Što je obitelj?

Za antropologiju, ekonomiju, filozofiju, povijest, sociologiju...
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

29 Jul 2013, 17:53

Homofobija je nesretno, pogrešno izabran izraz. Baš kao da su antisemitizam nazvali semitofobijom.


Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

29 Jul 2013, 17:53

Emericzy » wrote: Šteta što ti ne predstavlja. Time se svrstavaš u protivnike razmišljanja. Reagiraš instinktivno. U društvenim procesima to se jednostavno ne smije.
Zato što se ne slažem s tobom svrstavam se u protivnike razmišljanja? Ni manje ni više? :rofl:
Pročitaj što ja pišem. Pažljivo. I pokušaj mi, riječ po riječ, u tome pronaći trag homofobije. Uvjeren sam da ne možeš i da me u frustraciji zato udaraš ispod pojasa, najjednostavnijim mogućim udarcem.
Već smo vodili tu raspravu. Završila je tako da ja tvoje stavove smatram homofobnima, a ti moje crno bijelima. Čemu još jedan krug, pogotovo oftopičan?
Homofobiju meni možeš pripisati samo ako zahtjeve homoseksualaca automatski, bez razmišljanja, prihvatiš kao opravdane.
Ništa ne prihvaćam automatski pa stoga ni to nije bilo automatski. Iako, vjerujem da misliš da je svako stajanje uz homoseksualno pravo na brak automatsko. Tebe je tvoje razmišljanje dovelo do iste točke kao i obiteljaše. I ti se kao i oni zalažeš za krak. Misliš da tvoji fensi razlozi stvar čine boljom. Ne čine. To što oni to rade iz primitivnosti i mržnje, a ti iz pomodnosti i dalje daje jednaku posljedicu. Kao i ono s fašizmom. Tebi je to način da se izdvojiš. Pritom uopće ne shvaćaš konotacije toga ni posljedice.
Postotak gluposti među homoseksualcima u najmanju je ruku jednak postotku gluposti među heteroseksualnom populacijom, a rekao bih i da je veći, jer je LGBT zajednica izrazito ideologizirana i aktivistički raspoložena, a odavna je poznato da kad zasvira 'juriš!' da je sva pamet u trubi.
O jebote, pa jasno je da ima nesnosnih budala među njima kao što ima i među crncima i ženama.
Dakle, njihove se zahtjeve treba promatrati potpuno jednako kritički kao i zahtjeve seljaka, poduzetnika, nastavnika, branitelja, Srba itd. itd. -- s pažnjom, institucionalnim i drugim simpatijama i zdravom sumnjom u njihovu pamet.

I griješiš ako misliš da ovo nema veze s rodnom politikom, jer itekako ima. To je dio ideologije i politike LGBT zajednice -- koja je uostalom i sama oko sveg ovoga poprilično podijeljena.
Oprosti, ali ja sam uvjerena da bi ti ovo isto tvrdio u vrijeme razmatranja treba li ženama dati pravo glasa. Bio bi ta neka konzervativna sredina kojoj to ne bi baš bilo ugodno. Ili crncima, votevr. Ali danas je to daleko iza nas pa su svi više manje prihvatili te tekovine, a tolerancija se testira na novima.

Ima veze, ali nije jedina tema.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

29 Jul 2013, 17:55

Karl Jozef » wrote: Zato što ta riječ nema za cilj nešto označiti nego poniziti, projecirat svoju dominaciju, kao da nekome tko ti neće biti štajaznam jamac za kredit govoriš škrtac ili recimo nekom židovu govoriš ćifut i dodaš pa ono jesi to stani iza toga. :D Izmišljen termin i proizvoljno primjenjen, a ima posljedicu pokušaj poniženja, odnosno dominacije verbalnom agresijom. :D
Meni ta agresija uopće ne smeta, i ja sam jednako agresivan i prema gej propagandi, i prema ideologijom zadojenim liberalima. :zubo:

Eno Rusi zabranili širenje homoseksualne propagande djeci u školama. Celim ce y Mockby. :rofl:
Last edited by nodens on 29 Jul 2013, 17:56, edited 2 times in total.
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

29 Jul 2013, 17:57

Emericzy » wrote: Da, slažem se da Papa jest homofoban. I time reflektira odavno uspostavljen katolički obrazac gledanja na taj problem. Samo je puno politički vještiji od većine svojih prethodnika, pa svoje poglede promovira puno elegantnije.
Točno, to su isti pogledi.

Al ne može se gej aktivistima ugoditi. Ako stav iznese tvrđe, onda je diskriminator. Ako ga formira blaže, onda je podmukli licemjer.

Smiješno mi je gledati bijes onih koji skaču na papinu izjavu da vjera osuđuje homoseksulani čin. Upravo po tome crkva ih ne diskriminra, jer ona to zabranjuje i svojim sljedbenicima i heteroseksualcima i svakome ikad tko nije sklopio sakrament braka. Seks bez sakramenta za crkvu je grijeh. Bilo koji i bilo čiji. I sad bi crkva upravo homoseksualcima trebala dopustiti ono što ne dopušta nikome, kako bi dokazala da iskreno ne osuđuje njih kao osobe.

Meh...
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

29 Jul 2013, 17:57

nodens » wrote:
Meni ta agresija uopće ne smeta, i ja sam jednako agresivan i prema gej propagandi, i prema ideologijom zadojenim liberalima. :zubo:

Eno Rusi zabranili širenje homoseksualne propagande djeci u školama. Celim ce y Mockby. :rofl:
I to mi je ok. Iako mi tvoji stavovi nisu ok. Kao što mi je ok slanje ognja i mača od strane vjernika umjesto pakiranje u celofan. Volim znati na čemu sam. Tako se lakše boriti.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

29 Jul 2013, 17:57

višekratni slon » wrote:
Ako netko ima stavove koji imaju za cilj poniziti jednu skupinu, ja zaista ne vidim problem zašto mu je problem da se njegovi stavovi imenuju pravim imenom.

Neka razmotri svoje stavove.

Došlo je vrijeme kad više ne smiješ imenovati stvari jer je jednako biti homofob i nazvati nekoga homofobom. Odurna politička korektnosti koja na velika vrata uvodi fašizam.
I kaj onda? Imaš dvije nepomirljive strane i eskalaciju sukoba, a samo zato jer su obje strane glupe i isključive. I onda se problemi rješavaju silom.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

29 Jul 2013, 17:58

nodens wrote:
Celim ce y Mockby. :rofl:
Sretan put. Lijepo se provedi :w
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

29 Jul 2013, 17:59

višekratni slon » wrote:
I to mi je ok. Iako mi tvoji stavovi nisu ok. Kao što mi je ok slanje ognja i mača od strane vjernika umjesto pakiranje u celofan. Volim znati na čemu sam. Tako se lakše boriti.
Da, zato jer se i znaš samo boriti. U tome i jest cijeli problem. Samo se zna isukati mačeve i trubiti u trube. Kao da trube i mačevi rješavaju društvene probleme.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

29 Jul 2013, 17:59

Perzefona » wrote: Točno, to su isti pogledi.

Al ne može se gej aktivistima ugoditi. Ako stav iznese tvrđe, onda je diskriminator. Ako ga formira blaže, onda je podmukli licemjer.

Smiješno mi je gledati bijes onih koji skaču na papinu izjavu da vjera osuđuje homoseksulani čin. Upravo po tome crkva ih ne diskriminra, jer ona to zabranjuje i svojim sljedbenicima i heteroseksualcima i svakome ikad tko nije sklopio sakrament braka. Seks bez sakramenta za crkvu je grijeh. Bilo koji i bilo čiji. I sad bi crkva upravo homoseksualcima trebala dopustiti ono što ne dopušta nikome, kako bi dokazala da iskreno ne osuđuje njih kao osobe.

Meh...
Iz moje perspektive, što god da Crkva učini, neće biti dobro. Za mene. Nikad. No to nije bitno. Ne mora ona meni biti ok. Niti bih se ja ikad verbalno u nju dirala da se ona ne dira u društvo. Onog dana kad to prestane činiti, ja s njom neću imati nikakvih problema. No to je iluzorno očekivati jednako kao što je iluzorno očekivati da nestane mafije na svijetu.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

29 Jul 2013, 18:00

Emericzy » wrote: Da, zato jer se i znaš samo boriti. U tome i jest cijeli problem. Samo se zna isukati mačeve i trubiti u trube. Kao da trube i mačevi rješavaju društvene probleme.
A ti samo znaš lamentirati s kubankom iz svoje salonske pozicije. Oćemo opet tako razgovarati? :facepalm:
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

29 Jul 2013, 18:24

višekratni slon » wrote:
A ti samo znaš lamentirati s kubankom iz svoje salonske pozicije. Oćemo opet tako razgovarati? :facepalm:
Zašto ne? U svojoj sam 'salonskoj' poziciji čitav odrasli život vrlo fino živio usporedno s pederima, prijateljevao s njima, pa se čak i poseksao, znatiželje radi. Radio s njima. Upošljavao u svojoj firmi. Dovodio doma kao obiteljske goste. Vadio ih iz govana. Oni mene vadili iz govana. Ja ih nazivao budalama i oni bogme mene.

Po meni, to je normalno i civilizirano ophođenje s ljudima koji su drukčiji ali ih poštuješ i smatraš ih dijelom svoje zajednice.

A tvoje isukavanje mača, trubljenje, etiketiranje i ine knee-jerk reakcije po meni nisu, nego su kontraproduktivne. I ne, nisu civilizirane nego su rigidno antagonističke.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

29 Jul 2013, 18:27

Emericzy » wrote: Zašto ne? U svojoj sam 'salonskoj' poziciji čitav odrasli život vrlo fino živio usporedno s pederima, prijateljevao s njima, pa se čak i poseksao, znatiželje radi. Radio s njima. Upošljavao u svojoj firmi. Dovodio doma kao obiteljske goste. Vadio ih iz govana. Oni mene vadili iz govana. Ja ih nazivao budalama i oni bogme mene.

Po meni, to je normalno i civilizirano ophođenje s ljudima koji su drukčiji ali ih poštuješ i smatraš ih dijelom svoje zajednice.

A tvoje isukavanje mača, trubljenje, etiketiranje i ine knee-jerk reakcije po meni nisu, nego su kontraproduktivne. I ne, nisu civilizirane nego su rigidno antagonističke.
Zašto ti uopće raspravljaš sa mnom? Uredno odgovaram na tvoje pristojne upise, na tvoje opetovane ocjene mog karaktera zbilja nemam što reći i nije mi jasno čemu inzistiranje. Daj se uhvati nodensa ili nekog trećeg, stoput sam ti rekla da mi se ovo ne da. Ja možda jesam bedasta što sto i prvi put raspravljam s tobom jer mislim da ćeš ovaj put biti pristojan kako i dolikuje nekom civiliziranom, ali što je tebi?
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

29 Jul 2013, 18:32

I jel stvarno moramo mjeriti spolovila sad pa da ja kažem s kim sam se sve družila i seksala i čak ih pritom ne nazivajuć budalama? Jako civilizirano i pristojno te nadasve otmjeno je gurati svoj privatni život kao ikakav dokaz ičega. Možeš prezirati moje stavove, smatrati ih glupima, ali taj argument da si se ti družio i jebao s pederima je jednak onome "ja imam prijatelje Srbe" i ako vidiš, ja ga nisam dosad potezala sa svoje strane jer se čak ni ja ovako necivilizirana ne spuštam na te grane.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

29 Jul 2013, 18:36

višekratni slon » wrote:Zašto ti uopće raspravljaš sa mnom?
Zato jer te stalno ispočetka doživljavam kao vrijednu razgovora. Odgovaram na upis, a ne na nick i avatar (koje uostalom mijenjaš po potrebi). I onda , po nekakvoj zakonitosti nakon 4-5 upisa to degenerira u sukob. Ne znam zašto, ali nešto mi govori da mora da si i ti tome kriva. Ja baš nisam čuven kao svađalica.
Uredno odgovaram na tvoje pristojne upise, na tvoje opetovane ocjene mog karaktera
O čemu ti to? O tvom karakteru nemam ni najblažeg pojma. Ja kritiziram tvoju ideološku zadrtost. Zadnji put kad sam provjeravao, to je bila legitimna primjedba. I nisam bio jedini koji te tako doživio. Ja zadrt nisam i uvijek rado priznajem manjkavosti svega za što se zalažem.
Ja možda jesam bedasta što sto i prvi put raspravljam s tobom jer mislim da ćeš ovaj put biti pristojan kako i dolikuje nekom civiliziranom, ali što je tebi?
E, vidiš, baš isto to ja mislim o tebi. Pogledaj tok ove rasprave. Možda si prva ti piknula mene, a ne ja tebe.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

29 Jul 2013, 18:37

Emericzy » wrote: Da, zato jer se i znaš samo boriti. U tome i jest cijeli problem. Samo se zna isukati mačeve i trubiti u trube. Kao da trube i mačevi rješavaju društvene probleme.
Nije baš fora takav prigovor dok ti ne radiš drugačije. Ono, ti si se samo prvi sjetio reć to o nekonstruktivnosti.

Ne, nije rješenje to o čemu ti govoriš tj. iznać novi način namjesto braka jer im se upravo u ovom trenutku nudi takva mogućnost...itd.
Nemaš im pravo to govorit.
Čak i ako misliš da su glupi što oće jednaka prava ko i oni u braku, niko ne garantira da je drugo rješenje bolje. (Čisto zato što nema dovoljno u praksi provedenih primjera za druga rješenja.)
Također, 'pametna manjina' koja vodi i savjetuje 'neproduhovljenu svjetinu' u vezi stvari koje se jedino te 'svjetine' tiču...smrdi. Iskustvo govori da će tako vodstvo rezultirat zaraženim dekama za Indijance, kolonijalnim izrabljivanjem, robovima i sličnim šemama. Pustite ljude da odluče sami o sebi, ne prosipajte im vašu pamet o njihovim životima. Ako i odluče loše, popravit će to skupa sa svim ostalim koji su sad ubračiti. Sudit bi trebali jednaki, a ne oni koji takvo skrivanje koje oni proživljavaju nisu ni okusili.
Nema tu mjesta patroniziranju (što stil 'možete bolje' zasigurno jest). Čak i da si u pravu u vezi tog da mogu bolje od braka...analiziraj kako bi to izgledalo. Promjene u pojedinim socijalnim grupama, pa ni u cjelokupnim društvima na koncu konca, ne završavaju nikad jednako uspješno ako dođu postupno ili na ho-ruk. Evo se Hrvatska još baš ne snalazi u demokraciji. Evo nam tučnjava na tržnicama radi fiskalizacije. Ma evo nam i svih onih koji laprdaju na mob bez blututa dok voze, što da ne. Iako je tu vjerojatno bio i najkraći korak od pojave (mobitela) do prilagodbe na novo.
Najuspješnije se mijenjamo i prilagođavamo postupno, kad je promjena voljna. Kad imamo vremena zaboravit ili, drugačije rečeno, kad nam sazrije pa nemamo šta dozvat u sjećanje (u smislu onog za čim bi kukali).
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

29 Jul 2013, 18:39

višekratni slon » wrote:I jel stvarno moramo mjeriti spolovila sad pa da ja kažem s kim sam se sve družila i seksala i čak ih pritom ne nazivajuć budalama? Jako civilizirano i pristojno te nadasve otmjeno je gurati svoj privatni život kao ikakav dokaz ičega. Možeš prezirati moje stavove, smatrati ih glupima, ali taj argument da si se ti družio i jebao s pederima je jednak onome "ja imam prijatelje Srbe" i ako vidiš, ja ga nisam dosad potezala sa svoje strane jer se čak ni ja ovako necivilizirana ne spuštam na te grane.
Oprosti, ali lako je laprdati o pederima. I lako je pričati i mudrosti. A nešto je sasvim drugo živjeti onako kako govoriš. Mislim da je življenje principa nešto sasvim drugo nego mudrovanje o njima iz sigurne udaljenosti.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

29 Jul 2013, 18:41

uf, sto ja volem citat ninu williams... :cerek:
'if you fall, i'll be there' (floor)
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

29 Jul 2013, 18:41

Emericzy » wrote: Zato jer te stalno ispočetka doživljavam kao vrijednu razgovora. Odgovaram na upis, a ne na nick i avatar (koje uostalom mijenjaš po potrebi). I onda , po nekakvoj zakonitosti nakon 4-5 upisa to degenerira u sukob. Ne znam zašto, ali nešto mi govori da mora da si i ti tome kriva. Ja baš nisam čuven kao svađalica.


O čemu ti to? O tvom karakteru nemam ni najblažeg pojma. Ja kritiziram tvoju ideološku zadrtost. Zadnji put kad sam provjeravao, to je bila legitimna primjedba. I nisam bio jedini koji te tako doživio. Ja zadrt nisam i uvijek rado priznajem manjkavosti svega za što se zalažem.


E, vidiš, baš isto to ja mislim o tebi. Pogledaj tok ove rasprave. Možda si prva ti piknula mene, a ne ja tebe.
Mda, smatraš me vrijednom razgovora u kojem me opetovano vrijeđaš i onda se još ovako ne baš suviše ni uvijeno pozivaš na moj "svima poznati" karakter.
Molim te me prestani doživljavati vrijednom razgovora ako je ovo način na koji me takvom doživljavaš. Čovjek uči i iz iskustva, a moje iskustvo s tobom je da nijedna naša rasprava ne može završiti da me ne izvrijeđaš.
To možda može biti svojstveno mom karakteru na kojeg se tako često pozivaš, ali priliči li to tebi, tvojoj razini i tvom stupnju civiliziranosti?
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

29 Jul 2013, 18:48

Emericzy » wrote: Oprosti, ali lako je laprdati o pederima. I lako je pričati i mudrosti. A nešto je sasvim drugo živjeti onako kako govoriš. Mislim da je življenje principa nešto sasvim drugo nego mudrovanje o njima iz sigurne udaljenosti.
Jel ti uopće vidiš što radiš?
Ti svoje privatne odnose s ljudima nudiš kao dokaz ičega potpuno nesvjestan da su najveći ksenofobi, šovinisti i budale isti taj argument koristili u smislu "imam prijatelje Srbe/crnce/Židove". Dobro, jel ti to treba? I onda još mene time povlačiš za jezik ne bi li se ja izjasnila s kim sam se ja družila i jebala da bi valjda nakon tog priznanja išao izvući metar kojim mjeriš s koliko si se ti ljudi više družio i jebao, a da su slučajno pederi/fašisti/crnci/komunisti/Srbi ili bilo tko iz bilo koje skupine što naravno preteže u tvoju korist s obzirom na razliku u godinama, međutim, jesi li uopće svjestan koliko je nakaradno i deplasirano argumentirati svoju otvorenost time?

Što da sam se ja družila i/ili jebala s pederima ili čak homofobima, što bi tebi to dokazalo? Zaboravi, ja na taj način ne dokazujem nikome ništa, imam neki nivo, naime.
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

29 Jul 2013, 18:50

višekratni slon » wrote: Ako netko ima stavove koji imaju za cilj poniziti jednu skupinu, ja zaista ne vidim problem zašto mu je problem da se njegovi stavovi imenuju pravim imenom.
A zovite samo onda treba malo više imena izmisliti. Ne mogu baš svi biti fašisti, homofobi i sl.
nodens » wrote: Meni ta agresija uopće ne smeta, i ja sam jednako agresivan i prema gej propagandi, i prema ideologijom zadojenim liberalima. :zubo:
Ne smeta ni meni ovako na forumu, ali gledam na stranim medijima. Neki krkan kaže da je neki sportaš, znanstvenik... homofob i odu novci, ode karijera, mir...

Primjer te ideje proizvoljnog etiketiranja sam vidio neki dan. Uglavnom neka žena iz SADa poznata voditeljica (Paula Deen) tamo priznala je da je prije cca 20 ili 30 godina nekom zaposleniku rekla nigger i zbog toga ostala bez sponzora, emisije štaliveć.

Takvo etiketiranje postaje alat za difamaciju, klevetu, ucjenu bez posljedica. Svatko se može nabacivati etiketama u prvom koraku, a u drugom pridržavajući se zaleđa prošlosti i slično tražiti da se postupa u odnosu na proizvoljno nabačene etikete. Zašto podržavate, homofoba, fašistu, fundametalista, udbaša, korumpiranoga, četnika...
Eno Rusi zabranili širenje homoseksualne propagande djeci u školama. Celim ce y Mockby. :rofl:
I ja mislim da maltretiranje djece mlađe od 7 godina time, treba ograničiti.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

29 Jul 2013, 18:52

Ma jašta, još treba i jezik prilagođavati besramnom ponašanju.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

29 Jul 2013, 18:56

nina williams » wrote:Nije baš fora takav prigovor dok ti ne radiš drugačije. Ono, ti si se samo prvi sjetio reć to o nekonstruktivnosti.

Ne, nije rješenje to o čemu ti govoriš tj. iznać novi način namjesto braka jer im se upravo u ovom trenutku nudi takva mogućnost...itd.
Nemaš im pravo to govorit.
Čak i ako misliš da su glupi što oće jednaka prava ko i oni u braku, niko ne garantira da je drugo rješenje bolje. (Čisto zato što nema dovoljno u praksi provedenih primjera za druga rješenja.)
O, da, imam pravo. Kao što svatko ima pravo, a možda čak i dužnost, reći prijatelju, "stari, ovo što si naumio napraviti velika je glupost; hajde razmisli".

I da, ja znam da je ono što oni žele loše. Neadekvatnost institucije braka nisam ja izmislio. Ako se sad stvara neka nova država i želi biti feudalna monarhija, je li stvarno nemoguće unaprijed reći da je to glupost? Po meni nije. Iskustvo s takvim institucijama je golemo.
Pustite ljude da odluče sami o sebi, ne prosipajte im vašu pamet o njihovim životima. Ako i odluče loše, popravit će to skupa sa svim ostalim koji su sad ubračiti. Sudit bi trebali jednaki, a ne oni koji takvo skrivanje koje oni proživljavaju nisu ni okusili.
Ja ih i puštam. Sto sam puta napisao "neka im, kad su bedasti". Sasvim im to sigurno ne bih pokušao braniti. Ali pridržavam to proglasiti glupošću. Ne shvaćam, zašto bismo o gluposti trebali šutjeti? Kakva je sad to nova moda? Je li to nekakvo novo carevo ruho? Neki novi car hoda gol i mi se svi moramo praviti da je obučen?
Evo se Hrvatska još baš ne snalazi u demokraciji.

Točno. Kao što sada pederima govorim "glupi ste", tako sam 1990. govorio i friškim HDZ-ovcima. Iz istog razloga -- jer su stoljetnu šansu htjeli upropastiti tako da skoče unatrag u 19. stoljeće. Upravo to sada rade pederi. I dan-danas me svi ti HDZ-ovci smatraju anti-Hrvatom, iako se sto tisuća puta pokazalo da sam bio u pravu. I za dvadeset će me godina mnogi smatrati homofobom, iako će vidjeti da sam bio u pravu.
Najuspješnije se mijenjamo i prilagođavamo postupno, kad je promjena voljna. Kad imamo vremena zaboravit ili, drugačije rečeno, kad nam sazrije pa nemamo šta dozvat u sjećanje (u smislu onog za čim bi kukali).
Upravo to ja i govorim. Ja govorim o civilizaciji, a protiv revolucije.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

29 Jul 2013, 18:57

Karl Jozef wrote:


I ja mislim da maltretiranje djece mlađe od 7 godina time, treba ograničiti.
Karl, kakve veze ima homoseksualna propaganda u skolama s djecom mladjom od 7 godina? :misli:

Da ne govorim o brkanju homoseksualne propagande s homo sapiens propagandom koja govori da unutar vrste postoje homoseksualne jedinke koje zbog toga nisu nista manje vrijedne...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

29 Jul 2013, 19:04

višekratni slon » wrote:Mda, smatraš me vrijednom razgovora u kojem me opetovano vrijeđaš i onda se još ovako ne baš suviše ni uvijeno pozivaš na moj "svima poznati" karakter.
Molim te me prestani doživljavati vrijednom razgovora ako je ovo način na koji me takvom doživljavaš. Čovjek uči i iz iskustva, a moje iskustvo s tobom je da nijedna naša rasprava ne može završiti da me ne izvrijeđaš.
Ali kako ja to tebe vrijeđam? Ja te samo na nekoliko različitih načina zovem isključivom i ideologiziranom. Otkad je to uvreda? Hajde, citiraj mi neku uvredu.

I da, ne vidim ništa loše u tome da navedem da su to primijetili i drugi ljudi. Jer to dokazuje da moj sud o tvojoj isključivosti nije tek nekakva moja osobna iritacija, nego da ipak ima i malo čvršće osnove.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

29 Jul 2013, 19:07

Emericzy » wrote:
Ali kako ja to tebe vrijeđam? Ja te samo na nekoliko različitih načina zovem isključivom i ideologiziranom. Otkad je to uvreda? Hajde, citiraj mi neku uvredu.

I da, ne vidim ništa loše u tome da navedem da su to primijetili i drugi ljudi. Jer to dokazuje da moj sud o tvojoj isključivosti nije tek nekakva moja osobna iritacija, nego da ipak ima i malo čvršće osnove.
Davno su mene moji naučili da ponekad nije bitno što se kaže nego tko kaže.

Naravno da će me tako nazivati netko čije stavove jasno i glasno imenujem. Nisam kukavica, ne stidim se svojih stavova niti sam ikoga u životu diskriminirala niti poticala na diskriminaciju, nisam odgojena na taj način. Ali eto, odgojena sam da prešućujem. Međutim, više ne želim. I normalno je da s obzirom na to da govorim, da će se naći i onih koji će me vrijeđati jer ih žulja moj stav. Čudno je da uvijek žulja one koji se u tom stavu jasno pronađu. A što ću vam ja. :ne zna:

Jesi se sad nasitio bavljenja mnome za ovaj put? Do neke iduće rasprave. :W
Post Reply