Oružje u kući

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

09 Jan 2012, 11:10

Morticia » wrote:
A prednosti bi bile?
Osim eventualne samoobrane za koju sam ja uvjerena da je većina ljudi, imali dozvolu ili ne, ne bi znali "isfurati" na normalan način i do kraja.
Ne smatram da živimo u kulturi u kojoj se svakodnevica brani oružjem, pa ja niti vrata ne zaključavam. Ali živimo u kulturi koja se svakih pedesetak godina kolje, i osnove baratanja oružjem su stvar opće kulture, ako ne i elementarne pameti. Ustašama i četnicima ne možeš okrenuti drugi obraz, jer ti je pri prvom već otfikarena glava.


Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

09 Jan 2012, 11:22

vrrrlet » wrote: Mnijem da bi svaki odgovorni intelektualac na ovim prostorima trebao negdje imati zakopan kalaš. Ja ga nemam, ali znam tko ima.
I 4-5 ručnih bombi!
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 Jan 2012, 11:24

Pred ustašama i četnicima pametni ljudi bježe, a onima koji nisu imali tu sreću ili pamet neće puno pomoći to što ih je jednom netko naučio kako se puca iz pištolja.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

09 Jan 2012, 11:32

Morticia » wrote:Pred ustašama i četnicima pametni ljudi bježe, a onima koji nisu imali tu sreću ili pamet neće puno pomoći to što ih je jednom netko naučio kako se puca iz pištolja.
Nema bježanja. :usama: Nisam ja domovinu na smetlištu našao. Nego na gnojištu, a od gnoja može biti sasvim dobar urod.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

09 Jan 2012, 11:40

Morticia » wrote:Pred ustašama i četnicima pametni ljudi bježe, a onima koji nisu imali tu sreću ili pamet neće puno pomoći to što ih je jednom netko naučio kako se puca iz pištolja.
A što ako si debeo pa ustaše i četnici trče brže? Zar ti misliš da debeli ljudi ne zaslužuju živjeti?

Nego, djeci je vrlo lako onemogućiti pristup oružju, staviš na lako dostupno mjesto sef koji se otvara na otisak prsta ili brojčanu kombinaciju i problem riješen.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

09 Jan 2012, 11:42

JPK » wrote:
Nego, djeci je vrlo lako onemogućiti pristup oružju, staviš na lako dostupno mjesto sef koji se otvara na otisak prsta ili brojčanu kombinaciju i problem riješen.
mislim da prosječan Hrvat s puškom više vjeruje sigurnom tajnom mjestu na tavanu ili u podrumu, gdje nikom neće pasti na pamet tražiti :kava:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 Jan 2012, 11:48

Vrlete moj, u tom slučaju domovinu nećeš braniti iz svoje spavaće sobe nego negdje iz neke kaljuže na Velebitu, npr.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

09 Jan 2012, 11:50

Morticia » wrote:Vrlete moj, u tom slučaju domovinu nećeš braniti iz svoje spavaće sobe nego negdje iz neke kaljuže na Velebitu, npr.
To ti je meni nekako isto.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 Jan 2012, 11:54

Oh, ali nije.
U slučaju rata i tako dobiješ obuku, a i vjerujem da se vrlo brzo nauči pucati i baratati kalašnjikovima i bombama kad ti je neprijatelj za petama, ne treba ti posebna obuka od mladih dana za to.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

09 Jan 2012, 11:56

Pješčana » wrote: mislim da prosječan Hrvat s puškom više vjeruje sigurnom tajnom mjestu na tavanu ili u podrumu, gdje nikom neće pasti na pamet tražiti :kava:
Ah, da. Security through obscurity. :kava:

Fascinantno mi je kako ljudi misle da nikome neće pasti na pamet tražiti baš na onim mjestima gdje svi prvo krenu tražiti.
Ako oružje ne skrivaš kao Angelina Jolie u Mr and Mrs Smith, dakle u visokosofisticiranom tajnom ormaru iza štednjaka, zajebi skrivanje. Zapravo, i to je sad već viđeno, pa moraš smisliti nešto originalno. :D

Oružje može biti vidljivo a da ga djeca svejedno ne diraju. Case in point: možeš imati i hrpu nisko postavljenih utičnica po stanu a da djeca svejedno ne guraju čavle u njih. Čak ni kad roditelja nema kod kuće.
Omega
Posts: 84
Joined: 27 Dec 2011, 19:58

09 Jan 2012, 11:58

Morticia » wrote:Oh, ali nije.
U slučaju rata i tako dobiješ obuku, a i vjerujem da se vrlo brzo nauči pucati i baratati kalašnjikovima i bombama kad ti je neprijatelj za petama, ne treba ti posebna obuka od mladih dana za to.
kakvu to obuku dobiješ u slučaju rata?
Blagajnica želi ući u more
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

09 Jan 2012, 12:00

JPK » wrote: A što ako si debeo pa ustaše i četnici trče brže? Zar ti misliš da debeli ljudi ne zaslužuju živjeti?
Kao debeljko, podržavam ovu liniju argumentacije. :kava:

Ipak, da opet izbije rat u ovoj balkansko-pribalkanskoj vukojebini (jel, ipak je dio sjeverno od Save :D), ja bih učinio sve što je u mojoj moći da zbrišem. Štono reče pjesnik, za ideale ginu budale. A ja jako volim svoju debelu guzicu i puno bih radije da moja domovina padne za mene nego obratno.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

09 Jan 2012, 12:04

Morticia » wrote:Oh, ali nije.
U slučaju rata i tako dobiješ obuku, a i vjerujem da se vrlo brzo nauči pucati i baratati kalašnjikovima i bombama kad ti je neprijatelj za petama, ne treba ti posebna obuka od mladih dana za to.
Protivnik sam dugotrajnog služenja vojnog roka, ali neka kraća obuka bi se trebala sustavno provoditi. I ne samo za muškarce. To integrira društvo, razbija monotoniju, a vjerojatno bi pao i koji seks.

Meni je strašno smiješno kako su nas u komunizmu pripremali za dolazak Vanjskog Neprijatelja, sto vježbi, sletova i ostalih debilnoća na koje su se nemilice trošile pare. A onda ekšli imaš rat, i iza tog rata se pravimo kao da nam ne trebaju skloništa za civile, elementarna vojna obuka i kohezivni elementi.

Zaista uvrnuto.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 Jan 2012, 12:04

Omega » wrote:
kakvu to obuku dobiješ u slučaju rata?
Dobiješ pušku, pokažu ti kako se čisti, gdje se stavi metak i kako se puca.
Dovoljno.

Krvavo mi je to, kako ljudi misle da bi zato što im je tata dok su bili klinci pokazivao kalašnjikov, u ratu sigurno bili Rambo. :rofl:
Nekako iz iskustva ljudi oko sebe- sve što se u takvoj situaciji može jest nadati se da ćeš imati sreće i zabit glavu što dublje u blato dok oko tebe fijuču meci ili bombe.

Rambo FTW. :rozi:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 Jan 2012, 12:07

vrrrlet » wrote:
Protivnik sam dugotrajnog služenja vojnog roka, ali neka kraća obuka bi se trebala sustavno provoditi. I ne samo za muškarce. To integrira društvo, razbija monotoniju, a vjerojatno bi pao i koji seks.
Donekle bih se mogla složiti s tobom.
Ali, obuka za ODRASLE ljude (minimum 25 godina starosti, do tad se uglavnom usijane glave barem malo ohlade), pri čemu to ne znači da bi ti isti jednom kad bi završili s tom obukom mogli imati oružje kući.
I naravno, to i dalje ne znači da postoji neka velika prednost oružja.
To je edukacija i na tome bi, po meni, završilo.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

09 Jan 2012, 12:12

vrrrlet » wrote:
Ali živimo u kulturi koja se svakih pedesetak godina kolje, i osnove baratanja oružjem su stvar opće kulture, ako ne i elementarne pameti.
pa da, zato se i koljemo; da ne zahrđa generacijama čuvano oružje
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

09 Jan 2012, 12:14

Morticia » wrote:
Dobiješ pušku, pokažu ti kako se čisti, gdje se stavi metak i kako se puca.
Dovoljno.

Krvavo mi je to, kako ljudi misle da bi zato što im je tata dok su bili klinci pokazivao kalašnjikov, u ratu sigurno bili Rambo. :rofl:
Nekako iz iskustva ljudi oko sebe- sve što se u takvoj situaciji može jest nadati se da ćeš imati sreće i zabit glavu što dublje u blato dok oko tebe fijuču meci ili bombe.

Rambo FTW. :rozi:
Oprosti, uvijek zaboravljam da ostali ljudi ne potječu iz miljea heroja.

Svejedno, postoji nešto što se zove obučenost, uvježbanost i rutina. Krajnje je glupo da ljudi pogibaju jer krivo aktiviraju tromblon, da se izlažu nepotrebnom riziku zbog neznanja krajnje jednostavnih činjenica, da se boje nečega čega se ne treba bojati, a ne boje onoga čega treba.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

09 Jan 2012, 12:17

baja » wrote: pa da, zato se i koljemo; da ne zahrđa generacijama čuvano oružje
Ne ubija oružje, već ljudi. Mi se ne koljemo da ne zahrđa generacijama čuvano oružje, već da ne zahrđa generacijama čuvana mržnja. I glupost, dabome.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 Jan 2012, 12:18

Mojoj svekrvi su ljetos provalili u kuću dok je bila na duljem putu.
Ukrali su joj pištolj koji je ostao od njezina pokojna oca, a nije ga do tad stigla predati policiji.

Da se meni to dogodi i onda tim pištoljem netko ubije nedužnu osobu ne bih si oprostila dok sam živa.

Eto, samo jedan glup i banalan primjer zašto nikad ne bih dozvolila oružje u svojoj kući.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Omega
Posts: 84
Joined: 27 Dec 2011, 19:58

09 Jan 2012, 12:19

"Dobiješ pušku, pokažu ti kako se čisti, gdje se stavi metak i kako se puca.
Dovoljno.
pokazali su i meni prije praktičnog dijela nastave obrane i zaštite, na nečemu šta nije bilo puška "za u rat", al onako, slično i smatrala sam se vrlo naučenom. A onda smo otišli na streljanu i ja sam pogodila svih pet meta, problem je bio šta nisu bile "moje" mete.
U ovom ne tako davnom ratu, puške su dobijali oni koji su završili ondašnji vojni rok i bili su koliko-toliko upućeni, da današnjim osamnaestogodišnjicama daš pušku, pokažeš im kako se čisti, gdje se stavi metak i kako se puca, bilo bi krvi prije nego šta bi došli do ratišta.

Najmanje nesreća s oružjem dešava se baš u domaćinstvima di tog oružja ima najviše, kod lovaca. Zašto? Zato šta ljudi znaju šta drže doma i koliko s tim trebaju bit oprezni. Držat doma oružje, skrivat ga od dice i nadat se da ga neće pronać, to je neodgovornost na kvadrat.
Blagajnica želi ući u more
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 Jan 2012, 12:24

Ovaj, ustvari, najmanje nesreća i nastradalih od oružja ima u kućama u kojima oružja uopće nema. :ne zna:
O lovcima neću ni počinjati, tu bi vrlet imao ponešto za reći, ali ostavit ću njemu na izbor hoće li ili neće.

Što se obuke tiče- da, a da ih danas naučiš kako baratati oružjem, a za deset godina ih pošalješ na ratište stvari bi bile dramatično drugačije.
Današnji osamnaestogodišnjaci bi, kao i ondašnji, nakon rata bili upropaštena generacija, bili na obuci prije usranog rata ili ne bili.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

09 Jan 2012, 12:26

Morticia » wrote:Mojoj svekrvi su ljetos provalili u kuću dok je bila na duljem putu.
Ukrali su joj pištolj koji je ostao od njezina pokojna oca, a nije ga do tad stigla predati policiji.

Da se meni to dogodi i onda tim pištoljem netko ubije nedužnu osobu ne bih si oprostila dok sam živa.

Eto, samo jedan glup i banalan primjer zašto nikad ne bih dozvolila oružje u svojoj kući.
Ovo je logika moje stare. :rofl: A što ako netko tim oružjem onesposobi dužnu osobu koja je maltretirala nedužnu? Onda bi se osjećala kao Majka Tereza do kraja života? Braniteljsku pemziju tražila? :kokice:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
Omega
Posts: 84
Joined: 27 Dec 2011, 19:58

09 Jan 2012, 12:31

Morticia » wrote:Ovaj, ustvari, najmanje nesreća i nastradalih od oružja ima u kućama u kojima oružja uopće nema. :ne zna:
naravno, to je istina. ma ne mijenja činjenicu da ljudi drže oružje po kućama, bilo legalno, bilo ilegalno i da se to neće prominit, ka šta se neće prominit ni to da ljudi pijani sidnu za volan.
Blagajnica želi ući u more
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

09 Jan 2012, 12:31

Morticia » wrote:Ovaj, ustvari, najmanje nesreća i nastradalih od oružja ima u kućama u kojima oružja uopće nema. :ne zna:
O lovcima neću ni počinjati, tu bi vrlet imao ponešto za reći, ali ostavit ću njemu na izbor hoće li ili neće.

Što se obuke tiče- da, a da ih danas naučiš kako baratati oružjem, a za deset godina ih pošalješ na ratište stvari bi bile dramatično drugačije.
Današnji osamnaestogodišnjaci bi, kao i ondašnji, nakon rata bili upropaštena generacija, bili na obuci prije usranog rata ili ne bili.
Lovci su prije svega ljudi, i ima ih svakakvih. Znam divnih lovaca, i znam takve na koje bi trebalo pucati. Biti lovac samo po sebi ne znači ništa, to ne govori kakav si čovjek.

A ovaj rat nikad ne bismo dobili da nije bilo ljudi koji su znali upotrebljavati oružje, i obučiti ljude. Također, na obuci se pokaže koga treba odstraniti iz bilo kakvih ratnih djelovanja, jer su opasni za sebe, suborce ili Ženevsku konvenciju. To je svakako bolje učiniti unaprijed, da ne bi neki Gotovina opet ležao zbog debila.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

09 Jan 2012, 12:32

Morticia » wrote:Mojoj svekrvi su ljetos provalili u kuću dok je bila na duljem putu.
Ukrali su joj pištolj koji je ostao od njezina pokojna oca, a nije ga do tad stigla predati policiji.

Da se meni to dogodi i onda tim pištoljem netko ubije nedužnu osobu ne bih si oprostila dok sam živa.

Eto, samo jedan glup i banalan primjer zašto nikad ne bih dozvolila oružje u svojoj kući.
A da ukrade kuhinjski nož i zakolje pola dječjeg vrtića? :(
Plastični noževi su isto OK, ne treba ti oružje u kući.
Biti i mniti svemiropolisno
Post Reply