pa prijavi ti onda...

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

23 Dec 2011, 19:37

ivanka ima muža pijanca. ivanka radi i donosi pare u kuću, on uglavnom prodaje zjake. kad su djeca poodrasla, ivanka je počela raditi još više, samo da muža gleda što manje

kad ne pije, donekle je podnošljiv. kad si popije, vrijeđa je i maltretira. suvišno je reći, ima i ljubomornih ispada

zadnji put kad je pokušala otići od kuće, on je doživio živčani slom, prijetio da će se ubiti, izašao s puškom u dvorište, ivanka je čula pucanj

pucao je u zrak. ivanka, sva uskomešana, zvala je policiju. u sebi vjeruje da on nikako ne bi dignuo ruku na sebe, ali nikad ne znaš kako može završiti pomahnitalo pucanje. može stradati bilo tko

ivanka je osjećala da je ispravno postupila. međutim...

njezinom mužu sada prijeti kazna između 20 i 50 tisuća kuna, kojih on nema
nema ih ni ona, naravno. da digne kredit?

on ponovno tvrdi da će se ubiti ako će morati u zatvor

cijelo je susjedstvo osuđuje jer je prijavila muža i navukla mu tako strašnu kaznu. osim što je osuđuju, ne mogu se načuditi koliko je glupa

drugim riječima, ona je izopćena i ona je kriva

kada se dogode kakve tragedije, svi se nešto pitaju zašto nitko nije reagirao na vrijeme, tko je odgovoran, tko je zakazao

eto zašto, među ostalim :crying:


danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

23 Dec 2011, 19:43

Da dize kredit svasta! Nek ode tip u zatvor. Mozda joj se svidi bez njega pa se konacno rastane.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

23 Dec 2011, 19:48

blaze » wrote:on ponovno tvrdi da će se ubiti ako će morati u zatvor
Neka se ubije. :kava:
cijelo je susjedstvo osuđuje jer je prijavila muža i navukla mu tako strašnu kaznu. osim što je osuđuju, ne mogu se načuditi koliko je glupa
Susjedi su imbecili kojima je najveći grijeh talasanje. A kad im kreten ustrijeli klinca, onda će kukati što ga nitko nije spriječio.
Dođe mi da poželim da tip ustrijeli nekoga od susjeda sljedeći put kad uhvati oružje. Čisto da kreteni promijene ploču.
User avatar
slafko
Posts: 623
Joined: 19 Oct 2011, 08:57

23 Dec 2011, 20:31

Definitivno ovo kaj su Ombia i Lastan rekli.
When I came to Spain and I saw people partying I thought to myself: What the fuck!?
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

23 Dec 2011, 21:06

blaze » wrote:kad su djeca poodrasla, ivanka je počela raditi još više, samo da muža gleda što manje
(...)
drugim riječima, ona je izopćena i ona je kriva
U čemu je problem? Izopćenost i krivnja su bagatelna cijena za rješavanje nekoga koga se želi što manje gledati. netko stvarno vjeruje da bi joj bolje bilo neizopćenoj i pravoj, a s idiotom kojeg ne želi gledati?

Mo'š mislit' što će se taj ubiti. Nek' plati, nek' robija, nek' radi što hoće - djeca su odrasla, nek' si Ivanka složi život bez idiota.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

23 Dec 2011, 21:11

Lastan » wrote: Neka se ubije. :kava:
U tim trenucima obično misliš i kakve bi traume na djecu ostavilo očevo samoubojstvo.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

23 Dec 2011, 21:12

Lord Byron » wrote: U čemu je problem? Izopćenost i krivnja su bagatelna cijena za rješavanje nekoga koga se želi što manje gledati.
A pola od 20 do 50 tisuća kuna?
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

23 Dec 2011, 21:16

Margarita » wrote: U tim trenucima obično misliš i kakve bi traume na djecu ostavilo očevo samoubojstvo.
Ona si i u tim i u ostalim trenucima očito misli svašta i koješta - ali, ovo je situacija u kojoj će se jasno pokazati je li svo ovo vrijeme istinski željela ne gledati idiota, ili je tek usputno prduckala i samosažalijevala se, a sad se - kad joj se ukazala savršena prigoda za ukloniti ga iz vidnog polja - počinje panično bojati da ga ne izgubi.
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

23 Dec 2011, 21:17

kuki » wrote: A pola od 20 do 50 tisuća kuna?
AFAIK, razvede li se prije pravomoćnosti presude, nula od 20 do 50 tisuća kuna.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

23 Dec 2011, 22:23

:piše u tekicu:
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

23 Dec 2011, 22:25

A alimentacija? Ili pretpostavljamo da joj ne treba?

Užasno mi je glupa ta novčana kazna. Nek NJOJ da 20-50 k kuna, ako ikome, a ne državi. Zaboga.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

23 Dec 2011, 22:34

A od cega da joj lik placa alimentaciju kad ne radi, samo joj je trosak, cisto ekonomski gledano.
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

23 Dec 2011, 23:00

ombia » wrote:A od cega da joj lik placa alimentaciju kad ne radi, samo joj je trosak, cisto ekonomski gledano.
Ako su djeca "poodrasla", kakva alimentacija?
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

23 Dec 2011, 23:01

Meni poodrasla zvuči kao tinejdžerstvo.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

23 Dec 2011, 23:55

Ma jebo i alimentaciju, bitno da se toga rijesi. Kad se samo sjetim. :facepalm:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

24 Dec 2011, 00:00

Na prvu - nek se ubije ili ode u zatvor.

Na drugu - ne znam kako ide sa, pretpostavljam, prisilnom psihijatrijskom procjenom, ali mislim da bi se to trebalo napravit. Da frajer, so obzirom da je nasilan, ne bi zaključio da će prvo ubit ženu, možda djecu, pa sebe, već ima oružje. Ne bi bilo prvi put. Nakon zabrane prilaženja i sklanjanja počinitelja, ma nek se ubije ili ode u zatvor.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

24 Dec 2011, 00:15

Margarita » wrote: U tim trenucima obično misliš i kakve bi traume na djecu ostavilo očevo samoubojstvo.
Kakve god, manje su od traume koju bi im rečeni kreten od oca mogao priuštiti odluči li, pijan i glup kakav jest, ubiti djecu umjesto sebe.
A da ne govorimo o traumi odrastanja dan za jebenim danom uz oca alkoholičara.
Očevo samoubojstvo jednokratna je trauma. Jest da može ostaviti gadne posljedice, ali liječenje je daleko jednostavnije.

Dakle, neka se ubije.
Zapravo, prvo neku glupu babu iz susjedstva pa sebe.
Moment
Posts: 330
Joined: 05 Nov 2011, 11:46

24 Dec 2011, 10:01

ombia » wrote:Ma jebo i alimentaciju, bitno da se toga rijesi. Kad se samo sjetim. :facepalm:
Jebo alimentaciju. Nek se ubije.



Bolna tema, odoh.
Mislin da san bija jasan
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

24 Dec 2011, 14:17

Ivanka zaslužuje i više od pola kazne, po pravdi, ako ne po pravu.
Nemojte me jebat da netko (financijski neovisan) tko izlaže djecu godinama takvoj situaciji i ne pomaže mužu da se izliječi ili se ne miče od njega ako je izliječenje nemoguće, nije odgovoran za ukupnu situaciju. Više od čovjeka koji je bolestan.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

24 Dec 2011, 15:29

joj, molim vas. zar dosad nikad niste čuli za slične primjere? primjere kad svi sve znaju a nitko ne reagira.
ako je netko suicidalan mislim da ga čeka prihijatrijsko liječenje. otkud mu puška?
di joj je pamet sve ove godine?
imam jaku reakciju na objašnjavanja tipa "čekam da djeca podrastu", " zbog djece ostajem u lošoj vezi gdje me partner maltretira/tuče/siluje/alkoholičar je i kockar" jer isto tako mogu čekat Djeda Mraza pa da prekinu tu vezu.
nemaju muda, boje se društva i ne žele.
znam za više primjera gdje su takvi brakovi opstali dok muž alkoholičar nije na kraju umro.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

24 Dec 2011, 21:56

ma znala sam da će se razviti u pitanje što se nije razvela i sl. teoretiziranja. mene deprimira drugo. nije to morao biti muž, mogao je biti otac, brat, majka, bilo tko. s jedne strane se očekuje i potiče da se obratiš kakvoj instituciji za pomoć, s druge strane lupe te nebuloznim posljedicama, ne pomognu ništa, a ti se nađeš u situaciji "da sam znao za te posljedice" pustio bih sve kvragu i ne bih poduzeo ništa
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

25 Dec 2011, 09:05

blaze » wrote:"da sam znao za te posljedice" pustio bih sve kvragu i ne bih poduzeo ništa
Koje je konkretne posljedice Ivanka očekivala? Mislila je da će policajci raspucanome mužu reći "no, no, to se ne radi, ajde budi dobar pa će ti striček kupiti čokolaaaaaadu"? :confused:
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

25 Dec 2011, 17:50

bi li ti ikoga ili išta prijavio kakvoj instituciji da znaš da ćeš nakon toga morati platiti 50.000 kuna?
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

25 Dec 2011, 20:42

blaze » wrote:bi li ti ikoga ili išta prijavio kakvoj instituciji da znaš da ćeš nakon toga morati platiti 50.000 kuna?
Polako.

Da ne ispadne da izbjegavam odgovor: najvjerojatnije ne bih. Ali, to pitanje (a pogotovo moj odtgovor) nema puno veze s pričom iz topica. Kao prvo, nije rečeno da ona mora platiti 50.000 kuna. Kao drugo, mene je zanimalo što je ona očekivala u trenutku prijavljivanja - dakle, što je mislila da će se dogoditi, što je htjela da se dogodi?

Ili možda nije mislila ništa? To se tako ne radi - naime, i tu je primjenjiva ona o kajanju poslije jebanja.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

26 Dec 2011, 10:17

blaze » wrote:ma znala sam da će se razviti u pitanje što se nije razvela i sl. teoretiziranja. mene deprimira drugo. nije to morao biti muž, mogao je biti otac, brat, majka, bilo tko. s jedne strane se očekuje i potiče da se obratiš kakvoj instituciji za pomoć, s druge strane lupe te nebuloznim posljedicama, ne pomognu ništa, a ti se nađeš u situaciji "da sam znao za te posljedice" pustio bih sve kvragu i ne bih poduzeo ništa
Za oca, brata i majku financijski ne odgovaraš na taj način; zato “što se nije razvela?” i nije toliko bedasto pitanje.

Ja sam kroz svoja iskustva sličnog karaktera iz prve ruke saznao koliko je Centar za socijalnu skrb glupa, zla i nadasve beskorisna institucija. Da se ja pitam, ja bi protero autobus onuda. :kava:

No vidio sam i kako ljudi odluče ne poduzeti ništa kod prilično ozbiljnih stvari jer im, eto, nije komotno.
Tako je meni moja rođena sestra nedavno prenijela vrlo ozbiljne prijetnje, ali je istom i kategorički odbijala posvjedočiti o tome odem li na policiju. Jer ne želi ona odlaziti na policiju i na sud. No da sam najebao, u bolnicu bi mi bila došla. :rolleyes: To što bi joj potonja opcija uzela i više vremena… a nema veze. Jer se možda ne dogodi. Makar je puno više toga na kocki.
Post Reply