Ja nisam obrazovana i što sad? Vrijedim li išta ili ništa?

Sve od javnog i tajnog interesa
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

25 Jul 2017, 20:54

Ja sam obrazovana i ne vrijedim ništa. Kao i mnogi drugi koje znam s faksom. Ubijaju se na najbijednijim poslovima kakvi se jedino i nude uz neke iznimke. Treba pozatvarati sve fakultete osim prava, medicine i inžinjerskih i programerskih struka. Da ne daju ljudima lažnu nadu.


User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

25 Jul 2017, 23:10

Mah, nisam za kuknjavu i zapomaganje. Nikako. Obrazovanje i znanje općenito ništa ne vrijede ako se ne uči cijeli život. Zato apsolutno jesam za sve vrste doškolovanja, specijaliziranja i certificiranja. Bez obzira na godine. Jer svatko ima pravo reći da je nezadovoljan trenutačnim poslom i potražiti drugi. Što je na Zapadu normalno. Ovdje su stariji od četrdeset za otpis, vani su to ljudi čije se iskustvo cijeni - i plaća.

Promjena karijere? Zašto ne, stručnjaci odavno tvrde da je za razvoj sposobnosti potrebno promijeniti nekoliko zanimanja, a ne do penzije raditi jedno te isto. Takav posao zaglupljuje jer vodi u samozadovoljstvo i opuštanje. A onda čovjek ne raste.
Potpisi su za budale.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

26 Jul 2017, 07:27

Stitch wrote:
25 Jul 2017, 23:10
Mah, nisam za kuknjavu i zapomaganje. Nikako. Obrazovanje i znanje općenito ništa ne vrijede ako se ne uči cijeli život. Zato apsolutno jesam za sve vrste doškolovanja, specijaliziranja i certificiranja. Bez obzira na godine. Jer svatko ima pravo reći da je nezadovoljan trenutačnim poslom i potražiti drugi. Što je na Zapadu normalno. Ovdje su stariji od četrdeset za otpis, vani su to ljudi čije se iskustvo cijeni - i plaća.

Promjena karijere? Zašto ne, stručnjaci odavno tvrde da je za razvoj sposobnosti potrebno promijeniti nekoliko zanimanja, a ne do penzije raditi jedno te isto. Takav posao zaglupljuje jer vodi u samozadovoljstvo i opuštanje. A onda čovjek ne raste.
O, ja imam certifikata i doškolovanja sijaset. Sad sam proteklu školsku godinu stekla još jedan certifikat. Učim stalno nešto. Nešto i bez svjedodžbi, ali stičem znanja. No, meni ne visi na zidu dr mr pr :(

:zubo:

Ma ne kukam. Samo pričamo. Općenito.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

26 Jul 2017, 07:47

Nisam ni govorio (o) tebi konkretno, pišem (o) svima. Pa i onima koji su mi ovdje prije nekoliko mjeseci spočitavali da sam elitist. A nisam. Niti sam ikada bio. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

26 Jul 2017, 08:45

NIsam ni mislila da si na mene knkretno mislio nego eto, ako neko misli kukat da ne kuka. Ma , zanemari... MIslim da sam sve bolje volje. :)

Iako nemam akademsku diplomu, nije mi to problem u životu. Bar ne samo to, kako reče Didi, život nas jebe svih. Svakako znam da sam kao osoba bolja od nekih s diplomom a borami od nekih i nisam i zato učim i radim na sebi da popravim svoje frustracije ne samo ovog titulaškog tipa. Imam ja frustracija koje izviru svako toliko.

Recimo, trebala bi poraditi na toleranciji. Za neke situacije , događaje, naravi, ponašanja, opredjeljenost imam beskrajnu toleranciju a za neke nimalo. I to me izjede živu.


Ali to je za drugi topik, a mi nemamo ovdje psihologa. :raspa: Možda da otvorim temu ili dvije na psihologiji? (sad ću kad se vratim s treninga :) )
kurvanjski avatar, a
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

26 Jul 2017, 09:48

Obrazovan se može biti i bez diplome, no ako razgovaramo o uvjetima za zaposlenje, onda je to otprilike onako kako je napisala Leteća. No ti, Donna, to ne trebaš. Ili trebaš? Nisam shvatila. Baš želiš titulu ili bi te veselilo studirati? Ako je u pitanju ovo posljednje, upiši se na studij i uživaj. Ne mogu ti opisati koliko je zgodno studirati s mlađim generacijama. Ja imam to iskustvo s kroatistike. Pa kad se postavi neko iznimno teško pitanje, tipa, 'tko je napisao Juditu' - prsten se čak i ne spominje ( :D ) - ili što je endecasillabo, pa svi junaci na seminaru nikom poniknu iako su to još prije dva-tri mjeseca spremali za maturu, a tebe je sram jer to pamtiš iz davno završene gimnazije i skrivaš se ispod klupe, počneš se ili pitati koji kiki tu radiš ili se zabavljati.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

26 Jul 2017, 10:33

Ne treba mi diploma za zaposlenje. Ne tražim posao. Sama si nađem honorarne poslove za koje ne traže certifikate i diplome i tako hendlam . Prodajem nešto sitno slike ako baš neko inzistira i pravim neke domaće pripravke. Nije da se da obogatit s tim , ali s diplomom za to bi se postigla prava cijena i imao bi se rejting. Eto kvake.


Da sad studiram, imala bi volje i vremena čak , ali što onda s tim? Da ju objesim na zid? Da me tapšu što veli Leteća, a s tim se ne može platit ni režije ni namazat na kruh. I čemu? Ko mi je kriv što sam onda bila nedovoljno ambiciozna.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

26 Jul 2017, 12:43

Stitch wrote:
25 Jul 2017, 23:10
Mah, nisam za kuknjavu i zapomaganje. Nikako. Obrazovanje i znanje općenito ništa ne vrijede ako se ne uči cijeli život. Zato apsolutno jesam za sve vrste doškolovanja, specijaliziranja i certificiranja. Bez obzira na godine. Jer svatko ima pravo reći da je nezadovoljan trenutačnim poslom i potražiti drugi. Što je na Zapadu normalno. Ovdje su stariji od četrdeset za otpis, vani su to ljudi čije se iskustvo cijeni - i plaća.


Ja sam za cjeloživotno učenje, ali načelno protiv komercijalnih tečajeva. Išla sam preko firme na dosta toga - s jedne strane super što mi je to bilo besplatno, a s druge nije jer taman toliko i vrijedi. Jebem vam mater, da vam jebem mater - ako već materijale prevodite s amerićanskog, dajte nekome da vam to odradi kak spada i nemojte se sramotit. Možeš li zamisliti situaciju u kojoj bi izgovorio "osjećam vaš bijes" kao što su mene učili na tečaju? (Ekšli, ja mogu, ali ne u ovoj galaksiji. :zubo: ) Eto, tamo sam dobila papir na kojem je pisalo da znam upravljati konflikitima. Drugi dan sam ga objesila iznad radnog stola, tako da se vidi tko sam i što sam. Eda bi mi ga treći dan netko ukrao. Sad, vjerovatno bih mogla tražiti da mi ponovno izdaju papir, ali ne vidim svrhu. Tko ti ide na kurac pošalješ ga u pičku materinu i konflikta nema. :)
Stitch wrote:
25 Jul 2017, 23:10
Promjena karijere? Zašto ne, stručnjaci odavno tvrde da je za razvoj sposobnosti potrebno promijeniti nekoliko zanimanja, a ne do penzije raditi jedno te isto. Takav posao zaglupljuje jer vodi u samozadovoljstvo i opuštanje. A onda čovjek ne raste.
Eto, recimo kreneš kao kazališna kostimografkinja, onda radiš kao tajnica, a kad poružniš tražiš posao sudopere. Rasteš sam tak. Barem u širinu. :kava:


MmeTipfeler wrote:
26 Jul 2017, 09:48
Ne mogu ti opisati koliko je zgodno studirati s mlađim generacijama. Ja imam to iskustvo s kroatistike. Pa kad se postavi neko iznimno teško pitanje, tipa, 'tko je napisao Juditu' - prsten se čak i ne spominje ( :D ) - ili što je endecasillabo, pa svi junaci na seminaru nikom poniknu iako su to još prije dva-tri mjeseca spremali za maturu, a tebe je sram jer to pamtiš iz davno završene gimnazije i skrivaš se ispod klupe, počneš se ili pitati koji kiki tu radiš ili se zabavljati.
Analfabeti. Ja ga znam sfrkati s ručno rađenim korama. :giggle:
Donna Sole wrote:
26 Jul 2017, 10:33
Ne treba mi diploma za zaposlenje. Ne tražim posao. Sama si nađem honorarne poslove za koje ne traže certifikate i diplome i tako hendlam . Prodajem nešto sitno slike ako baš neko inzistira i pravim neke domaće pripravke. Nije da se da obogatit s tim , ali s diplomom za to bi se postigla prava cijena i imao bi se rejting. Eto kvake.


Da sad studiram, imala bi volje i vremena čak , ali što onda s tim? Da ju objesim na zid? Da me tapšu što veli Leteća, a s tim se ne može platit ni režije ni namazat na kruh. I čemu? Ko mi je kriv što sam onda bila nedovoljno ambiciozna.
Pusti sad diplomu. Radije pitaj muža bi li htio voditi ljubav sa studenticom.

Ako bi, neka ti uplati semestar. :raspa:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

26 Jul 2017, 12:59

Leteća wrote:
26 Jul 2017, 12:43



Pusti sad diplomu. Radije pitaj muža bi li htio voditi ljubav sa studenticom.

Ako bi, neka ti uplati semestar. :raspa:
Sva si vickasta.
Ne znam baš.
Ako bi, nek si sam nađe neku. Meni nek uplati autić.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

26 Jul 2017, 13:17

Skoro sam vam, žemske, nekaj odgovorila, onak, po duši, ali onda sam se sjetila da ima jedan, ali vrijedan, koji se usudi mrmljati među samim ženskama. A i tko zna koliko ih nehrabrih ovo čita. Tak da :no:
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

26 Jul 2017, 13:52

Donna Sole wrote:
26 Jul 2017, 12:59
Ako bi, nek si sam nađe neku. Meni nek uplati autić.
Cjenjkamo se, ha? :raspa:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

26 Jul 2017, 16:22

Donna Sole wrote:
26 Jul 2017, 10:33
Prodajem nešto sitno slike ako baš neko inzistira i pravim neke domaće pripravke. Nije da se da obogatit s tim , ali s diplomom za to bi se postigla prava cijena i imao bi se rejting. Eto kvake.
Kakve slike? Fotke ili baš slike-slike? Kakvi pripravci?
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

26 Jul 2017, 22:49

slike slike :)

Pripravci su protiv celulita i prirodni parfemi u krutom obliku. Kanim ih proizvodit u većim koičinama i prodavat ozbiljnije.
kurvanjski avatar, a
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

27 Jul 2017, 01:20

Donna Sole wrote:
25 Jul 2017, 08:06
To su umjetnici koji su živjeli stvarali u neko drugo vrijeme kad je obrazovanje bilo manje pristupačno. Često rezervirano samo za imućne.

Danas je obrazovanje gotovo must have i ljude koji nisu studirali se smatra manje vrijednima, lijenima pa i glupima. Ima li veze sa sustavom obrazovanja ili se bahatost uselila u sve razine i pore društva?
Imam prijateljicu koja je završila studj u Beču. Kazališna kostimografija. Traži posao sudoperke. Treba platiti režije, jbg. Treba i pojest nekad nešto.

Takvim primjera ima , nije ovo jedini na žalost. Ima i obrnutih. Bez škole, bez diplome neki se usiju zaposliti pa im firma još lati i dodatnu potrebnu edukaciju jer su "tražen kadar". ??
Ja sam nakon gimnazije upisala faks i odustala nakon dvije godine , počela raditi, rodila i ...jesam li se zajebala?

Gledala sam ove razne online studije ali ne znam što bi sad s tim? U mojim godinama se ide u penziju ili se radi na tome a ja bi sad učila...? Ima li svrhe?

Ne pitam vas, to ja onako sama sa sobom.





Imamo usporediti jednog pilota ili liječnikai jednog čistača ulice. Recimo da čistač nema nikakvu školu. Vrijedi li manje? Brojevi kažu da uopće ne vrijedi. Za pilota su utrošeni milijuni i spašavanje pilota vrijedi više od spašavanja aviona. Spašavanje čistača je neisplativo. Kažu brojevi.
No, taj pilot je ubio neke ljude, uništio neke gradove a čistač je ....a nevažno...Svi to znamo i možemo pomesti.


Sve je u novcu, nije li?
Jebo te čistač da te jebo, kolko je Milogled Bluff opljačko sirotinje i sve njihovo poklonio bogatašima?
Koji je pilot narodu počinio takvu štetu, a?
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

28 Jul 2017, 09:01

Linux je sada ovdje.
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

02 Aug 2017, 19:17

Vijede mi ljudi koje sam imala prilike upoznati do sada.
Neki su bili niskog stupnja tzv. sluzbenog obrazovanja, ali su na mene ostavili veliki emocionalni utisak.
Npr. obje bake, imale 4 razreda pucke skole ali su mi vrednije nego recimo Tesla.
Iako objektivno znam da je Nikola velikim dijelom zasluzan za komociju koju mi omogucava struja, ne mogu ga dozivjeti kao njih dvije.

Tako bih nekako voljela da i mene dozivljavaju, emocionalno dobro.
Post Reply