O njoj bruji cijeli svijet - Greta Thunberg

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

26 Sep 2019, 17:39

MmeTipfeler wrote:
26 Sep 2019, 16:45
Nije nego se prva sjetila. Skolstrejk för klimatet, u slobodnom prijevodu: "markirajmo da bismo lakše disali". :D Čudi me da se naši klinci već nisu pridružili. Cccc... ni omladina nije što je nekad bila. :cerek:
Ne kontam ovo s markiranjem. :o


Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

26 Sep 2019, 18:12

Image
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

26 Sep 2019, 18:33

A đe markiranje? Markirana odjeća, šta? :o
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

26 Sep 2019, 20:34

Šabović Adis wrote:
26 Sep 2019, 17:39
Ne kontam ovo s markiranjem. :o
Umjesto da sjede u školi, klinci su otišli demonstrirati pred Parlament. Švedski parlament. Parlament zemlje koja je možda ekološki najsvjesnija i najorganiziranija u Europi. Meh.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

26 Sep 2019, 21:38

MmeTipfeler wrote:
26 Sep 2019, 20:34
Umjesto da sjede u školi, klinci su otišli demonstrirati pred Parlament. Švedski parlament. Parlament zemlje koja je možda ekološki najsvjesnija i najorganiziranija u Europi. Meh.
Ha? Organizovano? Škola ih poslala? Il su samo zdušili s nastave, a sad se vade na ekologiju, radi neopravdanih? :o
Pa jel tamo nema murije? Ono, vodeni topovi i mrš uškolu, bando...ćutija dat mostraciju! :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

27 Sep 2019, 00:31

MmeTipfeler wrote:
26 Sep 2019, 20:34
Umjesto da sjede u školi, klinci su otišli demonstrirati pred Parlament. Švedski parlament. Parlament zemlje koja je možda ekološki najsvjesnija i najorganiziranija u Europi. Meh.
A kamo su trebali otići, pred američki Senat? Zar je bitno o kojoj je državi riječ ako govorimo o globalnom problemu?

Smiješan argument. Najbolje bi bilo da nisu učinili ništa kako bi se samozadovoljni starčići mogli tapšati po ramenima i jedni drugima dijeliti komplimente jer su, eto, učinili sve što se moglo. Djeca nisu glupa, idu ukorak sa svijetom i vremenom u kojem žive, prate što se događa. Ako vide da se problem ne rješava, a ne rješava se, reagirat će. Nisu klinci nepremostiva teškoća, odrasli su. Reagirali su onako kako su trebali, onako kako se u demokratskim državama radi - otišli su političarima na prag iskazati nezadovoljstvo.
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

27 Sep 2019, 01:40

Kako je globalni ako se samo Greta buni? :o
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

27 Sep 2019, 02:13

Ne buni se samo ona. Uopće ne pratiš slučaj. Glavno da bi vodene topove dofurao. :D

Greta je mlada žena koja svijet gleda na 700 kanala, fokusirana i inteligentna, obilježena dvama ključnim poremećajima koji joj omogućuju drukčije viđenje stvarnosti. Ona podatke razvrstava različito od nas, hladna je i logična - i njezina panika doista je iskrena. Razmišljala je, analizirala i proanalizirala, i počela djelovati vjerujući u to što je izračunala. Tako je vidim. Nije ona izmanipulirana, nije nezrela, nije predstavnica ekološkog lobija. Evo ti fotke, uostalom. Što je čudno u tome da svi stanu iza nje? Ti očito ne bi, no to mi ne smeta dok joj se ne počnu rugati. To nije u redu, pametna je i štošta izrečenog stoji. :cool2:

Image
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

27 Sep 2019, 04:54

Pa i kažem da ne pratim. :o
Nego, šta ti znači to s poremećajima - trebam imat dva ključna poremećaja da bih mogo luftat iz škole? I imal ta mala roditelje? Što je puštaju da sjedi na betonu? I da ometa saobraćaj? Ja, sa šesnest, nisam mogo doći do riječi od ovih starijih. Vazda je bilo: ćut, ustavi se, prekini, svaka ti šamar vuče, kote šta pita...:nogica:

E:
Ovo za topove: šta treba? Odmah na gumene metke i suzavac preći? Bez upozorenja na megafonu? Monstrume! :mad:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

27 Sep 2019, 07:44

Stitch wrote:
27 Sep 2019, 00:31
A kamo su trebali otići, pred američki Senat? Zar je bitno o kojoj je državi riječ ako govorimo o globalnom problemu?
Mogli su otići i pred američku ambasadu. SAD je je jedan od najvećih zagađivača. I da, bitno je: ako prosvjeduješ protiv ekološke politike zemlje koja je 2013. bila na vrhu ove ljestvice, a odonda nije padala, nego je samo išla naprijed, onda si zaista glup. A ona je, kažeš, "fokusirana i inteligentna", ima "drukčije viđenje stvarnosti", "hladna je i logična". Elementarna logika, moj Watsone, nalaže da odeš, primjerice, pred američku ambasadu ili ambasadu neke druge zemlje koju smatraš velikim zagađivačem, da odeš pred Coca-Colin ili Nestléov pogon pa pitaš - transparentima ili galamom, kako god: ako može Švedska, ako se vi u Švedskoj pridržavate ekoloških propisa, zašto to ne činite i drugdje? Ona ne da ima "drukčije viđenje stvarnosti", ona stvarnost uopće ne vidi, nego je prilagođuje svojim pretpostavkama.

Kako ide ono s popom i jarićima? :D
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

27 Sep 2019, 13:24

Nisi do kraja promislila. Je li bolje da Amerikance pritisne Greta Thunberg kao ekološki svjestan čovjek ili Švedska kao država? Čiji je utjecaj veći? Meni je njezina logika jasna: ideš svojoj zemlji, vučeš za rukav političare koji imaju stvarnu moć. Koji će klinac raditi pred ogradom Coca-Coline tvornice? Pa neki je ministar u vladi jednim potpisom može zatvoriti. Ili natjerati da poštuje određene protokole.
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

27 Sep 2019, 18:11

Stitch wrote:
27 Sep 2019, 13:24
Nisi do kraja promislila. Je li bolje da Amerikance pritisne Greta Thunberg kao ekološki svjestan čovjek ili Švedska kao država? Čiji je utjecaj veći? Meni je njezina logika jasna: ideš svojoj zemlji, vučeš za rukav političare koji imaju stvarnu moć. Koji će klinac raditi pred ogradom Coca-Coline tvornice? Pa neki je ministar u vladi jednim potpisom može zatvoriti. Ili natjerati da poštuje određene protokole.
A ti ne čitaš dobro, ni ono što ja napišem ni informacije o Skolstrejk för klimatet. Članak kao članak, ali u njemu možeš naći i ovaj podatak: She intends to strike outside parliament every Friday until the Swedish government’s policies are in line with the Paris climate agreement. Dakle, cura s "drukčijim viđenjem stvarnosti" izravno napada švedsku vladu zbog klimatskih promjena. Ne vidi da ta ista vlada vodi zemlju koja je najekološkija na svijetu. A ja sam napisala da je mogla otići prosvjedovati na neko primjerenije mjesto, negdje gdje će naći istinske zagađivače, pa zapitati: "ako može Švedska, ako se vi u Švedskoj pridržavate ekoloških propisa, zašto to ne činite i drugdje?" Nije jer ništa ne povezuje: uhvatila se klimatskih promjena i šamara vlastitu vladu, baš kao klinac koji šakama nemoćno udara vlastite roditelje kad mu nešto nije po volji, a nemoćan je da to promijeni.

I da, u članku lijepo piše da je veganka, baš kao što sam i mislila. Gorih fašista od vegana nisam upoznala. Vjerojatno ni ona nije drukčija. Mala Hitlerica. :rolleyes:

Dosta mi je. Odustajem od daljnje rasprave. Nije vrijedno mojega vremena i energije. Nadam se samo da neću doživjeti marširanje ekotrupa diljem svijeta.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

27 Sep 2019, 19:06

Ljudi s Aspergerovim sindromom nisu tipični autisti, krivo ih doživljavaš. Znam ih dvoje-troje, a s jednom sam curom čak hodao nekoliko mjeseci. Predavala je matematiku na fakultetu, ne znam gdje je sada. Njima je najveći problem čitanje emocija. Sve se mora verbalizirati, inače ne shvaćaju. No nisu zatvoreni u neki svoj svijet, mogu se socijalizirati i funkcionirati u društvu. Jest, imaju sužene interese, ali ako ih što zanima, bit će vrhunski u tome. Također, nisam primijetio ni robovanje ritualima, kao ni histeriju kad se štogod u okolini poremeti. Djeluju poput robota u nekim situacijama, hladni su, a to mi je najviše i smetalo. Jesu za seks, slobodni su, neopterećeni normama i strahovima, no nisu baš za vezu.
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

27 Sep 2019, 21:57

Stitch wrote:
27 Sep 2019, 19:06
Ljudi s Aspergerovim sindromom nisu tipični autisti, krivo ih doživljavaš. Itd.
Otkuda si sad ovo izvukao? Mislim, kakve to veze ima s onim što sam napisala u svojem prethodnom postu. Uopće ne doživljavam Gretu Thunberg niti me ona zanima: smiješna mi je sva ta strka i iracionalne reakcije. I tvoja je takva: zalažeš se za nju kao da je ne znam što učinila. Učinila, ponavljam. Nije. Samo puno priča. No, kao što rekoh, i Hitler je puno pričao. :(

Koga ti znaš i s kime si hodao, posve je irelevantno za fenomen Grete Thunberg, a o njezinu Aspergeru i OKP-u već sam rekla što sam mislila. No da ona ikome išta pomaže osim samoj sebi, ne pomaže.

Na kraju, dopusti mi da po sjećanju citiram dobroga, starog Freuda: svi poremećaji ličnosti postoje u svakome od nas, samo u manjoj mjeri. Ovo kako si opisao simptome Aspergera, kao da si opisao mene: ne čitam tuđe emocije, sve mi se mora potanko objasniti, društvene vještine valjda su mi i lošije nego u male Thunbergice - dobro, njoj i ne trebaju jer ionako svi letaju oko nje, ne podliježem emocijama, radije se okrećem racionalnome, nisam ni srdačna ni topla, eventualno pristojno ljubazna, kad nastane panika zbog nečega, ne vrištim, nego gledam kako da to riješim. Imam li zbog toga Aspergerov sindrom? Ne, nemam. Nemam jer mogu sve to privremeno poslati dovraga, zavući se u krevet i uživati u knjizi. Ne ovisim o svojim unutarnjim nagonima niti im robujem.

No isto tako, ne bih pristala ni biti poput onih američkih djevojčica koje mame tjeraju da se natječu na izboru za petogodišnju misicu Vukojebine Donje, oblače ih u šljokice i upleću im perje u kosu. A ovo je upravo to. Samo što Greta Thunberg u isti mah igra obje uloge: majke i kćeri.

A ljudi širom svijeta reagiraju na to, na ovaj ili onaj način. Da nije žalosno, bilo bi smiješno.

No, rekoh već, neću više pisati o ovome. Imam pametnijeg posla. Kad se bude sadilo drveće, pridržavat ću kantu s vodom jer kopati ne mogu. Do tada me ostavite na miru s klimatskim promjenama i topljenjem ledenjaka.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 Sep 2019, 00:03

MmeTipfeler wrote:
27 Sep 2019, 21:57
Otkuda si sad ovo izvukao? Mislim, kakve to veze ima s onim što sam napisala u svojem prethodnom postu.
Krivo sam shvatio napomenu o Hitleru, očito. Ne teroriziraju oni nikoga. Stvari čine po svome, no bez tantrumskih ispada. Jedan mali autist podivljat će ako mu papuče nisu točno 45 centimetara udaljene od donjeg ruba kreveta, a hlače i majica složene određenim redom - neće biti mira dok se to ne učini kako valja, no na mnogo toga što bi raspizdilo prosječnu osobu neće reagirati. Isto tako, ne mora pokazati posebne rezultate na testovima inteligencije, ali slagalicu od deset tisuća dijelova, golemu poput sobe, složit će bez problema, potpuno sam iako se cijeli odjel danima s tim mučio - i nije ju uspio dovršiti. :D

Aspergerovci su drukčiji; daj im mira da se bave time što ih zanima, interakciju s drugima smanji na minimum - i funkcionirat će savršeno. Iako, ta interakcija zna biti čudesna - ova moja matematičarka nije dopuštala da ikome išta bude nejasno. Pokazivala je zavidnu strpljivost objašnjavajući jedno te isto satima i danima. Bila je omiljena profesorica čak. :hekla:
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

28 Sep 2019, 00:30

Jel onaj moj post pobrisan il se nije primio?
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 Sep 2019, 00:54

Šabović Adis wrote:
28 Sep 2019, 00:30
Jel onaj moj post pobrisan il se nije primio?
Rekao bih da se nije primio, ništa nije obrisano. Kad je to bilo?
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

28 Sep 2019, 02:32

Stitch wrote:
28 Sep 2019, 00:54
Rekao bih da se nije primio, ništa nije obrisano. Kad je to bilo?
Prije ponoći.
Ostao mi otvoren u jednom tabu, možda sam samo zaboravio da ga odapnem, hebi me ako znam. :rofl:
Da ga metnem? I nije nešto, al eto... :D
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 Sep 2019, 02:35

Stavi. Da ne bi bilo - cenzura, moderatura, diktatura... :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

28 Sep 2019, 02:40

Stitch wrote:
27 Sep 2019, 19:06
Ljudi s Aspergerovim sindromom nisu tipični autisti, krivo ih doživljavaš. Znam ih dvoje-troje, a s jednom sam curom čak hodao nekoliko mjeseci. Predavala je matematiku na fakultetu, ne znam gdje je sada. Njima je najveći problem čitanje emocija. Sve se mora verbalizirati, inače ne shvaćaju. No nisu zatvoreni u neki svoj svijet, mogu se socijalizirati i funkcionirati u društvu. Jest, imaju sužene interese, ali ako ih što zanima, bit će vrhunski u tome. Također, nisam primijetio ni robovanje ritualima, kao ni histeriju kad se štogod u okolini poremeti. Djeluju poput robota u nekim situacijama, hladni su, a to mi je najviše i smetalo. Jesu za seks, slobodni su, neopterećeni normama i strahovima, no nisu baš za vezu.
Ha! Tu smo... :rofl:

Nego, naletim na ovo:
Image

...ehm, nije da ja ne jedem - jedem, i ja sam Greta. :zubo: Al zar se ovako ponaša jedno ekološki osviješteno biće? Ovaj, lice? Plastika, pa još plastike, fakin hljeb u celofan zamotan... :rofl:
A i ovaj voz u kojem se nalazi...to je sigurno eko-voz, koji ne zagađuje ništa, i nema nikakve veze s metalurgijom, visokim pećima, koksarama itakoto? :zubo:


https://www.instagram.com/p/BxCvm4khYtL ... hare_sheet

Mk ultra
:rofl:

Dodatak:
Pošto sam skužio da me bilo odlogovalo s moba, ovaj sam post prvo bio kopirao crtl-a, ctrl-c, pa prilijepio ctrl-c, računajući s tim da će me i skompa odlogovat i zbrisat post. Al nije. Šabo genije. Genecki! :mirko:
Stitch wrote:
28 Sep 2019, 02:35
Stavi. Da ne bi bilo - cenzura, moderatura, diktatura... :D
Aj, naši smo...nema veze. :rofl:
:five:

E:
Odoh sad nastavit s gledanjem Akvamena. :mirko:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

28 Sep 2019, 08:54

Meni je od početka blesavo cijelu priču povezivati s Gretom Thunberg osobno, s njezinim zdravljem, načinom oblačenja, pa tako i načinom prehrane. Istina je da sve to stoji iza njezina nastupa u javnosti, ali jebiga, Šabo, i vegani zimi nose kožne cipele jer bi platnene promočile. No da mala ždere, ždere. Ovoliko kao na slici ja ne pojedem ni u tri dana, a nisam toliko jela ni dok sam bila u njezinoj dobi.

No ova fotka ukazuje upravo na ono što cijelo vrijeme tvrdim: ona ne povezuje uzroke i posljedice, a pogotovo joj ne pada na pamet da primjerom pokaže kako treba postupati ekološki osviještena osoba. Na stranu plastika i celofan - kad bismo jeli samo ekološki zapakiranu hranu, vrlo bismo brzo ostali gladni, čak i u Švedskoj, ali znanje je omoć. Odnosno, što bi Stitch rekao, informacija, informacija i opet informacija. Ovaj švedski kruh, bez glutena, radi se s dodatkom kanolina ulja, a kanolino i palmino ulje najpogubnije je za okoliš. Naljepnica 'veganska salata' tu je samo radi prodaje i zarade na 'posebnim' proizvodima: turšija je isto toliko veganska. Valjda su banane porijeklom s neke farme koja nije ugrozila obližnji ekosustav. Nije baš neki primjer ni zdrave ni ekološki osviještene prehrane, no stavili su je da pozira uz "osušeno" drveće koje je takvo zbog godišnjeg doba, a ne zbog požara izazvana promjenom klime.

Ja sam za doručak popila kavu i pojela komad kruha namazan putrom. Potpuno ekološki svjesna da uzgoj krava povećava proizvodnju opasnih plinova, da je nehumano musti krave kako bi se dobilo mlijeko i od njega proizvodio putar, a kruh je možda ispečen u nekoj peći na ugljen ili na struju dobivenu iz ekološki opasne elektrane. Ako će takav moj svakodnevni doručak ugroziti planet, onda u toj logici nešto ne štima. Sasvim se sigurno neću verati po palmama i brati banane. :D
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 Sep 2019, 10:40

Brzate sa zaključcima. Pitanje je tko je kupio tu hranu, u kojem je kontekstu fotografija snimljena i koliko se često tako hrani. Ako je na putu, jest će što na stanicama nađe. Ili u vlaku. Ne nose svi prtljage za mjesec dana.
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

28 Sep 2019, 11:17

A kad još skonta da pušenje šteti zdravlju...e tek tad smo ga najebali. :trk:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

28 Sep 2019, 12:25

Stitch wrote:
28 Sep 2019, 10:40
Ako je na putu, jest će što na stanicama nađe. Ili u vlaku.
Neće. Ponijet će odgovarajuću hranu. Što rade ljudi koji imaju ograničenja u vezi s prehranom? Ponesu za prvu ruku hranu koju smiju jesti, a onda od onoga što mogu kupiti biraju što im odgovara.

Fotka je namještena. Toliko će pred sebe staviti samo bulimičarka. Jesu li joj smjestili? Ne znam. Možda. No, kad netko već prati zbivanja u svijetu na 700 kanala, mogao bi umjeti pročitati i sastav proizvoda.

Greta Thunberg slučajan je proizvod spleta okolnosti, a samo budala kao što je Trump može u njoj vidjeti sretnu i normalnu djevojku, a ostale budale modernu heroinu koja se bori za spas planeta. Ona je samo duboko nesretna. Ponavljam: meni je nje žao, a posebno osuđujem kako one koji je uzdižu na pijedestal, tako i one koji pljuju po njoj.
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

28 Sep 2019, 20:10

Mme, ukrala si mi slova s tipkovnice :)
Mogu se diviti Malali Yousafzai, od talentiranih aspergerovaca Zuckenberg mi naUd pada, a ispadima ove male histericarke uopce nisam ganuta, pace...vise sam zabrinuta sto ju uopce pustaju medj ljude.


Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk


Post Reply