Nezaustavljiva epidemija

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

08 Jun 2018, 07:35

Vidim da ste se jako uneozbiljili. Najvažniji su vam Horvatinčić i Mamić. Dobro, nešto malo i Međugorje. Čak ni Svjetsko nogometno prvenstvo nitko ne spominje.

A nama prijeti epidemija. I to ne samo nama nego i cijelome svijetu, ali ne možemo sada rješavati i svjetske probleme. Neka se svijet sam brine o sebi. I ne, ne mislim na dubrovačke ospice, iako su one povod ovoj temi, nego na sveobuhvatnu epidemiju gluposti. Protiv čega, nažalost, još nema cjepiva niti će ga ikada biti.

Stav antivaksera i one Lidije Neznamkakosezove odavno je svima poznat. Ta kako neće biti kada necjepiše koriste svaku priliku da nam ga nabiju na nos! Jednostavno rečeno: cjepivo je opasno po život, a boleštine od kojih ono štiti - nije. :rolleyes:

Da, postoje slučajevi kada je bolje ne cijepiti dijete, ali to mora biti medicinski indicirano i takvi su slučajevi u manjini.

Među internetskim biserima postoji i portal Cijepljenje.info. Link stavljam nepristranosti radi, ali zanimljiva je napomena iz impressuma:

Nakladnik portala Cijepljenje.info od veljače 2015. do ožujka 2017. godine bila je Hrvatska udruga za promicanje prava pacijenata, u okviru koje je GI Cijepljenje – pravo izbora djelovala. Nakon izdvajanja Inicijative iz Udruge, nakladnik portala od travnja 2017. godine je GI Cijepljenje – pravo izbora.

Te građanske incijative treba sve redom podaviti. :mad:

Zanimljivo je, međutim, kako i relativno pametni ljudi brkaju lončiće: link. Iz gomile informacija popabirčenih sa svih strana zapravo je teško iščitati što je "pisac hteo da kaže" pa svatko te podatke može tumačiti kako mu se svidi. A Škaričićka inače nije baš bedasta novinarka. :crying:

I sad su za antivakserski pokret krivi liječnici koji se za cijepljenje zalažu, a ne kojekakvi nazovistručnjaci s raznoraznim pravnim, medicinskim i ostalim tumačenjima. :gaah:

Danas, tri godine nakon članka u kojemu je ovako mudroslovila, malčice drukčije zbori: link.

Dakako, činjenica da se u Dubrovniku povećava broj oboljelih manje je zanimljivo od vijesti o liječniku iz tamošnje bolnice koji je obolio od ospica iako je bio cijepljen. Eto, kažu necjepiše, bolje bi mu bilo da je u mladosti prebolio ospice pa bi stekao doživotni imunitet. Što, dakako, nije točno, ali dobro zvuči, zar ne? :facepalm:

Ovo je najnoviji izvještaj o cijeloj priči: link.

Ipak ima ljudi koji razmišljaju "u činjenicama", bez padanja u bilo kakav zanos, no zašto su takvi primjeri rijetki?

Dragi roditelji, lažu vam (pismo Jennifer Raff)

Napomena: Ovaj je tekst u međuvremenu objavljen na nekoliko mjesta, ali još uvijek ne u dovoljnoj mjeri pa koristim priliku da ovdje stavim link. Igor Berecki inače je, vjerovali ili ne - pedijatar.

Samo usput... Mi bismo svi prava, ali ne i obveze. Na sve se strane, recimo, kuka o tome kako pse ne valja cijepiti protiv bjesnoće baš svake godine i poziva se na primjer Slovenije gdje je uveden drukčiji režim. Zanimljivo. Pokušaj u Sloveniji ne cijepiti dijete pa da te vidim! Naša kazna od 2000 kn za necijepljenje djeteta jednostavno je premala. :misli:


User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

08 Jun 2018, 08:27

MmeTipfeler wrote:
08 Jun 2018, 07:35
Samo usput... Mi bismo svi prava, ali ne i obveze. Na sve se strane, recimo, kuka o tome kako pse ne valja cijepiti protiv bjesnoće baš svake godine i poziva se na primjer Slovenije gdje je uveden drukčiji režim. Zanimljivo. Pokušaj u Sloveniji ne cijepiti dijete pa da te vidim! Naša kazna od 2000 kn za necijepljenje djeteta jednostavno je premala. :misli:
Pa i jest. Uzevši u obzir društveni rizik, trebala bi iznositi 200.000 kuna. :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

08 Jun 2018, 10:15

Stitch wrote:
08 Jun 2018, 08:27
Pa i jest. Uzevši u obzir društveni rizik, trebala bi iznositi 200.000 kuna. :raspa:
Nećeš vjerovati, ali upravo je tolika nekada bila kazna za necijepljenje psa protiv bjesnoće, u vrijeme kada su psi nosili markice oko vrata. Sada izmišljaju toplu vodu pa kažnjavaju nečipiranje, i to svotom od 6000 kuna, a pretpostavljaju da svi cijepe psa svake godine. Nevažno.

U Njemačkoj, kažu, kazna za dječje necijepljenje iznosi 2500 eura.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

08 Jun 2018, 12:44

Utihnuli necjepiše.

Ne dolaze mi njihove objave po fejsu.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

08 Jun 2018, 12:57

Ja razmišljam da odem provjerit si titar i jel se trebam cijepit ili ne.
Uglavnom u bolnici završe oni nad 30.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

08 Jun 2018, 13:50

Donna Sole wrote:
08 Jun 2018, 12:44
Utihnuli necjepiše.

Ne dolaze mi njihove objave po fejsu.
Meni nisu ni dolazile. Samo komentari mojih frendova nefanatika.
Nukac wrote:
08 Jun 2018, 12:57
Ja razmišljam da odem provjerit si titar i jel se trebam cijepit ili ne.
Uglavnom u bolnici završe oni nad 30.
Ako si se cijepio protiv dječjih bolesti, i to kako valja, ne vidim razloga za provjeru. Uglavnom su sada svi u panici navalili što na cijepljenje, a što na provjeru pa je panika po labosima.

P. S. Trebalo bi opet uvesti obvezni vojni rok, makar u trajanju od mjesec dana. Nema majci da se ne cijepiš. :D
User avatar
Herbicidna
Posts: 1099
Joined: 08 Feb 2017, 17:20

08 Jun 2018, 17:26

Oboljelih od ospica u dvije južne županije je više nego što mediji tvrde. Valjda broje samo one koji završe u bolnici zbog komplikacija.
Tribala sam danas vodit peseka na cijepljenje protiv bjesnoće. Sinoć mi je palo na pamet napisat satirični tekstić o tome kak mi je pas posta autističan nakon cjepiva. Lijena sam.



:hek:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

08 Jun 2018, 18:06

Stalno tvrdim kako nam ovdje fali opcija lajkanja pojedinih postova.

Herbie, smatraj da sam višestruko lajkala ovaj tvoj post. :top:

Tu opciju čak ni Fejs nema. :D
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

08 Jun 2018, 21:02

MmeTipfeler wrote:
08 Jun 2018, 07:35
Vidim da ste se jako uneozbiljili. Najvažniji su vam Horvatinčić i Mamić. Dobro, nešto malo i Međugorje. Čak ni Svjetsko nogometno prvenstvo nitko ne spominje.
Manemoj! A Trump, to je sitna riba? :durica:
MmeTipfeler wrote:
08 Jun 2018, 07:35
Stav antivaksera i one Lidije Neznamkakosezove odavno je svima poznat. Ta kako neće biti kada necjepiše koriste svaku priliku da nam ga nabiju na nos! Jednostavno rečeno: cjepivo je opasno po život, a boleštine od kojih ono štiti - nije. :rolleyes:
Gajski? Hvale vrijedna profesionalka koja raskrinkava licemjerje Hipokritovih sljedbenika.

Za sada ne mislim da su anticjepivaši u pravu, postoji gomila medicinskih studija koje ih pobijaju, ali ruku na srce, nakon slučajeva sa talidomidom, SSRI, i antibiotičkom krizom koja samo čeka iza prvog ugla da nas opali toljagom po glavi, ljudi su rekao bih opravdano nepovjerljivi prema ekspertizama iza kojih stoji farmaceutska industrija.

I ovdje je jedan zanimljiv tekst... kako bi vi odgovorili toj majci autističnog djeteta na njeno rezoniranje? (uključujući i diskusiju koja se razvila u komentarima)
https://direktno.hr/domovina/majka-cetv ... ji-124862/
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

08 Jun 2018, 21:24

haram wrote:
08 Jun 2018, 21:02
Gajski? Hvale vrijedna profesionalka koja raskrinkava licemjerje Hipokritovih sljedbenika.
E, da. Ta glupača.
Za sada ne mislim da su anticjepivaši u pravu, postoji gomila medicinskih studija koje ih pobijaju, ali ruku na srce, nakon slučajeva sa talidomidom, SSRI, i antibiotičkom krizom koja samo čeka iza prvog ugla da nas opali toljagom po glavi, ljudi su rekao bih opravdano nepovjerljivi prema ekspertizama iza kojih stoji farmaceutska industrija.
Talidomid nije cjepivo, jebemu. Baš kao ni SSRI. Slažem se da su ljudi naivno vjerovali svojim liječnicima, ali to nema veze s prevencijom i imunizacijom stanovništva.
I ovdje je jedan zanimljiv tekst... kako bi vi odgovorili toj majci autističnog djeteta na njeno rezoniranje? (uključujući i diskusiju koja se razvila u komentarima)
https://direktno.hr/domovina/majka-cetv ... ji-124862/
Da je glupača. Koja uopće ne barata podacima. Niti mari za njih.

Okej, znam da je anegdotalni dokaz, ali... Prije 30-ak i više godina protiv hepatitisa B nisu se redovito cijepili ni pacijenti na dijalizi. Koji bi onda eventualno primili transplantirani bubreg, eventualno dobili i koju transfuziju krvi... i jebiga. Hepatitis je tu, imuniteta nema jer si pod imunosupresivima - inače ćeš odbaciti transplantirani organ, ševiš se sa ženom, ljubavnicom, ovim-onim, hepatitis B ide dalje. Nije baš sida, ali nije ni ugodno. :crying:

Tko puši, neka višestruko plaća liječenje izazvanih posljedica, tko ne cijepi djecu, neka višestruko plaća liječenje. Nemam ništa protiv. Plus posljedice koje njihov antivakserski stav ostavi na druge pacijente. Odnosno odštetu.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

08 Jun 2018, 21:45

MmeTipfeler wrote:
08 Jun 2018, 21:24
Talidomid nije cjepivo, jebemu. Baš kao ni SSRI. Slažem se da su ljudi naivno vjerovali svojim liječnicima, ali to nema veze s prevencijom i imunizacijom stanovništva.
A znaš koja je poveznica? Da se medicina klela kako je sve to bezopasno i zapravo ljekovito.
Dok nije samu sebe opovrgla, zahvaljujući tvrdoglavom otporu onih koji nisu htjeli naivno vjerovati liječnicima koji su bili marionete farmaceutske industrije.
MmeTipfeler wrote:
08 Jun 2018, 21:24
Da je glupača. Koja uopće ne barata podacima. Niti mari za njih.
Kojim podacima ne barata? Da joj je dijete nakon cjepljenja postalo autistično?
MmeTipfeler wrote:
08 Jun 2018, 21:24
Okej, znam da je anegdotalni dokaz, ali... Prije 30-ak i više godina protiv hepatitisa B nisu se redovito cijepili ni pacijenti na dijalizi. Koji bi onda eventualno primili transplantirani bubreg, eventualno dobili i koju transfuziju krvi... i jebiga. Hepatitis je tu, imuniteta nema jer si pod imunosupresivima - inače ćeš odbaciti transplantirani organ, ševiš se sa ženom, ljubavnicom, ovim-onim, hepatitis B ide dalje. Nije baš sida, ali nije ni ugodno. :crying:

Tko puši, neka višestruko plaća liječenje izazvanih posljedica, tko ne cijepi djecu, neka višestruko plaća liječenje. Nemam ništa protiv. Plus posljedice koje njihov antivakserski stav ostavi na druge pacijente. Odnosno odštetu.
Ima još jedan takav anegdotalni dokaz: neka djeca su zbilja nakon MMR koktela postala autistična.
Ne misliš li da bi korisnije bilo utvrditi koji je uzrok tome, a ne koji nije?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

08 Jun 2018, 22:11

Harame, nemoj pizditi. Autizam je, kako god okreneš, vrlo relativna dijagnoza. Isto kao i ADHD. Nekad se govorilo "previše živahno dijete", a danas odmah - pljuc! zalijepi etiketu.

Autizam je ujedno i vrlo osjetljivo stanje. S kojim se roditelji najčešće ne umiju nositi. Pa je najlakše optuživati cjepivo.

Genetika autizma još je uvijek nerazjašnjena, Wakefield je sam priznao da je zajebo stvar, što necjepiše ne sprečava u tomu da se i dalje na njega pozivaju.

Slažem se da je zajeb bio spektakularan. :top:

Ako je ženino dijete doista autistično, primarna bi joj briga trebala biti da se uspije nositi s tim autizmom u svakodnevnome životu, a ne da piše po društvenim mrežama. Kao i da se suoči s vrlo vjerojatno visokom inteligencijom kojoj nije dorasla i koja je zbunjuje.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

08 Jun 2018, 22:31

MmeTipfeler wrote:
08 Jun 2018, 22:11
Harame, nemoj pizditi. Autizam je, kako god okreneš, vrlo relativna dijagnoza. Isto kao i ADHD. Nekad se govorilo "previše živahno dijete", a danas odmah - pljuc! zalijepi etiketu.
Okej, slažem se s time.
MmeTipfeler wrote:
08 Jun 2018, 22:11
Autizam je ujedno i vrlo osjetljivo stanje. S kojim se roditelji najčešće ne umiju nositi. Pa je najlakše optuživati cjepivo.
Možda. Ali mogli su se nositi prije cijepljena?
MmeTipfeler wrote:
08 Jun 2018, 22:11
Genetika autizma još je uvijek nerazjašnjena, Wakefield je sam priznao da je zajebo stvar, što necjepiše ne sprečava u tomu da se i dalje na njega pozivaju.
Nije ništa priznao.
"... Wakefield has continued to defend his research and conclusions, saying there was no fraud, hoax or profit motive.[32][33] In February 2015, he publicly repeated his denials and refused to back down from his assertions,[34] even though—as stated by a British Administrative Court Justice in a related decision—"There is now no respectable body of opinion which supports (Dr Wakefield's) hypothesis, that MMR vaccine and autism/enterocolitis are causally linked".[35]"
https://en.wikipedia.org/wiki/Andrew_Wakefield
A osim njega tu je i 12 drugih koautora kontroverzne studije. Na sve zbilja nema smisla ići adhominemima.
MmeTipfeler wrote:
08 Jun 2018, 22:11
Ako je ženino dijete doista autistično, primarna bi joj briga trebala biti da se uspije nositi s tim autizmom u svakodnevnome životu, a ne da piše po društvenim mrežama. Kao i da se suoči s vrlo vjerojatno visokom inteligencijom kojoj nije dorasla i koja je zbunjuje.
Ne znam, po onom članku se dosta inteligentno nosi.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

08 Jun 2018, 22:55

MmeTipfeler wrote:
08 Jun 2018, 22:11

Ako je ženino dijete doista autistično, primarna bi joj briga trebala biti da se uspije nositi s tim autizmom u svakodnevnome životu, a ne da piše po društvenim mrežama. Kao i da se suoči s vrlo vjerojatno visokom inteligencijom kojoj nije dorasla i koja je zbunjuje.
To može ali ne mora biti točno.Autisti nisu uvijek i u pravilu inteligentniji. Zapravo rijetko su vrlo inteligentni.

Češći je slučaj da su intelektualno uskraćeni.
No, za spomenutu ženu i njeno dijete ne znam. Možda on je taj.

Međutim, rad s autistima je prilično frustrirajuć. Nema se povratnih informacija. Vrlo su hladni, ne pokazuju niti razumiju emocije.


Može si dopustiti pisanje po društvenim mrežama ako joj to pomaže da se nosi s vlastitom frustracijom.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

08 Jun 2018, 23:08

Wikipedija bas i nije repektabilni izvor znanstvenih informacija.
Pubmed je.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

08 Jun 2018, 23:13

Nukac wrote:
08 Jun 2018, 23:08
Wikipedija bas i nije repektabilni izvor znanstvenih informacija.
Pubmed je.
Kome je ovo upućeno?
kurvanjski avatar, a
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

09 Jun 2018, 06:40

Svaki lijek može biti i otrov. Nekome. Sve ima svoje posljedice. Isti taj SSRI odnosno skupina lijekova će nekom izazvati serotoninski šok dok će nekom doslovno spasiti život jer bi se bez njih ubio. Tko je taj sudac tko može reći da nešto treba ukinuti jer određen dio ljudi od toga nastrada?

Pogledala sam dokumentarac o autizmu kojeg je HRT prikazivao i da sam uplašeni roditelj, nakon godina i godina antivakserske propagande koja je išla svim kanalima dok su doktori ispadali maltene čudovišta, tko zna kako bih postupila. Ljude najjače pogoni strah. Probudi u njima strah i gotovo je s razumom.

No logika mi nalaže ako postoji zilijun znanstvenih istraživanja da autizam nije povezan s cjepivom, neću to odbaciti i podleći strahu. Uostalom, ovo što Herbi kaže, kako nikad nijedna mačka ili pas nisu fasovali nešto od cjepiva? I oni imaju mozak pobogu.

Vraćat će se zastarjele bolesti na velika vrata. Neki će se iz tog straha odreći prethodnog straha dočim će najfanatičniji ostati vjerni stavu da je sve urota.

I da, majke koje djeci daju "domestos" i gule im crijeva, treba u zatvor.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

09 Jun 2018, 11:03

haram wrote:
08 Jun 2018, 21:45
Kojim podacima ne barata? Da joj je dijete nakon cjepljenja postalo autistično?
Recimo, činjenicom da su slučajevi autizma zabilježeni davno prije nego što je uvedeno obvezno cijepljenje. Čak ćeš i na Wikipediji naći Bleulera i Aspergera.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

09 Jun 2018, 12:36

Eks wrote:
09 Jun 2018, 06:40
Svaki lijek može biti i otrov. Nekome. Sve ima svoje posljedice. Isti taj SSRI odnosno skupina lijekova će nekom izazvati serotoninski šok dok će nekom doslovno spasiti život jer bi se bez njih ubio. Tko je taj sudac tko može reći da nešto treba ukinuti jer određen dio ljudi od toga nastrada?

Pogledala sam dokumentarac o autizmu kojeg je HRT prikazivao i da sam uplašeni roditelj, nakon godina i godina antivakserske propagande koja je išla svim kanalima dok su doktori ispadali maltene čudovišta, tko zna kako bih postupila. Ljude najjače pogoni strah. Probudi u njima strah i gotovo je s razumom.

No logika mi nalaže ako postoji zilijun znanstvenih istraživanja da autizam nije povezan s cjepivom, neću to odbaciti i podleći strahu. Uostalom, ovo što Herbi kaže, kako nikad nijedna mačka ili pas nisu fasovali nešto od cjepiva? I oni imaju mozak pobogu.

Vraćat će se zastarjele bolesti na velika vrata. Neki će se iz tog straha odreći prethodnog straha dočim će najfanatičniji ostati vjerni stavu da je sve urota.

I da, majke koje djeci daju "domestos" i gule im crijeva, treba u zatvor.
Pa koliko ja vidim, većina antivaksera nije protiv svakog cijepljenja, nego protiv određenih novijih koktela nakon kojih je zapažen neki broj djece s problemima. Gdje ima dima, ima i vatre, bez obzira što do sada istraživanja nisu utvrdila povezanost. Možda jednostavno previđaju neki faktor prisutan u praksi. Ne jednom su tako neke stvari s velikim zakašnjenjem isplivale na površinu, nakon teških tragedija.

I doktori (uglavnom) nisu čudovišta, a bogami ni anđeli, i mogu se fino strpat u džep ko i svi drugi ljudi.
A SSRI "lijekovi", pored toga što im deklarirana učinkovitost nikada nije znanstveno dokazana, kliničkim istraživanjima potvrđeno uzrokuju paradoksalne reakcije baš zbog kojih se pacijent može koknut (pored nekih vrlo gadnih psihosomatsko-fizioloških nuspojava), i svako navlačenje na takve "lijekove" je ruski rulet čiji smisao je krajnje upitan. Ali u popratnim specifikacijama tih "lijekova" štetne nuspojave pišu samo sitnim slovima u kobasici od teksta, a 'jatri sve te rizike nekako zaboravljaju napominjati pacijentima i njihovim familijama, kao i spomenuti neke dokazano efikasne i sasvim bezopasne alternative.
Jedino što SSRI tablete garantiraju, je ogroman profit farmaceutskim kućama, i nagrade njihovim dilerima (treba li i za to linkova?).
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

09 Jun 2018, 12:45

Herbicidna wrote:
08 Jun 2018, 17:26
Oboljelih od ospica u dvije južne županije je više nego što mediji tvrde. Valjda broje samo one koji završe u bolnici zbog komplikacija.
I meni se čini. Danas sam u autu (samo u autu slušam radio) čula da su u Dubrovniku zabranili posjete.
Tribala sam danas vodit peseka na cijepljenje protiv bjesnoće. Sinoć mi je palo na pamet napisat satirični tekstić o tome kak mi je pas posta autističan nakon cjepiva. Lijena sam.
Zapravo su ovi ljudski antivakseri još i skromni. Ograničili su se na autizam. Za kućne ljubimce postoji cijeli popis boleština za koje je, dakako, krivo cjepivo. :rolleyes:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

09 Jun 2018, 13:15

haram wrote:
09 Jun 2018, 12:36
Pa koliko ja vidim, većina antivaksera nije protiv svakog cijepljenja, nego protiv određenih novijih koktela nakon kojih je zapažen neki broj djece s problemima.
Post hoc, ergo propter hoc logička je pogreška: vremenski slijed nije dovoljan dokaz kauzalnosti.
Gdje ima dima, ima i vatre, bez obzira što do sada istraživanja nisu utvrdila povezanost.
Ovisi o tome kakav je dim u pitanju: ako je dim izmišljotina, onda je izmišljotina i vatra.
Jedino što SSRI tablete garantiraju, je ogroman profit farmaceutskim kućama, i nagrade njihovim dilerima (treba li i za to linkova?).
Ne. Ne razgovaramo o teorijama zavjere niti o psihofarmacima, nego o ljudskoj gluposti. Protiv koje nema cjepiva. :raspa:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

09 Jun 2018, 13:20

MmeTipfeler wrote:
09 Jun 2018, 11:03
Recimo, činjenicom da su slučajevi autizma zabilježeni davno prije nego što je uvedeno obvezno cijepljenje. Čak ćeš i na Wikipediji naći Bleulera i Aspergera.
Hm, malo je sumnjiva koincidencija kada se autizam pojavljuje odmah nakon cijepljenja...
Ali okej, nije tu samo autizam u pitanju, činjenica je da je taj MMR koktel problematičan:

"In 1993, Japan stopped using the combination vaccine for mumps, measles and rubella (MMR) in routine immunisations. The Health Ministry said the triple vaccine was linked to side effects, notably non-viral meningitis. Of the 1.8 million children who were administered it, some had adverse reactions and three children reportedly died. Japan, as a result, remains the only developed country to have banned the MMR combination vaccine, and use separate jabs for measles and rubella.
...
“In the case of MMR, we decided that we needed a newer, safer vaccine, and have asked the Japanese Association of Vaccine Industries to develop one,” says Yoshihisa Ota, an industry spokesman. “Measles and rubella vaccines are currently given individually. Mumps is still voluntary.”

https://japantoday.com/category/feature ... ind-europe


" ...The British Department of Health said Japan had used a type of MMR which included a strain of mumps vaccine that had particular problems and was discontinued in the UK because of safety concerns.
The Japanese government realized there was a problem with MMR soon after its introduction in April 1989 when vaccination was compulsory. Parents who refused had to pay a small fine.
An analysis of vaccinations over a three-month period showed one in every 900 children was experiencing problems. This was over 2,000 times higher than the expected rate of one child in every 100,000 to 200,000.
The ministry switched to another MMR vaccine in October 1991 but the incidence was still high with one in 1,755 children affected. No separate record has been kept for claims involving autism.
Tests on the spinal fluid of 125 children affected were carried out to see if the vaccine had got into the children's nervous systems. They found one confirmed case and two further suspected cases..."

http://www.globalmediaplanet.info/why-j ... r-vaccine/

MmeTipfeler wrote:
09 Jun 2018, 13:15
...
Ne. Ne razgovaramo o teorijama zavjere niti o psihofarmacima, nego o ljudskoj gluposti. Protiv koje nema cjepiva. :raspa:
Otkad profit biznismena na štetu masa spada u teorije zavjera?
Ja samo ističem da uopće nije glupo ne vjerovati farmaceutskoj industriji i njenim marionetama.
Last edited by haram on 09 Jun 2018, 13:34, edited 1 time in total.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

09 Jun 2018, 13:34

haram wrote:
09 Jun 2018, 13:20
Hm, malo je sumnjiva koincidencija kada se pojavljuje odmah nakon cijepljenja...

Autizam se utvrđuje u toj dobi otpriliken i kad se dobije cjepivo i kod djece koja nisu cjepljena.
haram wrote:
09 Jun 2018, 13:20


Ja samo ističem da uopće nije glupo ne vjerovati farmaceutskoj industriji i njenim marionetama.
Na ovom našem trkeljanju imamo topik o zloj farmaciji. Koja jest zla i truje nas svim i svačim.

Cjepiva su pokazala učinkovitost u spriječavanju zla većih omjera .

Moraju i oni negdje postavit granicu. valjda.
kurvanjski avatar, a
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

09 Jun 2018, 13:46

Donna Sole wrote:
09 Jun 2018, 13:34
Autizam se utvrđuje u toj dobi otpriliken i kad se dobije cjepivo i kod djece koja nisu cjepljena.
Što samo po sebi još uvijek ne isključuje dotično cjepivo kao jedan od mogućih uzroka.
Donna Sole wrote:
09 Jun 2018, 13:34
Na ovom našem trkeljanju imamo topik o zloj farmaciji. Koja jest zla i truje nas svim i svačim.
Gimmi :five:!
... osim kad proizvodi vitamine :zubo:
Donna Sole wrote:
09 Jun 2018, 13:34
Cjepiva su pokazala učinkovitost u spriječavanju zla većih omjera .
Mislim da to majke oboljele djece ne zanima.
Ali nitko ovdje ne priča o ukidanju svih cjepiva, nego samo razdvajanju. :ne zna:
Donna Sole wrote:
09 Jun 2018, 13:34
Moraju i oni negdje postavit granicu. valjda.
Granice su da se krše :D
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

09 Jun 2018, 17:31

haram wrote:
09 Jun 2018, 13:20
Hm, malo je sumnjiva koincidencija kada se autizam pojavljuje odmah nakon cijepljenja...
Da ne guglamo previše... HE kaže kako se autizam otkriva tijekom prve tri godine života. Koincidencija je u tome što se dob u kojoj se dijete cijepi podudara s dobi kada se pojavljuju prvi znakovi poremećaja iz autističnog spektra. Roditelji neke stvari jednostavno ne primjećuju jer dijete ne dolazi s uputama za upotrebu.

Kad pogledaš internetske stranice na kojima se objavljuju priče strave i užasa u vezi s MMR-om, onda su to Dnevno.hr i slični pizdasti portali, a sada im se pridružuje i Cijepljenje.info.

I nije istina da se nitko nije pozabavio tim pitanjem: čitaj. Spomenuti su i tvoji Japanci.

Dobro, istina je da je Wakefield zajebao i The Lancet pa su i oni objavili. :cerek:
Otkad profit biznismena na štetu masa spada u teorije zavjera?
Ja samo ističem da uopće nije glupo ne vjerovati farmaceutskoj industriji i njenim marionetama.
A tko bi trebao proizvoditi lijekove i općenito sredstva za zaštitu zdravlja? Šamani i razne babe Vange. A oni bi, kao, radili besplatno? :rolleyes:
Post Reply