Dalmoši/Tovari

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
Vodena
Posts: 2100
Joined: 17 Sep 2011, 23:58

08 Feb 2012, 23:52

Al Nena je rekla da nek ne čiste oni koji misle da ne mogu. :rofl:


User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

08 Feb 2012, 23:55

ex anais » wrote:A čuj, kažnjavati ih neće ako nisu opremljeni. To bi tek bila bruka. :ne zna:

A ako nitko nije pretpostavljao da će se snijeg zadržati, onda sigurno ni on tako glup nije to mogao predvidjeti. Dakle, za lopate i ostalo je bilo kasno.

A ako nije bilo kasno, ako je bilo opreme onda su ljudi kad su vidjeli onoliko snijega na kojem su i skijali trebali te iste lopate uzeti i početi čistiti, ako treba i i isti dan, isti dan. Bez da im Kerum to kaže. Jer ako je gradonačelnik budala ne moraju svi drugi biti budale.
Oh, još jedna koja propušta shvatiti očito :trep: Za izvanredne situacije, postoje plaćene gradske službe koje organiziraju rješavanje te situacije. Gradske službe koje su za to zadužene u Splitu su izravno odmogle rješavanju te situacije. Neradom. Na čelu s gradonačelnikom.
Pročitaj što si napisala. Hint: opremljeni, neopremljeni.
Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

08 Feb 2012, 23:57

Silajn » wrote:
Evo ex, zato je Kerum gradonačelnik.
pa jebote, reci da nije sladak onako glupast :rofl:

ko mali retaj...ne zna složit jednu rečenicu :cerek: :rofl:

daj jebote, pa nije zato gradonačelnik! ne moraš svaku kurac kvotat pa reć da sam ja izabrala keruma! :ne zna:
meg ti je glupa!!! :xlux:
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

08 Feb 2012, 23:57

vrrrlet » wrote: Mogu te jednom gledati kako čistiš snijeg? :D
Možeš, samo ponesi neke čepove za uši. Te beštimje nisu čak ni za tebe. :zubo:
AdMulica » wrote: vjerujem da ove godine niko nije očekivao snijeg od 25 cm...neviđen zadnjih 50 godina!
Sve da su i sjedili na ušima kad su meteorolozi najavljivali snijeg, mogu shvatiti da ih je iznenadio jedan dan. Šest dana je ipak previše.
gonj špadi
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

08 Feb 2012, 23:57

Vodena » wrote:Mulicu je trebalo stavit da skuva fažol i kobasice za omladince i mlađariju, Kerum je trebao podijelit svim građanima lopate, ak ih već nemaju, čisto da se nađe, sol također, a djeci male lopate. :raspa:
I male vanjkuše za guzice.
Male lopate! :lux:
Vodena » wrote:
Evo, djeca iz naše škole su cijeli ponedjeljak čistili i lopatali snijeg u školskom dvorištu (viši razredi).
Živili viši razredi! :lux:
Silajn » wrote:
Pa, ako je nečeg Split krcat, onda su to mulice.

Nije uopće pitanje tretiranja nekoga kao idiota. Normalno je da ljudi ovdje ne pretpostavljaju da će se snijeg zadržati. Nisu to doživjeli generacijama. Drugo, nisu opremljeni. Čak i Beč ima brošuru, iako ima snijeg svake godine http://www.wien.gv.at/umwelt/ma48/servi ... en-bks.pdf
Ja sam u Zagrebu skoro dobila i kaznu, ne jer nisam očistila, nego zato jer nisam očistila dovoljno. Ali ne, Kerum je rekao da je on protiv kažnjavanja.
Živili austrougarski zakoni! :lux: :lux: :lux:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

08 Feb 2012, 23:58

Silajn » wrote:
Pa, ako je nečeg Split krcat, onda su to mulice.
a bogati, ne seri više :D
meg ti je glupa!!! :xlux:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

09 Feb 2012, 00:01

Silajn » wrote: Oh, još jedna koja propušta shvatiti očito :trep:
Čemu eufemizmi? :zubo:



Ja ne branim Keruma. Promaknuo ti je point. ;)
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

09 Feb 2012, 00:04

ex anais » wrote:A čuj, kažnjavati ih neće ako nisu opremljeni. To bi tek bila bruka. :ne zna:

A ako nitko nije pretpostavljao da će se snijeg zadržati, onda sigurno ni on tako glup nije to mogao predvidjeti. Dakle, za lopate i ostalo je bilo kasno.

A ako nije bilo kasno, ako je bilo opreme onda su ljudi kad su vidjeli onoliko snijega na kojem su i skijali trebali te iste lopate uzeti i početi čistiti, ako treba i i isti dan, isti dan. Bez da im Kerum to kaže. Jer ako je gradonačelnik budala ne moraju svi drugi biti budale.
Tko nema lopatu, ima žlicu. :o

Ako je prvi budala, nužno je većina budala. I mi smo budale, šta budale, budaletine, ali jedna od rijetkih prilika kad je neki političar nešto ekšli napravio je bila ona kad je Bulić izveo Hrvatsku iz Balkana revolucijom u tretiranju javnih veceja, ili kad je Bandić imao prvi mandat i definirao sasvim nove standarde u čišćenju snijega.

Mogli su izabrati nekog nabrijanog lopovskog idiota, a ne totalnu lopovsku kretenčinu. Izbora uvijek ima, makar to bili žilet ili litica. :D
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Vodena
Posts: 2100
Joined: 17 Sep 2011, 23:58

09 Feb 2012, 00:06

Ima kod Sebastiana lopata, ljudi bi prekovremeno radili za takove narudžbe. Uz svaku tisućitu peka gratis. :raspa: :rofl:

U nas mali čim se rodi dobi lopatu. I kramp. I traktor. Nek se nađe, od viška glava ne boli.

Ako nema lopata, onda ima onih kartona za jelo. :tuzni:
Last edited by Vodena on 09 Feb 2012, 00:07, edited 1 time in total.
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

09 Feb 2012, 00:07

AdMulica » wrote: jedne godine sam s društvom bila na zimovanju negdi po lici! taj dan je napadalo snijega oko 30ak cm, svaka kuća i apartman su imali svoga snješka! navečer smo se napili i nismo znali šta bi radili, obzirom da je naš snješko bio gotov (čitava 2 metra visok, s trbušnim mišićima :rofl: ), pa smo susjedima, također dalmatincima na zimovanju, ukrali snješka, stavili ga u karijolu i prebacili im ga iza kuće! nakon toga smo se sakrili i grudom pogodili u prozor...kad su izašli, šokirali su se što im nema snješka - čak ni tragova da je postojao! :rofl:

...

kasnije te večeri smo se zapili s njima! :D
2u1 Dobro ste kapacitirani :S
vrrrlet » wrote: Zar su Splićanke toliko gladne kurca? :eek: Pa što im to ne radite?

Mene bi' bilo stra' živit u gradu u kojemu se kurci kradu. :trk: Pa jebali bi me na spavanju.
U tome i je problem... Bojin se da nisu Splićanke, nega neki muški sugrađani kojih je sram pitat. :zubo:
Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

09 Feb 2012, 00:11

MightyMe » wrote:
2u1 Dobro ste kapacitirani :S
oni nisu bili pijani za vrime krađe snješka :o

pa smo mi nastavili udarat po gasu, a oni počeli :D
meg ti je glupa!!! :xlux:
User avatar
Chiro
Posts: 693
Joined: 10 Nov 2011, 21:34

09 Feb 2012, 00:15

Silajn » wrote:
Evo ex, zato je Kerum gradonačelnik.
Sjećam se jednog razgovora kojeg sam vodio s prijateljicom iz Splita, inače jako pametnom djevojkom, ali u Kerumovom slučaju totalno... zaslijepljenom. Razgovarali smo nekih 15-20 dana prije no što je Kerum bio izabran, a predizborna kampanja je bila u samom jeku. I, na moje pitanje "zašto ćeš, popoku, glasati za Keruma?" mi je odgovorila: "Pa vidiš, on ti je malo sirov i to sve, ali ima dobro srce. On kad ide cestom i čovik ga pita da mu da 50 kuna za kruv i mliko, ovi izvadi 200 i da mu. Mali rođak od moje _____ (zaboravih) nije imao škole, posla, ničega, došao je kod Keruma i pitao ga "šjor Kerum, oćete mi dat posal" i Kerum ga zaposli i da mu plaću od 4000 kuna. I kako neš glasat za njega?"

Moram priznati da me je malo zatiltalo tada, ali rekoh, ajde, valjda ona zna bolje od mene, meni je Kerum dotad bio neki tamo ratni profiter koji provali glupost svako toliko.

2,5 godine kasnije- taj čovjek je u Saboru. :S Danas-sutra možda postane i predsjednik (ok, ne želim baš vjerovati da je ovo moguće, ali šanse su veće od 25%, IMHO).

Jebote, kakva država.
Skinheadsi, takav si!
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

09 Feb 2012, 00:19

MightyMe » wrote:
U tome i je problem... Bojin se da nisu Splićanke, nega neki muški sugrađani kojih je sram pitat. :zubo:
Koji pederi! :o Tribali ste ih kamenom u glavu... ka da im vi ne bi dali da su lipo pitali! :D
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

09 Feb 2012, 00:21

Chiro, kad su takve, njemu sitne svote u pitanju, uvijek daje pare. Ima bezbroj primjera u kojima bi izvadio 1000 - 2000 kn i dao ljudima. Međutim, kad je nešto krupnije onda je već druga priča. :)
U zadnjih godinu-dvije dana Kerum u Splitu nema nikakvu podršku i još više se srozava, da mu nije bilo HDZ-a nebi ni ušao u sabor tako da mislim da je ovaj mandat gradonačelnika i mandat saborskog zastupnika zadnji u životu.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

09 Feb 2012, 00:23

Chiro » wrote:

Jebote, kakva država.
Ajd, ajd, nije ni drugdje bitno bolje, možda malo po Šveckoj, a oni pak nemaju sunca... glavno da nije bitno gore, kako je većinom po svitu. Mi nemamo puno, ali imamo jedni druge i naše pičke su najbolje, uz Iranke. A njizi će sad potaracat bombaman i ode konkurencija.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

09 Feb 2012, 00:27

AdMulica wrote:
oni nisu bili pijani za vrime krađe snješka :o

pa smo mi nastavili udarat po gasu, a oni počeli :D
Pa i mislia san na vas, a ne na njih :D
Priča ti je dobra samo mi je čudno šta završava sa zapili smo se. Obično moje tako počinju :zubo:
(Ono pili smo se ne računa, nije to isto ka i zapit se :D )

vrrrlet » wrote:
Koji pederi! :o Tribali ste ih kamenom u glavu... ka da im vi ne bi dali da su lipo pitali! :D
Ma bi mi, samo ih nismo uvatili, pizda(kurac?!?) in strinina. :zubo:
Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

09 Feb 2012, 00:37

MightyMe » wrote: Pa i mislia san na vas, a ne na njih :D
Priča ti je dobra samo mi je čudno šta završava sa zapili smo se. Obično moje tako počinju :zubo:
(Ono pili smo se ne računa, nije to isto ka i zapit se :D )
pa bili smo već pijai, poše tebe! pa nam bilo dosadno...pa išli radit štetu, pa se sprijateljili i nastavili pit, a njih smo napili! :D
inače, to su bili ljudi s djecom...ono par mladih obitelji sa djecom! dica su bila u krpama na katu, a mi smo dole pili...bilo je par majki ostalo trijezno! valjda su se na smjene trijeznile, tribalo je pazit svu tu dicu :rofl:

jao...što je to bila dobra nova godina!!!
idem nać snješka da vam ga pokažem! :rofl: al maknit ću sliku kasnije, takav primjer se rijetko viđa! :zubo:
meg ti je glupa!!! :xlux:
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

09 Feb 2012, 00:38

Evo ih, lijenčine, kreteni, neradnici, redikuli... svi su se angažirali oko grada, i HGSS, i vatrogasci, hitna pomoć, građani, svi osim gradskih vlasti. Pa sad ti nešto reci. Nije Kerum kriv. Nije, siroče. Opet ga bezveze napadaju. :mama:
gonj špadi
User avatar
Chiro
Posts: 693
Joined: 10 Nov 2011, 21:34

09 Feb 2012, 00:42

MightyMe » wrote:Chiro, kad su takve, njemu sitne svote u pitanju, uvijek daje pare. Ima bezbroj primjera u kojima bi izvadio 1000 - 2000 kn i dao ljudima. Međutim, kad je nešto krupnije onda je već druga priča. :)
To mi je slična šema kao s Mamićem, on isto tako bilo kojem random prolazniku koji ga pita 50 kuna bez problema izvadi novčanik iz džepa (svoj, jel :D) i zakelji mu na čelo. Ali when it comes to big things, onda uskače Duo Gastronomija i Mića Bandić u pomoć. Isti, ali identični modus operandi.

Fascinantna stvar je ta koliko su ljudi selektivni u svojoj percepciji i razmišljaju- pa, ako je dao 100 kuna Anti kad ga je pita, mora bit da je to dobar materijal za gradonačelnika. :ne zna: Ili Sabor. :ne zna:
U zadnjih godinu-dvije dana Kerum u Splitu nema nikakvu podršku i još više se srozava, da mu nije bilo HDZ-a nebi ni ušao u sabor tako da mislim da je ovaj mandat gradonačelnika i mandat saborskog zastupnika zadnji u životu.
Dobro, to isto stoji, ali koliko god on kikseva napravio, poglavito na lokalnoj razini, ST ogranak HDZ-a svojim ingenioznim idejama zasere još i više. :S Marasović. :S
vrrrlet wrote: Ajd, ajd, nije ni drugdje bitno bolje, možda malo po Šveckoj, a oni pak nemaju sunca... glavno da nije bitno gore, kako je većinom po svitu. Mi nemamo puno, ali imamo jedni druge i naše pičke su najbolje, uz Iranke. A njizi će sad potaracat bombaman i ode konkurencija.
Vrle, problem i je u tome što se prečesto uspoređujemo s Iranom i Kamerunom, a ne sa Šveckom. Švecka nam dođe kao neka tamo izmišljena zemlja iz bajke, lo stile Narnia. Jebote, tamo ljudi ne moraju čekati 3 godine za operaciju. :eek: A ne košta ih ni fete pršuta. :eek: Imaju i uređene ulice. :eek: I to ih čak i sami često počiste. :eek:

Ova zemlja izgleda kao kroasan, a zapravo je banana.
Skinheadsi, takav si!
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

09 Feb 2012, 00:49

vrrrlet » wrote:


Meni je potpuno jasno da ona čišćenje snijega smatra opasnim za zdravlje, pogotovo kičmu: ona je tipični predstavnik kulture koja smatra da je glupo malo saviti svoju kičmu da neki neznanac ne bi ostao bez svoje. To vodi u Jugoslaviju valjda.
Joj, al' bi ti lopatao u Jugi da se mene pita... Dobio bi lopatu za snijeg da njome obrađuješ kamen na jednom otoku. Jebala te Jugoslavija. :E
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

09 Feb 2012, 00:55

klonka » wrote:Evo ih, lijenčine, kreteni, neradnici, redikuli... svi su se angažirali oko grada, i HGSS, i vatrogasci, hitna pomoć, građani, svi osim gradskih vlasti. Pa sad ti nešto reci. Nije Kerum kriv. Nije, siroče. Opet ga bezveze napadaju. :mama:
Samo su ovi u Bihaćkoj krenuli u petak. :zubo: Ali nema veze, bolje ikad nego nikad. Iako skromno, prekrasno je vidjeti ovo buđenje Splita. :cerek: Tupelo, vidiš kako je snig lip. :D



Lopate, mašklini i sikire sredili Mejaše, Bihaćku, Vinogradsku
Dok su neki naši sugrađani čekali da im netko drugi očisti snijeg pred vratima kuća, drugi su odlučili „uzdati se u se i u svoje kljuse“ pa su se organizirali, uzeli lopate u ruke i ostale slične alatke, te prionuli sami razgrtanju snijega i leda ispred svojih domova, ali i obližnjih ulica.

Jedan takav primjer složnih susjeda našli smo na Mejašima, gdje se 20-ak stanara dviju ulica – Cetinske i Ulice Blažene Marije Petković samoorganiziralo i već u nedjelju krenulo u čišćenje.

- Najviše su potegli mladi i ponijeli najveći teret posla, a mi stariji smo bili organizatori i inicijatori akcije. Pretpostavili smo da nam, s obzirom na cijelu situaciju, nitko neće pomoći ako sami sebi ne pomognemo – kazuje nam Ivan Lasić, jedan od stanara.

Poslije dobro odrađenog posla, gdje su zajedničkim snagama očistili dvije ulice ukupne dužine oko 500 metara, zasluženo su se počastili spizom i pićem. Lopata im nije manjkalo, vele, jer su radničko naselje. Bilo ih je i viška.

Stanari četiri portuna u Bihaćkoj 3,5,7 i 9 također su na vrijeme shvatili ozbiljnost situacije, pa su neki od njih snijeg počeli čistiti već u petak. Svakako, vele nam stanari, nije tu bilo ni stožera ni sastanaka, već su se spontano uzele lopate i nakon što je prvi stanar izašao ispred portuna, pridružili su mu se i ostali susjedi. I ovdje su se iskazale mlade snage, a da bi došli do asfalta svoje ulice, koristili su se i čekići, sjekire, sve što je moglo poslužiti.

I na Pazdigradu je bilo savjesnih, poglavito u Vinogradskoj ulici, gdje je 10-ak stanara u dva dana očistilo zaleđenu prometnicu. Radile su i ovdje lopate, mašklini, metle... Naravno, ne treba posebno napominjati da su svi oni prije cesta, očistili prilaze svojim domovima. To se u ovom slučaju podrazumijeva.

Lijepu gestu pokazali su i pripadnici Udruge veterana 4. gardijske brigade, koji su zajedno s djelatnicima „Parkova i nasada“ čistili prilaze domovima „Maestral“ i „Lovret“ te centru „Juraj Bonači“.

Nikolina LULIĆ
Stipe iz Marine bageron čisti mukte oko splitske bolnice
Mnogi se u Splitu mogu zasramiti pred viješću da bolnički krug na Firulama i Križinama jučer cijeli dan svojim bagerom (konbinirkom) čisti, i to još besplatno, čovjek iz Marine.

U ponedjeljak se Stipe Jakus iz Marine, vlasnik tvrtke “Žuti kop”, dobrovoljno javio u Ravnateljstvo KBC-a i izrazio želju da uz pomoć svojih ljudi i mehanizacije (bager i kamion) očisti bolničke prilazne putove, parkinge i nogostupe (koliko se to bude moglo).

- Čovjek je inzistirao da pomoć bude besplatna. Nije htio niti kune naplatiti, sam Bog ga je poslao da spasi i bolnicu i sve one koji u nju dolaze. Zahvalni smo mu za ovu humanu gestu. Pokazao je svima u Gradu kako se treba brinuti za javno dobro - kazao nam je dr. Dujomir Marasović, ravnatelj KBC-a Split.

Jakus i ekipa bagerom razbijaju led s kolnika i guraju ga na gomilu, pa ukrcavaju na kamion.

- Led iz kamiona bacali smo u more. No, imali smo problem, zbog parkiranih automobila pojedine dijelove oko bolnica nismo mogli očistiti. Nije meni novac važan, važno je da ljudi koji moraju doći u bolnicu ili koji u njoj rade ne padaju i ne lome se - kaže Jakus.

Iako je proteklih dana imao ponuda za posao i čišćenje snijega koje bi zaigurno dobro naplatio, Stipe se odlučio pomoći KBC-u.

- Zvali su me, recimo, iz “Konzuma”, da im očistim snijeg oko njihovih objekata. No, sam sebi sam obećao da ću očistiti pristupe bolnicama na Križinama i Firulama i dao sam riječ Ravnateljstvu bolnice, a ja svoju riječ nikada nisam pogazio. Sve je besplatno: i rad mojih ljudi, i korištenje mehanizacije, i gorivo, sve ja pokrivam. Ne treba mi ništa, ni jedna jedina kuna. Ako bude trebalo pet dana, pet dana ćemo čistiti okolo bolnica, samo da ih očistimo - istaknuo je Jakus.

Tamo gdje danima nisu mogle sve moguće krizne službe, mogao je Stipe Jakus, koji je svojim činom pokazao da je potrebno samo malo dobre volje i ljudskosti, pa da se stanje vrati u normalu.


:cerek:

Ajme, dođe mi da odem čistit' snijeg. :cerek: Ali sam ga već očistio. :tuzni: Imam metlu, i svaki put kad idem pit' metem uz stepenice pomalo, a svaki put kad se vraćam isto tako. Malo pomalo očistim, a pridržavanje za metlu je reduciralo padanje za 70%. Što znači da mogu još više polokat' uz manje štete.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

09 Feb 2012, 00:56

AdMulica » wrote:
Čekan sliku... :D
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

09 Feb 2012, 01:01

vrrrlet » wrote: Samo su ovi u Bihaćkoj krenuli u petak. :zubo:
Kolnike, a ne pločnike ispred svoje zgrade. Ono što je bio posao grada.

Evo kod mene u ulici već dva dana nije prošla ralica, a susjedi nisu ni malim prstom pomakli da počiste taj snijeg na cesti. Čeka se zimska služba, logično. Možda za koji dan...
gonj špadi
Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

09 Feb 2012, 01:04

MightyMe » wrote:
Čekan sliku... :D
brišem sličku :D

:cerek: :cerek: :cerek:

ja imam 1.70m cca...kad stanem do njega, u razini njegovog vrata sam! :D

jel mu se vide trbušni mišići? :D
Last edited by Mulica on 09 Feb 2012, 01:24, edited 1 time in total.
meg ti je glupa!!! :xlux:
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

09 Feb 2012, 01:08

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Jak je i gotovo :D
A di se ne vide :D

Svaka čast!
(Tia san napisat da ste vi loše društvo, em pijete, em se svađate, al san odusta kad san vidia s kojin umjetnicima trkeljan)
Post Reply