Politička korektnost

Sve od javnog i tajnog interesa
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

17 Jan 2012, 19:28

ombia » wrote:Nondens ponavljam, meni se u citiranom tekstu ucinilo da mislis na odrasle osobe a ne na fetuse.
Nodens, a ne Nondens. :rofl:

ombia » wrote:O statistici ne mislim nista dobro, a hipoteza bez da ju se dokazalo ili oborilo dakle i hipotetske korelacije nisu znanost.
Te 'korelacije' se uglavnom u tim znanostima 'dokazuju' čisto statistički. Zato i jesam sumnjičav prema njima. :zubo:

ombia » wrote:Ovo o zeni, pa napisao si da zena koja nema jajovoda nije zena, tocnije napisao si "ne nije", a bio je odgovor na moje pitanje jel jasno kojeg je ona spola, zena sa pickom, vaginom, sisama ali bez jajovoda.
Mislim pa postovi stoje a ja ti samo ponavljam kako si ti odgovarao.
Pa sam te ja pitala sta je onda?
:ne zna: Pogledaj sama, što si ti pitala, a što sam ja odgovorio. Ja ti jedino kažem da nekad nije jednostavno reći 'kojeg je biološkog spola', a nisam se ograničio točno na taj slučaj o kojem tupiš.

Enivej, Caster Semenya recimo, ima pičku, ali nema maternicu ni jajnike, nego ima testise i 3 puta više testosterona nego prosječna žena. :ne zna: Zašto sad tebe proganja ta tvrdnja da je nekad 'teško reći' kojeg si spola? Ima i još težih slučaveva od Caster. :ne zna:

ombia » wrote:Sad si modificirao odgovor jel. Sad je sretnica od bespolnog bica ili treceg spola ili anomalije mutirala u osakcenu zenu. Blago joj se.
Nisam ja ništa 'modificirao', nego od početka tvrdim da nekad nije jednostavno reći kojeg si 'biološkog spola'. Jer postoje svakakve anomalije.

ombia » wrote:Ne znam jel bi tebi bilo lijepo da ti netko kaze da si osakacen muskarac?
Nije mi lijepo kad mi netko kaže ružnu istinu. :ne zna: Zašto pitaš? I dalje preferiram ružnu istinu u odnosu na lijepu ljigavu laž. :zubo:


nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

17 Jan 2012, 19:29

Pješčana » wrote: zar se prepucavamo? :D
Nisam mislio nužno na nas dvoje, nego ono, muški šovinisti vs. radikalne feministice. :rofl:
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

17 Jan 2012, 19:42

nodens » wrote:[quote="[url=https://trkeljanje.com/viewtopic.php?p=97050#p97050]
Nodens, a ne Nondens. :rofl:

Te 'korelacije' se uglavnom u tim znanostima 'dokazuju' čisto statistički. Zato i jesam sumnjičav prema njima. :zubo:

:ne zna: Pogledaj sama, što si ti pitala, a što sam ja odgovorio. Ja ti jedino kažem da nekad nije jednostavno reći 'kojeg je biološkog spola', a nisam se ograničio točno na taj slučaj o kojem tupiš.

o:
Pa kad ti pisem ime, onda stalno uskace "nonsens" pa zato. :zubo:

U kojim to znanostima se neke hipotetske korelacije dokazuju cisto statisticki?
Pada mi na pamet sociologija, ali cak ni ona osim u svom kvantitativnom dijelu - koji nije jedini niti vecinski - tako ne radi.


Kak ti uspjeva na svaki dio citata staviti ime citiranog, to rucno napravis ili ima neki trik?
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

17 Jan 2012, 20:33

ombia » wrote: U kojim to znanostima se neke hipotetske korelacije dokazuju cisto statisticki?
Pada mi na pamet sociologija, ali cak ni ona osim u svom kvantitativnom dijelu - koji nije jedini niti vecinski - tako ne radi.
Nego kako? Koji sve 'dokazi' stoje na raspolaganju sociologiji i psihologiji?

ombia » wrote:Kak ti uspjeva na svaki dio citata staviti ime citiranog, to rucno napravis ili ima neki trik?
Nema, nego dobri stari ctrl+c, ctrl+v. Kopiraš jednom cijelu liniju u clipboard i dalje samo ctrl+v. :ne zna:
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

17 Jan 2012, 20:40

nodens » wrote:
Nego kako? Koji sve 'dokazi' stoje na raspolaganju sociologiji i psihologiji?
To se radi tako da prvo statistički nađu korelaciju (što ni ne mogu drukčije, pošto je korelacija statistički koncept), a onda se pojavi neka njuška koja izmisli "uzrok", tj. pretpostavi kauzalnu vezu. Ako je ta njuška dovoljno velika njuška u njihovim krugovima, ili ako je objašnjenje posebno cool i hip - voilà, imamo teoriju!
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

17 Jan 2012, 20:43

nodens » wrote:
Nego kako? Koji sve 'dokazi' stoje na raspolaganju sociologiji i psihologiji?




Nema, nego dobri stari ctrl+c, ctrl+v. Kopiraš jednom cijelu liniju u clipboard i dalje samo ctrl+v. :ne zna:
Nije tema pa da ne sirim, ali statistika ne, nije jedina metoda kojom se neke znanosti sluze.
Za drugi dio, hvala. :)
Post Reply