pa prijavi ti onda...

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

26 Dec 2011, 11:54

blaze » wrote:ma znala sam da će se razviti u pitanje što se nije razvela i sl. teoretiziranja. mene deprimira drugo. nije to morao biti muž, mogao je biti otac, brat, majka, bilo tko. s jedne strane se očekuje i potiče da se obratiš kakvoj instituciji za pomoć, s druge strane lupe te nebuloznim posljedicama, ne pomognu ništa, a ti se nađeš u situaciji "da sam znao za te posljedice" pustio bih sve kvragu i ne bih poduzeo ništa
Nije to slučaj samo kod ovakvih situacija. Meni recimo više nikad neće pasti na pamet prijaviti gubitak novčanika. Osim što sam po prijavi bila podvrgnuta ispitivanju u kojem se aludiralo na prodaju vlastitih dokumenata; nakon što su ga našli sa svim dokumentima uništenim od vode i slikom tadašnjeg dečka pocijepanom na komadiće (wtf? :zubo: ) na razgovor smo pozvani i dečko i ja. Meni je to izgledalo da su se neka djeca malo poigrala usput maznuvši onih nekoliko kuna a njima je to valjda djelovalo puno ozbiljnije. :zubo:
Nikad više.

Ne zamjeram im ipak, tko zna koliko je njih zaista prodalo svoju osobnu kartu, vjerujem da čine što moraju. Isto tako i s ovim pucanjem iz puške. Ako zakon nalaže da je kažnjivo i ako je propisana kazna, oni je valjda ne mogu zaobići. S druge strane, malo individualniji pristup ne bi bio na odmet. Svaki slučaj je slučaj za sebe i okolnosti nisu iste. E sad, ima li policija dovoljno ljudstva za takav pristup, ne znam.


JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

26 Dec 2011, 16:34

Gubitak dokumenata je potrebno prijaviti, jer ih netko može zloupotrijebiti kasnije, a ako prijaviš, sigurno je kasnije lakše dokazati na sudu da se radi o zloupotrebi.
Osim toga, oni su dužni zaprimiti prijavu, a ti nisi dužna odgovarati na glupa pitanja, a ni dolaziti na razgovore kasnije. Ja bih jednostavno rekao da nemam komentara i adios. Slično sam napravio i kad su me tražili da dođem sa autom u stanicu u svoje slobodno vrijeme da bi oni mogli provjeriti jesam li se zabio u nekoga njime, :rofl:.
Biti i mniti svemiropolisno
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

26 Dec 2011, 16:56

Jesi prijavljivala krađu ili gubitak? Znam da je za krađu kompliciranija procedura. Ja sam sve dokumente barem jednom izgubila i uvijek samo neku izjavu trebam napisati, ispuniti obrazac i oglasiti u Narodnim novinama. Nitko me ništa nije pitao :xne zna:

Mislim da su pitanja da li sam je prodala ili založila bila u obrascu.
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

26 Dec 2011, 17:15

JPK » wrote: ti nisi dužna odgovarati na glupa pitanja, a ni dolaziti na razgovore kasnije.
Vjerojatno si u pravu ali znaš kako je u ovim postkomunističkim zemljama... nikako se navići da policija nije bog i batina. :zubo:
Éowyn wrote:Jesi prijavljivala krađu ili gubitak? Znam da je za krađu kompliciranija procedura. Ja sam sve dokumente barem jednom izgubila i uvijek samo neku izjavu trebam napisati, ispuniti obrazac i oglasiti u Narodnim novinama. Nitko me ništa nije pitao :xne zna:

Krađu, a kako su mi ga ukrali neću reći jer mi je neugodno.

Ne znam je li zbog toga ili je jednostavno prije bio stroži postupak, to je bilo davno kad ti vjerojatno još ni nisi posjedovala osobnu kartu. :D
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

26 Dec 2011, 17:44

Nikolajevna » wrote:
Vjerojatno si u pravu ali znaš kako je u ovim postkomunističkim zemljama... nikako se navići da policija nije bog i batina. :zubo:




Krađu, a kako su mi ga ukrali neću reći jer mi je neugodno.

Ne znam je li zbog toga ili je jednostavno prije bio stroži postupak, to je bilo davno kad ti vjerojatno još ni nisi posjedovala osobnu kartu. :D
:xzubo: Ja nisam znala što bih im rekla jer nisam imala ni najmanjeg pojma što mi se dogodilo s osobnom, a znam da su mi rekli da je prijava krađe komplicirana pa sam im rekla da mi je ispala iz torbe. I rekli su mi da detaljno opišem kako sam je izgubila pa sam si dala oduška i napisala
pune dvije stranice gluposti.
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

26 Dec 2011, 18:28

htjela bih se vratiti na uvodni post i Ivankine dvojbe.
ne znam koliko je isplativo prijavljivanje policiji, i pretpostavljam da ovisi o okolnostima i ljudima.
znam za primjer jednog lošeg braka u malom mjestu gdje je muž bio policajac i tukao je suprugu, i svaki put kad bi ona zvala policiju, policija bi poslala kolege koji su bili iz tog malog mjesta njima na vrata, da smire kolegu.
nije napravljen nikakav zapisnik. jer je kolega bio umoran, pod stresom, malo si je popio, što god je taj dan već bilo.
tužno je kad ti pripadnik mupa ne vjeruje. ili još gore, ne reagira.
mislim da je velik faktor tih veza nastao kroz dulje vrijeme, gdje se Ivanke pretvore u ovisnike bez samopoštovanja, bez kruga ljudi koji bi joj pomogao da odluče bježati.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

26 Dec 2011, 20:45

Pješčana » wrote:tužno je kad ti pripadnik mupa ne vjeruje. ili još gore, ne reagira.
Još je gore kad nazoveš policiju zbog obiteljskog nasilja, a policija povjeruje članici obitelji zbog čijeg si je nasilja zvao. I onda policajci još tebi prijete batinama kad se skinu u civilku jer, eto, muško si i po defaultu si nasilnik, a žena je jamačno žrtva.

Jer onda dođeš do stavova kao što su moji, a koji se svode na to da nasilnika treba dočekati na svom terenu i ubiti boga u njemu da se više nikad ne digne. Jer je bolje odgovarati za počinjeni zločin nego za pizdarije za koje će te lažno optužiti, a tebi nitko ionako neće vjerovati.

Istina, u mojoj je obitelji nasilje nakon puno muke prestalo. No dijelom je to i zato što je došlo do toga da se mene moraju bojati, pa smo prošli fazu ravnoteže straha. I sad svi ignoriramo tu davnu prošlost.
Ali ja sam još uvijek sjeban i alergičan na nasilnike.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

27 Dec 2011, 10:00

JPK » wrote:Ivanka zaslužuje i više od pola kazne, po pravdi, ako ne po pravu.
Nemojte me jebat da netko (financijski neovisan) tko izlaže djecu godinama takvoj situaciji i ne pomaže mužu da se izliječi ili se ne miče od njega ako je izliječenje nemoguće, nije odgovoran za ukupnu situaciju. Više od čovjeka koji je bolestan.
Ali nemoj tako. Ona je društveno opterećena i isto tako bolesna u glavu.

A susjedi su potpuno u pravu. Umjesto što ga je prijavila što malo puca po dvorištu prijeteći samoubojstvom, trebala mu je napraviti sendvič, dati mu rakije i još streljiva, skinuti se gola i prevariti ga s prepelicom na njegove oči. Onda bi on ubio prepelicu i imali bi super ručak.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

28 Dec 2011, 04:04

vrrrlet » wrote:
Ali nemoj tako. Ona je društveno opterećena i isto tako bolesna u glavu.

A susjedi su potpuno u pravu. Umjesto što ga je prijavila što malo puca po dvorištu prijeteći samoubojstvom, trebala mu je napraviti sendvič, dati mu rakije i još streljiva, skinuti se gola i prevariti ga s prepelicom na njegove oči. Onda bi on ubio prepelicu i imali bi super ručak.
Jebeš prepelicu, ja bih da me u toj situaciji žena prevari s veprom.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

29 Dec 2011, 13:03

vrrrlet » wrote:
Ali nemoj tako. Ona je društveno opterećena i isto tako bolesna u glavu.

A susjedi su potpuno u pravu. Umjesto što ga je prijavila što malo puca po dvorištu prijeteći samoubojstvom, trebala mu je napraviti sendvič, dati mu rakije i još streljiva, skinuti se gola i prevariti ga s prepelicom na njegove oči. Onda bi on ubio prepelicu i imali bi super ručak.
:rofl: :rofl:
JPK » wrote: Jebeš prepelicu, ja bih da me u toj situaciji žena prevari s veprom.
Ti nisi normalan, a ni vrrrlet :facepalm: :rofl:
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

31 Dec 2011, 12:40

JPK » wrote:Jebeš prepelicu, ja bih da me u toj situaciji žena prevari s veprom.
Veliš, em je bolji ručak, em te vara s divljom svinjom, što ti dođe na isto kao muška svinja? :D
Post Reply