Politička korektnost

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

15 Jan 2012, 18:34

Ja ne vjerujem da na ovoj temi nisam ostavio niti jedan post. Prosto neverovatno. Sad ne mogu čitati svih šest strana, ali vrlo skoro budem, to bi bilo politički korektno od mene.


Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

16 Jan 2012, 14:54

Kad smo kod političke korektnosti, ja mislim da sam ja politički korektna. Naime, čitam neku publikaciju, švajcarsku. I na zadnjoj stranici naveden je popis sudionika te i te konferencije. S time da uz (očito) imena žemskih osoba, na kraju, u zagradi stoji vako: (Ms.), a uz (očito) imena muških osoba, ne stoji ništa.
I onda to mene uzruja. Jer sam politički korektna, brijem.
Nek(v)arljiva.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

16 Jan 2012, 19:02

Ah da. To je nešto kao kad u znanstvenim člancima, pri citiranju, ako se radi o ženi navedu i ime, a ako se radi o muškarcu, samo prezime.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

16 Jan 2012, 19:41

pa, ako stoji Ms, onda se ne zna jel gospoja ili gospodična, po meni to jest politička korektnost. Ne piše Mrs niti Miss.
a zna se da je female, jel
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

16 Jan 2012, 20:30

Pješčana » wrote:pa, ako stoji Ms, onda se ne zna jel gospoja ili gospodična, po meni to jest politička korektnost. Ne piše Mrs niti Miss.
a zna se da je female, jel
A zašto bi se moralo znati?
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

16 Jan 2012, 22:00

Almost Rosey » wrote: A zašto bi se moralo znati?
znači, ako napišu Ms, zna se da je female
pretpostavljam da zato i pišu, da netko ne pomisli da je male
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

16 Jan 2012, 22:21

Meni ovo (van šireg konteksta od samo imena) može djelovati i obrnuto (na stranu nazifeminizam): one su titulirane (Ms - politički korektan naziv sam po sebi, zamijenio je Mrs i Miss), dok oni nisu.

To je kao da kod nas tituliraš gđe te i te, dočim gospodi ne dozvoliš isto poštovanje. Ili daš prof dr ženi, a muškarcu penis.

Men to i tako može djelovat.

Ne znam širi kontekst.
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

16 Jan 2012, 22:22

Almost Rosey » wrote: A zašto bi se moralo znati?
Da se zoveš Vanja ili Saša, znala bi. :o
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

17 Jan 2012, 00:07

Herp » wrote:
Da se zoveš Vanja ili Saša, znala bi. :o
Ali da se i zoveš, zar je u opisanom kontekstu bitno što imaš u gaćama?
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

17 Jan 2012, 00:12

Almost Rosey » wrote: Ali da se i zoveš, zar je u opisanom kontekstu bitno što imaš u gaćama?
Pa meni je nekako draže da znam :ne zna:
Više puta sam, recimo, slala mailove autorima raznih znanstvenih radova iz raznih zemalja, bilo mi je drago što znam kako ih točno osloviti. :D
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

17 Jan 2012, 00:14

Herp » wrote:
Pa meni je nekako draže da znam :ne zna:
Više puta sam, recimo, slala mailove autorima raznih znanstvenih radova iz raznih zemalja, bilo mi je drago što znam kako ih točno osloviti. :D
Da, imaš pravo.
Ali zašto je onda teško kraj muškog imena napisat Mr?
Ili pri citiranju pisat osobno ime i muškaraca i žena?

Ne znam, nije mi to.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

17 Jan 2012, 09:55

Mene je to naživciralo jerbo, ko ono, mi znanstenici smo difolt, ali gle, bilo je i tu i nekih ženetina.
Pa ćisto da se zna.
Daklem, ja bi ili izostavila spolnu odrednicu ili i jednima i drugima stavila Ms ili Mr.
Ovako mi je gadno. :ne zna:
Nek(v)arljiva.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

17 Jan 2012, 10:01

O čemu vi pričate, pobogu? Nisam nikad vidio Ms. na članku. Kraj autora se ne stavlja ni titula, samo institucija s koje dolazi.
O kakvim je tu znanostima riječ, ekofeminističkima?
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

17 Jan 2012, 10:50

JPK » wrote:O čemu vi pričate, pobogu? Nisam nikad vidio Ms. na članku. Kraj autora se ne stavlja ni titula, samo institucija s koje dolazi.
O kakvim je tu znanostima riječ, ekofeminističkima?
Nije članak, nego ono što sam rekla. Jebolateona, pročitaj.
Nek(v)arljiva.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

17 Jan 2012, 11:07

kukuriku » wrote:
Nije članak, nego ono što sam rekla. Jebolateona, pročitaj.
Dobro, koji kurac je tu neobičan?
Zamisli da na konferenciju dođe brkata ekofeministica širokih ramena, pa je organizatori prilikom registracije oslove sa "gospodine". I onda dobiju tužbu Europskom sudu za neki kurac.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

17 Jan 2012, 11:16

JPK » wrote: Dobro, koji kurac je tu neobičan?
Zamisli da na konferenciju dođe brkata ekofeministica širokih ramena, pa je organizatori prilikom registracije oslove sa "gospodine". I onda dobiju tužbu Europskom sudu za neki kurac.
Ma jel, a što ne bi bilo dobro izrijekom znat i za nekog feminiziranog pederčića da je muško, zlu ne trebalo.

edit: ofišl je, pijana sam. s obzirom da nije od alkoola, mora bit da je od ljubavi. ovo kažem zato što pokušavam editirati ovaj post peti put i ne uspijeva mi. jesam li sad usjela??
Nek(v)arljiva.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

17 Jan 2012, 11:21

kukuriku » wrote:
Ma jel, a što ne bi bilo dobro ozrijekom znat i za nekog feminiziranog pederčića da je muško, zlu ne trebalo.
A postoji i treća mogućnost? Koliko sam upoznat, hermafroditi obično biraju neki od spolova.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

17 Jan 2012, 11:55

JPK » wrote: A postoji i treća mogućnost? Koliko sam upoznat, hermafroditi obično biraju neki od spolova.
Ja tebe ne razumijem. Šta oš reć? :misli:
Poanta jest: nemre muški spol bit difoltni spol . I ako već nešto mora bit difolt, a ne mora, ali da mora, onda je to ženski spol.
Dokaz tome su grudne bradavice u muškaraca. :raspa:
Nek(v)arljiva.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

17 Jan 2012, 12:34

kukuriku » wrote:
Ja tebe ne razumijem. Šta oš reć? :misli:
Poanta jest: nemre muški spol bit difoltni spol . I ako već nešto mora bit difolt, a ne mora, ali da mora, onda je to ženski spol.
Dokaz tome su grudne bradavice u muškaraca. :raspa:
:cerek: A klitoris? Znaš da je klitoris zapravo neuspjeli penis? :rofl:

Slabo ti hoda ta ultrafeministička logika da su fetusi 'po defaultu' ženski. Genotipski, to nije istina, a fenotipski - prije spolne diferencijacije jednostavno 'nemaju spol'; jer nemaju nikakva obilježja ni jednog ni drugog spola.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

17 Jan 2012, 12:43

nodens » wrote:
:cerek: A klitoris? Znaš da je klitoris zapravo neuspjeli penis? :rofl:

Slabo ti hoda ta ultrafeministička logika da su fetusi 'po defaultu' ženski. Genotipski, to nije istina, a fenotipski - prije spolne diferencijacije jednostavno 'nemaju spol'; jer nemaju nikakva obilježja ni jednog ni drugog spola.
Je, baš si mi sad ti trebao i to s klitorisom.Kao da meni nije češće na pameti nego tebi.:rolleyes:
Daklem, kako i rekoh, nema difolta, a bradavice su bile pošalica. Zahvaljujući tebi i tvom OKP-u, neuspješna. :durica:
Nek(v)arljiva.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

17 Jan 2012, 12:51

kukuriku » wrote: Je, baš si mi sad ti trebao i to s klitorisom.Kao da meni nije češće na pameti nego tebi.:rolleyes:
Daklem, kako i rekoh, nema difolta, a bradavice su bile pošalica. Zahvaljujući tebi i tvom OKP-u, neuspješna. :durica:
Ja sam za ravnopravnost... :zubo: nego, činjenica jest da nailazim i na curice koje ozbiljno misle da su 'svi fetusi ženski'. Dapače, naletjeh i na sveučilišne profesorice koje to misle, xexexe. Pa kad si to već potegnula... nisam mogao odoljeti tako sočnom zalogaju. Image
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

17 Jan 2012, 13:01

kukuriku » wrote:
Ja tebe ne razumijem. Šta oš reć? :misli:
Poanta jest: nemre muški spol bit difoltni spol . I ako već nešto mora bit difolt, a ne mora, ali da mora, onda je to ženski spol.
Dokaz tome su grudne bradavice u muškaraca. :raspa:
Naravno, za biranje defaultnog spola bi se trebale gledati zasluge. Ajmo izabrat za defaultni onaj koji ima najviše Nobelovih nagrada. :D
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

17 Jan 2012, 13:15

JPK » wrote: Naravno, za biranje defaultnog spola bi se trebale gledati zasluge. Ajmo izabrat za defaultni onaj koji ima najviše Nobelovih nagrada. :D
Nobelovu nagradu dobijo je, među ostalima, i Obama. Ajmo ga izabrati za difoltnog mirotvorca, a kad smo već kod toga, mogli bi i Branimira Glavaša nagradit lentom duginih boja sa zvijezdom fredija merkurija za promicanje muške ljubavi. :misli:

Uostalom, i ti imaš OKP. Neću se ni s tobom igrati.Kamon, default.:rolleyes:
Valjda bi ti pišo otpao da napišeš kak je i red. :gaah:
Nek(v)arljiva.
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

17 Jan 2012, 13:17

kukuriku » wrote: Nobelovu nagradu dobijo je, među ostalima, i Obama.
Nulla regula sine exceptione :mudri:


:D
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

17 Jan 2012, 13:21

kukuriku » wrote:
Nobelovu nagradu dobijo je, među ostalima, i Obama. Ajmo ga izabrati za difoltnog mirotvorca, a kad smo već kod toga, mogli bi i Branimira Glavaša nagradit lentom duginih boja sa zvijezdom fredija merkurija za promicanje muške ljubavi. :misli:

Uostalom, i ti imaš OKP. Neću se ni s tobom igrati.Kamon, default.:rolleyes:
Valjda bi ti pišo otpao da napišeš kak je i red. :gaah:
Nemoj da počnem nabrajati koje su sve ekofeminističke šupljače dobile Nobela samo zato jer su
žene, a Nobelova nagrada se dodjeljuje u Švedskoj. Kamo sreće da je Nobel bio Švicarac. :D
Biti i mniti svemiropolisno
Post Reply