Ženska ravnopravnost - i? Jesmo tu? Oćemo uskoro?

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

09 Mar 2012, 18:24

karambol » wrote:Meni je ovo dosta...
"Republicans believe the traditional family and the values it fosters are the foundation of American society and their preservation is essential to our Nation's continued success."
Nažalost, to je tek površina, koja i ne zvuči strašno. Rijetko će se tko buniti protiv koncepta obitelji. Nažalost, kad kreneš analizirati što oni stvarno pod tim misle, smuči ti se.


User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

09 Mar 2012, 19:26

Emericzy » wrote: Čak ni katolička crkva ne mrzi žene toliko kao USA Republikanci, a ona ih jako mrzi.
:rolleyes: smiri se Karl duboko diši ... :D
Da, tako kako ti kažeš bilo je dva-tri stoljeća. Sad već dugo više nije. Ako pogledaš kretanje raspodjele profita u zadnjih 30 godina -- googlaj malo, ima toga -- onda ćeš vidjeti da je to već decenijama samo zamazivanje očiju. Ona priča o 1 kontra 99 posto nažalost nije nikla niotkuda i nažalost nije pretjerivanje.
To je načelo koje je jednostavno prirodno. Grešku su napravili napravivši od financijske djelatnosti industriju (iako im se to isplatilo) a ne tek profitabilan servis. Kad se jednom sanira financijski rizik opet će se otvoriti prostor za rizik u realnom sektoru i to načelo će opet funkcionirati.
Da, vidljivo je da je pisan iz republikanske perspektive. Živio sam u USA, poznajem ih jako dobro. Prijatelji su mi većinom Demokrati. Doslovno su užasnuti -- ne karikiram, doslovno se boje -- republikanske politike kakva je nastala u zadnjih par godina.
To je samo reakcija na ponašanje tipa tvoga kada ovako iz neba opališ da su katolici/republikanci ženomrsci i slične izjave koje se čuju od Demokratskih komentatora. Jasno da se ljudi kreću u drugu stranu pogotovo u državi s tako velikim stupnjem osobnih sloboda. Ne bi se čudio ni da se još jače radikaliziraju poslije ovih izbora ukoliko Obama ponovno pobjedi.

Mislim pa razlika između Ron Paula i Newta Gingricha je valjda kao razlika između Dinka Burića i Mirele Holy a u istoj stranci su i ovisno o državi imaju svoje glasače. Tako lagano etiketiranje ne vodi do ničega nego do radikalizacije, jer ako se čovjeka omalovažava, etiketira, optužuje, ... kada pokušava govoriti sasvim logično je da će okrenuti drugim ljudima koji će mu omogućiti da govori.
Imam ponekog prijatelja i među Republikancima, a i dvojica od njih misle da su im stranku preuzeli bjesomučni zombiji na LSD-u.
A slušaj kada se krenu ograničavati osobne slobode, .... u vrijeme financijske krize i ratova to je za očekivati.
Emericzy wrote: Statistike te demantiraju.
Zapravo i ne. Ja nisam našao recimo da su prosječno medicinske sestre potplaćenije od medicinskih tehničara ili da je psihijatrica potplaćenija od psihijatra u sličnoj ustanovi. Nisam našao da su profesor i profesorica sa istim stažom različito plaćeni, ...

Oni uzmu žene, muškarce pomnože i podjele i dobiju brojeve koji su samo formalno točni. Te sve podatke treba normalizirati na neki način i onda ih očitavati. Tako treba vidjeti dali recimo kad se pobroje svi socijalni radnici u RH veću prosječnu plaću ima socijalni radnik ili socijalna radnica. Onda recimo dali prosječan konobar ima veću ili manju plaću od konobarice, zubar od zubarke, ...

Nije isto usporediti 345 visoko obrazovanih žena profesorica sa 345 isto tako obrazovanih inženjera. Možemo i u politici, dali prosječna saborska zastupnica ima veću ili manju plaću od prosječnog muškarca sa istim statusom, ...
Emericzy wrote: Nažalost, to je tek površina, koja i ne zvuči strašno. Rijetko će se tko buniti protiv koncepta obitelji. Nažalost, kad kreneš analizirati što oni stvarno pod tim misle, smuči ti se.
Misle na zajednicu jedne žene i jednog muškarca koji zajedno rade i trude se omogućiti sljedećoj generaciji da žive bolje od njih. :mig: Pritom zahtjevajući pravo na osobne slobode i minimalno upletanje države u njihov život.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

10 Mar 2012, 07:36

Karl Jozef » wrote: Misle na zajednicu jedne žene i jednog muškarca koji zajedno rade i trude se omogućiti sljedećoj generaciji da žive bolje od njih. :mig: Pritom zahtjevajući pravo na osobne slobode muškarca i minimalno upletanje države u njihov život.
Ispravio sam tvoju nepreciznu tvrdnju dodavanjem boldane riječi.

Gle, da se ne prepucavamo. Pogledaj tko su najutjecajniji republikanski mislioci:

http://www.economist.com/blogs/lexingto ... on-formers

Ako se slažeš sa stavovima tih ljudi i misliš da su prihvatljivi, pače preporučljivi, možemo odmah prekinuti diskusiju, jer će od nje biti koristi kao od davanja lijeka mrtvacu.

Ako se ne slažeš s njima, opet možemo prekinuti diskusiju jer si onda advocatus diaboli, pa je diskusija umjetna i nepotrebna.
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

10 Mar 2012, 16:31

Emericzy » wrote: Ispravio sam tvoju nepreciznu tvrdnju dodavanjem boldane riječi.
To su većinom klaunovi

McCain, Kissinger, Giuliani, Bushevi, Roomney a kroz povijest Lincon, Regan, Eisenhower i takvi tipovi su prototip republikanaca.
Ako se slažeš sa stavovima tih ljudi i misliš da su prihvatljivi
Huckabee i Gingrich su većinom OK i ozbiljni ljudi a ovi ostali su makar oni za koje sam čuo klaunovi.
Ako se ne slažeš s njima, opet možemo prekinuti diskusiju jer si onda advocatus diaboli, pa je diskusija umjetna i nepotrebna.
Iliti, ... "ako nisi s nama protiv nas si" by George Bush, u svakoj prilici :zubo:

... sve to si mogao reći jednom riječi koja se nalazi pod O i glasi ... odjebi ... :D
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

11 Mar 2012, 18:11

Karl Jozef » wrote:sve to si mogao reći jednom riječi koja se nalazi pod O i glasi ... odjebi ... :D
Ne, zašto?

Prvo, ne volim se grubo izražavati bez potrebe.

Drugo, trudio si se u raspravi, pa je već zbog toga red da budem pristojan.

Treće, iako osobno mislim da tvoje mišljenje o republikanskoj politici i ideologiji drek vrijedi, nikoga u to neću uvjeriti tako da ti kažem 'odjebi'. Ako išta, ljudi će pomisliti da si ti u pravu. Bolje je da budem uljudan i ljudima objasnim da se iz diskusije povlačim jer je besmislena. Diskutirati na tu temu otprilike je jednako plodonosno kao i forumska diskusija između 'partizana' i 'ustaša'. Puno galame i teških riječi, a ne razriješi se ništa.

Meni je diskutirati o današnjim Republikancima pomalo gadljivo. Bljak. Neka se svatko koga zanima i kome se ne gadi sam informira i nek donese vlastiti zaključak.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

16 Mar 2012, 15:21

Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
Post Reply