Vatikanski ugovori

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

08 Dec 2011, 21:01

OliverZG » wrote: Ja iskreno koliko god se trudio ne vidim problem u tome da svećenik ima auto, dapače novi auto, ne vidim te svećenike koji žive znatno bolje od prosječnog puka.
Ja vjerujem da si iskren. I da ne vidiš. Svećenici prodaju duhovne vrijednosti a ne posjeduju ih. Znači kradu i varaju. Ako si učio od njih nek ti vrate pare. Vidiš i sam da ne vidiš.


"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Secre@Me
Posts: 185
Joined: 11 Nov 2011, 11:23

08 Dec 2011, 21:32

sorry na upadu,ne znam jel neko vec reagirao,ali ja jednostavno moram :zubo: .. naslov bode u oci :mama: ..please,please...promjenite/ispravite ga

Lasciate ogne speranza, voi ch’intrate.
.........treba bit: Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

hvala :)

mod nek izbrise ovaj post,naknadno jel :D
Hard to explain to someone who has no clue. It's a daily struggle being in pain or feeling sick on the inside while you look fine on the outside
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

08 Dec 2011, 21:45

Meni se isto činilo da je nešto pogrešno, ali zar ne bi trebalo: Lasciate mi cantare
una canzone piano piano?
User avatar
Secre@Me
Posts: 185
Joined: 11 Nov 2011, 11:23

08 Dec 2011, 21:50

schmokljan » wrote:Meni se isto činilo da je nešto pogrešno, ali zar ne bi trebalo: Lasciate mi cantare
una canzone piano piano?
:zubo: pa to je actually tocno..

ali je naslov profulan (teme) :o
Hard to explain to someone who has no clue. It's a daily struggle being in pain or feeling sick on the inside while you look fine on the outside
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

08 Dec 2011, 22:32

Secre@Me » wrote:sorry na upadu,ne znam jel neko vec reagirao,ali ja jednostavno moram :zubo: .. naslov bode u oci :mama: ..please,please...promjenite/ispravite ga

Lasciate ogne speranza, voi ch’intrate.
.........treba bit: Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

hvala :)

mod nek izbrise ovaj post,naknadno jel :D
Da, tako sam i ja učio. Ali sam išao provjeriti u sâm tekst jer znam da neki pišu drugačije; i gle – u tekstu je ovako kako sam napisao.
Suvremeni talijanski ima nešto drugačiju ortoepsku normu od Danteove. :mig:
User avatar
Secre@Me
Posts: 185
Joined: 11 Nov 2011, 11:23

08 Dec 2011, 22:41

Lastan » wrote: Da, tako sam i ja učio. Ali sam išao provjeriti u sâm tekst jer znam da neki pišu drugačije; i gle – u tekstu je ovako kako sam napisao.
Suvremeni talijanski ima nešto drugačiju ortoepsku normu od Danteove. :mig:
da,i mislila sam si da Dante ima svoje prste u ovom :) ,ali..onak..bas bas bode,jer da me ubijes..ipak se tako ne pise vec ...hm..koje stoljece? :zubo:
Hard to explain to someone who has no clue. It's a daily struggle being in pain or feeling sick on the inside while you look fine on the outside
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

09 Dec 2011, 00:13

ex_anais » wrote:Unda & Lastan meet Oliver. Priceless. :kokice:
Ponekad pomislim kako sam nedavno jamačno popušila puno lošeg (odnosno dobrog :D) hašiša i odlučila napraviti klona za podjebavanje Lastana i ostalih, a onda se zavaliti u fotelju i grcati od smijeha.

Ali onda se sjetim da ja uopće ne pušim hašiš. :D

Carry on. :kokice:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

09 Dec 2011, 00:54

vrrrlet » wrote:Iako bih osobno jako htio i one ljute i zloĆeste, ti su najzabavniji za raspravu.

Olivere, imaš kojeg prijatelja kratkog fitilja?
VL, aha - Kuki :zubo:

Ljuta, zločesta, kratkog fitilja ...
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

09 Dec 2011, 00:57

OliverZG » wrote: VL, aha - Kuki :zubo:

Ljuta, zločesta, kratkog fitilja ...
A ti i Kuki ste prijatelji? :cerek:

Poše, ovo postaje sve bolje. :xlux:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

09 Dec 2011, 00:58

ex_anais » wrote: A ti i Kuki ste prijatelji? :cerek:
VL to ti je RL^-1 :D
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

09 Dec 2011, 00:59

OliverZG » wrote: VL to ti je RL^-1 :D
Znam. Ali nisam znala da ste prijatelji. :cerek:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

09 Dec 2011, 01:01

ex_anais » wrote: Znam. Ali nisam znala da ste prijatelji. :cerek:
Pa svatko tko razmjeni samnom više od 20 postova je moj VL prijatelj.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

09 Dec 2011, 01:02

OliverZG » wrote: VL, aha - Kuki :zubo:

Ljuta, zločesta, kratkog fitilja ...
Ma da, ali ona je sa iste strane barikade, jebeš to. Meni treba frajer, meni treba men...
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

09 Dec 2011, 01:04

vrrrlet » wrote: Ma da, ali ona je sa iste strane barikade, jebeš to. Meni treba frajer, meni treba men...
Zapravo sad si me sjetio, znaš da imam jednog takvog VL prijatelja koji nije na ovom forumu a točno je takav kakvog trebaš.

Toza se zove i baniran je na onom forumu.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

09 Dec 2011, 01:05

OliverZG » wrote: Pa svatko tko razmjeni samnom više od 20 postova je moj VL prijatelj.
Čak, čak .. i moderatorice (tamo)? :eek:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

09 Dec 2011, 01:07

ex_anais » wrote: Čak, čak .. i moderatorice (tamo)? :eek:
Naravno, samo što ih dijelim na zle i dobre :xzubo:

EDIT:
E da i na one jako jako jako zle.

EDIT 2:
I na zle bivše moderatorice :xd:
Last edited by Anonymous on 09 Dec 2011, 01:09, edited 2 times in total.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

09 Dec 2011, 01:08

OliverZG » wrote: Naravno, samo što ih dijelim na zle i dobre :xzubo:
:kokice:
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

09 Dec 2011, 01:10

OliverZG » wrote: Zapravo sad si me sjetio, znaš da imam jednog takvog VL prijatelja koji nije na ovom forumu a točno je takav kakvog trebaš.

Toza se zove i baniran je na onom forumu.
Zooovi, samo zooovi... :D
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

09 Dec 2011, 01:12

vrrrlet » wrote: Zooovi, samo zooovi... :D
Ne mogu, permabaniran je a nemam nikakav njegov kontakt. Za takav primjerak morat ćeš se poslužiti svojim vezama u obavještajnom što podzemlju što nadzemlju :xzubo:
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

09 Dec 2011, 10:29

OliverZG » wrote: Ja iskreno koliko god se trudio ne vidim problem u tome da svećenik ima auto, dapače novi auto, ne vidim te svećenike koji žive znatno bolje od prosječnog puka.
ja, deklarirani katolik, vidim svećenike koji žive znatno bolje od prosječnog puka
i vidim problem u tome...
Primaju svoju plaću i za to kupuju auto, nikao ne razumijem zašto bi se morao zadovoljiti točno određenim markama automobila, točno određene cijene.

.... u tome da plaćom, zarađenom od puka, zadovoljava porive za točno određenom markom automobila jer time zadovoljava svoje hedonističke porive
Mislim ako svećenik hoće flat ADSL i može si ga priuštiti od svoje plaće, zašto ga ne bi imao. Ako su mu hobi makete brodova pa nek kupuje skupe makete brodova ... zašto si svećenik ne bi mogao priuštiti neko civilno zadovoljstvo (ne ne mislim na to :D)?
maketa broda i skupocjeni automobil zadovoljavaju sasvim različite potrebe
dok se, kreativno, maketiranje još i naslanja na njihovo poslanje brige za dušu, zadovoljavanje hedonističkih, svjetovnih, potreba se upravo kosi s istim
svećenik ne može, ili barem ne bi trebao/smio, zadovoljavati bilo kakva civilna zadovoljstva jer je, eto, samo čovjek
ako je već svjestan da je samo čovjek onda neka skine habit sa sebe
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

09 Dec 2011, 22:12

Hohoho http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/16 ... tnine.html

'Nepotrebno je voditi bitku oko toga treba li ili ne Crkva plaćati porez na nekretnine. Pogledajmo, od slučaja do slučaja, sve crkvene nekretnine', zaključio je Riccardi.

Crkva u Italiji ima 115.000 zgrada, 9000 škola i više od 4000 bolnica i zdravstvenih centara. Samo u Rimu u crkvenom je vlasništvu više od 23.000 zgrada i zemljišnih parcela, 20 domova, 18 ustanova skrbi, šest domova za siromašne.


Očekujem da će se Crkva u Hrvata otcijepiti :xzubo:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

09 Dec 2011, 22:28

baja » wrote: .... u tome da plaćom, zarađenom od puka, zadovoljava porive za točno određenom markom automobila jer time zadovoljava svoje hedonističke porive
OK, jel možemo staviti u neki cjenovni rang automobile koji bi bili prikladni za prosječne svećenike. Evo recimo ja počinjem s cijenom od 150 tisuća kuna, jel to previše, premalo ili taman.

I glede plaće zarađene od puka - svi zarađuju od puka. Plaća za auto ide od njegove osobne plaće ne od milodara i sličnoga. Od milodara se plaća grijanje, struja, voda, orgulje, umjetnine, hostije, ...
maketa broda i skupocjeni automobil zadovoljavaju sasvim različite potrebe
dok se, kreativno, maketiranje još i naslanja na njihovo poslanje brige za dušu, zadovoljavanje hedonističkih, svjetovnih, potreba se upravo kosi s istim
svećenik ne može, ili barem ne bi trebao/smio, zadovoljavati bilo kakva civilna zadovoljstva jer je, eto, samo čovjek
Meni nije jasno od kud takvo očekivanje od svećenika. Evo da malkoc okrenem priču. Zašto jedna časna sestra ne bi mogla kupiti mobitel, otići s prijateljicama na piće negdje, na predstavu, kino, možda hodočašće u neku egzotičnu zemlju, skuplje/udobnije cipele, torbica, ...
ako je već svjestan da je samo čovjek onda neka skine habit sa sebe
Ne mislim da svećenici misle da su nadljudi, koliko sam čitao njihova razmišljanja mislim da imaju osjećaj da su baš baš pozvani da na taj način služe, imaju osjećaj da je poziv baš od Boga. OK ako tebi tako više odgovara postoje i svećenici s takvom karizmom. Meni je OK da svećenik ima i svoje slobodno vrijeme i osobna zadovoljstva, jasno ako to nije nešto previše sablažnjivo za njegovu službu.

Ukoliko svećenik ima auto srednje klase ili čak više srednje klase to mi je u skladu s njegovim položajem i ugledom u društvu.
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

09 Dec 2011, 22:32

Silajn » wrote: Crkva u Italiji ima 115.000 zgrada, 9000 škola i više od 4000 bolnica i zdravstvenih centara. Samo u Rimu u crkvenom je vlasništvu više od 23.000 zgrada i zemljišnih parcela, 20 domova, 18 ustanova skrbi, šest domova za siromašne.[/i]
Da li bi im ti naplatila taj porez. Sve te nekretnine kao što vidiš direktno ili indirektno služe narodu. Dakle domovi, učilišta, vrtići direktno a od zemljišta i dionica se u drugom koraku plaćaju ove prve stvari.

Što ti bi rekla HBK. Platite porez na ovu bolnicu, ovaj fakultet, vrtić, Crkvu, jer to vama služi kao luksuz.
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

09 Dec 2011, 22:36

OliverZG » wrote: Da li bi im ti naplatila taj porez. Sve te nekretnine kao što vidiš direktno ili indirektno služe narodu. Dakle domovi, učilišta, vrtići direktno a od zemljišta i dionica se u drugom koraku plaćaju ove prve stvari.
Ne, ne služe. Barem nije jasno čemu služe, a ono što jest jasno je da se ne bi naplaćivao porez od karitativnih ustanova.
Uostalom, u Hrvatskoj se većina Crkvenih nekretnina koristi u komercijalne svrhe.
Što ti bi rekla HBK. Platite porez na ovu bolnicu, ovaj fakultet, vrtić, Crkvu, jer to vama služi kao luksuz.
Koliko ljige :serek:

I da, daj mi ovo objasni: gore si naborjao što se plaća od milodara...zašto onda dio tih stavki plaćaju i hrvatski porezni obveznici? Također, možemo li mi crno na bijelo vidjeti koliko je tih milodara i na što se troše? Može li porezna uprava? :zubo:
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

09 Dec 2011, 22:44

Herp » wrote:
Ponekad pomislim kako sam nedavno jamačno popušila puno lošeg (odnosno dobrog :D) hašiša i odlučila napraviti klona za podjebavanje Lastana i ostalih, a onda se zavaliti u fotelju i grcati od smijeha.

Ali onda se sjetim da ja uopće ne pušim hašiš. :D

Carry on. :kokice:
A zašto mene, kao rigidnog ateista i notornog antikatolika, postovi tog luzera uopće ne uspijevaju isprovocirati? :(
Olivere, potrudi se malo više, majka Crkva će biti razočarana.
Biti i mniti svemiropolisno
Post Reply