..charlie hebdo..

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

10 Jan 2015, 21:30

Eks » wrote:
Nije jednostavno kao ni tvoja tvrdnja da se zbog napuštanja oca ubija. Pa sam ti dala suprotan stav. Naravno da ni jedno ni drugo nije samo tako ni jednostavno, ali niti si ti psihijatar niti sam ja. Mene samo to zanima, oduvijek, takva sam, šta ću.
ma jebemu onu jednu sa nenijinih linkova, sta sam ja to tvrdio? ono nije bila tvrdnja, nego pitanje, ima upitnik jebeni, stavio sam cak i upitnik, ej. a znas kad ja pocnem s tom interpunkcijom, da je frka. :D

to ti je bilo samo neko pitanje na tvoju sigurnost o odgoju i obitelji, j ebala te markicka i atomska i t ermonuklearna obitelj i sigurnost u ono sto se govori. :D :D
Ah. ne, nije ni tako jednostavno. Koliko god ti želio da bude.
cek, ti meni govoris da nije to tako jednostavno? ti meni, mamicu im onu prvotrogodisnju nazadnu, krvolocnu, muslimansku? :D :D
odjednom ti meni govoris da to nije tako jednostavno, nakon sto si sve ovo svela na jednu tocku i mozda jednu podtocku i eventulano na psihoanaliticku majku ? :D :D

Čuj, ja stvarno ne znam kakvu bi pustoš ostavilo u meni mišljenje o ljudima kojih se uglavnom ne sjetim dok ne bace bombu na nekog. :ne zna:
Možeš mi pojasniti ako si voljan.
mogu ti pojasnit. da si ti sve bombe brojala od kad su bombe izmisljene, da si ti svjesna svih tih bombi, ne bi bila vise svjesna sebe, a mozda bi i ti koju itnula dikod.. :D :D
Last edited by ..a unda on 10 Jan 2015, 21:30, edited 1 time in total.


User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

10 Jan 2015, 21:30

Eks » wrote:
Eno, neka cura na fhr tvrdi da svoje predrasude razbija druženjem s muslimanima. No kako vidim, to ih je dodatno zacementiralo.
Da. To zna biti zajebato.
Ja sam bubica i mirotvorac. No, ponekad sam okrutna i nemilosrdna živina. Odvratan mi je čin oduzimanja života, ubijanja i svaki put me to više ili manje potrese. Pokušavam razumjeti i posložiti sliku o tome koje su slike dovele do takvog rezultata. Nekada uspijem, a nekada me raspameti besmisao i uzaludnost pokušaja shvaćanja...
Ovo mi je bilo potresno, ali s druge strane mogu dokučiti (i sebi objasniti) uzroke i posljedice (to ćemo vidjeti) viđenog.
Ne bih demonizirao islam iako mi je u mnogočemu morbidno i bolesno tumačenje kakvo negdje ima. Kao i većina religija uostalom.
Recimo nemam nimalo razumijevanja za nigerijski boko haram. Njih bi nemilosrdno pocmekao kad bih imao tu moć.
Sad...htjeli ne htjeli imamo nekakvo mjesto i pripadamo negdje. To mjesto je naše onoliko koliko ga uspijevamo doživjeti i osjećati našim. I branimo ga. Svjesno i podsvjesno ili bježimo... :D
Pretpostavljamo da je narav čovjekova dobra i da mu je blagostanje suđeno i kao takvo dostižno samo ukoliko ima slobodu. Kao ono gdje svak neka radi što hoće i ide kamo hoće i svijet će biti u redu...jer ljudi će čineći dobro težiti tome dobrome, miru i sreći...
Eh...kako da ne. Zaboravili smo lovu...
Daklem...uzalud krečim. :D
Svijet se kotrlja po svojoj stazi, a mi mislimo svoje. Ono što ću pratiti u ovoj priči je razvoj događaja i pokušat predvidjeti gdje je moje mjesto. Ono, loža ili parter. :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

10 Jan 2015, 21:33

Eks » wrote:
Di ležim? :misli: Ne kužim ovu rečenicu. :rofl:
Ma ništa, kad te unda pitao šta bi ti, šta predlažeš, a ti da ništa ti ne predlažeš, ne znaš ti šta treba, samo znaš da ovo ne miriše na dobro i da su ti ljudi opasni. Pa sam te zamislila kako ležiš pokrivena dekicom i govoriš kako ti ništa neš i ne znaš ti šta treba i neš se dignit, al samo znaš da su svakakvi i nisu to predrasude, nego se vidi iz priloženog. :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

10 Jan 2015, 21:33

Eks » wrote:
:rofl:
A koji su to možebitno problemi? Baš me zanima.
pa nitko se ne radja s predrasudama. :D

predrasude su samo finalizacija tog sklopa problema. mozak mora nekako objasnit neke stvari, nekako se prilagodit, razumjet, prezivjet.. ako nema kako drugacije, ako nema dovoljno informacija, onda se to moze i predrasudama, zasto ne? do sad je to izgleda nekako funkcioniralo. :D
Last edited by ..a unda on 10 Jan 2015, 21:39, edited 1 time in total.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

10 Jan 2015, 21:36

Zekoslawa » wrote: Ma ništa, kad te unda pitao šta bi ti, šta predlažeš, a ti da ništa ti ne predlažeš, ne znaš ti šta treba, samo znaš da ovo ne miriše na dobro i da su ti ljudi opasni. Pa sam te zamislila kako ležiš pokrivena dekicom i govoriš kako ti ništa neš i ne znaš ti šta treba i neš se dignit, al samo znaš da su svakakvi i nisu to predrasude, nego se vidi iz priloženog. :D
..e, ali dobro je to ispalo. eks lezi i bira predrasude.. :D :D

mastarije, stas.. :D :D
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

10 Jan 2015, 21:37

Zekoslawa » wrote: Ma ništa, kad te unda pitao šta bi ti, šta predlažeš, a ti da ništa ti ne predlažeš, ne znaš ti šta treba, samo znaš da ovo ne miriše na dobro i da su ti ljudi opasni. Pa sam te zamislila kako ležiš pokrivena dekicom i govoriš kako ti ništa neš i ne znaš ti šta treba i neš se dignit, al samo znaš da su svakakvi i nisu to predrasude, nego se vidi iz priloženog. :D
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

10 Jan 2015, 21:38

karambol » wrote: Svijet se kotrlja po svojoj stazi, a mi mislimo svoje. Ono što ću pratiti u ovoj priči je razvoj događaja i pokušat predvidjeti gdje je moje mjesto. ..
tebi se nikada nije desilo da si zaboravio gdje si parkirao? :D :D
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

10 Jan 2015, 21:41

..a unda » wrote:
ma jebemu onu jednu sa nenijinih linkova, sta sam ja to tvrdio? ono nije bila tvrdnja, nego pitanje, ima upitnik jebeni, stavio sam cak i upitnik, ej. a znas kad ja pocnem s tom interpunkcijom, da je frka. :D

to ti je bilo samo neko pitanje na tvoju sigurnost o odgoju i obitelji, j ebala te markicka i atomska i t ermonuklearna obitelj i sigurnost u ono sto se govori. :D :D


cek, ti meni govoris da nije to tako jednostavno? ti meni, mamicu im onu prvotrogodisnju nazadnu, krvolocnu, muslimansku? :D :D
odjednom ti meni govoris da to nije tako jednostavno, nakon sto si sve ovo svela na jednu tocku i mozda jednu podtocku i eventulano na psihoanaliticku majku ? :D :D



mogu ti pojasnit. da si ti sve bombe brojala od kad su bombe izmisljene, da si ti svjesna svih tih bombi, ne bi bila vise svjesna sebe, a mozda bi i ti koju itnula dikod.. :D :D
Dobro unda, šta sad, ja sam bar od onih koji kad zajebu, priznaju, a moraš priznati da je to rijetko. :D
Zabrijala sam. Jesam.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

10 Jan 2015, 21:46

..a unda » wrote: ..e, ali dobro je to ispalo. eks lezi i bira predrasude.. :D :D

mastarije, stas.. :D :D
..a onda naglo ožedni :rofl:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

10 Jan 2015, 21:55

Eks » wrote:
Dobro unda, šta sad, ja sam bar od onih koji kad zajebu, priznaju, a moraš priznati da je to rijetko. :D
Zabrijala sam. Jesam.

..ali nisi nista zajebala. :D ti ko fata.. malo sam se zajebala. :D :D

mene nikakva priznanja ne zanimaju, a niti sam ja sud. :D

ovo je sve dobro. tj nije, eto ljudi su izginuli, nekako po nekom poimanju ili po nekoj neuobicajenosti, dozivjeli smo to nekako blize i sad pokusavamo sebi objasnit sto se dogadja.

moramo bit svjesni da je ovo s carlijem, simbol kaosa, ne reda i da razumijevanje toga.. a i sve ostalo, strah, nas neki odnos, i prema sebi, to neko ciscenje, ta neka kao katarza sto je doprla tim, eto, tragicnim dogadjajem (i po misao tragicnim do gadjajem) i do nas u nekim koncentricnim krugovima koji se sire, kao i svaka katarza, reagira se emotivno jer se radi o puno emocija na malom prostoru i brze dinamike (ok, ostavimo sad marketinge, senzibiliziranja bilo kojih strana, po strani) i ako se radi o nekakvom r zumijevanju, pomirenju, proces je to koji se slegne tek kad na miru mozemo o tome razmislit, analizirat.

zato kazem, sto se toga tice da je to dobro. ovakvim pricama upoznajemo sebe, bistrimo, mijenjamo se, odrastamo, prepoznajemo i upoznajemo i nema tu nekih gresaka, krivica, priznanja..samo je vazno koje cemo vrijednosti malo vise cijenit, sto je ono, relativno teze, a ne od cega cemo malo vise zazirat, bojat se.. sto je puno, puno lakse. :D
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

10 Jan 2015, 22:01

Ti si, unda, dobar čovjek. Nisu svi kao ti. Bez zajebancije. Znam mnogokoje koji bi me pribili na križ zbog nekih izrečenih stvari. :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

10 Jan 2015, 22:05

Eks » wrote:Ti si, unda, dobar čovjek. Nisu svi kao ti. Bez zajebancije. Znam mnogokoje koji bi me pribili na križ zbog nekih izrečenih stvari. :D
..nisam uopce dobar, ali da ti znas kolko sam puta ja trebao zbog toga sam sebe pribit na kriz, eee..

..a, kolko cu se jos puta tek trebat pribit, eee..

:D :D
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

10 Jan 2015, 22:08

..a unda » wrote: ..nisam uopce dobar, ali da ti znas kolko sam puta ja trebao zbog toga sam sebe pribit na kriz, eee..

..a, kolko cu se jos puta tek trebat pribit, eee..

:D :D
Jesi. Razbijala sam glavu više puta u raspravama i bome sam dobila po nosu, zadnjeg se fajta, doduše ne forumskog, još živo sjećam jer mi je izrađen i psihološki profil i to od osobe koja me kao uvažavala i simpatizirala i bome me pošteno izmlatio verbalno. :D
Zato kažem, nije da nije bilo razloga da mi se natrlja nos u ovoj raspravi, a opet to nisi uradio.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

10 Jan 2015, 22:12

..a unda » wrote:
tebi se nikada nije desilo da si zaboravio gdje si parkirao? :D :D
Samo pod utjecajem opojnih sredstava i to jednom.... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

10 Jan 2015, 22:13

Eks » wrote:
Jesi. Razbijala sam glavu više puta u raspravama i bome sam dobila po nosu, zadnjeg se fajta, doduše ne forumskog, još živo sjećam jer mi je izrađen i psihološki profil i to od osobe koja me kao uvažavala i simpatizirala i bome me pošteno izmlatio verbalno. :D
Zato kažem, nije da nije bilo razloga da mi se natrlja nos u ovoj raspravi, a opet to nisi uradio.
.. a uradio, ne uradio.. ko zna ko sta ima od toga ako nesto uradi.

ali, to je dobro da naucis primat udarce. jedino akos savjet, kad primas udarac, odleti kolko god mos kad ga primis, prospi se vise nego sto je taj udarac jak, nego sto moze to izazvat.. tako ces ga bolje amortizirat. i vise udaraca izdrzat.. :D :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

10 Jan 2015, 22:16

karambol » wrote:
Samo pod utjecajem opojnih sredstava i to jednom.... :zubo:
..e vidis, meni se to dogodilo nekloliko puta. bez opijata. pa sam morao predvidjet na koje sam mjesto parkirao.. :D
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

10 Jan 2015, 22:18

..a unda » wrote: .. a uradio, ne uradio.. ko zna ko sta ima od toga ako nesto uradi.

ali, to je dobro da naucis primat udarce. jedino akos savjet, kad primas udarac, odleti kolko god mos kad ga primis, prospi se vise nego sto je taj udarac jak, nego sto moze to izazvat.. tako ces ga bolje amortizirat. i vise udaraca izdrzat.. :D :D
A ne znam, nisam se nikad navikla, a ovakva sam od malih nogu, znam da mi je ujak kad sam se svađala s njim i rođakom negdje u valjda šestoj, sedmoj, osmoj rekao da mi neće trebat nikad advokat. :zubo: :facepalm:
A nije to dobro, nije dobar spoj preosjetljivosti i zabrijavanja u raspravama. Ne samo što ispadneš gluplji od sebe nego se živciraš bezveze. Al rijetko me tko štedio, zato kažem ovo što kažem.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

10 Jan 2015, 22:23

Upravo mi je došla ponuda da napišem nešto o strahu. :rofl: Nevezano za ovo.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

11 Jan 2015, 10:39

Dakle, što ćemo učiniti s listom?” upitao je Biard. “Što ćemo staviti u idući broj?"

"Ne znam, što ima u vijestima?", odvratio je karikaturist Pelloux.



http://www.index.hr/vijesti/clanak/tuza ... 94375.aspx
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

11 Jan 2015, 10:54

Ima Pegida, Ukip i ostali...Ima Putin, Juncker, Syriza...Ima Ivo i Kolinda :zubo:


A ima...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

13 Jan 2015, 22:39

Ruski LifeNews: Napad na Charlie Hebdo su izveli američki obavještajci

Nije da mi nije palo na pamet.

Naročito kad su u onom autu kojim su teroristi bježali pronašli osobnu jednog od njih.

Jer šta ima svaki terorist kod sebe kad kreće u akciju?

Pa osobnu, naravno. Šta ako mu padne na pamet poslije dobro obavljene akcije otić kupit ulaznicu za utakmicu Dinama?

Ili da skokne do mjesnog odbora SDP-a kako bi se učlanio?

Ništa bez osobne... :zubo:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

13 Jan 2015, 22:40

Za trkelj mu ne treba. Zato ih tu i nema. :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

13 Jan 2015, 23:05

Euklid » wrote:Ruski LifeNews: Napad na Charlie Hebdo su izveli američki obavještajci


Ili da skokne do mjesnog odbora SDP-a kako bi se učlanio?

:
:giggle:

trkeljaški ogranak
ćelija trkelj.com
:giggle:
kurvanjski avatar, a
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

13 Jan 2015, 23:18

sad smo ga najebali,
chili, nisi smjela ovo napisat... :rofl:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
dexter
Posts: 1335
Joined: 22 Apr 2014, 22:03

14 Jan 2015, 03:13

naravno neko u svemu vidi neku urotu :D

ne znam jeste vidjeli kako ce izgledati naslovnica novog broja

Image
Post Reply