Kreacionizam u hrv. školama

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

14 Oct 2011, 17:10

baja » wrote: pa za ofizičene možemo upotrebljavati fizičke mjerne jedinice ali ne i za cijeli Nebeski zbor
Aha, za gospodu ne vrijede zakoni koji vrijede za nas ostale? Dosta je toga bilo. Dosta.

ONI GORE nek se izvole stabilizirati. Dosta su živjeli na našoj grbači. Dosta je netransparentnosti i muljaža. Oš bit' Bog? Onda plan i program na sunce, pa na izbore. Zašto bi ONI imali bianco ček, a mi skupljali kovanice? Dobar život svima, a ne samo njima.


Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Megalodona
Posts: 1142
Joined: 22 Sep 2011, 15:34

16 Oct 2011, 16:48

klonka » wrote:Mali prilog temi, citat iz Indexovog članka (o pseudoznanosti, ali kreacionizam i nije ništa drugo):

72% :eek:

Malo mi je strašna ova vijest. Lako za dovođenje Charlesa Jacksona, ovo je dokaz da je sistem zakazao puno ranije. Kako je moguće da 70 godina sekularnog obrazovanja rezultira sa 72% ljudi koji su u stanju ovoliko ignorirati znanstvena dostignuća? Što je pošlo po krivu?
vidiš, meni nije strašna vijest, niti malo.
jer i ja vjerujem da je Bog stvorio svemir, posljedično i čovjeka.
također, ne vidim kako se to može kositi s teorijom evolucije.

kod nas, u hrv, nemaš niti jednog prirodnjaka koji se priklanja struji kreacionizma, a dobar dio su vjernici. od meni poznatih teologa, isto tako, niti jedan kreacionist.
jer, kreacionizam nije vjerovanje da je Bog stvorio svijet. kreacionizam je struja koja negira gomilu stvari i na čije rezoniranje, meni kao i vjerniku i osobi koja je posvetila odraslo školovanje proučavanju evolucije, dođe da napravim :facepalm:

zajeba kreacionizma ima gomila, da ih sve sad ne nabrajam. kreacionista uglavnom ima u sad-u, u europi jako, jako malo, možda 2-3 znanstvenika koja nešto objavljuju. moj bivši mentor, zakleti ateist i evolucionist i najbolja osoba koju sam ikada upoznala, dosta je pričao o tome u svojim predavanjima, a objavio je i knjigu. drugi znanstvenik, evolucionist i vjernik, slaže se sa svim osim ateizmom, i onda se njih dvoje prepucavaju preko članaka. jedno vrijeme me to zabavljalo čitat, slažu se oko činjenica i interpretacije istih, ali kad se dođe do duhovnog-kolaps :rofl: a inače su dosta dobri prijatelji.
tako da to da je Bog stvorio svemir meni drži vodu kao i tebi da on ne postoji. zato što znam svaki poznati korak u stvaranju istoga i koliki su omjeri mogućnosti da se sve posloži tako kako se posložilo i omogući život. ali svatko tko misli da je vjera negiranje evolucije i da su katolici=kreacionisti, malo je zabrazdio (ne mislim na tebe sada).

što se predavanja tiče, nepotrebno je, ali nikako ne spada pod rimokatolički vjeronauk. spada pod etiku, možda, samo da se da informacija da ljudi i tako razmišljaju. ne bi ga stavila niti pod biologiju.

stavila bi ga pod vannastavnu aktivnost, ako netko želi neku informaciju kako bi mogao procjeniti da li je točna ili ne.
i to je to. ali proglašavati da je nečja vjera strašna, nema smisla. pogotovo zato što najveći dio katolika nisu kreacionisti.

edit: nisam pročitala dalje od prve strane, nisam stigla :o :D
umjesto pisanja ovog nadasve konstruktivnog posta, mogla si učit. da, kvocat ću ti kad god te vidim. uopće me ne sekira to što ću ti ić na živce. kad tad ćeš opet počet pričat sa mnom.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

16 Oct 2011, 18:49

Kreacionizam je plod kršćanskog fundamentalizma i iako izgleda da se gura u znanost, u biti je pristup kreacionizma da pokušava znanost svesti na vjeru. Naime, sekularizacija europskih društava počela je s razvojem znanosti i dogme teokratskog društva, kojem svaki vjerski fundamentalizam teži, ne mogu dugo opstati u društvu koje primjenjuje znanstevnu metodu.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

16 Oct 2011, 23:12

Nego, kako su na kraju nastali arhitekti?
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

17 Oct 2011, 09:54

Megalodona » wrote: stavila bi ga pod vannastavnu aktivnost, ako netko želi neku informaciju kako bi mogao procjeniti da li je točna ili ne.
I onda ako procijeni da je točna pošalje ga se u intelektualni boot camp, ili ministar obrazovanja da ostavku, ili predsjednik države da ostavku, ili otac bog da ostavku jer je stvorio tako glupavo biće, ili što? :D
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

17 Oct 2011, 10:44

vrrrlet » wrote: Aha, za gospodu ne vrijede zakoni koji vrijede za nas ostale?
ne
to ti je k'o u igricama; svaki level ima pripadajuće beneficije sukladne težini zadataka/problema
nema gore dok nisi postao majstor dolje :o :D
Oš bit' Bog?

neću, ne mogu
o'š ti? umeš li ikakva čudesa? napušiti 2000 ljudi jednim vrhićem, a?
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

17 Oct 2011, 15:09

Megalodona » wrote:kod nas, u hrv, nemaš niti jednog prirodnjaka koji se priklanja struji kreacionizma, a dobar dio su vjernici. od meni poznatih teologa, isto tako, niti jedan kreacionist.
Katoličkih teologa baš i nećeš naći puno da se priklanjaju kreacionizmu.
No zato onaj kreten Vladimir Paar jest kreacionist. I prirodnjak. Akademik, štoviše.

I ne, ne mislim da je kreacionist zato što misli da je nekakvo božanstvo iz židovskih mitova stvorilo svijet i svemir i sve. Nego znam da je kreacionist jer se služi kreacionističkom retorikom i svoja kvaziznanstvena trkeljanja rabi da bi pobio teoriju evolucije na kreacionistički način. Pritom sipa bedastoće kao tipični neuki kreacionist.
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

17 Oct 2011, 15:21

Vladimir Paar je otišao na kvasinu. Bulazni. Zato je u Dobro jutro Hrvatska, Na rubu zanosti (koja opskurna emisija), Otvorenom, Dnevniku III - svuda. Hrvatska voli redikule.

P.S. Osim Dobro jutro Hrvatska sve preostale emisije su opskurne, da ne budem nepravedan prema Na rubu znanosti.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

17 Oct 2011, 15:28

vrrrlet » wrote:Oš bit' Bog? Onda plan i program na sunce, pa na izbore.
Baš sam sinoć, nevezano uz ovu raspravu, razmišljao da bih se mogao proglasiti bogom.

Možete mi se moliti; usmeno ili pismeno, mailom. Ja ću na molitve odgovarati u skladu sa svojim planom i programom, koje pak neću nigdje objaviti jer ne vidim razloga za to. Sadašnji bogovi objavili su doduše knjige s kojekakvim pravilima, prijetnjama i obećanjima, no plan i program svode im se na vječno blaženstvo za pravednike te vječnu patnju, plač i škrgut zuba za grešnike. I pritom nema nikakvih dokaza da postoje, dočim ja, evo, ne samo da postojim, nego i pišem ovakve postove.

Mogu obećati da ću u najgorem slučaju biti jednak sada postojećim bogovima; gori nipošto ne mogu biti.
Neću slati ni tsunamije ni potrese da zgrome bezbožnike; munjama neću pržiti bogohulnike, već one dovoljno blesave da usred oluje stoje nasred čistine ili na vrhu crkvenog tornja. Nikad nikoga neću poslati u sveti rat niti zahtijevati da u moje ime ubije nekoga. Ili, ne znam, da mi žrtvuje svog sina jedinca.

Kao i sadašnji bogovi, preuzet ću zasluge za sve dobro što vam se dogodi, a odreći ću se odgovornosti za sve loše u vašim životima. Neću, istina, kriviti đavla za te pizdarije; nema potrebe za time dok imamo HDZ.

Hoćete li vjerovati u mene? :D
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

17 Oct 2011, 15:35

Ne znam. Hoću li ti morati žrtvovati kćer jedinicu ako ima četvorku?
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

17 Oct 2011, 15:37

schmokljan » wrote:Vladimir Paar je otišao na kvasinu. Bulazni. Zato je u Dobro jutro Hrvatska, Na rubu zanosti (koja opskurna emisija), Otvorenom, Dnevniku III - svuda. Hrvatska voli redikule.

P.S. Osim Dobro jutro Hrvatska sve preostale emisije su opskurne, da ne budem nepravedan prema Na rubu znanosti.
Što ga više slušam počinjem se pitati je li on stvarno otišao na kvasinu, vjeruje li u to što priča ili su motivi i razlozi neki puno prizemnijeg karaktera (prvenstveno mislim na financijski interes).

Ovo kažem najviše zato što je ne jednom uhvaćen u laži i onda se pravi da nešto nije rekao ili da se ne sjeća da je to rekao. Onako, u najboljoj maniri vrsnog hrvatskog političara.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

17 Oct 2011, 16:04

ElliQuinn » wrote:Ne znam. Hoću li ti morati žrtvovati kćer jedinicu ako ima četvorku?
Ne.

Čak ni ako je četvorka u grudnjaku. :D
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

17 Oct 2011, 16:14

Tea Tree » wrote:
Što ga više slušam počinjem se pitati je li on stvarno otišao na kvasinu, vjeruje li u to što priča ili su motivi i razlozi neki puno prizemnijeg karaktera (prvenstveno mislim na financijski interes).

Ovo kažem najviše zato što je ne jednom uhvaćen u laži i onda se pravi da nešto nije rekao ili da se ne sjeća da je to rekao. Onako, u najboljoj maniri vrsnog hrvatskog političara.
Pobenavio brižan. :tužni:

A opet, malo mi žao čo'eka, toliko pljuvanja kao da nikad ništa dobroga nije dao. Ali hej, kako ono ide ona o mostograditelju pederu? :zubo:
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

17 Oct 2011, 16:17

schmokljan » wrote:Vladimir Paar je otišao na kvasinu. Bulazni. Zato je u Dobro jutro Hrvatska, Na rubu zanosti (koja opskurna emisija), Otvorenom, Dnevniku III - svuda. Hrvatska voli redikule.

P.S. Osim Dobro jutro Hrvatska sve preostale emisije su opskurne, da ne budem nepravedan prema Na rubu znanosti.
Plodovi zemlje isto nisu opskurni. To je uvijek bila odlična emisija.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

17 Oct 2011, 16:31

Nikolajevna » wrote:A opet, malo mi žao čo'eka, toliko pljuvanja kao da nikad ništa dobroga nije dao. Ali hej, kako ono ide ona o mostograditelju pederu? :zubo:
Utješno je barem što rečeni peder nije popušio jedan kurac, već njih ohoho. I to javno.
Ako i jest učinio nešto posebno značajno, sâm to uništava.
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

17 Oct 2011, 16:41

Lastan » wrote: Baš sam sinoć, nevezano uz ovu raspravu, razmišljao da bih se mogao proglasiti bogom.

Možete mi se moliti; usmeno ili pismeno, mailom. Ja ću na molitve odgovarati u skladu sa svojim planom i programom, koje pak neću nigdje objaviti jer ne vidim razloga za to. Sadašnji bogovi objavili su doduše knjige s kojekakvim pravilima, prijetnjama i obećanjima, no plan i program svode im se na vječno blaženstvo za pravednike te vječnu patnju, plač i škrgut zuba za grešnike. I pritom nema nikakvih dokaza da postoje, dočim ja, evo, ne samo da postojim, nego i pišem ovakve postove.

Mogu obećati da ću u najgorem slučaju biti jednak sada postojećim bogovima; gori nipošto ne mogu biti.
Neću slati ni tsunamije ni potrese da zgrome bezbožnike; munjama neću pržiti bogohulnike, već one dovoljno blesave da usred oluje stoje nasred čistine ili na vrhu crkvenog tornja. Nikad nikoga neću poslati u sveti rat niti zahtijevati da u moje ime ubije nekoga. Ili, ne znam, da mi žrtvuje svog sina jedinca.

Kao i sadašnji bogovi, preuzet ću zasluge za sve dobro što vam se dogodi, a odreći ću se odgovornosti za sve loše u vašim životima. Neću, istina, kriviti đavla za te pizdarije; nema potrebe za time dok imamo HDZ.

Hoćete li vjerovati u mene? :D
Ne vjerujem u boga koji mrzi bicikliste i želi smrt pijanim vozačima. Ti si starozavjetni bog. A nemaš ni sina koji može reći "Talita cumi." pijanoj djevojčici koja spava na pločniku. Lastane, bez ljutnje, nisi loš forumaš, ali nemaš božanski kapacitet.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

17 Oct 2011, 20:35

schmokljan » wrote:Ne vjerujem u boga koji mrzi bicikliste i želi smrt pijanim vozačima. Ti si starozavjetni bog. A nemaš ni sina koji može reći "Talita cumi." pijanoj djevojčici koja spava na pločniku. Lastane, bez ljutnje, nisi loš forumaš, ali nemaš božanski kapacitet.
Ne mrzim bicikliste. Iako mi idu jako na živce oni koji mi uzurpiraju pločnik.
A smrt dolazi svakome, neovisno o svemu drugome. :D

Osim toga, rekoh već da neću nikoga tražiti da u moje ime ubija. A neću ni ja.
Ne da će to spriječiti majke da plaše mnome malu djecu, ali božemoj – nego, kako glasi vokativ od ja? :zubo: – to ide uz religiju.

Pazi, ne kažem ja da imam neke posebno božanske kapacitete. Nemam. Ali ajmo pošteno: daj mi 1% propagandne mašinerije nekog od postojećih bogova i da vidiš rusvaja. :D
User avatar
Megalodona
Posts: 1142
Joined: 22 Sep 2011, 15:34

17 Oct 2011, 23:34

kuki » wrote: I onda ako procijeni da je točna pošalje ga se u intelektualni boot camp, ili ministar obrazovanja da ostavku, ili predsjednik države da ostavku, ili otac bog da ostavku jer je stvorio tako glupavo biće, ili što? :D
a šta ja znam, di se inače šalju oni koje se smatra budalama? :D

i lastan je u pravu, postoji paar, njega sam potisnula :zubo:
umjesto pisanja ovog nadasve konstruktivnog posta, mogla si učit. da, kvocat ću ti kad god te vidim. uopće me ne sekira to što ću ti ić na živce. kad tad ćeš opet počet pričat sa mnom.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

18 Oct 2011, 00:16

baja wrote: umeš li ikakva čudesa? napušiti 2000 ljudi jednim vrhićem, a?
Da i jesam Bog, ne bih bio glupan: zašto bih napušio 2000 ljudi jednim vrhićem, ako mogu napušiti jednog čovjeka s 2000 vrhova? Kvaliteta, draga moja, a ne kvantiteta, čovjek mora biti ispred ljuda, inače odosmo kvragu, a neki bi čak rekli kBogu. :rofl:
Lastan » wrote: Baš sam sinoć, nevezano uz ovu raspravu, razmišljao da bih se mogao proglasiti bogom.

Možete mi se moliti; usmeno ili pismeno, mailom. Ja ću na molitve odgovarati u skladu sa svojim planom i programom, koje pak neću nigdje objaviti jer ne vidim razloga za to. Sadašnji bogovi objavili su doduše knjige s kojekakvim pravilima, prijetnjama i obećanjima, ...
Doduše :zubo: , čini mi se da si i ti objavio knjige, samo u nešto modernijoj formi.

Neću vjerovati u tebe jer ne vjerujem trijeznim ljudima i nepušačima. Tko svoju autodestruktivmost dokazuje učestalim baniranjem umjesto uništavanjem vlastitog tijela, na metu svijetu pruža samo svoje virtualno tijelo, što znači da nemaš hrabrosti za biti Bog, jer se njih prilično eksplicitno treba pribiti na križ na ovim prostorima.

Samo pribiti na križ zaslužuje da ga se zove Bogom. Ali bez varanja tipa uskrnuća, tak' se i ja dam pribiti, o'ma sutra, a ja sam pička. Živi Bogovi su naime užasno opasni. Gledajte što je Mišo učinio, a on je zagadio samo uši, ne i vodu, kao neki.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

18 Oct 2011, 08:26

I ja već dulje vrijeme planiram osnovati vjersku sektu i proglasiti se božjom inkarnacijom. To je najbolja strategija za preživljavanje u postapokaliptičnim uvjetima, a mislim da možemo očekivati kolaps globalnog financijskog sustava, ptičju gripu ili erupciju Yellowstonea. A ne samo to, i u mirnodopskim uvjetima je to vrlo profitabilna i zabavna razbibriga.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

18 Oct 2011, 09:08

Ja sam u mladosti bio Nadbiskup za Jugoslaviju i Vasceli Balkan herbangelističke crkve sa sjedištem u Los Angelesu. Moto crkve (i praktički cijela ideologija) bio je Praise Herbie and pass the buck. Cilj crkve bio je da svaku dušu spremi u povratnu bocu, e kako bi na sudnji dan imala bar nekakvu konkretnu vrijednost. Od obreda najviše mi se u sjećanje usjekao cold air ballooning. Sad sam to utipkao u Google i na prve tri stranice nema ništa o tome -- sve što Google pronađe govori o balonima punjenim zrakom. Naš je smiješni mali obred (osamdesetih godina dobro poznat) očito pao u zaborav. Više informacija našao sam ovdje .
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

18 Oct 2011, 09:14

vrrrlet » wrote: zašto bih napušio 2000 ljudi jednim vrhićem, ako mogu napušiti jednog čovjeka s 2000 vrhova?
ivo, hypa ti i ine, što ti daju interneta u pritvoru?
tja, naravno da ćeš nakon 2000 vrhova biti uvjeren kako si bog... tipična greška onih koji zapnu na početničkom levelu :tuzni:
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

18 Oct 2011, 09:46

baja » wrote: ivo, hypa ti i ine, što ti daju interneta u pritvoru?
tja, naravno da ćeš nakon 2000 vrhova biti uvjeren kako si bog... tipična greška onih koji zapnu na početničkom levelu :tuzni:
Ali ja nisam uvjeren da sam Bog. :ne zna: Sumnjam i da sam čovjek.

@ Emač, a kak ste spremali duše u povratne boce?
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

18 Oct 2011, 09:56

vrrrlet » wrote:
Ali ja nisam uvjeren da sam Bog. :ne zna:
još nisi ništa popušio? :zubo:

naravno da nisi, pričamo o tome što bi da jesi
predizborna kampanja za boga trkeljanja :D
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

18 Oct 2011, 10:17

Lastan wrote:
Mogu obećati da ću u najgorem slučaju biti jednak sada postojećim bogovima; gori nipošto ne mogu biti.
:rofl:
O Bože :D

Predavanje o kreacionizmu ima mi smisla jedino kao loš primjer, tako da učiteljica može pitati djecu "što je čiko ovjde nalupetao?" :eek:


Hihihi :frajer:
Post Reply