Rasprodaja državne imovine

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

16 Apr 2014, 21:44

Italija prodaje otok da smanji javni dug. Također treba slijediti proračunske smjernice EU, a ni za to se nema.
I dvorce neke prodaju.

Ajd, nek nije ni nama najgore. :zubo:

Grčka isto prodaje otoke. Više kao komplete otoka, tako nešto. Tko kupi nešto skupo na Malti i državljanstvo dobije pride.

Kriza je, frka je, što se mora nije teško.

Hrvatska nudi koncesiju, i to možda.

Možda ovi drugi nemaju tako dobre i glasne narikače da nariču za državnom imovinom, a možda je naša toliko vrijedna da nema tih para ni toga ko to more platit. :zubo:


User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Apr 2014, 00:02

..sve neka prodaju, sve. i to sto prije. sto god se moze. po kojoj god cijeni. za bilo sto drugo je prekasno.. :kokice:
..a i nepravedno. :kokice:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

17 Apr 2014, 09:44

Ih, kao da mi necemo (ras)prodavat.

I otoke i svjetionike i sume i ceste i vode...

Vec se potiho sprovodi otimacina vodoopskrbnog sustava od lokalnih zajednica koje su ga izgradjivale.
Tako da ih neko kupi za sicu odmah ima sve u svojim rukama.
Samo sto svi sute o tome.
Osim Stipe Petrine...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Apr 2014, 10:44

Euklid » wrote:Ih, kao da mi necemo (ras)prodavat.

I otoke i svjetionike i sume i ceste i vode...

Vec se potiho sprovodi otimacina vodoopskrbnog sustava od lokalnih zajednica koje su ga izgradjivale.
Tako da ih neko kupi za sicu odmah ima sve u svojim rukama.
Samo sto svi sute o tome.
Osim Stipe Petrine...
..ali, sta tu ima tako lose? mislim, nakon svega sto se ovdje dogadjalo, ti bi.. sta? cuvao bi sta? sta bi ti to sacuvao? za koga? :D

a do sada nije prodavano, preprodavano, rasprodavano, otimano, sto god je nekom palo na pamet?
i to slobodnom nasom demokratskom voljom. i do sada je to bilo u redu, a od sada to vise nije u redu? ono, nije fer.

uostalom, nece bas to toliko puno ni ovisit o nama. neke procese kojima smo sami hrlili, nemoguce je sad zaustavit. mogu se zaustavit samo na nekoj siroj, vecoj bazi, nikako ne na nekoj nacionalnoj.

bez obzira sto tko o stipi petrini mislio, on je samo dio sustava, daje mu legitimitet, iluziju nekog izbora.. :kokice:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

17 Apr 2014, 10:56

Astajaznam... glupo je da imamo 4. zalihe pitke vode u Europi a placamo je papreno.
K tome jos Todoric prodaje studentima madjarsku flasiranu vodu po menzama.

Eno jucer objavilo da MOL Madjarima naplacuje plin 4 puta jeftinije nego nama. S tim da Madjaroni gotovo da nemaju svog plina a mi imamo oko 2/3 iz vlastitih izvora.

Mi da zivimo u Sahari pijesak bi nam bio najskuplji artikal.
Po mogucnosti onaj uvozni...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Apr 2014, 11:41

Euklid » wrote:Astajaznam... glupo je da imamo 4. zalihe pitke vode u Europi a placamo je papreno.
K tome jos Todoric prodaje studentima madjarsku flasiranu vodu po menzama.

Eno jucer objavilo da MOL Madjarima naplacuje plin 4 puta jeftinije nego nama. S tim da Madjaroni gotovo da nemaju svog plina a mi imamo oko 2/3 iz vlastitih izvora.

Mi da zivimo u Sahari pijesak bi nam bio najskuplji artikal.
Po mogucnosti onaj uvozni...
..ovako te najprije.. ja nemam nista, tj nemam nikakvih izvora tih i zaliha. :D
za rec da nesto imas, da necim raspolazes, da mozes nesto koristiti, ucestvovati u raspodjeli, koristenju neceg, tu se vec radi o nekim sustavnim oblicima organiziranja drustva, a nas sustav se, nasom voljom i zeljom, osniva na privatnoj, ne na drustvenoj nekoj toj, jel, inicijativi, osniva se na privatnom vlasnistvu i na drzavi koja sluzi tome da servisira takve odnose i omogucije ili pokusa omoguciti pojedincima sto veci profit.
ne moze se sad reci.. da, ali taj profit, to vlasnitvo ce bit samo u rukama hrvatskih drzavljana, hrvatskih kapitalista (znas kako se ono govorilo i govori.. neka nas je pokrao, ali nas nas je pokrao), identificirat se s tim nekim hrvatskim kapitalom, profitom takve vrste i onda pricat da je razbijanje konzumovih izloga u beogradu napad na hrvatsku :zubo:
ono, ne damo nase kapitaliste.. :zubo: ..ginut cemo da ih obranimo.. :zubo:

misleci tako, nesvjesno upadas u neki oblik.. hereze :zubo:, tj kontradikcije, jer se zalazes za funkcioniranje nekog nacionalnog ili nacionalistickog kapitalizma, sto je samo po sebi, barem danas vec, kontradikcijo in adjekto. :D
stovise, cak tu ima i za sasvim dovoljno moguce opisati, kombinaciji nekog gemista, eklekticizma, simbioze feudalizma i kapitalizma.

dakle, ovakvim sustavom tesko mozes nesto promijeniti, ako ikako. u engleskoj tek sad kao neke primjere da je nesto moguce, navode neke lokalne pobjedice da se ujavni nesto sto je pred..kolko ono..trispet godina ili vise tacerizmom dato na milost i nemilost privatnog drpanja i isisavanja. a jos tu fazu nismo ovdje ni dovrsili, pa ajde onda zamisli kad ce to tek ovdje doc na red, da se sustav nekako razvije da bi se i ovdje mogle barem te neke kozmeticke promjenice mogle pocet dogadjat, e da bi mozda bile kao najava neke sustavnije promjene? kad, za pedeset godina, vise? .. ne uzimajuci u obzir da je engleska ipak u necemu iskusnije, organiziranije drustvo, a da smo mi uvijek balkan i u pozitivnom, ali i u negativnom znacenju.. :D

i eto, kako ti to onda mislis sustavno mijenjat? na koji nacin? ovim sustavom? ovom demokratskom formom? ovim ljudima? s kim uc u konflikt? kako? kako promijenit svijest? u kojem smjeru i kako gradjanski (seljacki) subverzivno djelovat?
aj malo, stani i razmisli, okreni se oko sebe, pogledaj, pas vidjet da ti nemas nikave zalihe i izvore, sve sto imas preplatio si vec deset puta, a drugi ubiru korist i imat ces sve manje.
stoga, nema tu nikakve razlike ovaj ili onaj, nek prodaju sve, sta te briga?
mozda jos bolje da neki otok ili izvor imaju arapi, kinezi, rusi ako oce to platit, ne znam, deset puta vise od isklicne cijene. stovise, mislim da bi mi to bas bilo i zabavno gledat.. :D
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

17 Apr 2014, 12:23

Kako ne razumijes?
Kad privatiziraju vode, kao sto su privatizirali INU, placat cemo je 4 puta skuplje nego sada.

I to onu iz Balatona...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

17 Apr 2014, 15:57

Veleizdajnicki politicari su doveli svoje drzave i narode do toga, da se svojih kredita jedino mogu rasteretit rasprodajom privatnog vlasnistva, naroda svog :gaah:
Post Reply