Repetitio - mater studiorum ili lov u mutnome

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

08 Jan 2012, 23:12

nina williams » wrote: Kakav je njemu preduvjet doktorat sa, štajaznam, Kineziološkog za upis Teološkog fakulteta? Il tako nešto.
Da, ali doktor Kineziološkog ne može upisati ni - Kineziološki :D.

Ma nema veze, usputna napomena.


User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

08 Jan 2012, 23:15

Lord Byron » wrote: Da, ali doktor Kineziološkog ne može upisati ni - Kineziološki :D.

Ma nema veze, usputna napomena.
Ne kontam. Kako, da ne velim zašto, bi neko upisivo prvu godinu faksa, a taj je faks već završio?
Aj dobro ako nema veze, al svejedno ne kontam. :ne zna:
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

08 Jan 2012, 23:22

nina williams » wrote: Ne kontam. Kako, da ne velim zašto, bi neko upisivo prvu godinu faksa, a taj je faks već završio?
Aj dobro ako nema veze, al svejedno ne kontam. :ne zna:
Meni je to isto besmisleno. Da li bih ja, da iz nekog suludog razloga odlučim opet upisati osnovnu školu, opet trebala ići na test sposobnosti na kojem trebam brojati do 20 i nacrtati mamu i tatu? :misli:
Pretpostavljam da niti ne postoji odgovor jer nitko nije toliko blesav da opet ide upisivati istu školu/isti studij :ne zna:

Da ja sam opet moram na maturu, bilo bi mi svejedno. Ako sam je prošla prije 7 ili 8 godina,mogu i sada. Ne mogu reći isto za vozački :zubo: Jednom sam ga položila, ali to je bila puka sreća.
Možda je nekima bilo tako s maturom, pa žele provjeriti.
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

08 Jan 2012, 23:27

Éowyn » wrote:
Ja sam se raspitivala na nekim fakultetima i rekli su da mogu upisati uz polaganje razlike predmeta. Sad, da li su mislili da mogu odmah diplomski upisati, nemam pojma :ne zna:
Kad već kažeš da si završila po bolonji, onda diplomski možeš upisati jer imaš završen preddiplomski, valjda. I to onda nema veze s državnom maturom, odnosno za upisivanje diplomskoga studija vrijede ti isti uvjeti koji vrijede za bilo kojeg bakalara kada upisuje diplomski.
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

08 Jan 2012, 23:31

Zekoslawa » wrote: Kad već kažeš da si završila po bolonji, onda diplomski možeš upisati jer imaš završen preddiplomski, valjda. I to onda nema veze s državnom maturom, odnosno za upisivanje diplomskoga studija vrijede ti isti uvjeti koji vrijede za bilo kojeg bakalara kada upisuje diplomski.
Kod nas su dolazili studenti s drugih tehničkih fakulteta, ali su morali 3. godinu upisati (na preddiplomskom) jer je prevelika razlika u predmetima bila. Pretpostavljam da to ovisi od fakulteta do fakulteta :ne zna:
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

08 Jan 2012, 23:57

nina williams » wrote: Ne kontam. Kako, da ne velim zašto, bi neko upisivo prvu godinu faksa, a taj je faks već završio?
Aj dobro ako nema veze, al svejedno ne kontam. :ne zna:
Ja sam dvaput upisivao Filozofski, za različite studije.

Istina, oba sam puta morao na prijemni.

Ali da sad odlučim i treći studij upisati (dobro, četvrti), morao bih ponovno na maturu. :bonk:
A realno, trebali bi mi samo uzeti lovu za upis i reći “kaj, opet neki novi studij?” :D
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

09 Jan 2012, 00:05

Lastan » wrote: Ja sam dvaput upisivao Filozofski, za različite studije.

Istina, oba sam puta morao na prijemni.

Ali da sad odlučim i treći studij upisati (dobro, četvrti), morao bih ponovno na maturu. :bonk:
A realno, trebali bi mi samo uzeti lovu za upis i reći “kaj, opet neki novi studij?” :D
Filozofski je zeru specifičan i baš sam prije upisa kontala da treba napisat studij, a ne faks, al da ti pravo velim smetalo me puno tog studij i studirati, pa, rekoh, vako je ljepše.
Uostalom, kolko znam, kod vas je prijemni koju godinu prije bolonjskih šema-standardiziran. Al prije nije bilo tako. Vaši drpaju pare sirotim studentima.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

09 Jan 2012, 00:07

nina williams » wrote:Filozofski je zeru specifičan i baš sam prije upisa kontala da treba napisat studij, a ne faks, al da ti pravo velim smetalo me puno tog studij i studirati, pa, rekoh, vako je ljepše.
Uostalom, kolko znam, kod vas je prijemni koju godinu prije bolonjskih šema-standardiziran. Al prije nije bilo tako. Vaši drpaju pare sirotim studentima.
Kad vidim koliki idioti diplomiraju (a i više stupnjeve svršavaju), ne pljačkaju ni izbliza dovoljno.

Sve se više sramim tog fakulteta.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

09 Jan 2012, 00:12

Lastan » wrote: Kad vidim koliki idioti diplomiraju (a i više stupnjeve svršavaju), ne pljačkaju ni izbliza dovoljno.

Sve se više sramim tog fakulteta.
Nemoj tako. Ja ih znam i troje s Prometa koji nisu kupovali ispite. :zubo:
Ne mislim da su loši poradi onih (tisuća :zubo: ) koji jesu kupovali.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

09 Jan 2012, 00:40

kuki » wrote:
Ideja da ja koja sam maturirala mogu i moram ponovno maturirati ako želim upisati preddiplomski studij naprosto mi je umobolna i ne znam koji se mamlaz toga sjetio.
jesi sigurna da je to istina?

frendičina kći nije upala na farmaciju i namjerava ići nagodinu. na maturi je sfušala kemiju, za ostalo što se traži imala je dovoljan broj bodova. iduće godine će ponovno polagati, ali samo maturu iz kemije, ostalo joj se priznaje! (kako ovu godinu krati na srodnom faksu, nadoknađuje taj "kemijski" zaostatak iz srednje škole)

to me iznenadilo. nisam znala da možeš pokupiti dobre rezultate iz mature polagane u određenoj godini i onda polagati samo ono što si skiksao, a fali ti za određeni faks

prema tome ispada da ne moraš ponovno maturirati (recimo da je i tu kemiju imala dobru, ali je naprosto odlučila promijeniti faks; s dovoljnim brojem bodova iz svih traženih predmeta ne bi bilo razloga da išta polaže ponovno)

ima li ta matura rok trajanja?
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

09 Jan 2012, 00:55

Ajme, ovo ja nisam znala, to je tek retardirano, u godini dana se štošta zaboravi. :D

:facepalm:
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

11 Jan 2012, 00:02

Išla sam gledati ispit iz povijesti umjetnosti.
Jedno pitanje je meni tako indikativno za sve ono što smatram besmislenim u školskom sustavu koji sam prošla. Na slici je ulaz u podzemnu, a pitanje ispod je od čega je taj ulaz napravljen, s odgovorima a)čelik, b)željezo, c), d)...
Nije ni čudo što se Dimitrije prodaje :zubo: .
User avatar
elma
Posts: 3104
Joined: 02 Feb 2013, 01:33

12 Jan 2012, 01:14

Koliko ja čujem, državna matura je jako olakšala upise i ekipica iz generacije moje sestre koja nije upala odmah nakon srednje (zadnja generacija prijamnjih), nakon godinu dana je rasturila. :raspa:

edit: O, vidim da ste to već ustanovili. :D
Post Reply