elementarnu vojnu obuku.

Misliš li da je pucanje iz kalašnjikova učinilo od mene bolju ili lošiju osobu? Ja nekak' mislim da sam isti, samo što ga sad znam rastaviti i sastaviti bez priručnika i bitno brže. Isto kao da sam išao na tečaj spravljanja pite od jabuka. Ali ovo nije tema o jabukama.


Morticia » wrote:
Naravno.
Tebi ne bi?

Znači naši starci bi se trebali ubit' zato što su desetljećima radili za tenkove, koji su im kasnije gazili djecu? To ti je malo radikalno. :ne zna:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 Jan 2012, 13:02

Nemam namjeru dvojici (naizgled :zubo:) inteligentnih muškaraca objašnjavati razliku između noža koji koristim u kućanstvu i kinder jaja.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

09 Jan 2012, 13:10

Morticia » wrote:Nemam namjeru dvojici (naizgled :zubo:) inteligentnih muškaraca objašnjavati razliku između noža koji koristim u kućanstvu i kinder jaja.
:eek: Ne kupuješ valjda kinder jaja? One sitne igračke mogu zagušiti dijete.


Jesi pila kaj danas? :D Malo mi se držiš plota. Jasno da je kultura oružja većinom kultura zla, pljački, silovanja, ugnjetavanja i slično, ali reći da je oružje loše je kao da kažeš da je televizija loša. Nije loša televizija, loš je program.

Puška koja puca na fašiste je dobra puška. Puška koja puca na zarobljenike i baca ih u fojbu je loša puška. I ja bih najvolio da su puške u muzejima, ali prije toga treba staviti i fašiste u muzeje.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

09 Jan 2012, 13:11

JPK » wrote:

Nego, djeci je vrlo lako onemogućiti pristup oružju, staviš na lako dostupno mjesto sef koji se otvara na otisak prsta ili brojčanu kombinaciju i problem riješen.
Mislim da se oružje i mora držati u sefu, po mogućnosti odvojeno od streljiva.
Problem riješen.

Kad ti upadne uljez u kuću lijepo ga zamoliš da pričeka dok se sjetiš brojčane kombinacije i još koji trenutak, ne budi nestrpljiv, da se odgegaš po okvir, ponudiš ga napolitankama dok staviš streljivo u okvir...
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 Jan 2012, 13:13

Promakao ti je onaj moj upis iznad, je li tako?

Naravno da mrtva puška nije sama po sebi loša.
Neće početi pucati sama od sebe.
Ali ljudi su takvi kakvi jesu i smatram da nam ovako kvarnima ne trebaju još i bombe i tenkovi u svakoj kući ili garaži.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 Jan 2012, 13:14

Nikolajevna » wrote:
Mislim da se oružje i mora držati u sefu, po mogućnosti odvojeno od streljiva.
Problem riješen.

Kad ti upadne uljez u kuću lijepo ga zamoliš da pričeka dok se sjetiš brojčane kombinacije i još koji trenutak, ne budi nestrpljiv, da se odgegaš po okvir, ponudiš ga napolitankama dok staviš streljivo u okvir...
Dosadna kažeš, a? :zubo:

To je ono o čemu ja i govorim kad mi netko počne lupetati o sigurnom čuvanju oružja u kući isključivo i samo zbog SAMOOBRANE. :facepalm:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

09 Jan 2012, 13:22

Nikolajevna » wrote:
Mislim da se oružje i mora držati u sefu, po mogućnosti odvojeno od streljiva.
Problem riješen.

Kad ti upadne uljez u kuću lijepo ga zamoliš da pričeka dok se sjetiš brojčane kombinacije i još koji trenutak, ne budi nestrpljiv, da se odgegaš po okvir, ponudiš ga napolitankama dok staviš streljivo u okvir...
Manje vremena treba da se otvori sef otiskom prsta na pristupačnom mjestu, nego za doći do oružja koje je skriveno negdje. A u nekim situacijama čuješ zvuk provale i imaš vremena reagirati, dok u nekim drugima nemaš - dobro jutro, Šerloče. :D
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

09 Jan 2012, 13:38

Morticia » wrote: Ali ljudi su takvi kakvi jesu i smatram da nam ovako kvarnima ne trebaju još i bombe i tenkovi u svakoj kući ili garaži.
Slažem se, sasma ih je dovoljno u vojarnama. Ali u određenim trenucima povijene zbiljnosti, običan čovjek je moralno prisiljen postati vojnik.

JPK » wrote: Manje vremena treba da se otvori sef otiskom prsta na pristupačnom mjestu, nego za doći do oružja koje je skriveno negdje. A u nekim situacijama čuješ zvuk provale i imaš vremena reagirati, dok u nekim drugima nemaš - dobro jutro, Šerloče. :D
U Hrvatskoj ionako nije legalno pucanje u provalnike, pa je rasprava o tome bespredmetna.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

09 Jan 2012, 13:41

Mislim da je to zbog Tarantinovih filmova... Nekako je prosječan građanin stekao dojam da se neće upiškiti u gaće uperi li mu tko oružje u glavu na ulici, već će izvući pištolj iz unutarnjeg džepa, repetirati ga trzajem ruke, prevaliti preko usta neku uber kul duhovitu dosjetku, sprašiti dva metka drzniku u čelo i mirno nastaviti jesti krafnu iz obližnje pekare. Hm.

Šalu na stranu, znam neke ljude koji imaju dozvolu za posjedovanje oružja ali ih to ne sprečava da ga nosaju naokolo. Jer onaj koga pucaju paranoje pa mora imati doma oružje dok većina oko njega ne mora, taj se "osjeti ugroženim" i kad mu u autobusu staneš na nogu.
Nema razloga da je itko ugroženiji od mene ili tebe, vas... ima li jedan potrebu nositi oružje, trebamo ga nositi svi. Policiju raspustimo, što bih ih plaćala kad se sama štitim.
Svi nosimo oružje dakle. Sve budale koje ste ikad vidjeli da u nekom kafiću rade frku i prevrću stol jer ih je netko slučajno gurnuo i one koje nekom na raskrižju jebu mater i udaraju rukom po šajbi jer im se ubacio, sve te budale sad imaju pištolj. Jupi-je.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 Jan 2012, 13:42

:top:
Al' eto, vidiš, kaže Lastan npr. da bi se baš takvim pristupom oružju smanjio broj pizdarija. :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

09 Jan 2012, 13:46

vrrrlet » wrote: U Hrvatskoj ionako nije legalno pucanje u provalnike, pa je rasprava o tome bespredmetna.
Pa ne moraš pogoditi provalnika, dovoljno je mu meci fijuču oko glave.
Neće te poslije ni prijaviti zbog općeopasne radnje.
Nikolajevna » wrote: Svi nosimo oružje dakle. Sve budale koje ste ikad vidjeli da u nekom kafiću rade frku i prevrću stol jer ih je netko slučajno gurnuo i one koje nekom na raskrižju jebu mater i udaraju rukom po šajbi jer im se ubacio, sve te budale sad imaju pištolj. Jupi-je.
U Teksasu se zato rijetko događa da se te budale tako ponašaju, svi su vrlo pristojni. :D
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

09 Jan 2012, 13:47

Morticia » wrote::top:
Al' eto, vidiš, kaže Lastan npr. da bi se baš takvim pristupom oružju smanjio broj pizdarija. :zubo:
Pa bi. :ne zna: Ja puhnem Lastanu dim u facu, a on me upuca. Nema više dimova u facu, Lastan spašen pizdarija, a je neću umrijeti od raka pluća. Svi dobivaju.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

09 Jan 2012, 13:50

JPK » wrote: Pa ne moraš pogoditi provalnika, dovoljno je mu meci fijuču oko glave.
Neće te poslije ni prijaviti zbog općeopasne radnje.
U kući? Jesi normalan, što ako pogodim luster ili frižider?

Za provalnike je jeftinije rješenje elektrošoker. A elektrošoker se može koristiti i za druge stvari, recimo odgoj djece ili ubijanje muha.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

09 Jan 2012, 13:51

vrrrlet » wrote: Da su nas ugnetavatori obasipali zlatom, vrlo rado bismo se i poturčili i mađarizirali i talijanizirali i germanizirali i jugoslavenizirali.
ne pretjerujmo sa zlatom, dosta je urediti porezni sustav za dobrovoljno poturčivanje
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 Jan 2012, 13:52

E, taj elektrošoker mi se sviđa. :zubo:
Osim ako s njim mogu baš ubiti nekog?
Jel' se može time ubiti čovjeka?
To ne želim, ali ako ne može, gdje se to može kupiti?
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 Jan 2012, 13:54

I da, sad vidim- dovoljno da fijuču meci. :rofl: :rofl: :rofl:
Da ja u kući u kojoj mi spava dijete pucam iz pištolja po provalniku koji će mi eventualnu ukrasti televizor? :rofl: :rofl: :rofl:
Svašta. :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

09 Jan 2012, 13:57

Morticia » wrote::top:
Al' eto, vidiš, kaže Lastan npr. da bi se baš takvim pristupom oružju smanjio broj pizdarija. :zubo:
Ja pričam o stvarnom životu a ne gugl-svijetu. :zubo:

Svi da nosamo pištolj? Pa ja bih prva mahala njime pri svakom posjetu gradskoj placi. :zubo:
Pa da vidimo oće mi ona trpat trule jabuke u vrećicu ili će ipak dati da sama biram. :clint:
Last edited by Nikolajevna on 09 Jan 2012, 13:57, edited 1 time in total.
Post Reply