Ravnozemljaši

Sve od javnog i tajnog interesa
Eks

Ravnozemljaši

Post by Eks » 06 May 2018, 02:41

Nedavno sam zalutala na njihovu fejs stranicu i primijetila da se ne radi isključivo o "bedacima" nego i inteligentnim i pismenim ljudima međutim fanaticima što znači, najopasnijoj vrsti. Iza njih očito stoji Crkva i kojekakve mutne novčane potpore s obzirom da Elvis Duspara, njihov predvodnik, ima love za jumbo plakate po Zagrebu i nudi 20 000 kn za dokaze o helicentričnom sustavu.

https://www.24sata.hr/news/zemlja-je-ra ... eci-571297

Kao što vidimo, ne radi se o nekim bezopasnim čudacima. Mrak u državi je izgleda konstanta, a Sluškinjina priča je nešto što bi ovi likovi rado proveli.
Iako im se dosta ljudi ruga, oni rade polako, dalekosežno i s obzirom na naš obrazovni sustav, vjeronauk i uvjerenja mladih, bojim se da ćemo kroz desetljeća imati mainstream koji vjeruje u ovo i rečenice završava sa "Zemlja je ravna, slava Stvoritelju".

Sve ono čemu smo se rugali, s vremenom bi mogla postati naša realnost. Ti ljudi mrze, onako istinski i ozbiljno, sve drukčije, sve manjine, sve koji nisu obiteljski ljudi, katolici s petero djece. I nisu glupi.

Što mislite, koje su nam šanse protiv ludila, dugoročno?

admin
Grand Master of the Jedi Order

Post by admin » 06 May 2018, 03:21

Ovdje već imamo temu o ravnozemljašima, vjerojatno je nisi primijetila. Ili jesi, ali želiš razgovarati o tome iz druge perspektive?

Što je posrijedi, da znam trebam li je spojiti ili ostaviti tu gdje jest?

Stitch

Eks

Post by Eks » 06 May 2018, 03:35

Vidjeh je tek nakon ove, no ovo je više iz političke perspektive.

Nukac
Davorich

Post by Nukac » 06 May 2018, 07:45

Zanimljivo da u Hrvatskoj iza svega nazadnjackoga stoji sam vrh Katolicke crkve. Crkva izgleda financira Dusparu, Markicku, ustase, skriva pedofiliju...
Pojava je toliko opasna, da he prepoznata i u ostatku Europe, te se vec u nekim zemljama katolicke biskupije ogradjuju od tih pojava u Hrvatskoj.

Donna Sole

Post by Donna Sole » 06 May 2018, 11:31

Jebem vas sve u sve vaše tipkovnice.

Što se čeka?

ja ću se dići iz ovih stopa protiv države i njenog vodstva.

Jebem sve osobne interese.
Ja ih nemam.

Nadam se boljoj budućnosti našoj djeci i djeci naše djece.
Ali čemu se nadati kad i ja sama sjedim i čekam ...

kurvanjski avatar, a

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 06 May 2018, 11:48

Ravnozemljaši su klasična pojava teorijâ zavjere koje se šire zahvaljujući ljudskoj gluposti, manjkavosti u obrazovnom sustavu i modi. Nema to nikakve veze s politikom, a još manje s Crkvom. Vatikan ima vrhunske znanstvenike na vrhunskim sveučilištima, hvali se referencijama od kojih boli glava (potražite suradnike, i Hawking je bio jedan od njih; slavne nobelovce među kvantnim fizičarima da ne spominjem), njegove su knjižnice možda najbogatije na svijetu... Ideja da zagovara teoriju o ravnoj Zemlji suluda je. Upravo suprotno - sve su pape još od Ivana Pavla Drugog ulagali golem trud da etabliraju RKC u znanosti, onako kako su prije desetljećima činili isusovci.

Možda se komu može činiti da razne opskurne udruge djeluju u simbiozi s njom, no to će trajati tek dok Crkvi ne stanu na put. Odrekla se kreacionista, glatko, odrekla se inteligentnog dizajna - odreći će se i natražnjačkih debila poput Markićeve, jednostavno zato što u planiranju na duge staze, strpljenju i diplomatskoj vještini Crkvi nitko na planetu nije ravan. ;)

Potpisi su za budale.

Donna Sole

Post by Donna Sole » 06 May 2018, 11:48

Palo mi na pamet koji bi bio interes znanstvenika fabricirati slijetanje na mjesec? Možda da se organizira ekskurzija i digne lova za to putovanje? :facepalm:

Podsjeća me na teoriju o fabriciranju holokausta. :facepalm:

Meni je u ovoj priči važnije kako sačuvati život na Zemlji bila ona ravna ili loptasta.

Znate kako meni ove znanstve rasprave djeluju? kao čovjeku koji umire pa mu jedan doktor kaže da je od raka na želucu a drugi da je od raka na crijevu. Njemu svejedno. Umire. A isto ćemo i mi. Nekog će satrat auto a nekog strefit moždani.
Last edited by Donna Sole on 06 May 2018, 12:08, edited 2 times in total.

kurvanjski avatar, a

Donna Sole

Post by Donna Sole » 06 May 2018, 11:51

Stitch wrote:
06 May 2018, 11:48
Ravnozemljaši su klasična pojava teorijâ zavjere koje se šire zahvaljujući ljudskoj gluposti, manjkavosti u obrazovnom sustavu i modi. Nema to nikakve veze s politikom, a još manje s Crkvom. Vatikan ima vrhunske znanstvenike na vrhunskim sveučilištima, hvali se referencijama od kojih boli glava (potražite suradnike, i Hawking je bio jedan od njih; slavne nobelovce među kvantnim fizičarima da ne spominjem), njegove su knjižnice možda najbogatije na svijetu... Ideja da zagovara teoriju o ravnoj Zemlji suluda je. Upravo suprotno - sve su pape još od Ivana Pavla Drugog ulagali golem trud da etabliraju RKC u znanosti, onako kako su prije desetljećima činili isusovci.

Možda se komu može činiti da razne opskurne udruge djeluju u simbiozi s njom, no to će trajati tek dok Crkvi ne stanu na put. Odrekla se kreacionista, glatko, odrekla se inteligentnog dizajna - odreći će se i natražnjačkih debila poput Markićeve, jednostavno zato što u planiranju na duge staze, strpljenju i diplomatskoj vještini Crkvi nitko na planetu nije ravan. ;)
:lux: Ae. To.

kurvanjski avatar, a

MmeTipfeler
Katica za sve

Post by MmeTipfeler » 06 May 2018, 12:12

Stitch wrote:
06 May 2018, 11:48
RKC ne poznaje simbiozu. Ona je jedna i jedina. Tako da me zapravo i čudi otkuda su iskopali pojam Trojstva. :cerek:

No svaki je ustupak dobar ako Crkvi dugoročno donosi korist i svakoga se može iskoristiti za vlastite ciljeve.

Kad piješ, ne piši po forumu; kad pišeš po forumu, ne pij!

Eks

Post by Eks » 06 May 2018, 12:40

Crkva u nas je ponešto drukčija i prilično glasna u svom natražnjaštvu. Ne govorim o Vatikanu. Naši povampireni biskupi joj daju veoma loš PR pa im nije Vatikan stao na rep.

Što se ravnozemljaša tiče, oni su sekta. Vjerski fanatici koji dijele većinu uvjerenja s markićevcima. Što se tiče Crkve (u nas) i njenog odricanja od redikula, prvo bi trebala počistiti redikule u svećenskim redovima no to ne čini već divlja sve jače. Ukoliko stalno podržava i najopskurnije ideje, logično je vjerovati da joj nisu strani ni ovi redikuli. Programski su skoro identični markićevcima.
Uostalom, unutar Crkve postoje neokatekumeni koji su na tragu ovih fanatika i koliko god oni nipodaštavali svećenike, Crkva se nije ni njih odrekla. Sve te bolesnike drži uz sebe kao majka tulavo dijete.

Sinergijom tih skupina dobivamo sve bolesnije društvo. Kroz 50 godina očekujem potpunu fabrikaciju svega i generacije koje uče da je NDH uistinu bila država božja te kompletno zatiranje znanosti u školama jer već sad se jasno vide problematični uplivi koji ne slabe nego jačaju. Mislim da je naivno vjerovati da će ti utjecaji slabiti.

Nukac
Davorich

Post by Nukac » 06 May 2018, 12:45

A problem politike je sto polako ali sigurno infiltrirava nazadnjacke redikule u obrazovni sustav.
Svjezi primjeri:
Rektor sveucilista
Kurikularna reforma
Seksualni odgoj
Vjeronauk u skolama.

Eks

Post by Eks » 06 May 2018, 12:50

Upravo to. Za neke nikad ne bi pomislili da će jednom biti ikakav faktor no jesu. Tko kaže da će sutra neki Duspara neće biti ministar znanosti? Mislite da to nije moguće?

Nukac
Davorich

Post by Nukac » 06 May 2018, 12:53

I svi ti ljudi su sponzorirani od strane crkvenog establismenta u HR.
Od kojeg se Vatikan nikad nije ogradio.
A tek kad recimo procitas neke Stepinceve izjave - da da, svetac my ass.
Covjek je izmedju ostalog bio teski mrzitelj zena.

Eks

Post by Eks » 06 May 2018, 13:01

Crkva se svojih luđaka ne odriče jer, well, govore nerafinirano i neke njene stavove. Nije luda da se ne prilagođava trendovima jer ne bi opstala da viče iz Vatikana ovakve gluposti, ionako su na Zapadu prazne crkve, no neće ih se ni odreći.
Kako bilo, sve i da se snebiva nad njima, dok ih se ne odrekne, imaju legitimitet, lovu i volju. Sasvim dovoljno trojstvo.

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 06 May 2018, 13:10

Eks wrote:
06 May 2018, 12:50
Upravo to. Za neke nikad ne bi pomislili da će jednom biti ikakav faktor no jesu. Tko kaže da će sutra neki Duspara neće biti ministar znanosti? Mislite da to nije moguće?
Nisam baš siguran u to. Ne kažem da opasnost ne postoji, ali da bi znala hodati, prvo moraš naučiti puzati. To su dječje bolesti svake nove demokracije; najprije se izredaju svi koji mogu, a onda se stvari profiliraju - i smire.

Mi smo još daleko od toga, trebat će nam barem tridesetak godina da se politička situacija iskristalizira. Sad od kukolja ne vidiš žito.

Potpisi su za budale.

Eks

Post by Eks » 06 May 2018, 13:19

Moguće. Možemo se profilirati kao europska demokratska država... no možemo otići i u drugom, mračnijem smjeru koji se ipak nazire kroz sve ovo što je Nukac nabrojao; previše da bi bilo slučajno.
Pitanje je što će se događati i u ostatku svijeta, jedan Trump se dogodio, već to je redikulozno.

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 06 May 2018, 13:32

Naši su biskupi veći katolici od pape. Pusti, to su najobičniji klošari, mafija koju će Franjo skinuti s pijedestala čim mu prvi put ozbiljno stanu na žulj. Košića i slične pušta zato što su oni lakmus-papir; tako zna što Kaptol otprilike misli i namjerava. Ali nemoj njegovu blagost miješati s popustljivošću, čelična su to kliješta u baršunastoj rukavici. :D

Demokracija svakome, pa i svećenicima, nudi ozračje i priliku da kaže što misli. Pogrešno bi bilo u to dirati. Ali pogledaj hercegovačke franjevce: kako su prošli zbog toga što previše govore - i premalo misle? ;)

Potpisi su za budale.

Nukac
Davorich

Post by Nukac » 06 May 2018, 13:35

Meni je papa Franjo obicni komedijas.
Pitanje sto ce doci nakon njega.

miky0
ST Leader

Post by miky0 » 06 May 2018, 13:38

admin wrote:
06 May 2018, 03:21
Ovdje već imamo temu o ravnozemljašima, vjerojatno je nisi primijetila. Ili jesi, ali želiš razgovarati o tome iz druge perspektive?

Što je posrijedi, da znam trebam li je spojiti ili ostaviti tu gdje jest?
Uz duzno postovanje, ali temu imamo jos otprije koju godinu viewtopic.php?f=75&t=2867&p=325823&hili ... ca#p325823 ;)

miky0
ST Leader

Post by miky0 » 06 May 2018, 13:41

Inace za temu, sj.koreja ima kim un-a, iran i saudijska arabija - serijat, amerika trumpa a hrvatska - crkvu.

Sto se cudite? Pa nismo jedini :vidiga:

Eks

Post by Eks » 06 May 2018, 13:41

Stitch, meni djeluje da već predugo klerikaliziraju društvo i to s najradikalnijim idejama i bome, nitko im dosad nije rekao - dosta. Požar se gasi u korijenu. I nije tu problematično lupetanje, lako za to, problematično je djelovanje.

Papa Franjo je došao kad je Crkvi trebao PR stručnjak i on to jest. To nije loše jer svakako bi bilo gore da neki rigidan tip širi opasne ideje no nisam sigurna koliko će to nama ovdje donijeti neke ozbiljnije promjene jer dosad nije.

Eks

Post by Eks » 06 May 2018, 13:44

miky0 wrote:
06 May 2018, 13:38
Uz duzno postovanje, ali temu imamo jos otprije koju godinu viewtopic.php?f=75&t=2867&p=325823&hili ... ca#p325823 ;)
Izjasni se miki. :raspa:

Btw:
https://www.theguardian.com/tv-and-radi ... ?CMP=fb_gu

miky0
ST Leader

Post by miky0 » 06 May 2018, 13:46

Eks wrote:
06 May 2018, 13:44
Izjasni se miki. :raspa:

Btw:
https://www.theguardian.com/tv-and-radi ... ?CMP=fb_gu
Ne znam i nemam pojma :ne zna:

Ne znam zasto bi vjerovao jednima ili drugima kad svojim ocima nista nisam vidija :misli:

Ne znam ni jeli postojim ili sam samo necija masta :misli:

Eks

Post by Eks » 06 May 2018, 13:52

Tko bi onda ovo pisao da si plod nečije mašte? :kokice:

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 06 May 2018, 13:54

Nukac wrote:
06 May 2018, 13:35
Meni je papa Franjo obicni komedijas.
Pitanje sto ce doci nakon njega.
On je sve samo ne to. Iznimno je vješt, inteligentan i lukav. U PR-u čak genijalan. :cerek:

Što je najbolje, nikakve prijetvornosti tu nema - on ni za milimetar ne mijenja crkvene dogme, ni u čemu ne popušta, a istodobno nitko ne može reći da je dvoličan ili licemjeran zato što doista vjeruje u to što propovijeda. Stvorio je brojne neprijatelje, ali samo zato što oni klinca ne kuže. Ne shvaćaju da se pojavio u trenutku kada je Crkva bila u krizi, kada svećenike nije mogla naći ni da ih svijećom traži, kada joj je pao utjecaj... I što je napravio? Približio ju je narodu, stvorio kritičnu masu - i nahranio vuka tako da ovce ostanu na broju.

To što ga podcjenjuješ, s dužnim poštovanjem, znači da ni ti ne razumiješ o čemu je zapravo riječ. ;)

Potpisi su za budale.