Otac usmrtio troje djece

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

26 Sep 2021, 15:28

Užas u Zagrebu: Otac usmrtio troje malodobne djece, pokušao ubiti i sebe - taj me naslov dočekao kad sam otvorio Jutarnji.hr. Pročitao sam članak, doznao da je Harald Kopitz austrijski državljanin, financijski konzultant iz Beča, ali još uvijek nije mi jasno zašto roditelji dižu ruku na djecu, bacaju ih s balkona, oduzimaju im život umjesto da ih maze, paze i čuvaju. Koliko bolestan moraš biti da ubiješ vlastite potomke, to mi je skroz poremećeno. Kakvo je to rezoniranje, kojom se logikom vode? Da će njihovim klincima bolje biti ako su mrtvi?!

Ne znam što bih rekao, doista.


Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

26 Sep 2021, 16:00

Stitch wrote:
26 Sep 2021, 15:28
Kakvo je to rezoniranje, kojom se logikom vode? Da će njihovim klincima bolje biti ako su mrtvi?!
Dodat ću i ovo - kad je riječ o našim ljudima, bio sam siguran da to potječe od kamenjarskog, balkanskog načina razmišljanja "ja sam te stvorio, ja ću te i uništiti", ali tog mentaliteta ne bi trebalo biti kad su posrijedi stranci iz središnje Europe. Oni nisu toliko patrijarhalno odgojeni kao mi, nisu toliko zatucani. Ili jesu, samo što ja to ne vidim? Skloniji sam objašnjenju da je riječ o duševnoj bolesti, teškom psihičkom poremećaju koji čovjeka tjera da zanemari vlastitu ljudskost, pa i instinkt za samoodržanjem, nego da je sredina kriva za to, barem kada govorimo o njima. Oni mi djeluju civiliziranije, naprednije od nas iako to ne niječe mogućnost da čine strašne zločine. Ne kažem to zato što želim generalizirati nego stoga što se nasilje nad djecom i suprugama u nas pretvorilo u pravu pošast. Svako malo čitam o nasilnicima iz susjedstva, otud pokušaj da o tome zaključim štogod suvislo. :ne zna:
Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

27 Sep 2021, 00:07

Index.hr piše da je Austrijanac djecu ubio zato što je bio očajan, a dijelom i kako bi se osvetio bivšoj supruzi, koja je navodno otjerala ženu s kojom je živio. Ostavio je oproštajnu poruku na Facebooku i Instagramu nakon koje su njegovi prijatelji pozvali policiju.
Zbogom svima, otići ću jer više ne mogu. Ljubav mog života ostavila me jer je moja bivša žena bila jako loša prema njoj i nemam novca. Sve što sam pokušao u zadnjih godinu i pol nije me vratilo na posao, čak mi ni braća iz masonske lože nisu mogla pomoći, na kraju mi nisu ni odgovarali na pozive. Samo su mi prijatelji Manfred, Roland i brat Helmut pomogli koliko su mogli. Sada sam došao do kraja. Zato, zbogom.
Djeci je prije spavanja dao koktel tableta koji ih nije usmrtio pa ih je zadavio i prenio tijela na kauč u dnevnom boravku. Tako ih je zatekla policija.
Potpisi su za budale.
User avatar
drug mile
Posts: 177
Joined: 10 Jun 2012, 14:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times
Contact:

28 Sep 2021, 11:51

Mene to baš i ne čudi, bar ne toliko koliko tebe. Netko na djecu gleda kao na svoju kreaciju ili produžetak vlastitog ega, pa onda autodestruktivno ponašanje zahvaća i vlastita djela. Po Bibliji, Bog je utopio cijeli svijet, pa što ne bi jedan smrtnik vlastitu djecu. Bolesno je jedno i drugo, ali mnogo veću boleštinu prihvaćamo kao anegdotu, a nad mnogo manjom se zgražamo.
Žendra
Posts: 5
Joined: 28 Sep 2021, 04:37
Gender:

28 Sep 2021, 18:20

Luđaka ima u svim sredinama, negdje više negdje manje. Tko se sjeća onog Austrijanaca zvao se Josef Fritzl. Držao je vlastitu kćer dvadeset četiri godine u podrumu kuće gdje ju je silovao i napravio joj je kroz te godine sedmoro djece. Ima čak i video gdje Yutuber opisiva u kakvim je uvjetima živjela kćer u skučenom podrumu sa djecom koju je rodila. Fritzl se toliko bojao da ga ne otkriju da je djeci uskratio bolničko liječenje pa su djeca patila zbog bolesti.
Post Reply