Oružje u kući

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
Vodena
Posts: 2100
Joined: 17 Sep 2011, 23:58

09 Jan 2012, 14:42

sad mi je pala na pamet neka druga tekućina al ne mogu radi Morticie reći koja je to :rofl:


User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 Jan 2012, 14:44

Vodena » wrote:Imam psa al ona se poždere živa kad vidi ježa, onu lampu što se sama pali na pokret, i ptičicu koja fućka kad netko prođe pored nje. :raspa:
I ja sam ovakva. :tuzni:
Prava pravcata kukavica. :tuzni:
U životu sam istukla jedino sestru i neke blizance na traktoru, kad sam bila kod dide u Sinju.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Vodena
Posts: 2100
Joined: 17 Sep 2011, 23:58

09 Jan 2012, 14:46

Ja sam svoju. :rofl:
Al mislim da se varaš, u strahu ti se digne onaj adrenalin kaj već ne, i onda dobiješ snagu zmaja i srce lava i onda se u tebi probudi Bruce Lee i Jackie Chan u kompletu.

Isuse, Ombia, drago mi je da imaš sad cimera sa crnim nečim, jel te manje frka sad kad imaš njega? Meni je isto tako lakše kad je muž doma, a čim ga nema a to je rijetko da ga po noći nema, imam osjećaj da pasica stalno laje, da mi netko hoda oko kuće i da mi se svjetlo stalno pali. Iako je složeno tak da se ne pali na male žifotinje. Srećom pa imamo zaključana vrata od ceste pa mi to ulijeva dodatnu sigurnost, al zato imamo još jedna vrata sa drotom zakopčana. :mama:
Last edited by Vodena on 09 Jan 2012, 14:50, edited 1 time in total.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

09 Jan 2012, 14:48

Vodena » wrote:Vrli, ide ti danas- :rofl:

Evo sad mi se kupovanje puške sa strelicama za uspavljivanje ne čini tako lošom idejom. :raspa:

Ombia- pojas oko nečega?? :rofl: može slika! :lol:
Nisam ja to napisala nego pojas necega :zubo:

U slicnim situacijama ja sam mirna, stalozena, cisti racio. Kad prodje, onda prosvikam na par dana.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

09 Jan 2012, 14:49

Morticia » wrote:
I ja sam ovakva. :tuzni:
Prava pravcata kukavica. :tuzni:
U životu sam istukla jedino sestru i neke blizance na traktoru, kad sam bila kod dide u Sinju.
Pričaj. :kokice:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Vodena
Posts: 2100
Joined: 17 Sep 2011, 23:58

09 Jan 2012, 14:51

ombia » wrote:
Nisam ja to napisala nego pojas necega :zubo:

U slicnim situacijama ja sam mirna, stalozena, cisti racio. Kad prodje, onda prosvikam na par dana.

Šalila se ja. :cerek:
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

09 Jan 2012, 14:52

Vodena » wrote:Al mislim da se varaš, u strahu ti se digne onaj adrenalin kaj već ne, i onda dobiješ snagu zmaja i srce lava i onda se u tebi probudi Bruce Lee i Jackie Chan u kompletu.
ili zaboraviš sve ikad :D :(
bila sam u situaciji kad se mahalo pištoljem....
doduše, mislim da se za dijete pale neki drugi mehanizmi i da bi bila u stanju svašta
User avatar
Vodena
Posts: 2100
Joined: 17 Sep 2011, 23:58

09 Jan 2012, 14:55

I ja mislim na takve situacije.

Imala sam priliku jednom izvlačiti čovjeka ispod automobila, auto se prevrnuo, on je ispao kroz šajbu, ko glista se sfrkao, a ja sa onda dečkom, sad mužem smo prvi došli na lice mjesta, još se pušilo iz auta, a kotači su se vrtili. Izvukli smo ga van...sve je bilo okej jedino su mu zagipsali krivu nogu. Nisam razmišljala nit da li bi moglo što eksplodirat niti mi se gadilo ono malo krvi. :ne zna:
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

09 Jan 2012, 15:09

Vodena » wrote:I ja mislim na takve situacije.

Imala sam priliku jednom izvlačiti čovjeka ispod automobila, auto se prevrnuo, on je ispao kroz šajbu, ko glista se sfrkao, a ja sa onda dečkom, sad mužem smo prvi došli na lice mjesta, još se pušilo iz auta, a kotači su se vrtili. Izvukli smo ga van...sve je bilo okej jedino su mu zagipsali krivu nogu. Nisam razmišljala nit da li bi moglo što eksplodirat niti mi se gadilo ono malo krvi. :ne zna:
Necuveno. Vi spasite covjeka a oni zaseru gipsom. :facepalm:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 Jan 2012, 15:10

vrrrlet » wrote:
Pričaj. :kokice:
Zezali su me jer sam ja bila gradska djevojčica. :tuzni:
Sad kad gledam možda su bili i malo zaljubljeni u mene, al' nije mi bilo bitno, jednog dana su me posebno naživcirali pa sam došla do jednog, navukla mu vrat dolčevite preko lica i izvukla ga za uši, a kad ga je drugi pokušao obraniti opalila sam mu flisku.
Vidjela sam ih dvadeset godina kasnije, na nekoj krizmi.
Imaju dva i pol metra i ramena široka k'o podmornica. :eek:
Srećom, i dalje su dobroćudni pa su mi se samo osmjehnuli krnjim osmijehom kad me bratić predstavio. :facepalm:

Zašto nitko u Sinju nema sve zube? :misli:
baja wrote: ili zaboraviš sve ikad :D :(
bila sam u situaciji kad se mahalo pištoljem....
I ja.
Sledila sam se.
Onako, TOTALNO. Šok.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 Jan 2012, 15:14

Pomoći nekome je nešto potpuno drugačije od toga da ti netko prisloni pištolj na čelo.

Nažalost, i to sam činila, izvlačila unesrećene i krvave iz auta.
Ružno, ali potpuno, potpuno druga situacija od ove s pištoljem.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

09 Jan 2012, 15:26

Dobro da si im onda izvukla uši. Danas bi to bilo malo teže. :D


I ja sam izvlačio krvave i unesrećene iz auta, ali da, to je skroz drugo, osjećaš se potrebno i moćno, kao roditelj bebi, a dok pucaju po nenaoružanom tebi se osjećaš silovano.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 Jan 2012, 15:33

I kad ne pucaju.
Dovoljno je da pijana kretenčina izvuče pištolj i prisloni ga na čelo osobi s kojom si u društvu.
E da je tad u prostoriji bilo više od tog jednog pištolje bilo bi mrtvih, to je sto posto. :(
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

09 Jan 2012, 15:35

Morticia » wrote:I kad ne pucaju.
Dovoljno je da pijana kretenčina izvuče pištolj i prisloni ga na čelo osobi s kojom si u društvu.
E da je tad u prostoriji bilo više od tog jednog pištolje bilo bi mrtvih, to je sto posto. :(
Na kakve ti to derneke izlaziš, nešto ovog tipa? :D

Image
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 Jan 2012, 15:37

Ne vidim što si prikačio, ne znam zašto. :o

Ali, vjerovao ili ne, to je bio najobičniji birc-klub u Opatiji, krajem devedesetih, nikakva cajka ili tako neki kurac. :ne zna:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 Jan 2012, 15:40

Aha, sad vidim sliku. :o
Nije bilo na cajki, kažem ti.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

09 Jan 2012, 15:46

Morticia » wrote:Aha, sad vidim sliku. :o
Nije bilo na cajki, kažem ti.
Dobro, ali to su rijetke situacije. Sjećam se samo jednog revolveraškog obračuna pred Močvarom, te jednog dočeka NG kad je divlja horda iz Dubrave sjekirama i palicama napala klub Gjuro 2, pa su se redari i Sanaderovo osiguranje unutra morali zabarikadirati i pucati van po ovima.
Još jedna situacija u kojoj je dobro imati pištolj.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

09 Jan 2012, 15:48

JPK » wrote:
Još jedna situacija u kojoj je dobro imati pištolj.
A što bi ti s pištoljem? Propucao si stopalo? :bicedobro:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 Jan 2012, 15:48

A čuj, rijetke ne rijetke, meni bi bilo dovoljno i da ubijem samo jednog čovjeka, ma koliko glup bio.

I što bi tebi u toj situaciji pomogao pištolj?
Što, skrivajući se iza barikada bi pucao po glupanima, iako ti to nije ni posao niti je u samoobrani?

Oni kojima je to posao neka nose oružje, ostali- :nono:.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

09 Jan 2012, 15:57

Morticia » wrote:A čuj, rijetke ne rijetke, meni bi bilo dovoljno i da ubijem samo jednog čovjeka, ma koliko glup bio.

I što bi tebi u toj situaciji pomogao pištolj?
Što, skrivajući se iza barikada bi pucao po glupanima, iako ti to nije ni posao niti je u samoobrani?

Oni kojima je to posao neka nose oružje, ostali- :nono:.
Pa glupani su probili barikade i napali ljude sjekirama, onda su jednog glupana izrešetali, pa su ostali pobjegli. Što lijepo ilustrira efikasnost oružja.
Ne zagovaram ja tu nošenje oružja po klubovima, ali slična situacija ti se može desiti i kod kuće.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

09 Jan 2012, 17:20

oruzje mi se gadi. ok, jasno mi je da se netko tko je potencijalna meta lopova zeli zastititi, ali svejedno mi se gadi, pogotovo ukoliko nije u sefu, a u kuci su djeca ili psihicki nestabilne osobe.

ne kupujem ih s istom namjerom s kojom bih kupovala oruzje pa tako s nozevima ne bih povukla tako snaznu paralelu kao sto su neki. ali tu me nemojte shvatiti preozbiljno, meni su odbojni cak i lovci, nisam ih upoznala mnogo, ali uvijek si mislim da s njima nesto ne stima i da imaju neku krvozednu auru. uvijek bih radije odabrala neki drugi vid ispoljavanja agresivnosti, iako lov zapravo nije tako los, naucis se snalaziti u prirodi, imas tu i tamo malo meseka za popapati, a zapravo se moze nauciti i sto je skromnost. ali dobro, evo sad cu krenuti malo ontopicnije. :zubo:

nemali se broj puta dogodilo da neki policajac ili vojnik u serifovskom stilu i van duznosti napravi sranje nakon kojeg se covjek zapita tko ga je uopce zaposlio i je li prosao ikakve psiho-testove. takvi neutrenirani psihopati ne samo da su opasni, nego i sramote svoje kolege i doprinose nepovjerenju gradjana. ne znam kako dodje do toga, ali mislim da bi se ljude trebalo malo bolje probirati. posebno mi se gade oni koji su izasli iz vojske ili policije i zadrzali oruzje, a imaju ptsp. paranoja + agresivnost + oruzje +... = zna se. i to mi nitko ne moze opravdati. ako si dovoljno svjestan da znas cemu sluzi oruzje, onda si valjda i dovoljno svjestan toga da ti, takav kakav jesi, oruzje trebas predati, rekao to zakon ili ne. onima koji su ga predali svaka cast.
MightyMe » wrote:
Naravno da neće poštovati svaku zabranu, ali poštovat će one zabrane u kojima bez puno razmišljanja mogu doći do zaključka da je to opasno i da ako prekrši zabranu da se može dogoditi nesreća.
Primjer 1: uperiš pištolj u nekoga -> pištolj opali -> osoba mrtva.
Primjer 2: jedeš puno slatkiša -> udebljaš se -> još više se udebljaš -> postaneš pretil -> za xy godina dobiješ aterioslerozu -> povećana opasnost od tromboze -> ako se stvori tromb u srcu dobiješ infarkt miokarda i nema te više.

Ovo su naravno ekstremi, ali pokazuju da je lakše zaključiti djetetu da se ne dira pištolje nego da ne jede slatkiše. Isto tako dijete je svjesno poslijedica kod prvoga jer su one trenutačne, dok kod drugoga one se događaju puno dalje u budućnosti i nekako su nestvarne. Isto tako, ne trebaju se djeca generalizirati i svakako ima onih koje se ništa ne može naučiti.
ja ne bih rekla da je lakse. kao sto si rekao, ne trebaju se generalizirati jer, ne znam znate li vi, ali ja znam neke ljude koji su, kad su bili mali, bili toliko glupi (a nisu neinteligentni) da su skakali u prazan bazen, i to na glavu.
ali jos jednu stvar smatram razlogom za zabrinutost, a to je kolicina plasticnih pistolja i mitraljeza u trgovinama s igrackama. ja sam se kao mala igrala s pistoljcicima i mnoga se djeca tako igraju pa mi s jedne strane strah od igracaka djeluje smijesno, ali s druge strane se ipak grozim kad vidim koliko se to proizvodi i kupuje. kad bih imala dijete, ne znam koliko bih ga bila spremna obasipati s plasticnim pistoljima i mecima. mislim da bih se pojela ziva. s jedne strane mi je fuj i zalosno koliko se oruzje prikazuje normalnim, s druge strane ''sva djeca to imaju'' i ''to je tako benigno'' i ''pa nije moj mali psihopat''. i sad ti nemoj kupit'. a kad je to vec tako lijepa i privlacna igracka, zasto ne bi probao i onu za odrasle? djetetu tatin pistolj moze djelovati puno vise kul, pogotovo ako je tip osobice koju privlaci sve sto je ''pec-pec'' ili ako uopce jos ne razlikuje igracku od ''prave stvari''.

inace, imam u obitelji osobu koja je lovac i koja oruzje drzi u nekakvom metalnom ormaru pod kljucem. mislim da je rekao da tako mora po zakonu. ali ne znam sto zapravo zakon kaze o tome?
JPK » wrote: Khm, provalnik koji misli da je kuća prazna i došao je samo po televizor će sam pobjeći kad vidi nekoga. Onaj koji ne pobjegne, taj vjerojatno planira nešto ovakvo, pa je fijukanje metaka razumna mjera.


Pa to je sasvim pošteno. Ako ti nekome organizam nasilno zagađuješ dimom, red je da se ne buniš kad ti on isto učini metkom.
ne stima mi ta logika. mislim da bi lastan trebao skinuti gace i prdnuti mu u facu.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

09 Jan 2012, 20:16

Morticia » wrote:
Dobiješ pušku, pokažu ti kako se čisti, gdje se stavi metak i kako se puca.
Dovoljno.
Kao što kažu, Smith & Wesson: the original point’n’click interface.
User avatar
slafko
Posts: 623
Joined: 19 Oct 2011, 08:57

09 Jan 2012, 20:20

Lord Byron »
OT: grozim se oružja u kući. Pištolj obješen na zidu u prvom činu, mora opaliti u trećem. Prvo što mi pada na pamet su djeca u toj istoj kući; nakon toga, padaju mi na pamet tanki živci danas i ovdje - svađe oko parkinga ili kućnih ljubimaca danas se tješavaju vatgreno.
Dobiti dozvolu za pištolj je jako, jako teško. Barem je bilo. :ne zna: Uglavnom, lakše ćeš dobiti dozvolu za pušku, nego za pištolj. Nijh, kao, strožije kontroliraju jer ih se lako sakrije. Dakle, učlanimo se u lovačka društva i naoružajmo se pravim stvarima. :D


OT: Ne sviđa mi se ideja oružja u kući. No, još manje mi se sviđa ideja provalnika ili kakve druge gamadi u toj istoj kući.
When I came to Spain and I saw people partying I thought to myself: What the fuck!?
Post Reply