Gay pride u Beogradu

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

07 Oct 2011, 12:34

Oprostite, upala sam ovdje slučajno, a raspravljati o nečemu od majmuna do AVNOJ-a i dalje nemam namjeru. Niti imam potrebu ikome polagati račune i pravdati se, ponajmanje ljudima na forumu. Pozdrav! :w


Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

07 Oct 2011, 12:37

Beta ženka » wrote:Oprostite, upala sam ovdje slučajno, a raspravljati o nečemu od majmuna do AVNOJ-a i dalje nemam namjeru. Niti imam potrebu ikome polagati račune i pravdati se. Pozdrav! :w
..sta se sad desilo? :confused: ..neko se outao? di? :kokice:

:D
Gzena
Posts: 32
Joined: 06 Oct 2011, 13:53

07 Oct 2011, 12:38

Mogu li vas pitati čija nas je nacionalnost koštala glave? :D


I znate li uopće kako je nastala Jugoslavija? Ako poznajete povijest i okolnosti pod kojim je nastala, onda je sasvim jasno da nikad nismo nit ćemo biti 'braća'. :ne zna: I ne znam zašto bi to bilo čudno.

Dva smo različita naroda i ne, nije bilo moguće da opstanemo u SFRJ, kao što neće opstati ni EU.
Gzena
Posts: 32
Joined: 06 Oct 2011, 13:53

07 Oct 2011, 12:39

Beta ženka » wrote:Oprostite, upala sam ovdje slučajno, a raspravljati o nečemu od majmuna do AVNOJ-a i dalje nemam namjeru. Niti imam potrebu ikome polagati račune i pravdati se, ponajmanje ljudima na forumu. Pozdrav! :w
:rofl:

nemaš namjeru ali si došla prvo malo pokakiti i dati svoj stav... :D
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

07 Oct 2011, 12:40

gdja Castro » wrote:
Pa, ako baš hoćeš, nacionalizam emigracije od '67 bi bilo neko post-ishodište.

Onda potom svi i svuda (vremenski prije ali manje impaktivno).
Možeš li mi malo pojasniti što misliš pod time "nacionalizam emigracije od '67"?
Beta ženka » wrote:Oprostite, upala sam ovdje slučajno, a raspravljati o nečemu od majmuna do AVNOJ-a i dalje nemam namjeru. Niti imam potrebu ikome polagati račune i pravdati se, ponajmanje ljudima na forumu. Pozdrav! :w
Baš si pička. O ovome ti se ne raspravlja... :rolleyes: ... kae, 'oćemo o laku za nokte?
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

07 Oct 2011, 12:41

gdja Castro » wrote: Imaš zemlju s nadnacionalnim sklopom a oko nje kapitalističke nacionalne države. Neodrživost nadnacionalnog sistema nije problem nadnacionalnog, nego problem nacionalne retorike ostalih svjetskih nacionalnih država, koje su k tome i drugog ekonomskog sistema - vladajućeg.
da, to je neupitno - da je nadnacionalni eksperiment mogao/može uspjeti samo u slučaju SAD-a
I još jedna bitna stvar, jako bitna stvar, koju recimo nitko ne govori. Iskreno mislim da bi se stvar duže održala da religija nije bila negirana. To je možda najveća unutarnjopolitička greška u Jugoslaviji. Greška zbog koje je religija uslijed pritiska i tlaka nepovratno okoštala s nacionalnim.
religija, sa pripadajućim kulturološkim razlikama, i jest u temelju sukoba
pod kulturološkim specifičnostima ne mislim samo na rituale nego na dublje i dalekosežnije utjecaje na razvoj društva; kako to, s jedne strane, radi srpska autokeflana crkva, a kako katolička crkva u hrvata pod kontrolom vatikana
npr. za vrijeme preporoda je vatikan narodne pjesme i njihovo prikupljanje proglasio vražjim djelom što je srpska autokefalna crkva iskoristila i hrabrila svoje stado u prikupljanju tako da se možemo, ako ne oko ičeg drugog, svađati oko folklora :D
User avatar
gdja Castro
Posts: 32
Joined: 27 Sep 2011, 13:14

07 Oct 2011, 12:41

..a unda » wrote: ..sta s njima? sta bi ti s njima? :D
Pa šta znam, za početak bih osobodila upit o biološkoj utemeljenosti tog indentiteta od prijetnje kvalifikacijom šovinizma.

A konkretno bih rekla da ne stoji teza u kojoj jedna država zbog sigurnosti zabrani skup, a druga ga država dopusti, da je prva država šovinistička, ukoliko je i u ovoj drugoj bilo nasilja.

Recimo dvoumim se između povjerenja prema odluci (koja je riskantna za međunarodni ugled i kao takva sigurno i ocijenjena), i želje da su te "prijetničare" namjerno izmamili i sve ih pohapsili.
I također bih rekla da je ovo lako sada pričati, jer ne znamo konkretno što se moglo dogoditi - ali da sam poginula u McDonald'su zbog parade, ne bih ni mogla pričati.

U svakom slučaju, uhapšeno je preko 14 osoba, no nemamo konkretne informacije. Koliko mogu skenirati, čini mi se da se radi o akcijama specijalaca.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

07 Oct 2011, 12:41

Gzena » wrote:Mogu li vas pitati čija nas je nacionalnost koštala glave? :
možeš. hrvatska
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

07 Oct 2011, 12:42

Gzena » wrote:Mogu li vas pitati čija nas je nacionalnost koštala glave? :D


I znate li uopće kako je nastala Jugoslavija? Ako poznajete povijest i okolnosti pod kojim je nastala, onda je sasvim jasno da nikad nismo nit ćemo biti 'braća'. :ne zna: I ne znam zašto bi to bilo čudno.

Dva smo različita naroda i ne, nije bilo moguće da opstanemo u SFRJ, kao što neće opstati ni EU.
ne mozes. znamo. poznajemo. nije jasno. znamo da ne znas. :D

otvori ti svoj kviir topik o tome. ne znam..nacijo prajd. ovdje je gej prajd. :D
Gzena
Posts: 32
Joined: 06 Oct 2011, 13:53

07 Oct 2011, 12:44

blaze » wrote: možeš. hrvatska

aha, mi smo svojom željom za samostalnošću navukli bijes susjeda i jebiga, jednostavno su nas morali poklat i popalit... hvala što si objasnio. :zubo:
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

07 Oct 2011, 12:45

Gzena » wrote:Mogu li vas pitati čija nas je nacionalnost koštala glave? :D


I znate li uopće kako je nastala Jugoslavija? Ako poznajete povijest i okolnosti pod kojim je nastala, onda je sasvim jasno da nikad nismo nit ćemo biti 'braća'. :ne zna: I ne znam zašto bi to bilo čudno.

Dva smo različita naroda i ne, nije bilo moguće da opstanemo u SFRJ, kao što neće opstati ni EU.
Ja mogu biti brat i s različitim narodima, a mogu se i potući s vlastitim bratom. :ne zna:

Dakle, tvoj argument nema veze s mozgom. :D



Neće opstati niti piramide s vremenom, pa naravno da neće niti EU, ali će te debelo nadživjeti. :vidiga:

EU, EU, EU, EU!
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
Gzena
Posts: 32
Joined: 06 Oct 2011, 13:53

07 Oct 2011, 12:46

unda, drago mi je da lijepo argumentiraš :mig: :D
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

07 Oct 2011, 12:48

Ma super Castro, izdvojila si jedan dio moga posta, ostatak izignorirala, a i dalje nisi objasnila koji su to moji postovi nacistički, gdje je u mojim postovima nacizam.

A to što je tebi super - baš mi je drago da ti je super. Srbi su super domaćini, to im je nacionalni sport.

Inače, zvučiš k'o Gugenheim kad priča o Zagrebu.

Nego, koja je to emigracija 67? Oli je Milošević bio u emigraciji?

Misha Glenny, recimo, u svojoj knjizi Fall of Yugoslavia ističe da "razlog raspada Jugoslavije, onaj glavni i odlučujući, je nemogućnost srpske političke i kulturne elite da se odrekne ideje Velike Srbije, to jest ideje o dominaciji unutar Jugoslavije."

Knjiga je napadnuta od strane hrvatskih i srpskih nacionalista, Franjo Tuđman se osobno izrazio negativno o djelu. Meni knjiga odlična i slažem se s autorom.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

07 Oct 2011, 12:48

Gzena » wrote:

aha, mi smo svojom željom za samostalnošću navukli bijes susjeda i jebiga, jednostavno su nas morali poklat i popalit... hvala što si objasnio. :zubo:
lijepo ti je unda napisao da je ovo gej prajd. za nazi prajd otvoriš vlastitu temu. ima čak o ustašama i partizanima :zubo:
pa da vidimo čija majka crnu vunu prede
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
Gzena
Posts: 32
Joined: 06 Oct 2011, 13:53

07 Oct 2011, 12:49

[quote="[url=https://trkeljanje.com/viewtopic.php?p=20325#p20325]vrrrlet » [/urlJa mogu biti brat i s različitim narodima, a mogu se i potući s vlastitim bratom. :ne zna:
Dakle, tvoj argument nema veze s mozgom. :D [/quote]

Vrleče, to nije argument to je samo moje mišljenje.
SFRJ nije opstala iz mnoštva drugih razloga, od onoga kako je nastala, kakvi su u njoj bili odnosi dok je trajala i na kraju krajeva, što se dogodilo onog trenutka kad se jedna od republika htjela osamostaliti.


O tome koliko će trajati EU, bumo vidjeli... :mig:


aaa, kak se ovdje radi quote.... :misli:
Last edited by Gzena on 07 Oct 2011, 12:50, edited 1 time in total.
Gzena
Posts: 32
Joined: 06 Oct 2011, 13:53

07 Oct 2011, 12:50

blah dupljak
Gzena
Posts: 32
Joined: 06 Oct 2011, 13:53

07 Oct 2011, 12:52

blaze » wrote: lijepo ti je unda napisao da je ovo gej prajd. za nazi prajd otvoriš vlastitu temu. ima čak o ustašama i partizanima :zubo:
pa da vidimo čija majka crnu vunu prede
dakle, vi i dalje mene nazivate nazi... krasotica :cerek: koje uvrede pljušte, a ja kao fašist :rofl: bokte :facepalm:

a zakaj ne želite argumentirati svoje stavove?!

i tko uopće od zadnjih desetak diskutanata na ovoj temi govori o gej prajdu?! čak se ni ti nisi javio referirajući se na naslovnu temu :mig:
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

07 Oct 2011, 12:55

gdja Castro » wrote:
Pa šta znam, za početak bih osobodila upit o biološkoj utemeljenosti tog indentiteta od prijetnje kvalifikacijom šovinizma.

A konkretno bih rekla da ne stoji teza u kojoj jedna država zbog sigurnosti zabrani skup, a druga ga država dopusti, da je prva država šovinistička, ukoliko je i u ovoj drugoj bilo nasilja.

Recimo dvoumim se između povjerenja prema odluci (koja je riskantna za međunarodni ugled i kao takva sigurno i ocijenjena), i želje da su te "prijetničare" namjerno izmamili i sve ih pohapsili.
I također bih rekla da je ovo lako sada pričati, jer ne znamo konkretno što se moglo dogoditi - ali da sam poginula u McDonald'su zbog parade, ne bih ni mogla pričati.

U svakom slučaju, uhapšeno je preko 14 osoba, no nemamo konkretne informacije. Koliko mogu skenirati, čini mi se da se radi o akcijama specijalaca.
:confused: Morat ću provjeriti kod nekih ljudi da li je ovo tvoj stvarni identitet, ili si uzurpirala Castrin nick.

Odbijam vjerovati da si u stanju racionalizirati tu svinjariju sa zabranom skupa. Preko 14 osoba? 14 osoba? Tisuće ne smiju realizirati svoje ustavno pravo zbog četrnaestero idiota? Srpska žandarmerija se boji 14 idiota? 14?

Trebalo je izvesti vojsku ako treba, i održati skup. Uhapsiti dvanaest tisuća ljudi ako treba. Ustav nije kurac. Ustav je temelj naših sloboda. Danas pederi, sutra obožavatelji senfa, prekosutra ja. Nedam. Dosta je bilo fašizma.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

07 Oct 2011, 12:55

Ne znam otkuda ovdje nekome da je ovo gej prajd - ovo je tema gdje dokazujemo da je Srbija tolerantna, ozbiljna, katarzirana država, a dokaz je upravo otkazivanje Gay parade. Tako sam, barem, ja shvatio.
Gzena
Posts: 32
Joined: 06 Oct 2011, 13:53

07 Oct 2011, 12:57

zaboravio si još malo šamaranja nekih članova komplimentima da su nacisti.... :rofl:

samo navika, samo navika mi stara ostala...

divotica od tolerancije.... :s
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

07 Oct 2011, 12:58

schmokljan » wrote:ovo je tema gdje dokazujemo da je Srbija tolerantna, ozbiljna, katarzirana država, a dokaz je upravo otkazivanje Gay parade.
:rofl:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

07 Oct 2011, 13:04

gdja Castro » wrote:
Pa šta znam, za početak bih osobodila upit o biološkoj utemeljenosti tog indentiteta od prijetnje kvalifikacijom šovinizma.
sori, mislim da najmanje troznacno ovo shvacam. bi li mogla malo pojasnit?
malo sam smusen i kad citam tu recenicu javljaju mi se pitanja u obliku slika, poput npr..da budem direktan - ako je bitnije u smislu...nebitnije jel neko gej ili ne i ako gej moze isto bit i sovinist, transponiram malo i preskacem..kako bi izgledao transeksulani pandan nekom nasem hrvatskosrpskom sovinistu, da ne kazem sto gore...:misli: :zubo:
A konkretno bih rekla da ne stoji teza u kojoj jedna država zbog sigurnosti zabrani skup, a druga ga država dopusti, da je prva država šovinistička, ukoliko je i u ovoj drugoj bilo nasilja.

Recimo dvoumim se između povjerenja prema odluci (koja je riskantna za međunarodni ugled i kao takva sigurno i ocijenjena), i želje da su te "prijetničare" namjerno izmamili i sve ih pohapsili.
I također bih rekla da je ovo lako sada pričati, jer ne znamo konkretno što se moglo dogoditi - ali da sam poginula u McDonald'su zbog parade, ne bih ni mogla pričati.

U svakom slučaju, uhapšeno je preko 14 osoba, no nemamo konkretne informacije. Koliko mogu skenirati, čini mi se da se radi o akcijama specijalaca.
pa ni ja ne mislim da je to dovoljan razlog za proglasiti neku zemlju (ne)sovinistickom. ja samo mislim da bez obzira na odluke i na trenutne politicke situacije, da su i ova i ta vlada izrazito nacionalisticke ili pod ogromnim nacionalistickim utegom, ali dotjerane za izlazak vecernji, da to tako ne izgleda..

sad, koliko koja na skali od 1-10, to me manje zanima. ono sto vidim jest da je i ovdje i tamo nacionalizam vrlo jaki korektiv, dominantni..
a ako je to tako zamisljeno da se putem npr tog prajda, malo pojsni situacija na terenu, onda je to, eto..odlicno, i cak bih mogao reci da je taj gej prajd uspio vise nego sto se da u prvi mah vidjeti.

ali, ja vidim slabost, nemocnost.

ali moja bi sad dilema bila ili pitanje, usporedjujuci ..ovdje..i ..tamo.., mogu li reci da je tamo vlada slabija i na neki nacin da ispravnije radi, ali neki taj narod ili dio naroda je jaci, dok se ovdje radi o tome da je vlada jaca, a narod nemocniji?
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

07 Oct 2011, 13:11

Gzena » wrote:unda, drago mi je da lijepo argumentiraš :mig: :D
pa jelda. kratko, jasno..za izljubit se. :D

a kad idem nesto napisat, najmanje pola foruma uvati mala snaga, fjaka, nemoc..ajmee, opet unda plahte, ajme majko, bizmo, bizmo..:rolleyes: :facepalm:

i ne..nisam rekao nazi topik, iako me malo vuklo. :zubo: ..rekao sam..nacijo topik. :D
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

07 Oct 2011, 13:33

Gzena » wrote: :rofl:

nemaš namjeru ali si došla prvo malo pokakiti i dati svoj stav... :D
Pa na ovoj temi nemam stav, no istina - došla sam se pokakiti, tj. preseravati kak' mi je super što nemam još i neke na ovoj temi naziruće se probleme - za intenzivnu mržnju treba energije i vremena, a to mi se troši na pametnije stvari, npr. buljenje u točku na zidu. :rofl:
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

07 Oct 2011, 13:42

Gzena » wrote:@Znaš li da u hrvatskom zatvoru ne sjedi više niti jedan Srbin optužen za ratni zločin dočim sjedi recimo naš Norac? I onda kažeš da ljudi žive u prošlosti.
A onda bi mogla i navesti ime i prezime Srbina koji je napravio koji je napravio zločine usporedive s Norčevima, a da nije već u Haagu.
Gzeno, bolje je tebi kloniti se činjenica i držati parola. :D
Biti i mniti svemiropolisno
Post Reply