Silovanje, silovanje, svakoj ženi radovanje...

Sve od javnog i tajnog interesa
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

29 Jan 2014, 19:35

Beau » wrote: Ovdje ti je bitan iskljucivo eksacin odgovor?
Ne, bilo čiji - tko to ne doživljava kao iznimno indiskretno pitanje. Iako me zanimalo najprije za nju, zbog tog intenzivnog emocionalnog angažmana.


User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

29 Jan 2014, 19:38

nodens wrote:
Ne, bilo čiji - tko to ne doživljava kao iznimno indiskretno pitanje. Iako me zanimalo najprije za nju, zbog tog intenzivnog emocionalnog angažmana.
Aha, nisam kuzila da ju to pitas zbog toga. Pa eksaca je uvijek zapaljiva na takvim temama, oli to ne znas :D

Ja sam bila jako bliska frendica s djevojkom koja je bila silovana.
Mislila sam da ti je bitno za potrebe teme :zubo:
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

29 Jan 2014, 19:40

nodens » wrote:
Pa sad, to pitaj judolina, ja osobno nisam u tako nečem sudjelovao (ni kao promatrač :zubo:) - no što ja znam, sjećam se da mi se prije gomilu godina rođeni bratić čak 'hvalio' s tim kako su on i neka njegova tri pajdaša, tak' se izredala na nekoj radodajci. :ne zna: Je li to 'patološki' ili nije - kako točno zamišljaš da dođemo do takve ocjene? Na čemu se temelji ideja 'patološkog' nečega?
Patologiju bih ja tražila u elementima neravnopravnosti, zlouporabe pozicije u odnosu na drugog, kontekstu, stilu. Meni to s redaljkama zvuči kao traženje prolaza za legitimno bivanje muškom svinjom, i s osobom koja uživa u takvim pričama i evidentno mu godi na taj način pričati o bilo kojoj ženi, ne bih rado dijelila ni toaletni papir u istom uredu a kamoli nešto drugo. Te priče žensku dominaciju (vrtila je repom i nitko nije kriv) svode na "ideal" kurve koja nije stvarna i nije ničija mama ni kćer. A takvi likovi koji žive u fantazijama nikome ne trebaju za po doma. :D
Last edited by Whereabout on 29 Jan 2014, 19:41, edited 1 time in total.
.
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

29 Jan 2014, 19:40

Serem jer sam nadrkana. Eto. I jer mi je muška dominacija poznata iz okoline. Ne nasreću takva. Ako netko iz toga čita da mrzim sve muškarce i da smatram da je svaki odnos silovanje, taj je glup ko sto kuraca.
Mrzim panjeve i životinje- ljudske. Samo to. Ne poznajem žrtvu silovanja.
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

29 Jan 2014, 19:42

Što se tiče redaljki, razlika je u fantaziji i stvarnosti. Vjerujem da ima žena kojima je super, sto ljudi sto ćudi, ali ja nisam mislila da pričamo o tome nego o trenutku kad nešto prestane biti super, ali trojica još nisu završila i čekaju na red. Metak u čelo u tom slučaju. Previše radikalno? :angel:
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

29 Jan 2014, 19:43

Beau » wrote:Aha, nisam kuzila da ju to pitas zbog toga. Pa eksaca je uvijek zapaljiva na takvim temama, oli to ne znas :D

Ja sam bila jako bliska frendica s djevojkom koja je bila silovana.
Mislila sam da ti je bitno za potrebe teme :zubo:
Ja sam nedavno saznao da mi je sestra bila silovana, prije dosta godina - nije to nikad prijavila, čak ni rekla nikom od nas u familiji. Baš sam razmišljao što bih napravio da mi je 'onda' bila rekla. :misli: No, nismo nikad bili ne znam kako 'bliski' u tom smislu...
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

29 Jan 2014, 19:48

Euklid » wrote:


Ako obje strane pristaju na ''iživljavanje'' onda je to po meni sasvim uredna seksualna aktivnost. Jedni uživaju da se nad njima iživljava, drugi se vole iživljavati. Svi uživaju.

Po meni - sve 5.

Osuđivati takvu žensku ili takve frajere isto je kao osuđivati homoseksualce.
Ja nemam nikakvih problema s ravnopravnim odnosima. I to onda nije iživljavanje, barem ne na točan način što taj pojam psihološki ili društveno predstavlja. Zato i kažem, moraš osjetiti gdje je granica. Pa to svi imaju, ne može kultura biti izgovor što smo se "malo bezobrazno ponašali prema nekoj irelevantnoj ženskoj, mi zbunjeni i napaljeni dečki". I uopće ta ideja "irelevantnih" žena. A radi se točno o tome - žena je "nebitna".

Svaka akcija mora doći u neku perspektivu, to je prirodno - ili je čovjek abnormalno glup ako ne može vidjeti relaciju jednostranih i neukusnih priča o redaljkama i drugih vrsta zlostavljanja u društvu, ili banalnih primjera shvaćanja pozicije vlastitih majki, kćeri, sestara, i koliko se lako ta nepoštena pozicija može reflektirati i na njih.
.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

29 Jan 2014, 19:50

Whereabout » wrote:Patologiju bih ja tražila u elementima neravnopravnosti, zlouporabe pozicije u odnosu na drugog, kontekstu, stilu.
Ali nekakva 'neravnopravnost' skoro uvijek postoji. :ne zna: Kad bi se seksali doslovno samo oni ljudi koji su posve 'ravnopravni' međusobno, ljudska vrsta bi davno izumrla. :zubo:

Pogledaj npr. parenje životinja. Čini li ti se da tu ima nekakve ravnopravnosti? Mislim ono, ravnopravnost je čisto intelektualni koncept, a u seksualnosti ima mnogo onog primordijalnog. Ne kažem da zbog toga 'anything goes', jasno....

Whereabout » wrote:Meni to s redaljkama zvuči kao traženje prolaza za legitimno bivanje muškom svinjom, i s osobom koja uživa u takvim pričama i evidentno mu godi na taj način pričati o bilo kojoj ženi, ne bih rado dijelila ni toaletni papir u istom uredu a kamoli nešto drugo. Te priče žensku dominaciju (vrtila je repom i nitko nije kriv) svode na "ideal" kurve koja nije stvarna i nije ničija mama ni kćer. A takvi likovi koji žive u fantazijama nikome ne trebaju za po doma. :D
Bi 'l mogla malo pobliže definirati 'mušku svinju'? Koje atribute ima to biće? :zubo:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

29 Jan 2014, 19:54

Beau » wrote: Meni je to jasno.
Skužio sam i drago mi je zbog toga.
Ali vidim da drugoj strani to nije opcija, pa sam pristala na njihovo tumacenje da to radi iz zelje za prihvacanjem, nesigurnosti il kog kurca, samo da pronadjemo neku sredinu za razgovor :o
Pitam se zašto sa, se sjetio velikog foruma?* :misli:
Ne bih ulazila u sve moguce motive tog ponasanja. Niti mi je cudno sto napaljeni 18-godisnjaci ne pokusavaju biti psihijatri u takvoj situaciji i spasavat djevojku.
Pogotovo osamnaestogodišnjaci koji nisu u stanju ni kavu platiti komadima koji od njih očekuju kavijar, šampanjac ili barem jebački auto. To im je prilika koju je uistinu teško propustiti.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

29 Jan 2014, 19:58

nodens » wrote:
Andrea Dworkin je tvrdila manje-više točno to. :zubo:
Uh, đe nađe to zlo... :facepalm:

Vjerujem frendu jer je bil jebač, skupa smo ganjali neke komade, jednostavno je bio preveliki frajer da bi išao nekoga silovat.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

29 Jan 2014, 19:58

visekratni klon » wrote:Serem jer sam nadrkana. Eto. I jer mi je muška dominacija poznata iz okoline. Ne nasreću takva. Ako netko iz toga čita da mrzim sve muškarce i da smatram da je svaki odnos silovanje, taj je glup ko sto kuraca.
Mrzim panjeve i životinje- ljudske. Samo to. Ne poznajem žrtvu silovanja.
A vidiš, ja poznam. I drugo, ne radi se tu 'o tebi' osobno; nije bitno mrziš li ti muškarce ili ne, tema je opće-društvena, a ne osobna u tom smislu.

'Dominacija' muškaraca (ili bar 'glad' za takvom dominacijom) naprosto je posljedica hormonalne asimetrije među spolovima. Muškarci su agresivniji, i uvijek će biti agresivniji, jer imaju u prosjeku 80 puta više testosterona od žena. Tupiti o tome je jednako besmisleno koliko i raditi na preorijentaciji homića u heteriće. Nije poanta da se ti s muškarcima mjeriš pojačavanjem vlastite agresije - nikad ti to neće poći za rukom - nego lukavštinom. To je oduvijek bilo žensko oružje. :cerek:

visekratni klon » wrote:Što se tiče redaljki, razlika je u fantaziji i stvarnosti. Vjerujem da ima žena kojima je super, sto ljudi sto ćudi, ali ja nisam mislila da pričamo o tome nego o trenutku kad nešto prestane biti super, ali trojica još nisu završila i čekaju na red. Metak u čelo u tom slučaju. Previše radikalno? :angel:
Naravno da je previše radikalno. Ne vjerujem da to ozbiljno i misliš, to ti je samo retorički štos, da naglasiš 'ozbiljnost' toga, po tvom mišljenju. Zar ne? Many who live, deserve death. Many who die, deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager in dealing death in judgement...
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

29 Jan 2014, 20:02

nodens » wrote: Nije poanta da se ti s muškarcima mjeriš pojačavanjem vlastite agresije - nikad ti to neće poći za rukom - nego lukavštinom. To je oduvijek bilo žensko oružje. :cerek:
Jebiga, nikad vrtirepke od mene. Prezirem lukavštinu. Što imam reći, kažem u facu. Stoga ti baš ne stoji to ukalupljivanje u rodne uloge. Da, rekla sam rodne uloge, spalite me. :giggle:
Naravno da je previše radikalno. Ne vjerujem da to ozbiljno i misliš, to ti je samo retorički štos, da naglasiš 'ozbiljnost' toga, po tvom mišljenju. Zar ne? Many who live, deserve death. Many who die, deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager in dealing death in judgement...
Nisam za smrtnu kaznu, iziritirana sam nekim upisima gdje se izvrnulo sve što sam htjela reći. Point je da se ne može očito dovoljno osuditi silovanje jer uvijek netko uskoči s "a što je s lažnim, kra, bla, zljuv" i sl. Kao da svako zlo ne može stajati za sebe. To je kao kad se jedan zločin pravda drugim. Bljutavo, ljigavo, jadno.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

29 Jan 2014, 20:06

nodens wrote:
Ja sam nedavno saznao da mi je sestra bila silovana, prije dosta godina - nije to nikad prijavila, čak ni rekla nikom od nas u familiji. Baš sam razmišljao što bih napravio da mi je 'onda' bila rekla. :misli: No, nismo nikad bili ne znam kako 'bliski' u tom smislu...
U jebote, sestra :eek:

Ni ova moja nije prijavila, niti ikom rekla.

Desilo joj se sa 18, ja sam je upoznala sa 23 i bila sam prva osoba kojoj je to priznala.

Odlicna cura, po nicem se nije dalo zakljuciti da ima takvu traumu.
A zbog toga se nikad nije mogla sevit bez da cugne malo. Cak i sa dugogodisnjim deckom.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

29 Jan 2014, 20:08

visekratni klon » wrote:Ispucala sam dozu idiotluka i tuđih iživljavanja za januar pa vam kolegijalno velim odjebite sa spinanjem i zatvaranjima po kratkom postupku te poturanja da je svaki seksualni odnos silovanje. Gadite mi se s tim. Adio na ovoj temi. Slobodno raspravljajte svaki put kad netko nekog siluje o lažnim prijavama i psihičkom nasilju žena nad muškarcima. Potpisujem blue.
Gadi mi se ova rasprava i nemam što više sudjelovati u njoj. :puke:
A što se tiče spominjanja mojih osobnih stvari, napuši se kurca, judolino. :raspa:
Oh, sad tek vidim i nacifeministice, klasična đubretarsko desničarska retorika zegesaša and co.
Ne znam što uopće palim komp, riga mi se od ovakvih rasprava i većine forumaša.
Draga kolegice, užitak je polemizirati s vama.
Bilo bi još ljepše kad biste shvatili da ste na ovom forumu običan forumaš, a ne moderator, te da se sukladno tome od vas očekuje odgovaranje na postavljena pitanje i obrazlaganje vaših stavova.
No, kako vidim, s obzirom na to da mi ne možete spičiti karton, preostaje vam samo dati petama vjetra... :W

Iskreno, žao mi je što si tako zbrisala, ne vidim razloga da ne nastavimo diskašn.
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

29 Jan 2014, 20:11

judolino » wrote: Draga kolegice, užitak je polemizirati s vama.
Bilo bi još ljepše kad biste shvatili da ste na ovom forumu običan forumaš, a ne moderator, te da se sukladno tome od vas očekuje odgovaranje na postavljena pitanje i obrazlaganje vaših stavova.
No, kako vidim, s obzirom na to da mi ne možete spičiti karton, preostaje vam samo dati petama vjetra... :W

Iskreno, žao mi je što si tako zbrisala, ne vidim razloga da ne nastavimo diskašn.
:rofl:

Kad oladim glavu. Nodens će držati raspravu taman na vatrici dotle. :zubo:
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

29 Jan 2014, 20:13

nodens » wrote:
Ali nekakva 'neravnopravnost' skoro uvijek postoji. :ne zna: Kad bi se seksali doslovno samo oni ljudi koji su posve 'ravnopravni' međusobno, ljudska vrsta bi davno izumrla. :zubo:

Pogledaj npr. parenje životinja. Čini li ti se da tu ima nekakve ravnopravnosti? Mislim ono, ravnopravnost je čisto intelektualni koncept, a u seksualnosti ima mnogo onog primordijalnog. Ne kažem da zbog toga 'anything goes', jasno....
Nemam nikakvih problema s tim da ljude napaljuju igranja uloga ili da maštaju o silovanjima dok nešto rade, ili da si govore stvari dok nešto rade. Pa čak ni da manipuliraju jedni drugima, u smislu neravnopravnosti i korištenja nekih prednosti privatno, ali ne sviđa mi se činjenica da su priče o redaljkama i te kako društveno potrebne (očito je da jesu; uzbudljive su, prihvatljive su, zabavne su za raju). To više nije stvar odnosa jedan na jedan, ili "neravnopravnosti" koja je nečija privatna stvar, to postane i društveno pitanje. Počnem osobno doživljavati što je neka žena opisana kako jest.
Bi 'l mogla malo pobliže definirati 'mušku svinju'? Koje atribute ima to biće? :zubo:
Ono uobičajeno značenje u smislu šovinizma.
.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

29 Jan 2014, 20:14

visekratni klon » wrote:Jebiga, nikad vrtirepke od mene. Prezirem lukavštinu. Što imam reći, kažem u facu. Stoga ti baš ne stoji to ukalupljivanje u rodne uloge. Da, rekla sam rodne uloge, spalite me. :giggle:
No, pa što fali tom konceptu 'roda'? :ne zna:

Ja nemam ništa protiv teze da je 'rod' u određenoj mjeri socijalni konstrukt; samo mi je bezveze ideja koju nekad čujem - da taj rod valjda nema 'nikakve veze' sa spolom. Ja mislim da ima pozamašne. :zubo:

Dakle, pola nature, pola nurture. A ne nužno 'ILI jedno ILI drugo'.

Enivej, ako ti prezireš lukavštinu, onda se jebiga pomiri s time da si atipična u tom smislu... dapače, možeš npr. biti i 'ponosna' na to. No nema ti mnogo smisla živcirati se što je stanje kod većine, takvo kakvo jest. Methinks. :ne zna:

visekratni klon » wrote:Nisam za smrtnu kaznu, iziritirana sam nekim upisima gdje se izvrnulo sve što sam htjela reći. Point je da se ne može očito dovoljno osuditi silovanje jer uvijek netko uskoči s "a što je s lažnim, kra, bla, zljuv" i sl. Kao da svako zlo ne može stajati za sebe. To je kao kad se jedan zločin pravda drugim. Bljutavo, ljigavo, jadno.
Dobro, i kako bi ti onda pristupila tom problemu? :cerek:

Imaš ženu koja tvrdi da ju je neki tip silovao. On tvrdi da nije. Nemamo nikakvih drugih dokaza (materijalnih, niti svjedoka itd). Što bi ti u toj situaciji, da se tebe pita?
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

29 Jan 2014, 20:15

visekratni klon » wrote:Što se tiče redaljki, razlika je u fantaziji i stvarnosti. Vjerujem da ima žena kojima je super, sto ljudi sto ćudi, ali ja nisam mislila da pričamo o tome nego o trenutku kad nešto prestane biti super, ali trojica još nisu završila i čekaju na red. Metak u čelo u tom slučaju. Previše radikalno? :angel:
Aj, ne lupetaj. Svaka poštena radodajka će reći: "Izjebali su me judolino, Karambol i Emericzy, a sad mi više nije do toga... Ali kako da zajebem Majtija, Kara, Glišu i Jozefa? Ne, ako sam radodajka - ne želim biti đubre... Zato, navalite drugari - kad je bal, nek jebal..."

Nemreš zavrnut rundu za cijeli šank, a onda reć da nećeš platit ovom i onom, ne...
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

29 Jan 2014, 20:30

judolino » wrote: Aj, ne lupetaj. Svaka poštena radodajka će reći: "Izjebali su me judolino, Karambol i Emericzy, a sad mi više nije do toga... Ali kako da zajebem Majtija, Kara, Glišu i Jozefa? Ne, ako sam radodajka - ne želim biti đubre... Zato, navalite drugari - kad je bal, nek jebal..."

Nemreš zavrnut rundu za cijeli šank, a onda reć da nećeš platit ovom i onom, ne...
E, u tome i jest stvar. Moraš moći.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

29 Jan 2014, 20:35

Margarita » wrote: E, u tome i jest stvar. Moraš moći.
Jebiga, stisneš zube i izvadiš onu lovu koju si čuvo za platit struju. bar znaš da se drugi put ne bi trebao tako zaletiti, ne?
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

29 Jan 2014, 20:43

Whereabout » wrote:
Ja nemam nikakvih problema s ravnopravnim odnosima. I to onda nije iživljavanje, barem ne na točan način što taj pojam psihološki ili društveno predstavlja. Zato i kažem, moraš osjetiti gdje je granica. Pa to svi imaju, ne može kultura biti izgovor što smo se "malo bezobrazno ponašali prema nekoj irelevantnoj ženskoj, mi zbunjeni i napaljeni dečki". I uopće ta ideja "irelevantnih" žena. A radi se točno o tome - žena je "nebitna".

Svaka akcija mora doći u neku perspektivu, to je prirodno - ili je čovjek abnormalno glup ako ne može vidjeti relaciju jednostranih i neukusnih priča o redaljkama i drugih vrsta zlostavljanja u društvu, ili banalnih primjera shvaćanja pozicije vlastitih majki, kćeri, sestara, i koliko se lako ta nepoštena pozicija može reflektirati i na njih.
Ne ulazim u daljnje sociološke aspekte redaljke.

Samo želim da se razjasni da redaljka nije ni silovanje ni iživljavanje ni bilo što devijantno.
To je naprosto oblik seksa koji upražnjava i u kojem uživa dio populacije.

Problem nastaje ako se neko nakon redaljke posrami i prijavi to kao silovanje ili
ako redaljka nije bila uz suglasnost svih učesnika.

I jedno i drugo je za strpat iza rešetaka ili za poslat tamo gdje se košulja oblači naopačke...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

29 Jan 2014, 21:08

Mislim da nije upitno da se događaju stvarna silovanja, kao i lažne prijave silovanja. Medijska halabuka, i osvještavanje javnosti o strahotama žrtava silovanja, zlostavljanja itd. će neminovno nekome dati ideju da to zloupotrijebi.

Nema tako dobre stvari, kampanje, izuma, čega hoćete, a da se ne bi netko dosjetio kako to upotrijebiti u svoju korist, što pritom može biti na nečiju štetu. Pa se onda to zove zloupotreba.

Silovanje se skoro sigurno može utvrditi ako je žena otišla liječniku odmah nakon tog događaja. Kad prođe nekoliko dana - prekasno je.

U situacijama u kojima se ne može forenzički utvrditi počinjenje kaznenog djela izvodit će se razni dokazi, a onda to mogu biti dokazi i "dokazi". "Pobijedit" će onaj tko skupi više dokaza (ili "dokaza"), tko ih bolje upotrijebi i tko bolje poznaje proceduru. Vještina odvjetnika dolazi do izražaja.

Žene koje se bave lažnim prijavljivanjima eda bi zapaprile nekome rade štetu svim ženama žrtvama silovanja. Mislim da je jasno zašto. Ali takve postoje. Stvarno, najstvarnije.

Ne znam je li usporediva trauma zbog provedenih X godina nedužan u zatvoru i trauma zbog silovanja, prerazličito mi je nekako da bih to mogla usporediti. Silovanje je gnjusan čin koji vjerojatno ne traje više od sat vremena, dok je zatvor višegodišnja agonija. Oboje ostavlja trajne posljedice velikih razmjera.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

29 Jan 2014, 21:31

Tea Tree » wrote:Mislim da nije upitno da se događaju stvarna silovanja, kao i lažne prijave silovanja. Medijska halabuka, i osvještavanje javnosti o strahotama žrtava silovanja, zlostavljanja itd. će neminovno nekome dati ideju da to zloupotrijebi.

Nema tako dobre stvari, kampanje, izuma, čega hoćete, a da se ne bi netko dosjetio kako to upotrijebiti u svoju korist, što pritom može biti na nečiju štetu. Pa se onda to zove zloupotreba.

Silovanje se skoro sigurno može utvrditi ako je žena otišla liječniku odmah nakon tog događaja. Kad prođe nekoliko dana - prekasno je.

U situacijama u kojima se ne može forenzički utvrditi počinjenje kaznenog djela izvodit će se razni dokazi, a onda to mogu biti dokazi i "dokazi". "Pobijedit" će onaj tko skupi više dokaza (ili "dokaza"), tko ih bolje upotrijebi i tko bolje poznaje proceduru. Vještina odvjetnika dolazi do izražaja.

Žene koje se bave lažnim prijavljivanjima eda bi zapaprile nekome rade štetu svim ženama žrtvama silovanja. Mislim da je jasno zašto. Ali takve postoje. Stvarno, najstvarnije.

Ne znam je li usporediva trauma zbog provedenih X godina nedužan u zatvoru i trauma zbog silovanja, prerazličito mi je nekako da bih to mogla usporediti. Silovanje je gnjusan čin koji vjerojatno ne traje više od sat vremena, dok je zatvor višegodišnja agonija. Oboje ostavlja trajne posljedice velikih razmjera.
Bravo Tea, to je to :top:
(nemreš bilivit :ckzubo: )

Sad bismo se mogli vratit na ono zbog čega sam i otvorio temu,
kako se u društvu gdje ratni zločinci postaju heroji, vrlo brzo i silovatelji postanu heroji i face...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

29 Jan 2014, 23:01

Euklid » wrote:
Bravo Tea, to je to :top:
(nemreš bilivit :ckzubo: )

Sad bismo se mogli vratit na ono zbog čega sam i otvorio temu,
kako se u društvu gdje ratni zločinci postaju heroji, vrlo brzo i silovatelji postanu heroji i face...
Ae, Tea rastura! :top:

A ti nikad ne buš postal heroj. :flop:

Al možda buš postal postal... :rofl:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

29 Jan 2014, 23:08

Whereabout » wrote:
Patologiju bih ja tražila u elementima neravnopravnosti, zlouporabe pozicije u odnosu na drugog, kontekstu, stilu. Meni to s redaljkama zvuči kao traženje prolaza za legitimno bivanje muškom svinjom, i s osobom koja uživa u takvim pričama i evidentno mu godi na taj način pričati o bilo kojoj ženi, ne bih rado dijelila ni toaletni papir u istom uredu a kamoli nešto drugo. Te priče žensku dominaciju (vrtila je repom i nitko nije kriv) svode na "ideal" kurve koja nije stvarna i nije ničija mama ni kćer. A takvi likovi koji žive u fantazijama nikome ne trebaju za po doma. :D
E ovo boldano, tu počinje patologija. (Za ostalo ne bi išla u toliku širinu.)
Znači padne dogovor za grupni seks. Seks da bi bio prihvatljiv mora biti na neki način fair play, pravila su više manje konvencionalno poznata. Svi sudjeluju i igri i nakon što je igra gotova, pojedini sudionici krenu s naknadnim vrijeđanjem suigrača (ili jedne i jedine suigračice :D ). Upravo su promijenili pravila igre u svoju korist. E tu je problem. Pa umjesto sudjelovanja u redaljci, oni su "izjebali kurvu" i hvale se time okolo.

Meni je jasno da ženska popizdi, ova iz judolinovog primjera je možda izmislila silovanje, neka druga će riješiti stvari manje dijabolično, tipa demolirat će im auto i zapalit štagalj, ali kužim želju za odmazdom. Tko voli biti preveslan? :ne zna:

judolino wrote: Aj, ne lupetaj. Svaka poštena radodajka će reći: "Izjebali su me judolino, Karambol i Emericzy, a sad mi više nije do toga... Ali kako da zajebem Majtija, Kara, Glišu i Jozefa? Ne, ako sam radodajka - ne želim biti đubre... Zato, navalite drugari - kad je bal, nek jebal..."

Nemreš zavrnut rundu za cijeli šank, a onda reć da nećeš platit ovom i onom, ne...
Trolaš li?

Može se osoba dogovorit sa svih 11 igrača reprezentacije, na trećem i pol reći "hvala dečki men je dosta, zatvaramo kapiju" a ostalih 8 može (i mora) ići kući drkajući.
Ili je silovanje.
Post Reply