Politička korektnost

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

17 Jan 2012, 13:47

nodens » wrote:
:cerek: A klitoris? Znaš da je klitoris zapravo neuspjeli penis? :rofl:

Slabo ti hoda ta ultrafeministička logika da su fetusi 'po defaultu' ženski. Genotipski, to nije istina, a fenotipski - prije spolne diferencijacije jednostavno 'nemaju spol'; jer nemaju nikakva obilježja ni jednog ni drugog spola.
ti znaš da su svi fetusi ženski do moguće navale testosterona u nekom tamo tjednu?


Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

17 Jan 2012, 13:58

Pješčana » wrote: ti znaš da su svi fetusi ženski do moguće navale testosterona u nekom tamo tjednu?
U tom tjednu im i alieni naknadno ugrade Y kromosom? :rofl:
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

17 Jan 2012, 14:06

JPK » wrote: Nemoj da počnem nabrajati koje su sve ekofeminističke šupljače dobile Nobela samo zato jer su
žene, a Nobelova nagrada se dodjeljuje u Švedskoj. Kamo sreće da je Nobel bio Švicarac. :D
Švicarci i njihovo uvođenje prava glasa za žene, namah poslije Jemena i netom prije Bangladeša. :gaah:
Uostalom, smatram da Švicarsku treba zabraniti, ako ne i ukinuti!!!
Nek(v)arljiva.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

17 Jan 2012, 14:11

Pješčana » wrote: ti znaš da su svi fetusi ženski do moguće navale testosterona u nekom tamo tjednu?
Ne da ne znam, nego znam da to nije točno. :zubo:

Jesam li to tebe nedavno primijetio da to gore tvrdiš...? :misli: Moguće, na onom topiku o MadnessInMethod... ali nisam tamo htio nešto gnjaviti usred čestitki na porođaju, bilo bi neukusno. :cerek:

Enivej, hajde ti meni lijepo objasni kako su to fetusi 'ženski' do nekog trenutka? :cerek: Bilo bi lijepo čuti, naime, tu logiku. Zašto bi se fetus koji ima XY par kromosoma u svakoj stanici tijela, nazivao 'ženskim' - prije nego što ima ikakva spolna obilježja?
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

17 Jan 2012, 14:12

kukuriku » wrote:
Švicarci i njihovo uvođenje prava glasa za žene, namah poslije Jemena i netom prije Bangladeša. :gaah:
Uostalom, smatram da Švicarsku treba zabraniti, ako ne i ukinuti!!!
Pa mislim da su Švicarci pobornici one Emericzyjeve da nema prava bez obaveza (a valjda i doprinosa). A pošto žene do tada nisu imale nikakve obaveze, niti im je doprinos ičemu bio spomena vrijedan, nisu imale ni pravo glasa. :ne zna:
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

17 Jan 2012, 14:19

JPK » wrote: Pa mislim da su Švicarci pobornici one Emericzyjeve da nema prava bez obaveza (a valjda i doprinosa). A pošto žene do tada nisu imale nikakve obaveze, niti im je doprinos ičemu bio spomena vrijedan, nisu imale ni pravo glasa. :ne zna:
: ommmmmmmmmmmm: : ommmmmmmmmmmmmmmm: : ommmmmmmmmmmmmmmmmm:

Zaboravila sam reći da prije ukidanja Švicarske grubim i nasilnim oružjima za uništavanje neprijateljske žive sile i borbenih sredstava, ne smatram nipošto nužnim izvršiti humanu repatrijaciju odmetnutih nepatriota. :raspa:
Nek(v)arljiva.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

17 Jan 2012, 14:43

JPK » wrote: Pa mislim da su Švicarci pobornici one Emericzyjeve da nema prava bez obaveza (a valjda i doprinosa). A pošto žene do tada nisu imale nikakve obaveze, niti im je doprinos ičemu bio spomena vrijedan, nisu imale ni pravo glasa. :ne zna:
Veliš, em odgoj djece nije rad, em nisu dovoljno pičke davale. Valjda su počele više davati da bi više i dobile.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

17 Jan 2012, 14:57

Pješčana » wrote: ti znaš da su svi fetusi ženski do moguće navale testosterona u nekom tamo tjednu?
Ne, nisu svi ženski... Samo su svi isti do tjedna čiji broj ne mogu naći.

Dakle, sa nekim tjednom, y kromoson počne otpuštati testosteron (ili potakne majku da obavi ovoj posao).
Taj testosteron uništi tkivo iz koje se razvijaju ženski spolni organi, uništi dio mozga koji je karakterističan za žene, smanji ono što je ženama veće (centar za govor) i poveča centar za vid, agresivnost, možda još nešto se događa.

Ako testost. nema ili ga nema dovoljno, nastaje hemrafrodit (ako je f. XY) ili zdrava djevojčica (ako je f. XX). Ako ga ima previše, nastaje agresivan dječak/muškarac (ako je f. XY) ili djevojčica sa nekim sindromom, za koji je karakterističan da se djevoj. ponaša kao dječak jer je tako oblikovana (ako je f. XX).

On T.
Osobno nemam ništa protiv gospođa ili gospođice, ali ta praksa potječe iz seksističkog društva i žene se osječaju ugroženo ako ih se oslovi s gospođo, jer to znaći da osoba misli da je stara/zauzeta, te se osoba osječa neugodno.
Osobno ne bih mjenjala ništa, ali ako stvarno nemam što raditi...
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

17 Jan 2012, 15:11

ElliQuinn » wrote: Veliš, em odgoj djece nije rad, em nisu dovoljno pičke davale. Valjda su počele više davati da bi više i dobile.
Da umjesto doma pocele su davati sefu i eto :zubo: emancipacije.
Tako je nastao papak, pardon moderan Svicarac.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

17 Jan 2012, 15:39

nodens » wrote:
Ne da ne znam, nego znam da to nije točno. :zubo:

Jesam li to tebe nedavno primijetio da to gore tvrdiš...? :misli: Moguće, na onom topiku o MadnessInMethod... ali nisam tamo htio nešto gnjaviti usred čestitki na porođaju, bilo bi neukusno. :cerek:

Enivej, hajde ti meni lijepo objasni kako su to fetusi 'ženski' do nekog trenutka? :cerek: Bilo bi lijepo čuti, naime, tu logiku. Zašto bi se fetus koji ima XY par kromosoma u svakoj stanici tijela, nazivao 'ženskim' - prije nego što ima ikakva spolna obilježja?
može. čim dođem doma, potražit ću linkovlje. nisam to baš izmislila, mislim da sam čitala i gledala nekakav dokumentarac. prvo su svi fetusi jednaki,a zatim testosteron izmijeni mozak onome koji prima taj testosteron, i postaje muški. po tome, svi su prije toga bili ženski, jer nemamo neki treći spol u ljudi.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

17 Jan 2012, 15:42

ElliQuinn » wrote: Veliš, em odgoj djece nije rad, em nisu dovoljno pičke davale. Valjda su počele više davati da bi više i dobile.
Nisam ja to rekao, samo objašnjavam kako to vide Emericzy i Švicarci. :zubo:
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

17 Jan 2012, 15:43

Pfuf.
Poprilično sam sigurna da to nigdje, ali baš nigdje nisam pročitala za vrijeme trudnoće, a dosta temeljito sam čitala o djetetovom razvoju iz tjedna u tjedan. :misli:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

17 Jan 2012, 16:04

Pješčana » wrote: može. čim dođem doma, potražit ću linkovlje. nisam to baš izmislila, mislim da sam čitala i gledala nekakav dokumentarac. prvo su svi fetusi jednaki,a zatim testosteron izmijeni mozak onome koji prima taj testosteron, i postaje muški. po tome, svi su prije toga bili ženski, jer nemamo neki treći spol u ljudi.
To su ti samo terminološke izmišljotine određenih krugova, znaš-već-kojih. :cerek:

Da, nemamo 'treći' spol (doduše, imamo svakakve poremećaje vezane uz spol... individue za koje je teško reći 'kojeg' su spola). No, o spolu se može govoriti genotipski, i fenotipski. Genotipski je ono, 23. par kromosoma, je li XY ili XX. A fenotipski, o spolu sudimo na temelju primarnih spolnih obilježja. Za žene, to su vagina, maternica i jajnici, za muškarce penis i testisi. (Druga je stvar navodni psihološki 'spolni identitet' - kako se netko 'osjeća'. To meni zvuči poprilično društveno uvjetovano.)

Budući da ni zigota, ni morula, a bogami ni blastocist - nemaju ni vaginu ni penis ni jajnike ni testise - jednostavno nemamo razloga uopće pridavati njima 'fenotipsku' oznaku spola. Ergo, fenotipski su oni 'bez spola'.

A genotipski su uredno ili 'ženski' ili 'muški' - ovisno o onom paru spolnih kromosoma. U 99% slučajeva, ti kromosomi će upravo i razdvojiti te fetuse u 'ženski' odn. 'muški' fenotip; jedino u slučaju kojekakvih nezgodnih poremećaja, događaju se svakakvi fenomeni poput npr. da čovjek s XX kromosomima bude muško, ili s XY žensko.

Rekoh, nikakvog suvislog razloga nema da embrije prije seksualne diferencijacije nazivamo 'ženskim'. Tj. ima samo politikantskog, zajebantskog, izazivačkog i/ili šovinističkog razloga. :zubo:
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

17 Jan 2012, 16:10

[quote="[url=https://trkeljanje.com/viewtopic.php?p=96799#p96799]Aurora »
On T.
Osobno nemam ništa protiv gospođa ili gospođice, ali ta praksa potječe iz seksističkog društva i žene se osječaju ugroženo ako ih se oslovi s gospođo, jer to znaći da osoba misli da je stara/zauzeta, te se osoba osječa neugodno.
Osobno ne bih mjenjala ništa, ali ako stvarno nemam što raditi...[/quote]

Zivim u drustvu gdje se sve zene zove gospodjo, u sluzbenim prilikama. Uopce me to ne smeta. :ne zna:

Nondense ovime:
Da, nemamo 'treći' spol (doduše, imamo svakakve poremećaje vezane uz spol... individue za koje je teško reći 'kojeg' su spola)
brkas kruske i jabuke tocnije brkas sex i gender. Sex kao biolosku kategoriju i gender kao kulturoloski odredjenu, za sve ljude posve sigurno mozemo odrediti sex :zubo: (osim ako ih nismo ulovili taman na pola kod operacije promjene spola) ali ne uvijek i gender. Ovo o fetusu ste raspravljali na razini sex-a, spola kao bioloskog obiljezja. Dakle brkas.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

17 Jan 2012, 16:21

ombia » wrote: brkas kruske i jabuke tocnije brkas sex i gender. Sex kao biolosku kategoriju i gender kao kulturoloski odredjenu, za sve ljude posve sigurno mozemo odrediti sex :zubo: (osim ako ih nismo ulovili taman na pola kod operacije promjene spola) ali ne uvijek i gender. Ovo o fetusu ste raspravljali na razini sex-a, spola kao bioloskog obiljezja. Dakle brkas.
Ne brkam ništa. :zubo:

Svi ovi fenomeni su posve biološki, nisu 'izvedeni' iz kulturološkog. A sve su to situacije gdje je teško reći kojeg 'biološkog spola' je netko.

Postoje npr. 'žene' s XY parom spolnih kromosoma: imaju vaginu i maternicu, ali nemaju jajnike, neplodne su, i bez uzimanja vanjskih hormona nikad ne bi ušle u pubertet, ne bi dobile menstruaciju ni grudi ni zaobljene bokove itd. Kojeg 'biološkog spola' su takve osobe?

Sve ovo što sam ranije napisao je čisto biološka stvar: genotip vs. fenotip. Nisam uopće spominjao te kulturološke fenomene poput 'roda' i 'spolnog identiteta'. Ionako sam prilično sumnjičav prema toj vrsti znanosti. :zubo:
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

17 Jan 2012, 16:25

ombia » wrote: brkas kruske i jabuke tocnije brkas sex i gender. Sex kao biolosku kategoriju i gender kao kulturoloski odredjenu, za sve ljude posve sigurno mozemo odrediti sex :zubo: (osim ako ih nismo ulovili taman na pola kod operacije promjene spola) ali ne uvijek i gender. Ovo o fetusu ste raspravljali na razini sex-a, spola kao bioloskog obiljezja. Dakle brkas.
Ne može se uvijek odrediti spol (sex), opet baljezgaš o temama o kojima si lišena znanja kao ovca penisa. Za daljnju edukaciju, preporučujem Wikipediju.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

17 Jan 2012, 16:30

JPK » wrote: Ne može se uvijek odrediti spol (sex), opet baljezgaš o temama o kojima si lišena znanja kao ovca penisa. Za daljnju edukaciju, preporučujem Wikipediju.
Ovca nije kuracless, samo je vaginaness.
Što joj omogućava da počesto bude i kuracness.

Samo čekam da počneš i o zavisti na penisu. :raspa:
Nek(v)arljiva.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

17 Jan 2012, 16:39

nodens » wrote:
Ne brkam ništa. :zubo:

Svi ovi fenomeni su posve biološki, nisu 'izvedeni' iz kulturološkog. A sve su to situacije gdje je teško reći kojeg 'biološkog spola' je netko.

Postoje npr. 'žene' s XY parom spolnih kromosoma: imaju vaginu i maternicu, ali nemaju jajnike, neplodne su, i bez uzimanja vanjskih hormona nikad ne bi ušle u pubertet, ne bi dobile menstruaciju ni grudi ni zaobljene bokove itd. Kojeg 'biološkog spola' su takve osobe?

Sve ovo što sam ranije napisao je čisto biološka stvar: genotip vs. fenotip. Nisam uopće spominjao te kulturološke fenomene poput 'roda' i 'spolnog identiteta'. Ionako sam prilično sumnjičav prema toj vrsti znanosti. :zubo:
Ti si prema svemu sumnjicav :zubo:
Nisam se dosad susrela sa trecim spolom ili medjuspolom. Ajmo sad reci koliko su takve anomalije ceste? Moja greska sto nisam na anomalije mislila.
Napisala sam gore, mozemo isto naici na muskarca koji je usred promjene spola i zbuniti se.
Ali mimo tih anomalija, da, zena koja ima vaginu i maternicu i neplodna je (bilo zbog cega) za mene nije medjuspol a bome ni musko. :facepalm:
Zasto nije?
Ne bih do unedogled ponavljala teme koje te i bez toga fasciniraju.
Ali ti zaista mislis da kod takvih slucajeva nije jasno kojeg je spola ta osoba?
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

17 Jan 2012, 17:22

ombia » wrote: Ti si prema svemu sumnjicav :zubo:
Nisam, prema egzaktnim znanostima sam vrlo malo sumnjičav.

ombia » wrote:Nisam se dosad susrela sa trecim spolom ili medjuspolom. Ajmo sad reci koliko su takve anomalije ceste? Moja greska sto nisam na anomalije mislila.
Da, a ja sam baš i mislio na te anomalije. Uostalom, to sam naveo samo usput, potpunosti radi; to ne mijenja činjenicu da nema baš nikakve logike da 'sve embrije' smatraš 'ženskima' po defaultu.

ombia » wrote:Napisala sam gore, mozemo isto naici na muskarca koji je usred promjene spola i zbuniti se.
Ne možemo. Ne postoji još tehnologija za promjenu spola; ne postoje umjetni jajnici, umjetna maternica, umjetni (funkcionalni) testisi niti umjetni (funkcionalni) penis, sposoban za onako moćnu erekciju kao pravi (zdravi). :zubo:

Jedino što postoji, za sada, jest umjetna vagina, nešto što mi ni na kraj pameti nije da ikad 'isprobam'. :zubo: Možda nakon 40 godina isprobavanja one prave, a pitanje je hoće li i toga biti. :rofl:

ombia » wrote: Zasto nije?
Ne bih do unedogled ponavljala teme koje te i bez toga fasciniraju.
Ali ti zaista mislis da kod takvih slucajeva nije jasno kojeg je spola ta osoba?
Da, nije. Kako bi nazvala osobu koja ima testise i vaginu, a nema ni maternicu ni jajnike? :ne zna: Što je tebi tu 'jasno'? Tebi pojam 'žena' (u biološkom smislu) znači 'imati pičku', a 'muškarac' znači 'imati kurac'? :rofl: Pa čak i tada, što ćeš s onima koji nemaju ni jedno ni drugo?
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

17 Jan 2012, 17:33

Ja nisam ni pisala o fetusima niti to tvrdila ne? A bome ni ti u citatu na koji sam se referirala, naime ovom
Da, nemamo 'treći' spol (doduše, imamo svakakve poremećaje vezane uz spol... individue za koje je teško reći 'kojeg' su spola)
Za mene je znanost znanost, ako je metoda valjana, moze se falsificirati, ako je protokolirano kako je sve napravljeno itd. ne dijelim znanost na egzaktnu i neegzaktnu, pogotovo otkad biolozi, geografi, ekonomisti i psiholozi rade na istim projektima i redovito skupa za istim stolom razgovaraju i ispisuju zajednicki izvjestaj.
Da, a ja sam baš i mislio na te anomalije. Uostalom, to sam naveo samo usput, potpunosti radi; to ne mijenja činjenicu da nema baš nikakve logike da 'sve embrije' smatraš 'ženskima' po defaultu.
O.k. ponoviti cu pa gdje sam ja to tvrdila? :misli:
Ne možemo. Ne postoji još tehnologija za promjenu spola; ne postoje umjetni jajnici, umjetna maternica, umjetni (funkcionalni) testisi niti umjetni (funkcionalni) penis, sposoban za onako moćnu erekciju kao pravi (zdravi)
Dobro eto ne znam ni ja cime bih smatrala muskarca akoji si je dao ostraniti neke vanjska muska obiljezja i napraviti grudi i slicno. Zapravo zelim reci da bih time bila nesigurna kamo spada, kamo takva osoba po tebi spada, u koji spol?
Da, nije.
Zena koja ima vaginu, maternicu itd. al je neplodna nije zena? Anomalija je?
Daj odi se osakatit necim tupim. :facepalm:
Kako bi nazvala osobu koja ima testise i vaginu, a nema ni maternicu ni jajnike? :ne zna: Što je tebi tu 'jasno'? Tebi pojam 'žena' (u biološkom smislu) znači 'imati pičku', a 'muškarac' znači 'imati kurac'? :rofl: Pa čak i tada, što ćeš s onima koji nemaju ni jedno ni drugo?
Tko to ima testise i vaginu? To je bioloska anomalija ili ne znam koji je politicki korektan izraz, meni to nije treci spol.
Sto tebi bioloski gledano znaci pojam zena, samo ona koja je plodna?
Ona kojoj su odstranili jajnike a ima sve ostalo, grudi, pa picku i maternicu nije zena?
Sorry dosta mi je ovakve rasprave.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

17 Jan 2012, 18:28

ombia » wrote:Ja nisam ni pisala o fetusima niti to tvrdila ne? A bome ni ti u citatu na koji sam se referirala, naime ovom

O.k. ponoviti cu pa gdje sam ja to tvrdila? :misli:
A gdje sam ja rekao da si TI to tvrdila? :rofl:

Ti si se nadovezala na moj odgovor Pješčanoj, gdje samo objašnjavam zašto nema smisla za sve embrije reći da su ženski. Pa ja samo pokušavam ne otići baš previše u digresije. :zubo:

ombia » wrote:Za mene je znanost znanost, ako je metoda valjana, moze se falsificirati, ako je protokolirano kako je sve napravljeno itd. ne dijelim znanost na egzaktnu i neegzaktnu, pogotovo otkad biolozi, geografi, ekonomisti i psiholozi rade na istim projektima i redovito skupa za istim stolom razgovaraju i ispisuju zajednicki izvjestaj.
Malo toga se može 'falsificirati' kad donosiš dalekosežne zaključke na temelju nekakve statistike i hipotetskih 'korelacija'. To ostavlja ogroman prostor za svakakve kreativne interpretacije 'podataka'. Kod egzaktnih znanosti je prostor za muljanje i političku korektnost, kudikamo manji.

ombia » wrote:Dobro eto ne znam ni ja cime bih smatrala muskarca akoji si je dao ostraniti neke vanjska muska obiljezja i napraviti grudi i slicno. Zapravo zelim reci da bih time bila nesigurna kamo spada, kamo takva osoba po tebi spada, u koji spol?
Tehnički gledano, u 'osakaćenog muškarca'. :zubo: Premda moram priznati da mi je teško npr. ovu lutkicu smatrati 'osakaćenim muškarcem': :zubo:

slikica 1 slikica 2

Holy cow. :eek:

ombia » wrote:Zena koja ima vaginu, maternicu itd. al je neplodna nije zena? Anomalija je?
Daj odi se osakatit necim tupim. :facepalm:
A gdje sam ja to rekao? :cerek:
Za neplodnost postoje svakakvi mogući razlozi; ne mora to uopće biti povezano s anomalijama u samoj spolnoj diferencijaciji.

ombia » wrote:Tko to ima testise i vaginu? To je bioloska anomalija ili ne znam koji je politicki korektan izraz, meni to nije treci spol.
Sto tebi bioloski gledano znaci pojam zena, samo ona koja je plodna?
Ne, nije, nisam to ni rekao ni mislio. Ni meni ove anomalije nisu 'treći spol', samo kažem da je kod takvih individua (a ima ih, samo su razmjerno rijetke) 'teško' odrediti već i biološki spol.

ombia » wrote:Ona kojoj su odstranili jajnike a ima sve ostalo, grudi, pa picku i maternicu nije zena?
Sorry dosta mi je ovakve rasprave.
Ne, takva bi bila 'osakaćena žena', nešto kao i nakon mastektomije.

Enivej, ovo je 'politička nekorektnost'. Ima ona poslovica - if you can't stand the heat, get out of the kitchen. :cerek:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

17 Jan 2012, 18:42

užas, uspjela sam naći(zasad) ovaj link:
http://forum.burek.com/svi-mozgovi-su-u ... .wap2.html


ispričavam se ako sam navela na pogrešan put, cijelo vrijeme sam mislila na mozak a pisala fetus
dakle, ovo kaže:
Svi mozgovi su u početku ženski

Sve do osme nedelje trudnoće, svi mozgovi su ženski. Sva začeta deca razviju ženski mozak sve dok navala testosterona bukvalno ne pobije mnoštvo ćelija u centrima za agresiju i seks. Upravo zbog toga, tvrdi u svojoj novoj knjizi "Ženski mozak" Loan Brizendin, dolazi i do razlika među polovima.
Na primer, zbog većeg centra za komunikaciju, žene u proseku koriste 20.000 reči dnevno naspram trostruko ćutljivijih muškaraca, a zbog razlika u mozgu, dečaci jednostavno ne traže društvenu bliskost jednako kao i devojčice. Ova autorka ističe da su autizam i slični poremećaji samo ekstremni oblik "muškog mozga". Svoje teze potkrepljuje i činjenicom da je autizam osam puta češći kod dečaka. Knjiga je izazvala brojne reakcije koje su autorku optuživale za seksizam, ali dr Brizendin ističe da nemaju svi muškarci muški mozak, i obrnuto.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

17 Jan 2012, 19:13

Nondens ponavljam, meni se u citiranom tekstu ucinilo da mislis na odrasle osobe a ne na fetuse.
nodens wrote:kad donosiš dalekosežne zaključke na temelju nekakve statistike i hipotetskih 'korelacija'
O statistici ne mislim nista dobro, a hipoteza bez da ju se dokazalo ili oborilo dakle i hipotetske korelacije nisu znanost.

Ovo o zeni, pa napisao si da zena koja nema jajovoda nije zena, tocnije napisao si "ne nije", a bio je odgovor na moje pitanje jel jasno kojeg je ona spola, zena sa pickom, vaginom, sisama ali bez jajovoda.
Mislim pa postovi stoje a ja ti samo ponavljam kako si ti odgovarao.
Pa sam te ja pitala sta je onda?

Sad si modificirao odgovor jel. Sad je sretnica od bespolnog bica ili treceg spola ili anomalije mutirala u osakcenu zenu. Blago joj se.

Ne znam jel bi tebi bilo lijepo da ti netko kaze da si osakacen muskarac?
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

17 Jan 2012, 19:14

Pješčana » wrote:užas, uspjela sam naći(zasad) ovaj link:
http://forum.burek.com/svi-mozgovi-su-u ... .wap2.html


ispričavam se ako sam navela na pogrešan put, cijelo vrijeme sam mislila na mozak a pisala fetus
dakle, ovo kaže:
:ne zna:

Vjerojatno se može tako reći, jer i inače se u razvoju embrija govori o procesu 'virilizacije' kojeg potiče testosteron - a ukoliko iz bilo kojeg razloga testosterona manjka, pa sad bilo to zato što nema Y kromosoma jer je embrij genotipski 'ženski', ili dođe do bilo kakvog zastoja u njegovoj funkcionalnosti - fetus će se 'po defaultu' razviti u ženski fenotip. To je odavno poznata činjenica; no svejedno je glupo to izraziti na način na koji to ultrafeministice izražavaju.

Dapače, ta činjenica, da je ženski spol na neki način 'default' jer su potrebni muški hormoni da bi se pojavio muški fenotip - onda poprilično koincidira s Aristotelovim šovinizmom po kojem su žene nešto kao 'zemlja', čija funkcija je uglavnom da na njoj raste 'muško sjeme'. :zubo: :rofl:

Enivej, meni su bezvezne takva genetska prepucavanja; for the time being, očito je su oba spola jednako 'nužna' za postojanje vrste.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

17 Jan 2012, 19:16

nodens » wrote:
Enivej, meni su bezvezne takva genetska prepucavanja; for the time being, očito je su oba spola jednako 'nužna' za postojanje vrste.
zar se prepucavamo? :D
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Post Reply