Assange uhićen - posljedice za demokraciju

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

12 Apr 2019, 16:14

Nakon što je 11. travnja ove godine uhićen u ekvadorskom veleposlanstvu u Londonu osnivač WikiLeaksa Julian Assange proglašen je krivim na sudu za prekršaje zbog kršenja uvjeta kaucije, nepojavljivanja na sudu 2012. godine. Ekvadorci su povukli Assangeu pravo na azil i državljanstvo koje su mu bili dodijelli. Britanska policija tvrdi da je Assange dodatno uhapšen uime vlasti Sjedinjenih Američkih Država na osnovi zahtjeva o izručenju, što je temelj za potencijalno izručenje Assangea SAD-u.

Ostavimo li po strani činjenicu da je Assange optužen za silovanje, promjena vlasti u Ekvadoru rezultirala je novom politikom i pritiscima Amerikanaca da im izruče čovjeka koji ih je razotkrio. Sada je svima očito da se u Iraku, Afganistanu i na Kubi krše ljudska prava i čine teški zločini uime demokracije. Jasno, Ameri bi najradije vratili vrijeme unatrag i spriječili curenje tajnih podataka, no kako to ne mogu, zatvorit će krivce doživotno. I pojeo vuk magare - nitko neće odgovarati za mučenje zatvorenika i ratne zločine. Osim Assangea i Manningove, istinskih heroja koji su "urbi et orbi" objavili kako svjetski policajac i tobožnji čuvar demokracije postupa sa svojim neprijateljima. A to je, da prostite, sranje. I posljedice toga svi ćemo osjetiti, kad-tad.


Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

12 Apr 2019, 16:23

Donosim i intervju koji je u Jutarnjem listu objavljen sa Srećkom Horvatom, hrvatskim filozofom i Assangeovim prijateljem, koji ističe: "I vi koji ovo tipkate mogli biste biti pogođeni onim što će se dogoditi u sljedećih nekoliko mjeseci jer se ide protiv slobode govora, protiv prava izdavača. To u budućnosti može biti ili Jutarnji list ili neke njemačke novine jer se radi o tome da je strani građanin objavio dokumente koje je dobio iz pouzdanih izvora, na njega se žele primijeniti zakoni SAD-a. To bi se sutradan moglo dogoditi bilo kojem izdavaču ili novinaru iz bilo koje druge države ako im se ne sviđa što bi mogli objaviti o njezinim zločinima."
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

12 Apr 2019, 17:39

Stitch wrote:
12 Apr 2019, 16:23
Donosim i intervju koji je u Jutarnjem listu objavljen sa Srećkom Horvatom, hrvatskim filozofom i Assangeovim prijateljem, koji ističe: "I vi koji ovo tipkate mogli biste biti pogođeni onim što će se dogoditi u sljedećih nekoliko mjeseci jer se ide protiv slobode govora, protiv prava izdavača. To u budućnosti može biti ili Jutarnji list ili neke njemačke novine jer se radi o tome da je strani građanin objavio dokumente koje je dobio iz pouzdanih izvora, na njega se žele primijeniti zakoni SAD-a. To bi se sutradan moglo dogoditi bilo kojem izdavaču ili novinaru iz bilo koje druge države ako im se ne sviđa što bi mogli objaviti o njezinim zločinima."
Je li to najgore što nas može pogoditi sa sadašnjom američkom administracijom?
https://trkeljanje.com/viewtopic.php?p=378889#p378889
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

12 Apr 2019, 17:46

Stitch wrote:
12 Apr 2019, 16:23
Donosim i intervju koji je u Jutarnjem listu objavljen sa Srećkom Horvatom, hrvatskim filozofom i Assangeovim prijateljem, koji ističe: "I vi koji ovo tipkate mogli biste biti pogođeni onim što će se dogoditi u sljedećih nekoliko mjeseci jer se ide protiv slobode govora, protiv prava izdavača. To u budućnosti može biti ili Jutarnji list ili neke njemačke novine jer se radi o tome da je strani građanin objavio dokumente koje je dobio iz pouzdanih izvora, na njega se žele primijeniti zakoni SAD-a. To bi se sutradan moglo dogoditi bilo kojem izdavaču ili novinaru iz bilo koje druge države ako im se ne sviđa što bi mogli objaviti o njezinim zločinima."
Pa američki zakoni važe u svim američkim državama, radilo se o sjedinjenim ili nesjedinjenim. :brukica:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

12 Apr 2019, 18:08

haram wrote:
12 Apr 2019, 17:39
Je li to najgore što nas može pogoditi sa sadašnjom američkom administracijom?
https://trkeljanje.com/viewtopic.php?p=378889#p378889
Postoje lokalni, ali postoje i globalni problemi. Europljani su općenito osjetljivi na američko miješanje u stvari koje ih se ne tiču. Sukob koji će tu eventualno nastati obuhvatit će daleko više država, k tomu daleko nadmoćnijih od južnoameričkih banana-saveza. ;)
Šabović Adis wrote:
12 Apr 2019, 17:46
Pa američki zakoni važe u svim američkim državama, radilo se o sjedinjenim ili nesjedinjenim. :brukica:
Naravno. Samo, to vrijedi za arapske zemlje, kojima uza sav suvišak nafte kronično nedostaje demokracija. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

12 Apr 2019, 19:14

Stitch wrote:
12 Apr 2019, 18:08
Postoje lokalni, ali postoje i globalni problemi. Europljani su općenito osjetljivi na američko miješanje u stvari koje ih se ne tiču. Sukob koji će tu eventualno nastati obuhvatit će daleko više država, k tomu daleko nadmoćnijih od južnoameričkih banana-saveza. ;)



Naravno. Samo, to vrijedi za arapske zemlje, kojima uza sav suvišak nafte kronično nedostaje demokracija. :D
Misliš na Emirate?
Ma nisu oni arapski, oni se samo tako zovu (dakle Arapski, a ne arapski), američki su. :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

12 Apr 2019, 19:16

Prvo. Pamtim Assangeove slike iz ranijih dana i baš mi se činio fizički zgodnim, a ja sam slaba na lijepe i inteligentne muškarce. Navodno tužiteljica želi ponovo pokrenuti postupak. :rolleyes:

Drugo. Jasno je da su u pitanju političke i ine zakulisne igre, no moj je općeniti dojam da pojedine stvari u svijetu dolaze u valovima. Svojevremeno su se svi zaklinjali u ljudske slobode i prava, pa makar i samo na riječima, a sada najednom postaje dopušteno, dapače, opravdano te iste slobode i prava kršiti. A Amerika udara ritam i svi se povode za njom. Neću se nimalo začuditi ako se slični slučajevi počnu pojavljivati na sve strane u demokratičnom zapadnom svijetu. Jebiga, kod nas ni satiru ne smiješ objaviti zato što je to "neistinit prikaz činjeničnog stanja".

Treće. U kontakt-emisiji na Stojedinici čula sam danas izvrstan komentar: kaže lik, hajde da malo okrenemo stvari - da je Assange kojim slučajem provalio podatke o nekoj drugoj državi, sad bi ga u Americi nosili na rukama i natjerali ga da se kandidira za predsjednika. :cerek:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

12 Apr 2019, 19:23

MmeTipfeler wrote:
12 Apr 2019, 19:16
Prvo. Pamtim Assangeove slike iz ranijih dana i baš mi se činio fizički zgodnim, a ja sam slaba na lijepe i inteligentne muškarce. Navodno tužiteljica želi ponovo pokrenuti postupak. :rolleyes:
Postupak će ponovo biti pokrenut, da. Zato što mu sad mogu uručiti poziv, navodno. :rofl:
Šabović Adis wrote:
12 Apr 2019, 19:14
Misliš na Emirate?
Ma nisu oni arapski, oni se samo tako zovu (dakle Arapski, a ne arapski), američki su. :rofl:
Ne, ironičan sam. Mislim na zemlje poput Kuvajta, Iraka ili Libije, sve odreda bogate naftom. Gle slučajnosti, i Venezuela je bogata njome. :E
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

12 Apr 2019, 19:36

Stitch wrote:
12 Apr 2019, 19:23
Ne, ironičan sam. Mislim na zemlje poput Kuvajta, Iraka ili Libije, sve odreda bogate naftom. Gle slučajnosti, i Venezuela je bogata njome. :E
Ma to je fakat slučajnost.
To što se Ameri od '41., kad su napustili maticu, konstantno bore protiv svih zala ovoga svijeta nema nikakve veze s tim što su oslobođene zemlje ujedno i manje ili više bogate sirovinama ovog ili onog tipa. Demokratija je tu, ono, kolateralno. Bitno da su antifašisti. Od početka. Sve do dana današnjeg.
Jes' da su se malo pogubili pošto se evo ne znam koja već generacija Amera i rađa na tom svjetskooslobodilačkom putu, al' vratiće njih Trampiša kući. Sve.
Valjda... :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

18 Apr 2019, 08:33

Evo još jedna slučajnost: nakon Assangeovog izručenja, MMF je Ekvadoru dao kredit na 4,2 milijarde zelembaća.
Spekulira se da iza svega zapravo stoje anti-trumpalistički krugovi (tzv. Deep state u sprezi s Demokratima) koji se nadaju da bi od Assangea mogli iskamčiti dokumentaciju o ruskoj umiješanosti u zadnje američke predsjedničke izbore.
https://www.armstrongeconomics.com/worl ... n-assange/

Po meni, to ne bi uopće bila loša stvar po Julijana ako bi se ispod stola nagodio za obustavu kaznenog progona ili barem ublažavanje. Ako zbilja ima/zna gdje bi bili takvi dokumenti... ako ne - naježio je jer ga čeka cijela kaskada vrlo teških optužnica.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

18 Apr 2019, 15:09

haram wrote:
18 Apr 2019, 08:33
Po meni, to ne bi uopće bila loša stvar po Julijana ako bi se ispod stola nagodio za obustavu kaznenog progona ili barem ublažavanje. Ako zbilja ima/zna gdje bi bili takvi dokumenti... ako ne - naježio je jer ga čeka cijela kaskada vrlo teških optužnica.
Nisam ni sumnjao da će špijuni preuzeti glavnu ulogu u toj priči. O tajnama je, napokon, od početka riječ. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

13 Jun 2019, 16:43

Kod nas valjda još nitko nije stigao pročitati: link. Vijest je objavljena prije jednog sata.

Edit. Eto, lijepo ja govorim da Slovenci imaju brži internet: Mladina.
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

17 Jun 2019, 10:42

Assange mi je, unatoč tome što cijenim njegove napore oko Wikileaks, ponešto mutan tip. Ne podržavam izručivanje u SAD, ali mislim da nije baš zaslužio ni biti pušten na slobodu.
Wow, postala sam moderatorica. :)
Post Reply