Oružje u kući

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

08 Jan 2012, 20:02

Morticia » wrote:Ja sam takva da bih se, u slucaju da mi netko upadne u kucu, sklupcala u kut i umrla od steaha, ne bi mi se taj netko morao ni pribliziti. :tuzni:
Kakvi pistolji, koljacki nozevi i ostala cuda, krepam od straha i kad me netko iz zajebancije zaskoci iz mraka, i sad bih ja pucala i klala. Kako da ne.
..dobro, nemoj mislit samo na sebe. :D

ali, vec si negdje rekla..sto ako se taj napad dogodi prema nekoj tebi dragoj osobi? u tom trenutku, koliko bi atomskih bombi bacila na napadaca? :zubo: :D

ok, ili ti oruzje uopce ne bi trebalo, nokti su dovoljni.. :D
Last edited by ..a unda on 08 Jan 2012, 20:03, edited 1 time in total.


User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

08 Jan 2012, 20:02

I da, u slucaju da nisam napomenula- bljuje mi se na degenerike koji klince uce agresiji i baratanju oruzjem. :kava:
Redom su svi takvi koje sam kroz zivot srela impotentne pizdurine koje lemaju zenu i djecu i svaki put kad se naroljaju iznova oslobadjaju Hrvatsku goloruki.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

08 Jan 2012, 20:05

..a unda » wrote: ..dobro, nemoj mislit samo na sebe. :D

ali, vec si negdje rekla..sto ako se taj napad dogodi prema nekoj tebi dragoj osobi? u tom trenutku, koliko bi atomskih bombi bacila na napadaca? :zubo: :D
Ne znam, o situaciji da moram stititi svoje dijete ne zelim ni misliti.
Napravila bih apsolutno sve sto bi bilo u mojoj moci.
Pistolj nemam i ne zelim tako da to nije solucija.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

08 Jan 2012, 20:07

Morticia, kako bi reagirala da je mala s tobom u takvoj situaciji? brijem da bi popizdila .
pretpostvaljam da bi skoro svaki roditelj poludio da su mu djeca ugrožena.
što se tiče banaka, ni danas mi nije jasno kako je onaj Golik, koji je dobio ulicu u Drvinju jer je umro u oružanoj pljački banke, proglašen junakom. on je išao braniti bančine (bankine?) novce. zašto? i po čemu je to herojsko i plemenito djelo?
nažalost, znam za primjer obitelji gdje se puška nakon rata skrivala, očito loše.

edit: vidim da si u međuvremenu napisala.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

08 Jan 2012, 20:10

..a unda » wrote:
a koliko mortus pijanih i s dijagnozama vozi, a koliko ih s dijagnozama ima oruzje? legalno..

inace, meni nikada nece bit jasno zasto zastitari u bankama i drugdje nose oruzje? da se zna da zastitari nemaju oruzja, pljackasi bi fino dosli, uzeli pare, dobar dan, dobar dan, dovidjenja dovidjenja, bez frke i panike, svi zivi i zdravi, ta lova je preko nekoliko puta reosigurana, banke nece propast radi te love..
sta ne uloze u video kamere, detektore, razne oblike pasivne sigurnosti koja ce unaprijed odvratiti nekog od jednostavnog i vulgarnog pokusaja pljacke banke.
stam, jeftinije je opusat i da neko pogine?

mislim, nema vece gluposti nego nastradat jer si pruzio otpor pljackasima banaka.. :ne zna:
Ima tu nešto i u psihologiji. Da raznim korisnicima banke ne padne na pamet realizirat ideje koje im promiču glavom dok, recimo, čekaju da penzići poplaćaju račune. :zubo: Prosječan čovjek se boji oružja.
Ima scena iz filma Variola vera koja mi se usjekla u pamćenje. Film govori o zarazi velikim boginjama u bolnici, dolazi ekipa u zaštitnim odijelima, cijelo vrijeme vlada naglašeno mučna atmosfera straha i neizvjesnosti...
Na kraju, kad je opasnost zaraze uklonjena, jedan od tih u 'skafanderima', skida odijelo i vide mu se ožiljci-on je prebolio velike boginje i nije se mogao ni zarazit. Na pitanje zašto je onda nosio 'skafander', odgovara: psihološki učinak. (Il tako nešto, nisam ziher u citat.)

Štaš, nekad je zbilja tako: majmun vidi-majmun radi.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

08 Jan 2012, 20:16

nina williams » wrote:
Ne berem te. Pa nisam ja za edukaciju o ispravnom korištenju oružja. Ja sam za to da se takve stvari sasijeku u korijenu, nema oružja u kući i gotovo. Šta ćeš se o njegovu korištenju educirat u tom slučaju?



Nemam ja djece, al ono malo nećaka savjetujem sasvim pacifistički. :zubo:



Mislim da je važna i nama svojstvena i da ju se upravo stoga treba suzbit i ograničit. (Bar neke njene oblike.) Ispoljavajmo to u sportu. Moš ić boksat il u streljanu.
A glede uspjeha u životu, to je relativna kategorija. Individualna, dapače. Agresivci dobiju čir na želucu i strefi ih infarkt.
pa, ja jesam za edukaciju o oruzjima, kao sto se i na kemiji u osnovnoj skoli uci da su dvije tvari spojene u nekim uvjetima opasne i to eksplozivno opasne, a neke su jos i opasnije, a ne moramo ih ni cut ni vidjet, ali ih cak mozda moztemo nekako igrajuci se proizvest.

oruzje je nasa svakodnevica, ima ga posvuda, ako ne rl onda u medijima ili virtualno, djeca se igraju danas virtualno brutalno ubijajujuci, na virtualnoj razini puno visoj i intezivnijoj, u vremenu gdje i mi cesto ne znamo granicu izmedju rl i vl.

ne mislim bas ici u tu krajnost, ali ako se polaze vozacki ispit, kako to da se dozvola za oruzje daje bez ikakvog ispita, nego samo na osnovi nekih zakoncica i necije sukladne ad hok procjene,?
a opet, sve u svoje vrijeme, neces ni sa deset godina biciklom izaci na magistralu. valjda, jelda..?

a to za agresivnost i sport..jest, ima tu nesto, ali opet nacimamo jednu drugu temu. zasto uopce nekog i slat na boks? sta ne ide veslat? :zubo:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

08 Jan 2012, 20:17

JPK » wrote: Naravno da je moguće. U Švicarskoj većina obitelji ima ovo, dosta njih ima i pištolje uz to, vlada daje subvencije za kupnju metaka, pa se ljudi, a ni djeca masovno ne ubijaju.
Šta, djeca pucaju jurišnim puškama po Švicarskoj? :eek: Ma da? A činili se ko fin svijet.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

08 Jan 2012, 20:18

nina williams » wrote: Ti misliš da je to moguće? Probaj shvatit mogućnosti djeteta. Eve ti banalna upadica: za djecu se, do neke dobi, preporučuje korištenje obične olovke, ne tehničke. Čisto zato što loše kontroliraju pritisak.
Da, mislim da je to moguće.

To ne znači da ćeš djetetu od pet godina pokazivati kako se puca iz pištolja. Ali ćeš ga itekako poučiti da oružje nije igračka; kako se drži ako se drži; da se nikad, ni pod kojim uvjetima, ne uperuje u nekoga što ne namjeravaš pogoditi…
Edukacija nije kratkotrajan proces. Ali nesreća s oružjem je puno manje kad postoji kultura njegova nošenja i korištenja.

Inzistiranje na pasivnoj sigurnosti, tj. “nema oružja na vidiku pa ga nitko ne može zloupotrijebiti” otvara prostor onima koji ionako krše zakon da ga krše većom silom – jer im se nitko ne može suprotstaviti.
Bio je donedavno u jednoj američkoj državi zakon da muškarac ne smije na nedjeljnu misu nenaoružan. Kao da si bez oružja gol. :D
I to je stav koji razumijem i poštujem. Jer tako smo svi ipak jednako naoružani, a time je i manja vjerojatnost nasilja.

Prvi sam put poželio biti naoružan još kao tinejdžer, kad sam čekao tramvaj, a na stanici tip s pištoljem za pojasom, pijan k’o majka, viče (ne sjećam se više je li imao mobitel, tada nisu bili toliko česti)… i ne znaš što će i kako će. Vidiš da je naoružan i znaš da nije uračunljiv. I da nemaš apsolutno nikakva načina da se obraniš ako popizdi.

Ako su svi naoružani, takav nije neka prijetnja. Kad nitko nije… uf.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

08 Jan 2012, 20:21

..a unda » wrote: pa, ja jesam za edukaciju o oruzjima, kao sto se i na kemiji u osnovnoj skoli uci da su dvije tvari spojene u nekim uvjetima opasne i to eksplozivno opasne, a neke su jos i opasnije, a ne moramo ih ni cut ni vidjet, ali ih cak mozda moztemo nekako igrajuci se proizvest.

oruzje je nasa svakodnevica, ima ga posvuda, ako ne rl onda u medijima ili virtualno, djeca se igraju danas virtualno brutalno ubijajujuci, na virtualnoj razini puno visoj i intezivnijoj, u vremenu gdje i mi cesto ne znamo granicu izmedju rl i vl.

ne mislim bas ici u tu krajnost, ali ako se polaze vozacki ispit, kako to da se dozvola za oruzje daje bez ikakvog ispita, nego samo na osnovi nekih zakoncica i necije sukladne ad hok procjene,?
a opet, sve u svoje vrijeme, neces ni sa deset godina biciklom izaci na magistralu. valjda, jelda..?

a to za agresivnost i sport..jest, ima tu nesto, ali opet nacimamo jednu drugu temu. zasto uopce nekog i slat na boks? sta ne ide veslat? :zubo:
Ma ja, samo što 'edukacija o oružju' i 'edukacija o ispravnom korištenju oružja' uopće nisu dvije iste stvari. Deder se ti izjasni jel bi ti da oni pucaju il bi ti da znaju da pucanje postoji, ondak ćemo dalje. :zubo:
Last edited by nina williams on 08 Jan 2012, 20:28, edited 1 time in total.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

08 Jan 2012, 20:23

Pješčana » wrote:Kako gledate na ideju da imate doma oružje?

ne, gadna mi je uopće ideja da je oružje potrebno
kad smo kupili kuću našli smo pištolj, i dvije bombe :D, i predali smo ih policiji
iako je moj muž imao i drugih ideja :D
Za moguću samoobranu?
da, svejedno imam u glavnim prostorijama potencijalno oružje; žarač, toljagu i lovački nož
nisam sigurna u kakvoj situaciji bi ih uistinu i bila u stanju upotrijebiti
Bi li vas bilo strah pristupiti nekome kad je hitno i pozvoniti na vrata?
mislim da ne bi
Koliak je mogućnost da to oružje bude zloupotrijebljeno?
uvijek je potencijalna opasnost
Imate li vi oružje?
nabrojano :D
Last edited by baja on 08 Jan 2012, 20:25, edited 3 times in total.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

08 Jan 2012, 20:23

..a unda » wrote:
a to za agresivnost i sport..jest, ima tu nesto, ali opet nacimamo jednu drugu temu. zasto uopce nekog i slat na boks? sta ne ide veslat? :zubo:
zato sam i staaila na Okrugli, a ne na OSO, da tema može rasti. poslala bih svoje dijete na karate prije nego na veslanje, jer bi mu karate pokazao kako koristiti vlastito tijelo, i kako se snaći u mogućoj nezgodnoj situaciji. ako ta situaciji nije na čamcu na Kupi, ne znam kako bi mu veslanje moglo pomoći. osim da uskoči u neki drugi čamac i odvesla :D
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

08 Jan 2012, 20:23

Lastan » wrote: Ako su svi naoružani, takav nije neka prijetnja. Kad nitko nije… uf.
Kažu da bi zbog ovoga bio povećan broj ubojstava iz "predostrožnosti".
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

08 Jan 2012, 20:25

nina williams » wrote:
Ima tu nešto i u psihologiji. Da raznim korisnicima banke ne padne na pamet realizirat ideje koje im promiču glavom dok, recimo, čekaju da penzići poplaćaju račune. :zubo: Prosječan čovjek se boji oružja.
Ima scena iz filma Variola vera koja mi se usjekla u pamćenje. Film govori o zarazi velikim boginjama u bolnici, dolazi ekipa u zaštitnim odijelima, cijelo vrijeme vlada naglašeno mučna atmosfera straha i neizvjesnosti...
Na kraju, kad je opasnost zaraze uklonjena, jedan od tih u 'skafanderima', skida odijelo i vide mu se ožiljci-on je prebolio velike boginje i nije se mogao ni zarazit. Na pitanje zašto je onda nosio 'skafander', odgovara: psihološki učinak. (Il tako nešto, nisam ziher u citat.)

Štaš, nekad je zbilja tako: majmun vidi-majmun radi.
pa eto. drustvo smo koje se osniva na psihologiji odvracanja strahom i na psihologiji straha. ono, dosta paranoicno drustvo.
oruzje je samo jedna vidljiva manifestacija, simbol, u takvim uvjetima. onoga ko je naumio opljackat banku, to nece sprijeciti, nego ce nastojati jos vise zastrasiti demonstracijom jos ubojitijeg oruzja ili demonstracijom odluke da ga misli upotrijebiti u slucaju da mu se netko suprotstavi.
zasto bi se itko htio suprotstavljati na licu mjesta nekome tko hoce iz neke banke odnijeti 10, 20 ili sto hiljada kuna ili eura?
postoje i drugi nacini da se takva pljacka prikaze vise ili manje uzaludnom, ali..zivot jedne stranke ili kojeg zastitara ili kojeg naivca je jos uvijek puno, puno jeftiniji, zastita takvim strahom je puno jeftinija i mislim da prije svega sluzi kao marketinska poruka ucjene svima ostalima, osim pljackasima banaka.. :ne zna:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

08 Jan 2012, 20:27

Lastan » wrote: Da, mislim da je to moguće.

To ne znači da ćeš djetetu od pet godina pokazivati kako se puca iz pištolja. Ali ćeš ga itekako poučiti da oružje nije igračka; kako se drži ako se drži; da se nikad, ni pod kojim uvjetima, ne uperuje u nekoga što ne namjeravaš pogoditi…
Edukacija nije kratkotrajan proces. Ali nesreća s oružjem je puno manje kad postoji kultura njegova nošenja i korištenja.
Nešto mislim da se nismo razumjeli. :rofl: Korištenje je meni značilo korištenje.
BTW, ja sam sa šest pucala iz puške sa snajperom. Imo komšija, bio je neki pukovnik, bili mi na izletu. Kod nas je oružje folklor, nemoj mi govorit (i to baš ti :zubo: ) korištenje, ako misliš da se neće pucat.
Last edited by nina williams on 08 Jan 2012, 20:27, edited 1 time in total.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

08 Jan 2012, 20:27

nina williams wrote: Šta, djeca pucaju jurišnim puškama po Švicarskoj? :eek: Ma da? A činili se ko fin svijet.
Ne pucaju djeca, nego roditelji. Svi vojni obveznici imaju automatsko oružje, a oni koji su na odsluženju roka se šetaju gradom s tim puškama. I šokiraju glupe turiste.
Lastan » wrote: Prvi sam put poželio biti naoružan još kao tinejdžer, kad sam čekao tramvaj, a na stanici tip s pištoljem za pojasom, pijan k’o majka, viče (ne sjećam se više je li imao mobitel, tada nisu bili toliko česti)… i ne znaš što će i kako će. Vidiš da je naoružan i znaš da nije uračunljiv. I da nemaš apsolutno nikakva načina da se obraniš ako popizdi.

Ako su svi naoružani, takav nije neka prijetnja. Kad nitko nije… uf.[/color]
Treba samo zamisliti što bi se desilo da je onaj luđak Breivik pokušao nešto slično na kongresu republikanaca u Teksasu. :rofl:
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

08 Jan 2012, 20:28

Morticia » wrote:I da, u slucaju da nisam napomenula- bljuje mi se na degenerike koji klince uce agresiji i baratanju oruzjem. :kava:
Redom su svi takvi koje sam kroz zivot srela impotentne pizdurine koje lemaju zenu i djecu i svaki put kad se naroljaju iznova oslobadjaju Hrvatsku goloruki.
Inače, većina onih koji djecu uče baratanju oružjem uopće nisu agresivni.
Ja sam od svojeg djeda dobio kao klinac detaljnu edukaciju o eksplozivima. Stvarno detaljnu.
Bio sam klinac u osnovnoj školi, bio je počeo rat, i postojala je opasnost od kojekakvih eksplozivnih naprava. Tada se činila realnijom nego što mi se danas čini, ali on je kao zajebant od 14 godina bio ostao bez tri prsta na lijevoj ruci jer se igrao neeksplodiranom granatom.

I tako sam ja naučio koješta o kojekakvim tipovima mina i granata, i kako se aktiviraju i kako se izbjegavaju (da sam bio malo stariji, možda bih bio naučio i kako se demontiraju, tko zna :D). Htio me naučiti i pucati (nekad se bavio streljaštvom), ali ne znam više jel nije stigao ili je moja majka dreknula. Ali generalno, prvo što naučiš jest ne pucati. Jednako kao što na borilačkim vještinama prvo naučiš ne tući se. (Znam ubiti čovjeka golim rukama. Ne želim nikada doći u priliku da mi to znanje zatreba; čak i kad me jedan tip fizički napao, nisam ga nijednom udario znajući koliko ga mogu ozlijediti – samo sam parirao njegove udarce dok nije odustao od tučnjave. A nije se znao tući i bio je posve otvoren; mogao sam zakoračiti u njega i opaliti ga šakom u grlo, pa neka razmišlja kako će disati dok mu ne stigne pomoć. Nije vrijedno toga.)
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

08 Jan 2012, 20:29

Pješčana » wrote: zato sam i staaila na Okrugli, a ne na OSO, da tema može rasti
Rastu teme uredno i na OSO-u, ali u dubinu a ne u trolinu. :D
poslala bih svoje dijete na karate prije nego na veslanje, jer bi mu karate pokazao kako koristiti vlastito tijelo, i kako se snaći u mogućoj nezgodnoj situaciji.
Karate mu ni najmanje neće pokazati kako se snaći u mogućoj nezgodnoj situaciji - ono što mu može dati je stanoviti osjećaj samopouzdanja koji će unanjiti vjerojatnost da bude napadnut.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

08 Jan 2012, 20:30

OliverZG » wrote: Kažu da bi zbog ovoga bio povećan broj ubojstava iz "predostrožnosti".
Praksa iz američkih država gdje su zakoni o nošenju oružja labaviji kaže, mnijem, drugačije. Ne dâ mi se sad provjeravati, ali koliko se sjećam, oni imaju daleko manje nasilnih zločina.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

08 Jan 2012, 20:33

sad za blagdane bila je vijest o djetetu kojem je petarda eksplodirala u ruci. to se desilo doma, dok je bio s roditeljima i babom i djedom. i onda saznam da dijete ima 19 godina!
19. možeš imati vozačku, glasati, imati nekretninu. i to dijete od 19 ne znam s petardama, i to prikaže kao nesretna vijest? pa to mi je ko skrivena kamera.
ono što sam primjetila je da zrelost po pitanjima vožnje u pijanom stanju, pucanju, petardama i skoku na glavu u plitko rastu nakon što netko iz kruga poznatih tako strada.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

08 Jan 2012, 20:33

nina williams » wrote: Nešto mislim da se nismo razumjeli. :rofl: Korištenje je meni značilo korištenje.
BTW, ja sam sa šest pucala iz puške sa snajperom. Imo komšija, bio je neki pukovnik, bili mi na izletu. Kod nas je oružje folklor, nemoj mi govorit (i to baš ti :zubo: ) korištenje, ako misliš da se neće pucat.
Ja ne znam koliko neko dijete može ili ne može pucati. Ja nisam prošao tu edukaciju pa ne znam detalje, jebiga. To je nešto što naučiš kad učiš. :ne zna:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

08 Jan 2012, 20:35

..a unda » wrote: pa eto. drustvo smo koje se osniva na psihologiji odvracanja strahom i na psihologiji straha. ono, dosta paranoicno drustvo.
oruzje je samo jedna vidljiva manifestacija, simbol, u takvim uvjetima. onoga ko je naumio opljackat banku, to nece sprijeciti, nego ce nastojati jos vise zastrasiti demonstracijom jos ubojitijeg oruzja ili demonstracijom odluke da ga misli upotrijebiti u slucaju da mu se netko suprotstavi.
zasto bi se itko htio suprotstavljati na licu mjesta nekome tko hoce iz neke banke odnijeti 10, 20 ili sto hiljada kuna ili eura?
postoje i drugi nacini da se takva pljacka prikaze vise ili manje uzaludnom, ali..zivot jedne stranke ili kojeg zastitara ili kojeg naivca je jos uvijek puno, puno jeftiniji, zastita takvim strahom je puno jeftinija i mislim da prije svega sluzi kao marketinska poruka ucjene svima ostalima, osim pljackasima banaka.. :ne zna:
E jebga sad. Nije stvar u gornjem postu bila u onima koji su naumili, neg u onima kojima to u momentu padne na pamet. Pisao ti je i Byron, niko ne traži od zaštitara da potegne oružje, dapače. Od vojske se to, recimo, traži. Oni iđu u borbu. Ovi zastrašuju, da se tako izrazim.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

08 Jan 2012, 20:39

nina williams » wrote:
Ma ja, samo što 'edukacija o oružju' i 'edukacija o ispravnom korištenju oružja' uopće nisu dvije ista stvari. Deder se ti izjasni jel bi ti da oni pucaju il bi ti da znaju da pucanje postoji, ondak ćemo dalje. :zubo:
ne samo o koristenju usko gledano, nego i o drzanju, pa cak i nosenju, ako je netko vec u takvoj fazi. :zubo: :D
uostalom, nekada je bio predmet ono i dsz. i cak se i pucalo iz puske. ne zelim sad govoriti zasto je taj predmet izbacen, a neki drugi uvedeni i ima li to ikakve veze s porastom nasilja i liberalno komericijalnim drustvom nasilja :zubo: , ali taj predmet se mogao danas uobliciti u nesto drugo, prilagoditi ovim vremenima. bio bi buno korisniji nego neki predmeti koji agresijom kroz celofan mira, stvaraju vrlo agresivne i neuroticne osobe, po mom misljenju. :D

uostalom, djeca svih uzrasta i te kako znaju danas da pucanje postoji, i te kako. glavna edukacija je ne zatvarati oci pred tim, misleci da ako mi ne zelimo da to djeca ne znaju i da ne cuju i da ne vide, onda to mora da je tako.

nikako nisam za to da se u skolama sustavno govori o oruzju, o pucanju. dapace, naprotiv, ali zajedno sa svim ili sa puno ostalih drustvenih akcija i obrazovanja i odgoja.
paznju treba usmjeriti na neke druge vrijednosti, a sad, svatko od nas se treba iskreno zapitati da li zaista to i zelimo.. :kokice:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

08 Jan 2012, 20:39

Lastan » wrote: Ja ne znam koliko neko dijete može ili ne može pucati. Ja nisam prošao tu edukaciju pa ne znam detalje, jebiga. To je nešto što naučiš kad učiš. :ne zna:
Može pucat, nije to problem. Većinom. :zubo: Ima svakakvog oružja.
Problem je što ne može baš kontrolirat prst. Pa bi moglo lako okinut i kad ne misli.
(A da ne ulazimo u to kako nije baš u stanju pojmit smrt i ubojstvo na isti način kao i odrasli.)
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

08 Jan 2012, 20:39

Lord Byron » wrote: Karate mu ni najmanje neće pokazati kako se snaći u mogućoj nezgodnoj situaciji - ono što mu može dati je stanoviti osjećaj samopouzdanja koji će unanjiti vjerojatnost da bude napadnut.
slažem se
ali je i tijelo svakako pripremljenije za stresne situacije
i slažem se s Pješčanom, radije djecu učiti kako upravljati vlastitim tijelom, a ne oružjem
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

08 Jan 2012, 20:47

nina williams » wrote:
E jebga sad. Nije stvar u gornjem postu bila u onima koji su naumili, neg u onima kojima to u momentu padne na pamet. Pisao ti je i Byron, niko ne traži od zaštitara da potegne oružje, dapače. Od vojske se to, recimo, traži. Oni iđu u borbu. Ovi zastrašuju, da se tako izrazim.
ako nitko ne trazi, zasto onda zastitari nose oruzje? i to vidljivo. u takvoj psihologiji postoji vidljivo i nevidljivo nosenje oruzja.
ovo je vidljivo i znaci da je spremno za koristenje. da se zna da ne nose oruzje, sve bi to bilo malo drugacije.
mislim, pistoljem se ne prijeti. zasto bi prijetio, cemu, ako nisi pljackas? njim se upozorava ako se ima vremena i ako je takva situacija, ali najcesce ga se odmah koristi i za to sluzi vidljivo nosenje oruzja.

vojske? ma dobro, ne znam bas sta se od njih trazi, ali to je istina, oni idu ili na neki drugi nacin dodju, nadju se u borbi i to je najveci problem svih vojski..skupit ih i dovesti neku vojsku do borbe. kad se vec nadju u borbi, onda jebiga, ko zna ko sta trazi, ko te sta pita.. :zubo: :D
Post Reply