Silovanje, silovanje, svakoj ženi radovanje...

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

29 Jan 2014, 16:29

MightyMe » wrote:Ja iskreno svima koji prijave lažno silovanje želim da dobiju još koju priliku razgovarat s policijom na istu temu, ali da ovaj put ne trebaju lagat.
U naravno, od sveg srca im želim da im nitko ne povjeruje u tu istinitu priču.
:top:

Zahvaljujući ovoj temi shvatio sam da su bludnice zapravo žrtve silovanja....

Zapravo, vjerojatno je i sam čin bilo kakvog heteroseksualnog spolnog odnosa zapravo silovanje, dominacija nasilnog, sadističkog muškog gada nad bespomoćnim anđelom...


User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

29 Jan 2014, 17:08

nodens » wrote:
Pa, on bar vjeruje svom frendu - a kako ti znaš da je ta cura (ili bilo koja druga) rekla istinu? :cerek: Ja bih vjerovao jedino eksperima forenzičarima. :ne zna:
Ne znam. Ne zna ni judolino. Znaju samo ta cura i jebatelji, a moguće da se njihove percepcije razlikuju. Zato je tu sud da utvrdi. Utvrdio je :ne zna:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

29 Jan 2014, 17:24

E, da, na ovoj temi se isto javlja način poravnanja međusobno nevezanih stvari da bi se postigla relativizacija sranja. Od takvih "argumenata" dobijem popizditis:

Silovanju se ne pristupa dovoljno ozbiljno - ni društveno, ni kazneno. - E a znaš koliko ima lažnih prijava :mudri:

Skupljaju se dobrovoljne donacije za neko bolesno dijete - Jebi ga, ima još puno takve djece ali se za njih ne čuje :mudri:

Žene su u većem postotku žrtve mlaćenja od strane partnera - A koliko ih kvoca? A? A duševne boli, psihičko maltretiranje? :mudri:

To npr. nisu 3 problema stavljena na vagu pa se gleda gdje preteže, poravna na 180 i puj puj nitko nije kriv, shit happens.
Ovo ide na 6 zasebnih vaga.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

29 Jan 2014, 17:47

visekratni klon wrote:Jebiga, Bo, a što je s promatračima koji gledaju kako netko cipelari i nanosi smrtne ozljede nekom dečku na cesti? Jesu i oni siroti preplašeni klinci i koji kurac siroti preplašeni klinci rade u takvoj ekipi? Za grupno iživljavanje nemam razumijevanja iako razumijem mehanizam koji pritom nastaje, razumijem intelektualno, ne i emocionalno.

Da je ovo društvo bolje prema ženama generalno, ja bih možda imala više razumijevanja zašto se neki klinac pridružuje redaljci, da taj isti klinac neće biti frajerčina, a ona kurvica, možda bih imala podjednako razumijevanje, ovako moje razumijevanje ide ka ženi.

Ja znam na kojem je glasu danas feminizam, znam kakve se vrijednosti poturaju na velika vrata i onaj tko tvrdi da je "kurvica" ravnopravna nekom siročiću s erekcijom koji gleda silovanje, ne znam što da kažem osim da je fulao fudbal.
To što se čak i u vidiljivom nasilju nad ženom pokušava uvesti nekakva nasilna ravnopravnost iako se radi o dominaciji jačeg pa se pokušava klince u redaljci staviti u poziciju jednake žrtve i simpatizirati s njima jer su i oni nečija djeca koja su krivo odgojena mi nekako nalikuje na ono klerofašističko izigravanje žrtve od strane raznih markićki.
Jasno je tko tu koga siluje i tko im drži štangu. Barem bi trebalo biti. A za osjećaje tih klinaca, I don't give a fuckin damn.

Nemam simpatija prema nasilnicima i ne zanima me zašto su postali čudovišta. Meni osobno je samo bitno da jesu čudovišta. A čudovišta se ne rađaju u četrdesetoj.
Nisi me shvatila brijem :o
Prvo, nisam govorila o svim promatracima ikad nego o hipotetskoj situaciji koju je naveo judolino.

Drugo, ne izjednacavam klinku i klinca nego uocavam i klinca, a ne samo klinku.
I opcenito ne gledam na sve crno bijelo, nego u odnosu na kontekst.

Ne bih vise.
Ispast cu nekakva sovinistica samo zato jer ne bih sve odmah po kratkom postupku pozatvarala :rolleyes:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

29 Jan 2014, 18:06

visekratni klon » wrote:Jebiga, Bo, a što je s promatračima koji gledaju kako netko cipelari i nanosi smrtne ozljede nekom dečku na cesti? Jesu i oni siroti preplašeni klinci i koji kurac siroti preplašeni klinci rade u takvoj ekipi? Za grupno iživljavanje nemam razumijevanja iako razumijem mehanizam koji pritom nastaje, razumijem intelektualno, ne i emocionalno.
Zašto ne bi bili siroti, preplašeni klinci? Misliš li da su slijepi, da ne vide što se zbiva? perspektiva im je ravna nuli. Jesu, jadni su.
i zašto bi redaljka bila grupno iživljavanje, a ne samo jedan oblik seksualnog odnosa?
Je li svaki seksualni odnos iživljavanje muškarca nad ženom?
Da je ovo društvo bolje prema ženama generalno, ja bih možda imala više razumijevanja zašto se neki klinac pridružuje redaljci, da taj isti klinac neće biti frajerčina, a ona kurvica, možda bih imala podjednako razumijevanje, ovako moje razumijevanje ide ka ženi.
Baš zbog ovakvog načina razmišljanja ne podnosim Željku Markić.
I šta to, koji kurac, ovo društvo još nije omogućilo ženama, molim te lijepo? Je li ti krivo što ti nisu 1991, mobilizirali mamu i poslali je da glumi metu četnicima s M-48 i pet metaka?
Ja znam na kojem je glasu danas feminizam, znam kakve se vrijednosti poturaju na velika vrata i onaj tko tvrdi da je "kurvica" ravnopravna nekom siročiću s erekcijom koji gleda silovanje, ne znam što da kažem osim da je fulao fudbal.
Budi dobra pa pojasni koje se to vrijednosti poturaju na velika vrata. Nemoj se služiti stilom Majkla Kolinsa i ostalih forumskih desničara s kvocijentom inteligencije veličine Glišinog crvuljka.
Tko je i zašto fulao fudbal?
Daj, budi konkretnija. Te fore "zna se dobro", "određeni faktori" i slično prepusti fašistima. Pa nećeš se, zaboga, furati na te spodobe?
To što se čak i u vidiljivom nasilju nad ženom pokušava uvesti nekakva nasilna ravnopravnost iako se radi o dominaciji jačeg pa se pokušava klince u redaljci staviti u poziciju jednake žrtve i simpatizirati s njima jer su i oni nečija djeca koja su krivo odgojena mi nekako nalikuje na ono klerofašističko izigravanje žrtve od strane raznih markićki.
Redaljka NIJE nasilje, a upravo se ti ponašaš poput Markićke. Silovanje je nasilje, redaljka N-I-J-E!
Isto tako Markićka tvrdi da je brak moguć samo između suprotnih spolova.
Ne vidim neku razliku između vas. Zabile ste prste u uši i vičete LA-LA-LA.
Jasno je tko tu koga siluje i tko im drži štangu. Barem bi trebalo biti. A za osjećaje tih klinaca, I don't give a fuckin damn.
Klasični primjer fašističke retorike. Bravo, frojlajn! :top:
Nemam simpatija prema nasilnicima i ne zanima me zašto su postali čudovišta. Meni osobno je samo bitno da jesu čudovišta. A čudovišta se ne rađaju u četrdesetoj.
Koliko sam skužio, ni ti nisi počela ići na psihoterapiju u četrdesetoj.
Nije li logično da ti također nikoga ne zanimaš jer je očito da ni s tobom nešto ne štima, kao što ne štima s nasilnicima? Mislim, i ti oni ste neprilagođeni društvu. Možda bi se društvo trebalo riješiti svih takvih, u đuture, kaj veliš na to? :raspa:
blue wrote: Ne znam. Ne zna ni judolino. Znaju samo ta cura i jebatelji, a moguće da se njihove percepcije razlikuju. Zato je tu sud da utvrdi. Utvrdio je :ne zna:
A sud zna moj kurac. Spasi me bože pravosuđa u Rvata. Suci sude kak se kojem digne ili kako mu plate, čast iznimkama.
blue wrote:E, da, na ovoj temi se isto javlja način poravnanja međusobno nevezanih stvari da bi se postigla relativizacija sranja. Od takvih "argumenata" dobijem popizditis:

Silovanju se ne pristupa dovoljno ozbiljno - ni društveno, ni kazneno. - E a znaš koliko ima lažnih prijava :mudri:

Skupljaju se dobrovoljne donacije za neko bolesno dijete - Jebi ga, ima još puno takve djece ali se za njih ne čuje :mudri:

Žene su u većem postotku žrtve mlaćenja od strane partnera - A koliko ih kvoca? A? A duševne boli, psihičko maltretiranje? :mudri:

To npr. nisu 3 problema stavljena na vagu pa se gleda gdje preteže, poravna na 180 i puj puj nitko nije kriv, shit happens.
Ovo ide na 6 zasebnih vaga.

Slažem se da to treba ići na šest zasebnih vaga, ali nacifeministicima je to previše. Tako su se na istom tasu našli redaljka i silovanje, primjerice.
Problem je u tome da nacifeministice nisu solidarne s muškarcima, ne žele dogovor s nama i jedina im je želja ostvariti nadmoć nad nama (premda većina toga nije ni svjesna jer zbog nedostatnog obrazovanja i/ili iskustva i/ili mentalnih kapaciteta.

Gledajte, komadi, dok sam ja nosio glavu u torbi vi ste čohale pičke - i zato se ne bumo ovako razgovarali. :nono:

Ako vam je do ravnopravnosti spolova, predlažem da se ponašate pristojno i razumno, jer u suprotnom ometate svaku mogućnost dijaloga.

A to je zajebano. Četnici su isto odbili dijalog, pa su dobili po pički.
Drage moje cure - tko ne pamti, iznova proživljava... :mudri:
Last edited by judolino on 29 Jan 2014, 18:11, edited 1 time in total.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

29 Jan 2014, 18:08

Beau » wrote: Nisi me shvatila brijem :o
Prvo, nisam govorila o svim promatracima ikad nego o hipotetskoj situaciji koju je naveo judolino.

Drugo, ne izjednacavam klinku i klinca nego uocavam i klinca, a ne samo klinku.
I opcenito ne gledam na sve crno bijelo, nego u odnosu na kontekst.

Ne bih vise.
Ispast cu nekakva sovinistica samo zato jer ne bih sve odmah po kratkom postupku pozatvarala :rolleyes:
Da ponovim: nisam bio svjedok silovanja, nego redaljki u kojima je cura DOBROVOLJNO dala pičke.
Nek uđe u zapisnik da ne bi kojekakve splende & co. opet počele bulazniti.
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

29 Jan 2014, 18:39

Redaljka je očito kulturološki ili rodno jako jednostran odnosno jednosmjeran termin.

To je valjda tajna uspjeha Muškaraca koji mrze žene, slika jedne (k tome još sitne) žene koja brutalno obrće uloge u svrhu postizanja pravde i zauzimanja za sebe ili druge. Baš tamo se lijepo vidi kako je ta rodna priča neodvojiva od drugih vidova zlostavljanja i zlouporabe moći unutar sustava.

To je bitno i na manje apstraktnoj razini - dečko iz redaljke za kojeg Beau (ili bilo tko) ima razumijevanja ne gledajući ga crno-bijelo je odrastao u toj istoj shemi i djeluje prema njoj. Logično bi mi bilo očekivati i da ima otpor prema onome što mu "zadano", odnosno da je autonoman.
.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

29 Jan 2014, 18:55

judolino wrote: Da ponovim: nisam bio svjedok silovanja, nego redaljki u kojima je cura DOBROVOLJNO dala pičke.
Nek uđe u zapisnik da ne bi kojekakve splende & co. opet počele bulazniti.
Meni je to jasno.
Ali vidim da drugoj strani to nije opcija, pa sam pristala na njihovo tumacenje da to radi iz zelje za prihvacanjem, nesigurnosti il kog kurca, samo da pronadjemo neku sredinu za razgovor :o
Ne bih ulazila u sve moguce motive tog ponasanja. Niti mi je cudno sto napaljeni 18-godisnjaci ne pokusavaju biti psihijatri u takvoj situaciji i spasavat djevojku.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

29 Jan 2014, 19:07

visekratni klon » wrote:Jebiga, Bo, a što je s promatračima koji gledaju kako netko cipelari i nanosi smrtne ozljede nekom dečku na cesti? Jesu i oni siroti preplašeni klinci i koji kurac siroti preplašeni klinci rade u takvoj ekipi? Za grupno iživljavanje nemam razumijevanja iako razumijem mehanizam koji pritom nastaje, razumijem intelektualno, ne i emocionalno.

Da je ovo društvo bolje prema ženama generalno, ja bih možda imala više razumijevanja zašto se neki klinac pridružuje redaljci, da taj isti klinac neće biti frajerčina, a ona kurvica, možda bih imala podjednako razumijevanje, ovako moje razumijevanje ide ka ženi.

Ja znam na kojem je glasu danas feminizam, znam kakve se vrijednosti poturaju na velika vrata i onaj tko tvrdi da je "kurvica" ravnopravna nekom siročiću s erekcijom koji gleda silovanje, ne znam što da kažem osim da je fulao fudbal.
To što se čak i u vidiljivom nasilju nad ženom pokušava uvesti nekakva nasilna ravnopravnost iako se radi o dominaciji jačeg pa se pokušava klince u redaljci staviti u poziciju jednake žrtve i simpatizirati s njima jer su i oni nečija djeca koja su krivo odgojena mi nekako nalikuje na ono klerofašističko izigravanje žrtve od strane raznih markićki.
Jasno je tko tu koga siluje i tko im drži štangu. Barem bi trebalo biti. A za osjećaje tih klinaca, I don't give a fuckin damn.

Nemam simpatija prema nasilnicima i ne zanima me zašto su postali čudovišta. Meni osobno je samo bitno da jesu čudovišta. A čudovišta se ne rađaju u četrdesetoj.
Kratko pitanje: (ako nije indiskretno) jesi li ikad bila silovana, ili bar jako blizu - ili poznaš osobno (i jako dobro) nekoga tko jest?

Analogno pitanje: znaš li ikoga tko je silovao, ili bar bio blizu, ili bar bio optužen za silovanje?
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

29 Jan 2014, 19:08

judolino » wrote: Zapravo, vjerojatno je i sam čin bilo kakvog heteroseksualnog spolnog odnosa zapravo silovanje, dominacija nasilnog, sadističkog muškog gada nad bespomoćnim anđelom...
Andrea Dworkin je tvrdila manje-više točno to. :zubo:
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

29 Jan 2014, 19:09

blue » wrote: Ne znam. Ne zna ni judolino. Znaju samo ta cura i jebatelji, a moguće da se njihove percepcije razlikuju. Zato je tu sud da utvrdi. Utvrdio je :ne zna:
Pa ono, ja bih i dalje više vjerovao nekom 'dobrom prijatelju' (ne znam koliko je točno judolino 'dobar' s tim likom) - nego sudu.

Koji točno kuki je meni 'sud'? Vjeruješ li ti npr. Haaškom sudu? :zubo:
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

29 Jan 2014, 19:12

blue » wrote:E, da, na ovoj temi se isto javlja način poravnanja međusobno nevezanih stvari da bi se postigla relativizacija sranja. Od takvih "argumenata" dobijem popizditis:

Silovanju se ne pristupa dovoljno ozbiljno - ni društveno, ni kazneno. - E a znaš koliko ima lažnih prijava :mudri:

Skupljaju se dobrovoljne donacije za neko bolesno dijete - Jebi ga, ima još puno takve djece ali se za njih ne čuje :mudri:

Žene su u većem postotku žrtve mlaćenja od strane partnera - A koliko ih kvoca? A? A duševne boli, psihičko maltretiranje? :mudri:

To npr. nisu 3 problema stavljena na vagu pa se gleda gdje preteže, poravna na 180 i puj puj nitko nije kriv, shit happens.
Ovo ide na 6 zasebnih vaga.
Meni svi ti prigovori zvuče suvislo.

Skupljaju se dobrovoljni prilozi za neko dijete - em što takve djece ima još gomila, samo nisu medijski eksponirana, em što od tih 'priloga' HT uzme 50%, a za onih drugih 50% se ispostavi da nemamo pojma kamo su otišla. :zubo:

Ja radije dam pet kuna nekom prosjaku; bar ga vidim, i znam gdje je novac otišao. Pa ako on to potroši na cigarete ili cugu - i to mi je manje krivo nego da mi jebeni telekom (ili banka) parazitira na dobrovoljnim prilozima.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

29 Jan 2014, 19:13

Whereabout » wrote:Redaljka je očito kulturološki ili rodno jako jednostran odnosno jednosmjeran termin.

To je valjda tajna uspjeha Muškaraca koji mrze žene, slika jedne (k tome još sitne) žene koja brutalno obrće uloge u svrhu postizanja pravde i zauzimanja za sebe ili druge. Baš tamo se lijepo vidi kako je ta rodna priča neodvojiva od drugih vidova zlostavljanja i zlouporabe moći unutar sustava.

To je bitno i na manje apstraktnoj razini - dečko iz redaljke za kojeg Beau (ili bilo tko) ima razumijevanja ne gledajući ga crno-bijelo je odrastao u toj istoj shemi i djeluje prema njoj. Logično bi mi bilo očekivati i da ima otpor prema onome što mu "zadano", odnosno da je autonoman.
Catherine Millet se ne bi složila s ovim.

Ona obilazi sva moguća i nemoguća mjesta po Parizu gdje bi mogla sudjelovati u redaljki i uživati.

Naprosto, vrijeme je da prihvatite kako postoje žene koje vole takav seks a muškarci koji im omogućuju takvo uživanje također nalaze neki svoj užitak. I niko nikog ne mrzi, dapače, svim akterima je ugodno.

Ne jebavaju se svi na ovom svijetu iz ljubavi...
'if you fall, i'll be there' (floor)
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

29 Jan 2014, 19:14

nodens » wrote:
Andrea Dworkin je tvrdila manje-više točno to. :zubo:
I to je pozicija radikalnog feminizma i zapravo nema nikakve veze s ovom temom. Ovdje je relevantno da bi većina sudionika rasprave trebala intuitivno kužiti da neravnopravnost postoji u tim pričama (u svakoj ovdje na temi navedenoj). I ta neravnopravnost nikad ne ide u smjeru zbunjenog dečka nego od njega, i ne moraš biti psihijatar da vidiš patološki moment (ili da budeš glup sam pred sobom ako sudjeluješ u nečem što ima takav ton i opis kao što je redaljka nad "kurvicom").
.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

29 Jan 2014, 19:16

Beau » wrote:Meni je to jasno.
Ali vidim da drugoj strani to nije opcija, pa sam pristala na njihovo tumacenje da to radi iz zelje za prihvacanjem, nesigurnosti il kog kurca, samo da pronadjemo neku sredinu za razgovor :o
Ne bih ulazila u sve moguce motive tog ponasanja. Niti mi je cudno sto napaljeni 18-godisnjaci ne pokusavaju biti psihijatri u takvoj situaciji i spasavat djevojku.
No, ja se djelomično i slažem s tom drugom stranom - tko zna kakve tu psihologije ima. Znam to i po vlastitom primjeru, a i kojekakvim drugim primjerima. Recimo, znam jednog dečka koji je u 20-toj bio toliko istraumatiziran kompleksom manje vrijednosti jer je bio junfer - da je čisto zbog tog socijalnog pritiska (a ne, recimo, neizdrživog seksualnog nagona) otišao kod prostitutke 'riješiti se tereta'.

Ziher ima 'srodnih' (ne nužno sličnih) psiholoških obrazaca i kod kojekakvih radodajki. Iako ne vidim zašto ne bi mogle postojati i takve kojima doslovno kurca nikad previše. :zubo: Navodno Sasha Grey spada u tu kategoriju...
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

29 Jan 2014, 19:20

Whereabout » wrote: I to je pozicija radikalnog feminizma i zapravo nema nikakve veze s ovom temom. Ovdje je relevantno da bi većina sudionika rasprave trebala intuitivno kužiti da neravnopravnost postoji u tim pričama (u svakoj ovdje na temi navedenoj). I ta neravnopravnost nikad ne ide u smjeru zbunjenog dečka nego od njega, i ne moraš biti psihijatar da vidiš patološki moment (ili da budeš glup sam pred sobom ako sudjeluješ u nečem što ima takav ton i opis kao što je redaljka nad "kurvicom").
Pa sad, to pitaj judolina, ja osobno nisam u tako nečem sudjelovao (ni kao promatrač :zubo:) - no što ja znam, sjećam se da mi se prije gomilu godina rođeni bratić čak 'hvalio' s tim kako su on i neka njegova tri pajdaša, tak' se izredala na nekoj radodajci. :ne zna: Je li to 'patološki' ili nije - kako točno zamišljaš da dođemo do takve ocjene? Na čemu se temelji ideja 'patološkog' nečega?
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

29 Jan 2014, 19:23

nodens wrote:
No, ja se djelomično i slažem s tom drugom stranom - tko zna kakve tu psihologije ima. Znam to i po vlastitom primjeru, a i kojekakvim drugim primjerima. Recimo, znam jednog dečka koji je u 20-toj bio toliko istraumatiziran kompleksom manje vrijednosti jer je bio junfer - da je čisto zbog tog socijalnog pritiska (a ne, recimo, neizdrživog seksualnog nagona) otišao kod prostitutke 'riješiti se tereta'.

Ziher ima 'srodnih' (ne nužno sličnih) psiholoških obrazaca i kod kojekakvih radodajki. Iako ne vidim zašto ne bi mogle postojati i takve kojima doslovno kurca nikad previše. :zubo: Navodno Sasha Grey spada u tu kategoriju...
Pa boze naravno.
Ima razlicitih razloga. Zato sam i rekla da mi se ne ulazi u motive niti bih raspravljala na osnovu toga, jer nemamo pojma sta im je u glavi.
Poanta je da nije bilo prisilno.
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

29 Jan 2014, 19:23

Euklid » wrote: Catherine Millet se ne bi složila s ovim.

Ona obilazi sva moguća i nemoguća mjesta po Parizu gdje bi mogla sudjelovati u redaljki i uživati.

Naprosto, vrijeme je da prihvatite kako postoje žene koje vole takav seks a muškarci koji im omogućuju takvo uživanje također nalaze neki svoj užitak. I niko nikog ne mrzi, dapače, svim akterima je ugodno.

Ne jebavaju se svi na ovom svijetu iz ljubavi...
Mislim da se tu radi o seksu. Kad se priča o redaljkama na način na koji je to ispričano na ovoj temi, tu se ne radi o seksu. Tu se događa neki drugi klik u glavi koji upravlja takvim odnosima i diskursom, i čak je i jako banalan. Ako ta Millet (nisam čitala) koristi neke elemente submisivnosti u svojim odnosima, to je možda neka druga "umjetnička" sloboda ili igranje uloga, ali vjerujem da poanta nije u elementima stvarnog iživljavanja (psihološki, na način zbog kojeg iživljavanje jest negativan termin i ne volimo ga doživjeti).
.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

29 Jan 2014, 19:23

Euklid » wrote:Ne jebavaju se svi na ovom svijetu iz ljubavi...
Mislim, pa to je evidentno u najmanju ruku za muškarce. Ne bi inače prostitucija bila najstariji zanat na svijetu, da je muškarcima potrebna nekakva 'ljubav' da se nalože na nekoga (ili nešto LOL).

Kak' stoji stvar sa ženama, ne bih nagađao, no rekoh, ne vidim zašto 'ne bi mogle' postojati takve žene. Sve je moguće osim onog što je fizikalno nemoguće... a ovo valjda nije. :ne zna:
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

29 Jan 2014, 19:25

Ispucala sam dozu idiotluka i tuđih iživljavanja za januar pa vam kolegijalno velim odjebite sa spinanjem i zatvaranjima po kratkom postupku te poturanja da je svaki seksualni odnos silovanje. Gadite mi se s tim. Adio na ovoj temi. Slobodno raspravljajte svaki put kad netko nekog siluje o lažnim prijavama i psihičkom nasilju žena nad muškarcima. Potpisujem blue.
Gadi mi se ova rasprava i nemam što više sudjelovati u njoj. :puke:
A što se tiče spominjanja mojih osobnih stvari, napuši se kurca, judolino. :raspa:
Oh, sad tek vidim i nacifeministice, klasična đubretarsko desničarska retorika zegesaša and co.
Ne znam što uopće palim komp, riga mi se od ovakvih rasprava i većine forumaša.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

29 Jan 2014, 19:28

Beau » wrote: Pa boze naravno.
Ima razlicitih razloga. Zato sam i rekla da mi se ne ulazi u motive niti bih raspravljala na osnovu toga, jer nemamo pojma sta im je u glavi.
Poanta je da nije bilo prisilno.
A jesi li čitala Dworkinovu? :cerek:

Point je taj da 'prisilnost' nije nešto 100% binarno... postoje i druge vrste prisile osim doslovno fizičke. Recimo, psihološko kondicioniranje. No da, to je komplicirana materija.

visekratni klon » wrote:Ispucala sam dozu idiotluka i tuđih iživljavanja za januar pa vam kolegijalno velim odjebite sa spinanjem i zatvaranjima po kratkom postupku te poturanja da je svaki seksualni odnos silovanje. Gadite mi se s tim. Adio na ovoj temi. Slobodno raspravljajte svaki put kad netko nekog siluje o lažnim prijavama i psihičkom nasilju žena nad muškarcima. Potpisujem blue.
Gadi mi se ova rasprava i nemam što više sudjelovati u njoj. :puke:
Kratak fitilj. :kiss:

Mislim, ako zbilja imaš 'bliskog iskustva' sa silovanjem (na vlastitoj ili pak koži neke 'jako bliske osobe') - mogu čak razumjeti takvu reakciju... dakako, ne kažem da je naročito bitno što ja razumijem, a što ne :rofl: samo razmišljam naglas. Znatiželjan sam i uvijek me zanima radi li se čisto o ideološkom isfuravanju ili na osobnim ožiljicima... za ovo prvo nemam niti 1% razumijevanja koliko za ovo drugo.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

29 Jan 2014, 19:29

Whereabout » wrote:
Mislim da se tu radi o seksu. Kad se priča o redaljkama na način na koji je to ispričano na ovoj temi, tu se ne radi o seksu. Tu se događa neki drugi klik u glavi koji upravlja takvim odnosima i diskursom, i čak je i jako banalan. Ako ta Millet (nisam čitala) koristi neke elemente submisivnosti u svojim odnosima, to je možda neka druga "umjetnička" sloboda ili igranje uloga, ali vjerujem da poanta nije u elementima stvarnog iživljavanja (psihološki, na način zbog kojeg iživljavanje jest negativan termin i ne volimo ga doživjeti).


Ako obje strane pristaju na ''iživljavanje'' onda je to po meni sasvim uredna seksualna aktivnost. Jedni uživaju da se nad njima iživljava, drugi se vole iživljavati. Svi uživaju.

Po meni - sve 5.

Osuđivati takvu žensku ili takve frajere isto je kao osuđivati homoseksualce.
'if you fall, i'll be there' (floor)
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

29 Jan 2014, 19:29

Nodenše. Nemam nasreću. Samo mi ne ide u glavu otkud nekome pravo da na temelju moje osude silovanja govori da podržavam dvorkinove i ostale spodobe. Onako, gadljivo.
Last edited by visekratni klon on 29 Jan 2014, 19:30, edited 1 time in total.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

29 Jan 2014, 19:30

nodens wrote:
Kratko pitanje: (ako nije indiskretno) jesi li ikad bila silovana, ili bar jako blizu - ili poznaš osobno (i jako dobro) nekoga tko jest?

Analogno pitanje: znaš li ikoga tko je silovao, ili bar bio blizu, ili bar bio optužen za silovanje?
Ovdje ti je bitan iskljucivo eksacin odgovor?
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

29 Jan 2014, 19:33

visekratni klon » wrote:Nodenše. Nemam nasreću.
A čemu onda takva intenzivna emocionalna reakcija? :ne zna:

Zvučiš kao netko kome se 'struže po rani' - a ako ta rana zapravo i ne postoji, onda... :misli:



Dworkinova je bila interesantna ženska... :ne zna: nije se radilo ni o kakvom imputiranju, nego unatoč njenom pretjerivanju glede mnogih stvari, mene takva razmišljanja eto motiviraju na daljnje mozganje. :ne zna: :rofl:
Last edited by nodens on 29 Jan 2014, 19:36, edited 1 time in total.
Post Reply