Nezaustavljiva epidemija

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

12 Jun 2018, 21:05

Donna Sole wrote:
12 Jun 2018, 19:28
A onda može i tako kako si zamislila .

Iako mislim da samo komentiranje ljudske gluposti i nema smisla.
Živim u nadi da je najveći broj onih koji su negdje u sredini, ni jako pametni ni jako bedasti, neopredijeljeni i nefanatični te sa zrnom soli u glavi, ali s nedovoljno kvalitetnih informacija. Radi njih ovdje razmjenjujemo misli i postove.

Nemamo ne znam kako veliku publiku, no mene to ne obeshrabruje. Neka je i jedan, dosta je. :top:


User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

13 Jun 2018, 14:08

Nego da vas ja pitam .

Ovo oko epidemije ospica, kako se računa trajanje i vrhunac i tako to?

Obično nam kažu da će gripa stići tadaitada a vrhunac se očekuje tadaitada a onda će jenjati...I tako obično bude.

Tako se može računati i ostale zarazne bolesti pa i ospice.


Sad mene zanima kad će ovo završiti?
kurvanjski avatar, a
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

13 Jun 2018, 14:40

Bojim se da neće tako skoro.
I s obzirom na procijepljenost, bogtepitaj što nas još čeka. Kako reče Šprajc, još nam fale kuga i kolera i prava slika srednjeg vijeka.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

13 Jun 2018, 14:53

Harame, evo ti malo o new ageu kojeg je mindfulness dio:

https://mortentolboll.weebly.com/the-de ... erapy.html#

"Blackouts, lack of sensory filters, and anxiety attacks. “John,” age thirty-six, meditated off and on for nine years; during the last two years of that time, he was encouraged to do intensives. Formerly a business executive, now, one year after leaving a meditation-based group, he is living on public funds, having been diagnosed as mentally disabled and incapable of working. He suffers from fainting, blackouts, severe and frequent anxiety attacks, and exhaustion.

They taught me to fear that my body was filled with odd, bizarre, scary things over which I had no control.” Although he is in therapy, he is unable to function if there is any stress in his environment. He stays away from people, takes walks in the woods alone, and rests a lot."


"Loss of boundaries. “Bruno,” an architect in his early forties, went to his first extended meditation event at a hotel in another city after a year doing the initial brief meditations. The out-of-town event was an intense program requiring many hours of meditation, overbreathing, and never being alone. He lost track of time and felt odd and not himself. He finally fled the course after an unsettling experience in his hotel room: “Suddenly I became one with the air conditioner. I just dissolved, and it seemed that when the air conditioner started up it just took me out of my body. There wasn´t any me on the bed – I was ´at one´ with the motor sounds. It was unspeakable terror. I had dissolved and melded with a motor sound!” When he told the trainers how distressed he was, they told him “something good is happening” and instructed him to meditate more. After he returned home, he remained anxious, had trouble sleeping, and was very tired for some weeks. Temporary sedative medication prescribed by his physician aided his recovery."

https://www.independent.co.uk/life-styl ... 68291.html

Ovdje je ženu meditacija dovela do psihotične epizode i posljedično elektrošokova.

Postoje grupe koje su napustile new age ispiranje mozga i naravno, osuđuje ih se jer nisu znali meditirati kako treba, nisu bili true, blabla.
Psihoterapeuti, pogotovo geštaltovci i slični pravci se sve više udaljuju od znanosti i odgovore nude kroz meditiranje, mindfullness i slično dočim ih ni najmanje ne brine što čovjeku mogu drastično pogoršati stanje. Ukoliko te nešto navodno bezazleno dovede do psihoze, hospitalizacije i sl, iluzorno je tvrditi i dalje da je bezazleno.

Mene, eto, više plaše ovi opisi nego ijedan lijek ovog svijeta. Nekom je možda drukčije.
Osobno sam imala loše iskustvo s meditacijom, umjesto da mi smanji anksioznost, dovela me do napada panike i ne bih više, hvala.

Eto, čisto da ne bi bilo, to je isključivo provjereno, jer nije. Kao što je i MMS fakin domestos koji otkida crijevo, a ne lijek.

To što je nešto postalo dio mainstreama, ne znači da se u to ne može opasno zaglibiti.

https://forum.culteducation.com/read.php?6,92042,page=2

"The whole "you're directly/indirectly responsible for everything that happens to you in your life or in the universe" makes me feel stressed, not empowered. Like when I eat a hamburger, I'm supposed to indirectly be responsible for killing the animals, and in your life review after death, you feel the animal's pain. I am afraid and worried that's what will happen. I just want to eat the burger and not feel guilty about it. I don't support violence but I like to eat meat. The new-agers and channeled entities say, "we're certainly not going to tell you what to do and you have free will choice, but eating meat is not conducive to ascension and is not reccomended." That still makes me feel like you're telling me what to do even if you aren't. I don't want so much power that I'm responsible for everything, but I also feel I'm not a complete and total victim of everything either. The whole Dr. Phil and new-age thing of "It's not your fault but you're responsible. You're not to blame but you're responsible" makes me feel as if you're blaming me, even if you say you aren't. And I hate this "blame implies intent" thing that Dr. Phil says. Nobody conciously intends for bad things to happen, so using that logic, nobody is to blame for things. But even if you say "you're responsible" it still sounds like you're blaming the victim. And I don't like this "there are no victims only volunteers" thing either. If I could stand on my own and think for myself, I'd say I believe there are victims. You control your life to a point, but certain things just happen and you can't control those. Your responses to them, yes, but not all the time. But they say that the more spiritually evolved you are, the more black-and-white your thinking is, but then they say the more balanced you are. That doesn't make sense to me."


Mindfullness je dio ovog crapa gore. Ne možeš jednu stvar iščupati iz cjeline. Cjelina je new age, puna fejkera, lažnih proroka, opasnih ljudi, opasnijih nego ijedan "vojnik Big Pharme". Tko voli, nek izvoli.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

13 Jun 2018, 19:06

Donna Sole wrote:
13 Jun 2018, 14:08
Nego da vas ja pitam .

Ovo oko epidemije ospica, kako se računa trajanje i vrhunac i tako to?

Obično nam kažu da će gripa stići tadaitada a vrhunac se očekuje tadaitada a onda će jenjati...I tako obično bude.

Tako se može računati i ostale zarazne bolesti pa i ospice.


Sad mene zanima kad će ovo završiti?
Optimistično: iduće godine. Pesimistično: tko zna?

Naime, školska godina završava, a u vrtićima i jaslicama ljeti je manje djece pa se time smanjuju šanse za širenje epidemije u tom dijelu - Dubrovnik, Pelješac, Konavli i ostatak županije, a time i za širenje na Dalmaciju i Crnu Goru (nemam pojma kolika je tamo procijepljenost). Ujesen, kada se klinci vrate u školu, jaslice i vrtiće, može se očekivati ponovno izbijanje epidemije, a onda neka nam svi bogovi pomognu.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

13 Jun 2018, 20:23

Nešto tako gledam po netu i još se 2015. govorilo o epidemiji ospica u nas.
Zanima me zašto se sad diže veća hajka nego onda? U čemu je razlika od one epidemije prije tri godine?

Sjeća li se ko kako je to završilo?
kurvanjski avatar, a
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

13 Jun 2018, 20:43

Ne gugla mi se, ali čini mi se da je bilo 'tresla se brda, rodio se miš'. Rekla bih da je razlika u manjoj procijepljenosti.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

14 Jun 2018, 20:15

Može li se 13 poznatih ( prijavljenih) pacijenata smatrati epidemijom?
kurvanjski avatar, a
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

14 Jun 2018, 20:43

Ne bih rekao. Broj tih pacijenata nije bitan. Treba uzeti u obzir normalnu stopu učestalosti ospica u populaciji. Manje povećanje broja slučajeva vrlo rijetke zarazne bolesti - što ospice ipak nisu - može se tako nazvati, a veliko povećanje broja slučajeva česte bolesti poput prehlade ne smatra se epidemijom.

Eh, sad - tko ima statističke podatke za ospice? :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

14 Jun 2018, 20:59

Ne znam ništa o podacima.
Znam da se po medijima šire svakojake i često vrlo oprečne informacije o posljedicama cijepljenja i necijepljenja. Tražeći nešto drugo našla sam i na ovaj stariji članak : http://cijepljenje.info/cijepiti-ili-ne ... ze-struka/

Ne ulazim sad u vjerodostojnost portala ni u stručnost autora članka, ali me zaintrigirao predavač koji je oš neš neki liječnik i ima iskustvo koje ne ide u prilog cijepljenju. Ili se tu radi o emotivnom doživljaju pa makar to bio i liječnik?

Budući da se nikad nisam pitala o tome djecu sam cijepila po rasporedu i nisam uopće razmišljala o mogućim posljedicama. Ali vrlo dobro se sjećam da se i prije nekih tridesetak godina govorilo , dosta prije Wakefielda, da liječnici nerado cijepe djecu. Štoviše, držali su da to nije nužno i da se cijepljenje provodi samo među needuciranom puku. Takve sam informacije doživljavala totalno nezainteresirano. Držala sam da ako to i jest tako, oni će to lako i riješiti jer su..doktori, što drugo.

Ne kanim postati antivakser ali se povremeno ipak zateknem da dopuštam da nije sve tako crno bijelo.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

14 Jun 2018, 22:21

Došao sam do treće rečenice i portala Dnevno.hr. Uozbilji se. :o
Potpisi su za budale.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

14 Jun 2018, 22:39

Gajski i Duspara, za mene članak više ne vrijedi. :o

Ova Tomljenović je bila u dokumentarcu koji sam gledala gdje dovode autizam u vezu s cjepivom i šire paranoju.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

14 Jun 2018, 22:44

Eto, ispada da su sve te bolesti protiv kojih se cjepivo benigne i mogu se preživjeti dočim cjepivo jedva preživiš. Iako činjenice kažu suprotno, iako smo iskorijenili te bolesti (do nedavno), iako bi od epidemija pomrlo daleko više ljudi nego od cjepiva, svejedno oni tupe svoje.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

14 Jun 2018, 23:08

Kako sam već u prethodnom postu rekla da ne ulazim u vjerodostojnist portala ni autorovu kompetenciju, ponavljam da me intrigira spomenuti liječnik.

dr Željko Poljak

Njegovo izlaganje o iskustvu s cjepivom ide na ruku antivakserima. Pitam vas, koliko je to poticajno antivakserima kad se stručni kadrovi povežu s njima u kampanji.
kurvanjski avatar, a
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

14 Jun 2018, 23:17

Naravno da im je poticajno. Gajski im godinama ide niz dlaku i HRT ju je još gurao gdje god je stigao.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

14 Jun 2018, 23:40

Znam, to i kažem.

Zato se sad pitam koliko je to opasno i gdje je onda komora kad se usudi ove stvari dopustiti. Koliko to spada u znanje i stručnost a koliko u širenje dezinformacija samo zbog slobode govora.

Zna se koliko je običan čovjek sklon vjerovanju idolima u bijelim mantilima.
kurvanjski avatar, a
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

15 Jun 2018, 00:11

Pa nešto nisu skloni kad su u pitanju doktori koji se drže znanstvenog pristupa. Ove narodske priče im bolje pašu. Realno, čovjek ne može dokazati da mu je kći oboljela od cjepiva, a iako je to osobno užasno, trebao bi se držati struke i ponuditi validno objašnjenje ako već iznosi svoj primjer. Potkrijepiti nekim dokazima. Ok, neki ljudi uistinu loše reagiraju na cjepivo no koliko znam, neurorizični se i ne smiju cijepiti, a u njegovom slučaju su baš kao i za autizam rekli da je slučajno poklapanje. Neodgovorno od njega je to koristiti kao dokaz u prilog svojoj tezi. Neodgovorno jer otkud može znati da neko tuđe dijete neće stradati baš zato što se nije cijepilo.

Nažalost, ljudi će uvijek reagirati više na emotivne priče nego na hladne činjenice. Kao što rekoh prije, strah je najjače oružje, a takvi doktori igraju na ljudski strah i to je jako ružno i neodgovorno i neetički.

Pa eto, bio se onaj poznati dr. Richter sukobio na TV-u s Gajski i badava, ljudi će se prije uhvatiti za njeno zastrašivanje nego njegove činjenice jer on je sigurno plaćenik pošto ih ne plaši.
U biti bi ljude trebalo početi plašiti grafičkim prikazima bolesti od kojih se cijepimo, bombardirati ih svaki dan. Doduše, tad bi rekli da je to zavjera i laž. Nema tu nego opalit po džepu.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

15 Jun 2018, 05:39

Novčana kazna ne sprječava širenje zaraze. :zubo:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

15 Jun 2018, 06:38

Šabović Adis wrote:
15 Jun 2018, 05:39
Novčana kazna ne sprječava širenje zaraze. :zubo:
Ne, pogotovo ako je relativno niska i ako se sankcija dosljedno ne primjenjuje. Cijepljenje sprečava.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

15 Jun 2018, 06:55

MmeTipfeler wrote:
15 Jun 2018, 06:38
Ne, pogotovo ako je relativno niska i ako se sankcija dosljedno ne primjenjuje. Cijepljenje sprečava.
Maj point, egzaktli. :zubo:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

15 Jun 2018, 07:54

Donna Sole wrote:
14 Jun 2018, 20:59
Ne kanim postati antivakser ali se povremeno ipak zateknem da dopuštam da nije sve tako crno bijelo.
Nije crno i bijelo, ali je jednostavno. Prije pronalaska cjepiva smrtnost je među djecom bila visoka, a danas je daleko manja, o posljedicama koje ostaju i nakon oporavka, recimo, od zaušnjaka, što je spomenuo Karlinjo, da se i ne govori. Neću reći da je ijedno dijete zanemariv postotak, na eventualne nuspojave treba upozoriti, ali nuspojave su zanemarive u odnosu na bolest.

Kod doktora Poljaka malo me jebe matematika. U trenutku kada je kod nas uvedeno obvezno cijepljenje (1971.) bilo mu je 45 godina. Moguće da je tek onda počeo praviti djecu, ne znam. Međutim, moguće je i da je kćer dao cijepiti protiv hripavca u "starijoj" dobi, o tome ništa ne govori, a u tome su slučaju nuspojave neizbježne, ali zato vrlo jasno ističe na koji je način dobio imunološko mišljenje: "Dobio sam ga od uviđavne kolegice koja je kod mene slušala imunologiju, a potpisala ga je poštujući želju svoga profesora." Krasno!

No dobro, imat ću poštovanja prema visokim godinama u kojima je profesor pisao ovaj članak i nadati se da mu je kći dobila blaži oblik encefalitisa - kad ne bi bilo tako, bez brige da bi to itekako naglasio u svojem članku.

Da, čitala sam linkani članak i dalje od trećeg retka. Bez obzira na tko ga je pisao i na kojem je portalu prvobitno objavljen, zanimljiv je - najblaže rečeno - ton kojim se pišu takvi članci, u biti antivakserski, a prividno objektivni.

Gle kako se to radi - iz Poljakova članka.

Kad bi me neki roditelj pitao jesu li moguće nuspojave nakon cijepljenja njegova djeteta morao bih, nakon encefalitisa što ga je moja kćerka dobila nekoliko dana nakon cijepljenja protiv pertusisa, odgovoriti ne samo potvrdno, nego upozoriti i na mogućnostdoživotne invalidnosti, iako se to rijetko događa.

U ovakvu redoslijedu (potvrdno - mogućnost - rijetko) najviše se ističe opasnost (potvrdno), slaba vjerojatnost (mogućnost) dolazi u drugi plan, a minimalni rizik (rijetko) više se uopće i ne čuje.

Gajskica je još bezobraznija: iznosi zastarjele i lažne podatke.

S druge strane, cjepiva sadrže kemijske tvari koje služe kao konzervansi, stabilizatori i pojačivači, te antibiotike; neke od tih supstancija smatraju se otrovima – formaldehid, aluminij, fenol, glicerin i živa, čiji je spoj tiomersal svojedobno zbog sumnje na toksičnost isključen iz većine cjepiva.


Točno koje sve tvari sadrže cjepiva i kakav je njihov učinak u ljudskom tijelu nije nam poznato jer, prema tvrdnji znanstvenika koji rade u proizvodnji vakcina, to nitko nije niti istražio.


U pismu Jennifer Raff koje sam linkala i u početnom postu već je odgovoreno na ovo pa neću ponavljati.

No svakako preporučujem pročitati i članke koje je u prijevodu linkao Berecki. Primjerice ovaj. Antivakserima se nije sviđao NVICP (National Vaccine Injury Compensation Program), program koji im je pružao iznimno povoljne mogućnosti da dobiju odštetu zbog štetnoga djelovanja cjepiva, čak nisu morali platiti odvjetničke i sudske troškove ako izgube spor. Očito im se nije svidjelo dokazivanje nečega što nisu mogli dokazati.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

15 Jun 2018, 08:34

MmeTipfeler wrote:
15 Jun 2018, 07:54

Gajskica je još bezobraznija: iznosi zastarjele i lažne podatke.

S druge strane, cjepiva sadrže kemijske tvari koje služe kao konzervansi, stabilizatori i pojačivači, te antibiotike; neke od tih supstancija smatraju se otrovima – formaldehid, aluminij, fenol, glicerin i živa, čiji je spoj tiomersal svojedobno zbog sumnje na toksičnost isključen iz većine cjepiva.

Gajskica bi se mogla malko educirati.

Recimo, da bi neko cijepivo moglo biti prodavano u EU, mora proći kroz vrlo rigorozno testiranje, a koje je opisano ovdje:
http://www.ema.europa.eu/docs/en_GB/doc ... 003809.pdf

Inače materija oko toga je toliko kompleksna, da netko tko nije u tom području može teško razumijeti te stvari.
Kod testiranja i registriranja lijekova i bioloških lijekova/vakcina radi se o multidiciplinarnom području u kojem sudjeluju ljudi vrlo različitih struka, tako da i liječnik opće prakse ili čak i specijalista u nekom području teško može pohvatat sve konce.

I recimo kako izgleda Assesment report za jednu vakcinu...

http://www.ema.europa.eu/docs/en_GB/doc ... 110580.pdf
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

15 Jun 2018, 09:08

Inače, još jedna stvar mi je pala na pamet kako kontraargument anti-vakserima.

Protuotrovi za ugrize zmije ili pauka su također biološki lijekovi, što znači da imaju isti sastav kao i cijepiva.

Jel bi ti isti anti-vakseri odbili protuotrov da ih ugrizne poskok ili crna udovica? Jer ostale pomoćne stvari i konzervansi su u protuotrovu isti kao i u cijepivu....
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

15 Jun 2018, 16:33

The Hazards of Immunization: by Sir Graham S. Wilson, M.D., LL.D., F.R.C.P., D.P.H., Honorary Lecturer in the Department of Bacteriology at the London School of Hygiene and Tropical Medicine. x + 324 pages, illustrated. The Athlone Press, London. 1967. $10.50
This monograph on the hazards of immunization is a unique book since it documents the positive harm, including death, that can result from the efforts of physicians to immunize healthy persons against illness or death from various infectious diseases. The author, Sir Graham S. Wilson, was for many years the director of the Public Health Laboratory Service of England and Wales. As the director of the Public Health Laboratory, he was aware of the possibility of accident of all sorts that might result in damage to the recipients of the vaccines. A friend of his, Dr. R. A. O'Brien, who had spent a life time collecting records of various disasters associated with immunizations turned these records over to Dr. Wilson in 1959. After Wilson's retirement in 1963, he made the study that appears now in book form. The author not only reports the various types of mishaps that have occurred but also analyzes the different patterns of the accident.
https://www.researchgate.net/publicatio ... trated_The

http://www.whale.to/m/smallpox/disasters.html
http://www.vaclib.org/basic/evidence.htm

-pa vi sad vidite jel vakcinacija baš uvijek tolko supač :kava:

***
Nukac wrote:
15 Jun 2018, 08:34
...
Recimo, da bi neko cijepivo moglo biti prodavano u EU, mora proći kroz vrlo rigorozno testiranje, a koje je opisano ovdje:
http://www.ema.europa.eu/docs/en_GB/doc ... 003809.pdf
...
Donna Sole wrote:
14 Jun 2018, 23:40
...
Zna se koliko je običan čovjek sklon vjerovanju idolima u bijelim mantilima.
Prisajzli :cerek:

Overall, for the treatments that we currently use today, the chances of a trial being published are around 50 percent. The trials with positive results are about twice [as likely] to be published as trials with negative results. So, we’re missing half of the evidence that we’re supposed to be using to make informed decisions. [And] we’re not just missing any old half, we’re selectively missing the unflattering half.
http://healthland.time.com/2013/02/28/h ... -goldacre/
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

15 Jun 2018, 17:03

haram wrote:
15 Jun 2018, 16:33
[
-pa vi sad vidite jel vakcinacija baš tolko supač :kava:

***

Prisajzli :cerek:



....zato nije pošteno da dezinformiraju javnost i uvećavaju štetu koja se može smanjiti...

Nisam sklona cjepivima pripisati božanska djela i svjesna sam nuspojava. Jednako mi je nemoralno od struke da se korist cjepiva marginalizira.
kurvanjski avatar, a
Post Reply