..charlie hebdo..

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

14 Jan 2015, 07:49

dexter » wrote:naravno neko u svemu vidi neku urotu :D

ne znam jeste vidjeli kako ce izgledati naslovnica novog broja

Image
Jesi ti lud? Os da nas sad streljaju???


User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

14 Jan 2015, 09:55

miky0 » wrote:
Jesi ti lud? Os da nas sad streljaju???
Nema frke. Onda može i Trkelj objaviti sličnu naslovnicu. :cerek:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

14 Jan 2015, 11:48

ljudi, nemojte se zajebavat s prorokom, uletit će nam džihadisti na trkelj i sve nas potaracat... :usama:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

14 Jan 2015, 13:06

Euklid » wrote:ljudi, nemojte se zajebavat s prorokom, uletit će nam džihadisti na trkelj i sve nas potaracat... :usama:
Staviti Proroka kao logo? :cerek:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

14 Jan 2015, 13:07

dexter » wrote:naravno neko u svemu vidi neku urotu :D

ne znam jeste vidjeli kako ce izgledati naslovnica novog broja

Image
:zubo: :zubo:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

17 Jan 2015, 16:02

Slike neiskorištenih naftnih polja duboko uvrijedile Zapad

Nakon što je na internetu objavljen film o velikim neiskorištenim rezervama nafte na Bliskom istoku, tisuće uvrijeđenih kršćana odlučilo je u prosvjedu izvršiti agresiju na nekoliko zemalja uključujući Irak, Libiju, Siriju...

:cheer: :cheer:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

17 Jan 2015, 22:51

Tomić se opet pokazuje kao najvjerniji čitatelj Trkelja... :raspa:

ANTE TOMIĆ Prije nego išta rečete o džihadu, morate znati da smo ga i mi vodili i još ga vodimo

Prije nego išta rečete o džihadu, svakako biste morali znati jednu stvar. Džihade smo i mi vodili i još ih vodimo.
Slušam posljednjih dana zabrinute kršćane po kafićima. Redom su svi šokirani okrutnim mahnitanjem islamskih radikala. I ne ide im u glavu, majko sveta, oni jednostavno ne mogu pojmiti kakvi su to ljudi? A ja bih im rekao: “Želite li znati kakvi su to ljudi, pogledajte se u ogledalo, prijatelji”.
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

17 Jan 2015, 23:08

Euklid » wrote:Tomić se opet pokazuje kao najvjerniji čitatelj Trkelja... :raspa:

ANTE TOMIĆ Prije nego išta rečete o džihadu, morate znati da smo ga i mi vodili i još ga vodimo

Prije nego išta rečete o džihadu, svakako biste morali znati jednu stvar. Džihade smo i mi vodili i još ih vodimo.
Slušam posljednjih dana zabrinute kršćane po kafićima. Redom su svi šokirani okrutnim mahnitanjem islamskih radikala. I ne ide im u glavu, majko sveta, oni jednostavno ne mogu pojmiti kakvi su to ljudi? A ja bih im rekao: “Želite li znati kakvi su to ljudi, pogledajte se u ogledalo, prijatelji”.
Fenomenalno :top:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

17 Jan 2015, 23:26

miky0 » wrote:
Fenomenalno :top:
Ma, što je tu fenomenalno? Relativiziranje zločina uspoređujući ga s nečim od prije tisuću godina?
Ili to što se Tomić pravi mudracem, prorokom i Coelhom istovremeno?

Taj lik mi je prilično dno sa svojim proserima.
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

18 Jan 2015, 00:01

karambol » wrote:
Ma, što je tu fenomenalno? Relativiziranje zločina uspoređujući ga s nečim od prije tisuću godina?
Ili to što se Tomić pravi mudracem, prorokom i Coelhom istovremeno?

Taj lik mi je prilično dno sa svojim proserima.
Kao i meni price s trkeljanja o ustasama i partizanima :raspa:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

18 Jan 2015, 10:12

miky0 » wrote:
Kao i meni price s trkeljanja o ustasama i partizanima :raspa:
Pa, ako netko voli takve podjele to je taj fenomentastični Tomić. :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

18 Jan 2015, 10:53

karambol » wrote:
Pa, ako netko voli takve podjele to je taj fenomentastični Tomić. :zubo:
Eh da je samo on, a da se pogledate u ogledala :giggle: :lol:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

18 Jan 2015, 11:57

karambol » wrote:
Ma, što je tu fenomenalno? Relativiziranje zločina uspoređujući ga s nečim od prije tisuću godina?
Ili to što se Tomić pravi mudracem, prorokom i Coelhom istovremeno?

Taj lik mi je prilično dno sa svojim proserima.
..ma da.. ako je to onaj clanak o komizi, nema tu nista cime bi se tomic mogao pohvalit. jos jedan od clanaka kojim tomic zauzima poziciju zadjudjenog u svijetu.
jest zacudjen je svojim umjetnim dilemama koej je sam sebi zadao kako bi se provlacio izmedju kisnih kapi pokusavajuci tako ostati neutralan, kao netko tko ima neku distancu, odakle moze solit pamet i usput srdele.

to se ovdje u mom selu sluzbeno zove.. vlaska furbarija. :D

mislim, nekako je uhvatio obicaj da njemu nista nije jasno jer on to gleda s velikih visina, ali kad se radi o njegovoj guzici, onda postane zesci, sve mu polako sjeda na mjesto i bolje razumije i ljude i zivot.

tj ako je htio povuc neku poantu i paralelu, onda je to mogao i srcanije i konkretnije i britkije, ali on nije htio povuc nikakvu paralelu, nego je odabrao sebe kao pateticnu mjeru svega na koju bi se kao trebali ugledat kao u ogledalu.

prazan, promasen i isforsiran tekst. i kukavicki. ali, naravno, kukavicluk je osnovna karakteristika intelektualca i to onog koji koristi jedan carlie hebdo da bi sebi dao medalju. :D

bolje bi mu bilo da je napisao da je taj charli, svojevremeno dao tu neku medalju za hrabrost feralu i da se u jednom naj ovom, naj onom splitu, istu onu vecer se nije moglo nac dvadeset ljudi koji ce, ne znam, jel palit svice, jel nekako drugacije, mastovitije, osjetljivije, odat pocast palim kolegama.
da, palim, a zasto su pali, to ocito tomicu nije bas najjasnije.. nema vremena on za to, zivot ide dalje, treba i tomic nesto jest..

nikad od njega hemingveja, pa taman on lukavo pokusavao zamijenit zvona s ogledalima.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

18 Jan 2015, 13:46

..a unda » wrote: ..ma da.. ako je to onaj clanak o komizi, nema tu nista cime bi se tomic mogao pohvalit. jos jedan od clanaka kojim tomic zauzima poziciju zadjudjenog u svijetu.
jest zacudjen je svojim umjetnim dilemama koej je sam sebi zadao kako bi se provlacio izmedju kisnih kapi pokusavajuci tako ostati neutralan, kao netko tko ima neku distancu, odakle moze solit pamet i usput srdele.

to se ovdje u mom selu sluzbeno zove.. vlaska furbarija. :D

mislim, nekako je uhvatio obicaj da njemu nista nije jasno jer on to gleda s velikih visina, ali kad se radi o njegovoj guzici, onda postane zesci, sve mu polako sjeda na mjesto i bolje razumije i ljude i zivot.

tj ako je htio povuc neku poantu i paralelu, onda je to mogao i srcanije i konkretnije i britkije, ali on nije htio povuc nikakvu paralelu, nego je odabrao sebe kao pateticnu mjeru svega na koju bi se kao trebali ugledat kao u ogledalu.

prazan, promasen i isforsiran tekst. i kukavicki. ali, naravno, kukavicluk je osnovna karakteristika intelektualca i to onog koji koristi jedan carlie hebdo da bi sebi dao medalju. :D

bolje bi mu bilo da je napisao da je taj charli, svojevremeno dao tu neku medalju za hrabrost feralu i da se u jednom naj ovom, naj onom splitu, istu onu vecer se nije moglo nac dvadeset ljudi koji ce, ne znam, jel palit svice, jel nekako drugacije, mastovitije, osjetljivije, odat pocast palim kolegama.
da, palim, a zasto su pali, to ocito tomicu nije bas najjasnije.. nema vremena on za to, zivot ide dalje, treba i tomic nesto jest..

nikad od njega hemingveja, pa taman on lukavo pokusavao zamijenit zvona s ogledalima.
Ko o cemu, kurva o postenju :kava:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

18 Jan 2015, 14:45

miky0 » wrote:
Ko o cemu, kurva o postenju :kava:
Netko je ozbiljno povrijeđen. :zubo:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

18 Jan 2015, 14:46

Čudno kak je Tomić uber kul kad oplete po biskupima, obiteljašima, zapjenjenim desničarima, hadezeu... :misli:

Sve mi se čini, još malo fali pa će se i ovdje izljevat kante govana po njemu.
Al neka, bar će se ekipica pridružiti svojem pravom jatu kojem i pripada... :giggle: :giggle:

:kokice:
'if you fall, i'll be there' (floor)
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

18 Jan 2015, 14:48

:rofl: :rofl: :rofl:
Kad je itko rekao da je uber kul? :rofl:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

18 Jan 2015, 15:37

Euklid » wrote:Čudno kak je Tomić uber kul kad oplete po biskupima, obiteljašima, zapjenjenim desničarima, hadezeu... :misli:

Sve mi se čini, još malo fali pa će se i ovdje izljevat kante govana po njemu.
Al neka, bar će se ekipica pridružiti svojem pravom jatu kojem i pripada... :giggle: :giggle:

:kokice:
Pa nije da ne zna on biti duhovit. Ali ima tekstova gdje se postavlja kao vrhunaravni arbitar bez grijeha i sa svom mudrosti svijeta u njegovoj glavi pod šeširom...
Ovo nema veze s mozgom već s njegovim skakutanjem između kapi...
Moglo bi se koristiti u raznim parnicama. Žena, npr. ubije muža sjekirom i mi je opravdavamo na Tomićev način.
Koji kurac osuđujete ženu? Vi muškarci pogotovo. Pogledajte se u ogledalo i vidjet ćete svoj odraz ubojica i silovatelja. Da. Baš vi.
Zar nisu još praljudi s toljagama mlatili žene i za kosu ih uvlačili u pećine?
Pogledajte se u ogledalo i ne osuđujte...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

18 Jan 2015, 15:46

Mnogo dobar članak, mnogo dobar... samo... nije za neke ljude ovdje... jerbo neće ni slova razumjet...

Šamar zvan Ahmed Merabet: Zašto islam nije islamizam, a islamizam nije terorizam.

''Terorizam i nasilje kao djelatna dimenzija islamizma predstavljaju tek glasnu manjinu - bombe govore glasnije od pučkih kuhinja i legitimne i legalne političke borbe. Imajući na umu razjedinjenu narav samog islamizma, stavljanje znaka jednakosti između islamizma i terorizma paušalno je i zlonamjerno slanje poziva na netrpeljivost.

Danas, nakon što je prošlo više od 10 dana od napada na redakciju Charlie Hebdoa, odajem počast kolegama novinarima upozoravajući na važnost kritičkog promišljanja - ne pristajmo na jahanje vala šovinizma i isključivosti. Zlo ima ime i prezime, a trenutak u kojemu počinjemo inzistirati na kolektivnoj odgovornosti i krivici ujedno je i trenutak doprinošenja ozračjima koja su, u još uvijek opipljivoj povijesti 20. stoljeća, vodila ka pogromima, progonima i krvoprolićima.
''
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

18 Jan 2015, 18:28

Htio bih skrenuti pažnju na ovaj odlomak i prisjetiti se tko nameće kolektivnu krivnju hadezeta i esdepeta, bankara, vladara, sudaca itd...itd.... :zubo:

Dakle... :zubo:

Zlo ima ime i prezime, a trenutak u kojemu počinjemo inzistirati na kolektivnoj odgovornosti i krivici ujedno je i trenutak doprinošenja ozračjima koja su, u još uvijek opipljivoj povijesti 20. stoljeća, vodila ka pogromima, progonima i krvoprolićima.''

:zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

18 Jan 2015, 19:29

Esam reko da neki nece ni slova razumijet? :giggle:

Sta slova? Pa za njih su i interpunkcijski znakovi hijeroglifi... :rofl: :rofl:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

18 Jan 2015, 20:10

Euklid » wrote:Esam reko da neki nece ni slova razumijet? :giggle:

Sta slova? Pa za njih su i interpunkcijski znakovi hijeroglifi... :rofl: :rofl:
:rofl: :rofl: rofl:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

18 Jan 2015, 22:24

Inšalah...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
Post Reply