Dop

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

23 Mar 2013, 01:03

Margarita » wrote: I zaljubljenost fali svaki božji dan. :)
zasto? :ne zna: ..jes ti normalna?

:D


User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

23 Mar 2013, 01:33

Stitch » wrote:
Okej, pričekat ćemo Tea Tree. Nadrljala je. ;)
Evo, već se osjećam nadrljano. :zubo:

Kad sam rekla da ima veze s pameću, imala sam na umu ovaj dio posta od pješčane:
Pješčana » wrote:Nekako sam, valjda, mislila, da je/da smo svi mi pametniji, i da u 30tima već znaš bolje.
OK, nisam kvotala, ne kuži se bez toga.

Dodala bih da ja ne kužim ni 2% od ovih svih megafantastičnih osjećaja i stanja svijesti doživljenih na dopu o kojima Stitch priča.

Ja sam se kroz razdoblje od godinu i pol ili dvije, ponekim vikendima zajebavala s time, rekreativno.
Bilo nas je 15ak u društvu i uzimali smo kad bismo se skupili i kad bi bio dan ili đir za to.
O igli nije bilo ni pomišljanja ni govora.
Prestali smo kad nam je dosadio svima takav način zabave. Ništa se naročito nije dogodilo, samo je postalo dosadno. S vremenom su okupljanja uz dop postajala sve rjeđa, a više nas je počelo privlačiti nešto drugo, neki izlazak u klub, na koncert ili što se već događalo.
Uopće mi nije jasan big deal oko dopa. :ne zna:

Još manje mi je jasno kako se dođe do ovisnosti.
Unatoč svemu što Stitch priča iz svog iskustva, ja mogu reći iz svog iskustva da meni taj osjećaj nije ni blizu ičega što on tu opisuje. Zabavno je bilo, odgovaralo mi je tada, ali mi ništa ne može toliko odgovarati na duge staze. Zasitim se istog osjećaja.
Danas više ne bih uzela dop. Ne zbog straha ili nečeg sličnog, naprosto mi je postao odvratan taj miris i riganje koje dolazi kao nuspojava.

E, da, imam jednu veliku zamjerku dopu. Ne znam kako bi se to stručno (medicinski ili kako? :misli: ) nazvalo, ali dop ubija ono nešto za smijeh. Bože, kako sam ovo napisala. :facepalm: :rofl:
Mislim na onaj osjećaj kad je neka situacija objektivno komična, stvarno je smiješna i znam da bih se strgala od smijeha da nema tog govna u meni koje kao da mi je privremeno "ubilo centar za smijeh". To mi je bilo neoprostivo. :durica:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

23 Mar 2013, 08:10

Tea Tree » wrote: Dodala bih da ja ne kužim ni 2% od ovih svih megafantastičnih osjećaja i stanja svijesti doživljenih na dopu o kojima Stitch priča. (...)
Šmrkanje je jedno, pušenje na foliju drugo, igla treće. Nije svejedno kako se hors uzima. Također, nije svejedno ni kakve je kvalitete. Zovu ga "žuto" zbog govana koje stavljaju unutra da ga razrijede, ali zapravo je smeđ. I rijetko, vrlo rijetko - bijel.

Eh sad, dojma sam da ti se nije sviđao, ali bilo je to "zbog ekipe". Okej, više paše introvertima nego ekstrovertima, ali ni meni ne bi odgovarao da mi je bilo muka. A nije, ne znam jesam li mučninu osjetio više od jednom, i to prvi put. Ali tada smo ga nabavili usput, na tulumu. I bio je loš. Poslije sam pazio što radim, imao sam love i znao sam ljude. I velim, prilično sam pretjerivao. Pošmrkati lajnu od pola metra nije mi bio nikakav problem. Mislim da sam se prvi put restartirao kad sam puknuo tri grama. Ali to je bilo nakon ohoho vremena, kad sam se već opasno bavio mišlju da nađem nešto jače jer mi ovo nije dovoljno. I jer sam bacao lovu kroz prozor. Miješao sam sve i svašta, bombone, alkohol, bijelo, speed - čak sam i fenilciklidin nabavio. A PCP nije stvar za zajebanciju pa sam ga pušio, nisam ga ufurao u žilu. Da jesam, vjerojatno bih nekoga ubio. Ozloglašen je jer ti rad srca i lučenje adrenalina poveća do maksimuma. Možeš kamione dizati. Takva kakva si, mogla bi desetoricu najgorih štemera iz kvarta pregaziti kao od šale. I nije mi bio ništa posebno, mljeo sam kao navijen, ni po čemu se nije razlikovao od speeda.

Što se smijeha tiče, tu ništa ne može pobijediti travu, šit, čak i LSD. Znao sam se histerično smijati na tom klincu. Onako, nisam mogao stati. Tripovi su mi bili super, ali učinak im jako, kao nijednoj drugoj drogi, ovisi o okolini. Dobro društvo, dobar trip. Loše društvo - horor. Poželiš se baciti kroz prozor samo da stane. A ne možeš se skinuti osim dopom, pere te po nekoliko sati, kristali i po cijeli dan. Luda stvar. Izvadi van sve najgore iz tebe. Ili najbolje, kako kad.

Sad kad se vratim unatrag, meni je kod horsa najviše smetalo što je potpuno aseksualan. Tintilinić ti uopće ne treba. Osim za pišanje. Kad se napušiš ili progutaš bombon, druga stvar. Koka - isto tako. Ali hors, hors ti ubije želju. Ma i da pogledaš neko djevojče, a kamoli da ga poševiš.
Potpisi su za budale.
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

23 Mar 2013, 08:31

Stitch, najzajebanija stvar stvar kod teških droga je upravo pojavljivanje osoba poput tebe zbog kojih bi netko, naročito klinac, mogao doći do zaključka da i nisu toliko opasne ako si nakon njih ovakav :cerek: Moja iskustva s narkomanima (posljedicama narkomanije) su puno tužnija.

Meni čak ni lake droge nisu bile pretjerano zabavne (nikad se ne bih utopila skroz i prilično sam zavidjela onima koji su to mogli), jedina stvarna sreća bio je trip - sjećam se svakog, u detalje; smijuljim se prisjećajući ih se, ali sebe se danas puno više bojim nego kad sam bila klinka, tako da nemam volje za takvu igru.
Od horsa me vjerojatno spasio prijatelj narkoman koji je dobro procijenio koliko sam tašta i uvjerio me da meni to ne treba, da sam ionako "pala u kazanče". Taj se razgovor vodio kad sam ja bila preglupa da primijetim da je na rubu predoziranja, a on je takav sjeban bio dovoljno pametan i dobronamjeran da me zaštiti.
U međuvremenu je svijet u mojoj glavi postao dovoljno (nekad i previše) šaren, a događalo mi se i da potpuno čista doživljavam onaj dio narkomanskih iskustava koja se da verbalizirati, a valjda nešto i izvan toga. Poznajem i trigere svodljive na autosugestiju kojima se mogu pomaknuti kad mi treba. Droge (i alkohol u mojem slučaju) su tu kad sam prelijena uložiti napor.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

23 Mar 2013, 08:59

Silajn » wrote:Stitch, najzajebanija stvar stvar kod teških droga je upravo pojavljivanje osoba poput tebe zbog kojih bi netko, naročito klinac, mogao doći do zaključka da i nisu toliko opasne ako si nakon njih ovakav :cerek: Moja iskustva s narkomanima (posljedicama narkomanije) su puno tužnija. (...)
Najprije, hvala na komplimentu. :cerek: Onda - loših, groznih priča imam i ja, samo ne znam koliko ima smisla iznositi ih. Drugi su ljudi posrijedi, nisam samo ja u igri. A i ne volim se vraćati na to. Ovo je malen forum pa sam si dopustio luksuz da progovorim o stvarima o kojima inače ne govorim, koje držim zaključane iza sedam brava i sedam zidova.

Dalje, ti ne znaš koju sam cijenu platio. Štošta sam u životu propustio, upropastio. Od prilika do vlastita zdravlja. Imao sam briljantan, strelovit um. Sad sam mnogo sporiji. Elli kaže, a to mi je i Aby svojedobno rekla - ali zbog toga barem mogu komunicirati s ostatkom svijeta, inače bih bio neuhvatljiv. :D

Imao sam fotografsko pamćenje, pamtio sam po cijele stranice. A sad mi trebaju vježbe koncentracije (nizovi riječi koje pročitam, pričekam pa reproduciram), trebaju mi mnemotehničke vježbe, trebaju mi trikovi starih retoričara, koji su višesatne govore pamtili zahvaljujući mentalnim mapama (to je kao kuća s bezbroj soba, u svakoj sobi svakom predmetu pridaješ određeni pojam ili dio cjeline. I onda ideš iz sobe u sobu i uzimaš što si ondje ostavila). Hoću reći, ne mogu više biti komotan. Ne mogu se više ni uzdati u se, događa se da sam "popamtio" hrpu gluposti. Pa se onda crvenim. Na takve stvari nisam naviknut, oduvijek sam bio čudo od djeteta. I ohol sam zato bio, o da. Mislio sam da se iz svega mogu izvući a da ne platim račune.

Ne znam zašto, ali ovisnici su gotovo bez iznimke vrlo, vrlo inteligentni ljudi. Jesu li i oni, poput mene, oholi? Mislim da jesu. Vlastita ih inteligencija dovodi u zabludu. A i radoznali su po svojoj prirodi.

No zabrijao sam sad i skrenuo s teme. O čemu si zapravo htjela razgovarati? :zubo:
Potpisi su za budale.
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

23 Mar 2013, 09:11

Nisu gotovo svi ovisnici iznimno inteligentni, pobogu :eek: Džankanje čak i glupačicama da "i've seen things" šlifa, ali to ih ne čini iznimno inteligentima.
Kad se već bavimo tobom :zubo:, za sebe mislim da bih bila društveno nepodnošljiva da nisam pala tu i tamo. Oholost je nužna da se sabereš, ali fukcionira samo uz određenu dozu duhovitosti (na vlastiti račun). Mene bi ubilo vjerojatno da se shvatim skroz ozbiljno. Ili bih se morala okrenuti drogama :zubo:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

23 Mar 2013, 09:13

Govorim o onima koje poznajem, jasno. Nema baš puno glupih ljudi oko mene, u kojem god agregatnom stanju bio. :zubo:
Potpisi su za budale.
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

23 Mar 2013, 09:19

Stitch » wrote:Govorim o onima koje poznajem, jasno. Nema baš puno glupih ljudi oko mene, u kojem god agregatnom stanju bio. :zubo:
Ne znam kako to mjeriš, ali meni je s godinama kvalificiranje nekog glupim postalo teže. Češće ljude vidim kao jednostavne i manje jednostavne, ali onako kako ja čitam glupost - iz konteksta - svi su glupi odnosno nitko nije glup.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

23 Mar 2013, 09:28

Pa ne mjerim - sviđaju mi se ljudi s kojima mogu razgovarati, od kojih mogu čuti štogod pametno, koji će me poučiti nečemu što ne znam. Onda se nastojim što više družiti s njima. Ako stvar vrijedi i obrnuto - i oni sa mnom.

Nema tu proračunatosti, sve je prilično spontano.

S druge pak strane, ako mi tkogod ne odgovara - izbjegavam ga. Jest, i ja sam s godinama postao umjereniji, ali i dalje ja biram društvo, ja odlučujem. Što bi rekao Protagora - ja sam mjera svih stvari, onih koje jesu da jesu i onih koje nisu da nisu. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

23 Mar 2013, 10:12

pa najlakse se navuku oni ljudi koji u sebi pod normalno konstantno osjecaju neku svoju bol (losa sjecanja, ogroman manjak samopouzdanja, veliki kompleksi,...bilo sta opterecujuce)

takvi ljudi drogu koriste da otupe, ublaze ili uklone taj teret koji nose i za njih je droga puno opasnija nego onima koji je koriste za razonodu, da pojacaju dobro raspolozenje u drustvu. Jer ovim prvima je potrebna takorec uvijek i dodje im kao lijek, a drugima samo povremeno, a i bez nje im nije lose.

dakle, ovisno sto od droge dobijas, na koji je nacin koristis, sto ti ona oduzima - na taj nacin joj i pristupas.

Tei je trebala vjerojatno za razonodu, a i bez droge se znala zabavljat i bit sretna, tako da joj nije bila 'neophodna'

Ja sam se droge jako plasila za neke druge ljude, za sebe nisam, upravo iz tog razloga. Al naravno da je takodjer opasno i glupo ne plasit se droge....
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

23 Mar 2013, 10:37

Bo, svakako stoji da ljudi ulaze u to različito motivirani. Motivacija može biti važna kad govoriš o tome koliko će tko duboko upasti, ali ne bi smjela utjecati na efekte. Na efekte utječu druge stvari, objasnio sam koje. To su teške droge, ne utječeš na njih snagom volje. Nije to trava pa da svaki drugi koji zapali džoint ne osjeti ništa. Bijelo osjetiš, žuto osjetiš, bombone osjetiš, tripove osjetiš, speed osjetiš, meskalin osjetiš... Intenzivnost se može razlikovati, ali nema majci da ti nije ništa.

Travu, za razliku od toga, naučiš prepoznavati, da tako kažem. A i to ako je loša. Nabavi vrhunski skank, šit, ulje - to će svakog izuti iz cipela. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

23 Mar 2013, 10:50

Naravno da sam osjećala efekt i svi smo. Nije u tome stvar. Ali je svima taj osjećaj na dopu s vremenom dosadio. I nisam imala nikakav osjećaj da nešto "moram zbog ekipe". Ne znam je li srećom ili vlastitim odabirom, ali nisam nikada imala oko sebe ljude zbog kojih bi imala osjećaj da išta moram da bih se uklopila.
I nije mi se to samo s dopom dogodilo. Bila je faza kad smo napušeni igrali društvene igre, onako zamantani. :rofl: I to nas je furalo dok je bilo smiješno, fulali smo i ne znam više što sve nismo, ali je s vremenom dosadilo.
Onda speed, bomboni i ostalo što se čvaka na partyjima. I nakon partyja smo na afterima znali požderat svega i svačega na afterima. Što je uključivalo i dop i ketamin i već što je bilo pri ruci. Znalo je stvarno biti jaaako smiješno, nebulozno potpuno. Pa mi je i to bilo dopizdilo da jedno vrijeme uopće nisam izlazila. Družila sam se s ljudima po kućama, na kavama itd. OK, taman tada je cijela ta scena počela ići nizbrdo, djelomično je i zbog toga.

E, da! Ketamin. :facepalm: :rofl: Odvaljivanje mozga popraćeno riganjem.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

23 Mar 2013, 10:52

Tea Tree » wrote:E, da! Ketamin. :facepalm: :rofl: Odvaljivanje mozga popraćeno riganjem.
Vidiš, vidiš, to nisam probao. Zainteresirala si me. :rofl:
Potpisi su za budale.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

23 Mar 2013, 11:17

Stitch » wrote:Bo, svakako stoji da ljudi ulaze u to različito motivirani. Motivacija može biti važna kad govoriš o tome koliko će tko duboko upasti, ali ne bi smjela utjecati na efekte. Na efekte utječu druge stvari, objasnio sam koje. To su teške droge, ne utječeš na njih snagom volje. Nije to trava pa da svaki drugi koji zapali džoint ne osjeti ništa. Bijelo osjetiš, žuto osjetiš, bombone osjetiš, tripove osjetiš, speed osjetiš, meskalin osjetiš... Intenzivnost se može razlikovati, ali nema majci da ti nije ništa.

Travu, za razliku od toga, naučiš prepoznavati, da tako kažem. A i to ako je loša. Nabavi vrhunski skank, šit, ulje - to će svakog izuti iz cipela. :D
..a jebote zanata. :rolleyes: :D ..sta je to. someljerstvo neko? u vlaskoj mos radit vino kakvo oces, a jedini kriterij je..ono, kad ga se ides nakon kojeg mjeseca probat, pa zoves kolege somelijere susjede i prijatelje, popije dvilitre svaki i onda postavis pitanje..jel vaca? ..a ovaj degustator mudro gleda u dno case, pruza ti je da mu nalijes jos i poprati to ritualnim rijecima, odgovorom..vaca, vaca.
eto, to je jedini kriterij..jel vaca nakon dvi litre ili pet, a vaca svako. :D

i eto, tu bi bila negdje razlika izmedju mene i vrlog svijeta, sto zaista ne znaci da zelim pripisati sebi neku posebnost :zubo: ..to, osjetit.. necu osjetit, ne zelim, boli me kua za bilu i zutu boju, ne zelim je osjetit, ocu je gledat..necu osjecat kako mi plava boja dolazi iza ledja u napad ili kako mi narancasta pjeva i svira na melotronu, necu.
ono sto mene zanima jest zasto je neki cvijet, recimo, narancanste boje, a ne zasto nije ljubicaste i bi li mogao bit ljubicaste i sta bi bilo da je ljubicaste. ne zelim boje van raspona od cetri iljade do osam iljada angstrema.. pun mi je kua sebe i ovako i mojih misletina i mislica, jos mi samo fali to produbljivat. sta cu produbljivat, di, di cu ukurac, ne mogu povatat ni ovo sto mi se ovako ukazuje, povrsinski, nepovrsinki, a jos bi treba ic u tripskemtrine gledat sta ima tamo i zasto nema i kako ima i jel ima tamo jos koga da mi mozemo tu sliku zajedno podijelit i razumjet..ne sliku, nego jedan drugog..ma ajde ebimatej ti i ja i slika i on i mi i dozivljaj..i sve..ono, za popizdit. za po pi zdit.. :gaah: :gaah: :D

..e, i jos nesto..to glup, neglup, inteligencija neinteligencija. vako, mislim da je inteligencija precijenjena. ne zelim rec da je to sad neko zlo, ali jeben je to alat..agresivan, neposten, podmukao.
osim toga, mislim da je sam taj pojam inteligencije postao sam sebi svrhom i da je previse usmjeren..bez obzira sta se sad pokusava izvuc atributiranjem inteligencija, pa sad imamo ove inteligencije one, vake nake.
sve je to..kurac, sve. tipican rasisticki ili kakvi vec inteligentizam. bolja je veca inteligencija na mjernoj nekoj skali, nego manja. nasa je inteligencija mjerilo ostalih inteligencija, a dupini su glupi jer nisu inteligentni kao mi, jer prlijucu,a inteligentni su kad im treba zavezat eksploziv i poslat pod brodove, a pasi su inteligentni kad mi ocemo da oni rade ono sto mi ocemo, npr cuvat manje inteligentne ovce na ljudskomjernoj skali inteligencije, da ne pobjegnu? ako ne cuva, ne valja i valja ga ubit?
..ma gle kurca u slamnatom sesiru.

jedna od rijetkih boljih stvari koje sam u zivotu kolko tolko uspio napravit, jest da sam na vrijeme odustao od inteligencije. to se obicno, kolokvijalno zove..glup. neka se zove, meni to nista ne znaci. nemam ja vremena za tu inteligenciju, zivot je kratak, a vi tamo inteligentni trazite kako cete jedan drugoga zajebat i to smatrat prilagodjenoscu.. :giggle:

jebote inteligencija da te jebo.. : :madkava:


:D
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

23 Mar 2013, 11:29

Znači - nikad se nisi napušio? Nisi li ti iz Splita? Nikad nisi smotao džoint i podijelio ga s društvom? :rolleyes:

Ma nisi ti iz Splita, ti si iz okolice. Živiš u Bihaću, jelda? :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

23 Mar 2013, 11:37

unda :rofl: :rofl:
Tko zna što je pravo stanje stvari? Kome?
Ako mene pitaš, nema nikakvog produbljivanja ni udubljivanja, nema ničega "tamo", na dopu ili bilo čemu, čega ne bi bilo i u trijeznom stanju. Stitch kaže drukčije. E, sad, jebi ga. :D
..a unda » wrote: ..e, i jos nesto..to glup, neglup, inteligencija neinteligencija. vako, mislim da je inteligencija precijenjena. ne zelim rec da je to sad neko zlo, ali jeben je to alat..agresivan, neposten, podmukao.
osim toga, mislim da je sam taj pojam inteligencije postao sam sebi svrhom i da je previse usmjeren..bez obzira sta se sad pokusava izvuc atributiranjem inteligencija, pa sad imamo ove inteligencije one, vake nake.
sve je to..kurac, sve. tipican rasisticki ili kakvi vec inteligentizam. bolja je veca inteligencija na mjernoj nekoj skali, nego manja. nasa je inteligencija mjerilo ostalih inteligencija, a dupini su glupi jer nisu inteligentni kao mi, jer prlijucu,a inteligentni su kad im treba zavezat eksploziv i poslat pod brodove, a pasi su inteligentni kad mi ocemo da oni rade ono sto mi ocemo, npr cuvat manje inteligentne ovce na ljudskomjernoj skali inteligencije, da ne pobjegnu? ako ne cuva, ne valja i valja ga ubit?
..ma gle kurca u slamnatom sesiru.

jedna od rijetkih boljih stvari koje sam u zivotu kolko tolko uspio napravit, jest da sam na vrijeme odustao od inteligencije. to se obicno, kolokvijalno zove..glup. neka se zove, meni to nista ne znaci. nemam ja vremena za tu inteligenciju, zivot je kratak, a vi tamo inteligentni trazite kako cete jedan drugoga zajebat i to smatrat prilagodjenoscu.. :giggle:

jebote inteligencija da te jebo.. : :madkava:


:D
Da. :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

23 Mar 2013, 11:47

Stitch » wrote:Znači - nikad se nisi napušio? Nisi li ti iz Splita? Nikad nisi smotao džoint i podijelio ga s društvom? :rolleyes:

Ma nisi ti iz Splita, ti si iz okolice. Živiš u Bihaću, jelda? :D
..ma jebo te split i cijeli bihac.eto ti sad na. :gaah:

:D

nisam smotao dzojint i podijelio s drustvom. moje drustvo, ta moja stoka koje mi je bilo drustvo, ti koji su mogli poduvat tri kila trave za dva dana, jebote (u vricama se nosila ta trava kad bi nas desetak islo negdje ono, na koji dan negdje..u vricama). oni su to dijelili sa mnom.
toliko bi se to napusilo i nadimilo da ja potpuno razumijem ono..kako se zove..sekundarnu eksponiranost dimu..ja bi se napusio samo sta sam bio s njima..tj, vise bi se to nekako reklo..ozracen.
ne mogu ti opisat o kojim se to kolicinama radilo.
niakd necu zaboravit kad su jednom, njih cetri, ja vozio, a svaki od njih izvadio svoju raketu i sise jebote, sise, duva..
ok, neka duvaju, jebemese, mislim ja..a bila zima, i usli mi u tunel..i nista, ali..vidim ja, ona svitla od tunela nekako mi sporo promicu. gledam kolko brzo idem i bilo negdje oko sedamdeset na sat. nesto mi tu ne stima i dam ja malo gasa, a ono svitla jos sporije mi pocnu promicat..kao da sam u usporenom filmu.
neki kurac nije u redu..mislim ja, da nije do fergazera, da mi se guma nije izdusila i ja jos malo gasa, da vidim sta se zbiva, sta je, a ono svitla od tunela pocnu i malo ka sa strane odat, u sirinu..

jebote straja. panika me skoro uvatila, poceo skoro hiperventilirat, ali mislim se..di cu sad, kontroliraj se majmune, saberi se, to je sigurno od ovih gurua oko mene.
i dovukao se ja do kraja tunela, stao sa strane, otvorio prozor, upalio ventilaciju, a oni.. zatvori prozor, ugasi ventilator, ladno nam je, ladno nam je, bura je, bura je.. a svaki od njih ono..mazgov, sto kila u svakom..

a ja popizdija..ajde ebimatej, izasao vanka, otvorio vrata i svakog za vrat i vanka, vanka stoko napusena.
njima to bilo jako smijesno, umirali od smija i kako bi ja jednog izvadio vanka, drugi bi usao i tako se mi igrali neko vrijeme. to je njima bilo jako zabavno.
eto, to je samo jedna od prica..ali, osvetio sam se ja par puta njima, pamtit ce oni to citav zivot, citav zivot..
bogami, nakon jednog puta nekoliko njih je odustalo od intezivnog duvanja. ocete se zajebavat, jel..e onda cemo se zajebavat.. :raspa: :zubo:

:D
Last edited by ..a unda on 23 Mar 2013, 11:50, edited 2 times in total.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

23 Mar 2013, 11:49

Tea Tree » wrote:Ako mene pitaš, nema nikakvog produbljivanja ni udubljivanja, nema ničega "tamo", na dopu ili bilo čemu, čega ne bi bilo i u trijeznom stanju. Stitch kaže drukčije. E, sad, jebi ga. :D
Pa, neke ti droge neupitno omogućuju lakši uvid u nesvjesno. Što ćeš ti s tim uvidom napraviti svjesna, drugi je par rukava. Ali za umjetnost je to nesvjesno bitno.

Ali da, ne treba generalizirati. Rekoh da ti treba i prisebnost da bi iz tog kolopleta misli i ideja izvukla štogod korisno. Drogiran čovjek nije "pametniji" nego "osjetljiviji", "prijemčiviji". Navodnici su tu zato što se te pojave teško mogu racionalno pojmiti. Drugi je dio svijesti u igri, onaj vezan uz snove, primjerice.
Potpisi su za budale.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

23 Mar 2013, 11:56

..a unda wrote: ..ma jebo te split i cijeli bihac.eto ti sad na. :gaah:

:D

nisam smotao dzojint i podijelio s drustvom. moje drustvo, ta moja stoka koje mi je bilo drustvo, ti koji su mogli poduvat tri kila trave za dva dana, jebote (u vricama se nosila ta trava kad bi nas desetak islo negdje ono, na koji dan negdje..u vricama). oni su to dijelili sa mnom.
toliko bi se to napusilo i nadimilo da ja potpuno razumijem ono..kako se zove..sekundarnu eksponiranost dimu..ja bi se napusio samo sta sam bio s njima..tj, vise bi se to nekako reklo..ozracen.
ne mogu ti opisat o kojim se to kolicinama radilo.
niakd necu zaboravit kad su jednom, njih cetri, ja vozio, a svaki od njih izvadio svoju raketu i sise jebote, sise, duva..
ok, neka duvaju, jebemese, mislim ja..a bila zima, i usli mi u tunel..i nista, ali..vidim ja, ona svitla od tunela nekako mi sporo promicu. gledam kolko brzo idem i bilo negdje oko sedamdeset na sat. nesto mi tu ne stima i dam ja malo gasa, a ono svitla jos sporije mi pocnu promicat..kao da sam u usporenom filmu.
neki kurac nije u redu..mislim ja, da nije do fergazera, da mi se guma nije izdusila i ja jos malo gasa, da vidim sta se zbiva, sta je, a ono svitla od tunela pocnu i malo ka sa strane odat, u sirinu..

jebote straja. panika me skoro uvatila, poceo skoro hiperventilirat, ali mislim se..di cu sad, kontroliraj se majmune, saberi se, to je sigurno od ovih gurua oko mene.
i dovukao se ja do kraja tunela, stao sa strane, otvorio prozor, upalio ventilaciju, a oni.. zatvori prozor, ugasi ventilator, ladno nam je, ladno nam je, bura je, bura je.. a svaki od njih ono..mazgov, sto kila u svakom..

a ja popizdija..ajde ebimatej, izasao vanka, otvorio vrata i svakog za vrat i vanka, vanka stoko napusena.
njima to bilo jako smijesno, umirali od smija i kako bi ja jednog izvadio vanka, drugi bi usao i tako se mi igrali neko vrijeme. to je njima bilo jako zabavno.
eto, to je samo jedna od prica..ali, osvetio sam se ja par puta njima, pamtit ce oni to citav zivot, citav zivot..
bogami, nakon jednog puta nekoliko njih je odustalo od intezivnog duvanja. ocete se zajebavat, jel..e onda cemo se zajebavat.. :raspa: :zubo:

:D
:S :S :S
:lol:
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

23 Mar 2013, 11:59

..a unda » wrote: nisam smotao dzojint i podijelio s drustvom. moje drustvo, ta moja stoka koje mi je bilo drustvo, ti koji su mogli poduvat tri kila trave za dva dana, jebote (u vricama se nosila ta trava kad bi nas desetak islo negdje ono, na koji dan negdje..u vricama). oni su to dijelili sa mnom.
toliko bi se to napusilo i nadimilo da ja potpuno razumijem ono..kako se zove..sekundarnu eksponiranost dimu..ja bi se napusio samo sta sam bio s njima..tj, vise bi se to nekako reklo..ozracen.
ne mogu ti opisat o kojim se to kolicinama radilo.
:rofl:
..a unda » wrote:niakd necu zaboravit kad su jednom, njih cetri, ja vozio, a svaki od njih izvadio svoju raketu i sise jebote, sise, duva..
ok, neka duvaju, jebemese, mislim ja..a bila zima, i usli mi u tunel..i nista, ali..vidim ja, ona svitla od tunela nekako mi sporo promicu. gledam kolko brzo idem i bilo negdje oko sedamdeset na sat. nesto mi tu ne stima i dam ja malo gasa, a ono svitla jos sporije mi pocnu promicat..kao da sam u usporenom filmu.
neki kurac nije u redu..mislim ja, da nije do fergazera, da mi se guma nije izdusila i ja jos malo gasa, da vidim sta se zbiva, sta je, a ono svitla od tunela pocnu i malo ka sa strane odat, u sirinu..

jebote straja. panika me skoro uvatila, poceo skoro hiperventilirat, ali mislim se..di cu sad, kontroliraj se majmune, saberi se, to je sigurno od ovih gurua oko mene.
i dovukao se ja do kraja tunela, stao sa strane, otvorio prozor, upalio ventilaciju, a oni.. zatvori prozor, ugasi ventilator, ladno nam je, ladno nam je, bura je, bura je.. a svaki od njih ono..mazgov, sto kila u svakom..

a ja popizdija..ajde ebimatej, izasao vanka, otvorio vrata i svakog za vrat i vanka, vanka stoko napusena.
njima to bilo jako smijesno, umirali od smija i kako bi ja jednog izvadio vanka, drugi bi usao i tako se mi igrali neko vrijeme. to je njima bilo jako zabavno.
eto, to je samo jedna od prica..ali, osvetio sam se ja par puta njima, pamtit ce oni to citav zivot, citav zivot..
:rofl:

Dobra je to trava bila. :D Ali da, kad te tako pokopča, strah te - nije ti više do brijačine. :zubo:

Nema boljeg dopa u svemiru od kvalitetnoga grasa. Istinabog, već dugo nisam smotao džoint, od ljeta prošle godine, ali volim ga, ne planiram se toga odreći. Nisam poslije mamuran kao od cuge, ništa me ne boli, a i afrodizijak je, nekako. Postanem taktilan, mazan i osjetljiv na dodire. :cerek:
Potpisi su za budale.
User avatar
Tristana
Posts: 138
Joined: 09 Nov 2011, 17:54

23 Mar 2013, 12:45

Pješčana » wrote:Stitch, hvala ti što si ovo sve o sebi rekao. Taman mi je negdje na početku teme palo na pamet jesi li ili nisi, ali mi je bilo preintimno pitati te.
Ja sam, priznajem, imala nekih sumnji još od tamo nekih ŽK postova o lijekovima :D , ali me upravo ovo pokolebalo..
Silajn » wrote:Stitch, najzajebanija stvar stvar kod teških droga je upravo pojavljivanje osoba poput tebe zbog kojih bi netko, naročito klinac, mogao doći do zaključka da i nisu toliko opasne ako si nakon njih ovakav :cerek: Moja iskustva s narkomanima (posljedicama narkomanije) su puno tužnija.


..jer svi ovisnici koje ja poznajem, izgubili su najviše (od stvari koje se mogu detektirati izvana ) baš na toj nekoj brzini, oštrini i elokvenciji, slični su Baretu ili Dini.

A na temu, moja je fascinacija drogama ogromna, ali unatoč tome ili možda baš zbog toga, nisam se nikad usudila probati ni travu.

Imam neki pakt sa sobom da ću jednom, kad ne budem više imala što izgubiti, u nekoj terminalnoj fazi, sigurno probati.
U međuvremenu, sasvim sam dovoljno navučena već na čitanje o tome ( da, da, poznate su mi baš sve ispovijesti sa narkomanije.ba ), pobožno gledanje svih mogućih Drugged, Drugs, Inc, Black Tar Heroin The Dark End i ostalih sličnih dokumentaraca.

Evo i zbog ovog topica danas nisam još skuhala ručak, dijete mi je već zakinuto a droge još ni vidjela nisam :facepalm:

edit; unda odi k vragu! :rofl:
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

23 Mar 2013, 21:48

Stitch » wrote:
Imao sam briljantan, strelovit um. Sad sam mnogo sporiji.
Ako se dobro sjećam, ti si isto godište kao ja. Zapravo, skoro sam sigurna da jesi, zato sam i zapamtila.
Što misliš je li to što si sporiji sada nego s 20 pomalo i posljedica godine proizvodnje? :D

Nemoj sve sad svaljivati na jadne droze, ni krive ni dužne. :zubo: :rofl:

Miješala sam i ja svega i svačega, sve u istoj večeri, rigala, jedva hodala, svašta. I baš nikad mi nije falio dio "filma". Svega sam se sjećala i u svakom trenutku sam točno znala što radim.
Jedan jedini put mi se dogodilo da se nisam sjećala nekakvih pola sata ili tako nešto, ali to je bilo kad sam nakon cijele alkoholne noći (bez ikakve droze) provela nekoliko sati na suncu, bez ikakvog hlada, u kolovozu.

Ijooj, unda, da, ti si se pasivno nagutao tog dima, očigledno. :rofl: Međutim, jarani su ti trebali napomenuti da se voziti može i na jačim drogama, ali nipošto napušen. Jednom sam, ne razmišljajući, krenula takva nekamo autom. Već u kvartu, prije nego što sam došla do glavne ceste, sam skužila ne samo da nije dobro nego da je prilično loše. Vratila sam se doma i čekala da me prođe. Nikad više nisam ni pokušala takva voziti.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

23 Mar 2013, 21:56

Tea Tree » wrote: Ako se dobro sjećam, ti si isto godište kao ja. Zapravo, skoro sam sigurna da jesi, zato sam i zapamtila.
Što misliš je li to što si sporiji sada nego s 20 pomalo i posljedica godine proizvodnje? :D
Pa vjerojatno jest. Ali ne osjećam simptome samo danas, postojali su i prije. :D

No dobro, mozak u svakom slučaju treba(m) održavati, ključ je da stalno bude aktivan. Što više radi, bolje funkcionira. I sve pomaže, od križaljki do foruma. Dobra rasprava prisili te da se koncentriraš, da oblikuješ građu, da se prisjetiš detalja, da poštuješ logički slijed... Forum je u biti višestruko koristan, mozgu trebaju i društveni kontakti. Pa makar i virtualni.
Potpisi su za budale.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

23 Mar 2013, 22:06

Stitch » wrote:
Pa vjerojatno jest. Ali ne osjećam simptome samo danas, postojali su i prije. :D

No dobro, mozak u svakom slučaju treba(m) održavati, ključ je da stalno bude aktivan. Što više radi, bolje funkcionira. I sve pomaže, od križaljki do foruma. Dobra rasprava prisili te da se koncentriraš, da oblikuješ građu, da se prisjetiš detalja, da poštuješ logički slijed... Forum je u biti višestruko koristan, mozgu trebaju i društveni kontakti. Pa makar i virtualni.
Kad su prije postojali? Prije 2 godine? :rofl:
Ajd, zajebavam te malo, ali evo, stvarno mogu reći (i ne samo po sebi), da s godinama radna sposobnost opada.
Svakako treba održavati mozak budnim, ali mislim da ga ne možeš razbuditi na onaj kakav si imao s 20 godina taman da si život proveo na Kavkazu pijući kefir i planinske čajeve. :D
Tu je još i priroda posla i radnog okruženja. Ako se stvari poslože tako da dođe do preopterećenja radnim obvezama, informacijama bitnima za taj posao, dolazit ćeš povremeno do trenutaka u kojima više nećeš više znati gdje ti je glava gdje guzica. Što si krenuo napraviti pa te prekinuo telefon, tko treba doći, kome si rekao da ćeš ga nazvati, za koga treba napraviti to i to, a za koga nešto slično, ali još nisi siguran, jer čekaš da te povratno nazovu s tog i tog mjesta. :zvrko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

23 Mar 2013, 22:08

Tea Tree » wrote: Ijooj, unda, da, ti si se pasivno nagutao tog dima, očigledno. :rofl: Međutim, jarani su ti trebali napomenuti da se voziti može i na jačim drogama, ali nipošto napušen.
Krivo. Nikad nisi kljucala u autu? Ja bogme jesam - i nije dobro. Napušen također ne volim voziti. Oglupavim, u pola vožnje zaboravim kamo idem i što sam htio. Ne skrenem na vrijeme pa produžim da ne izazovem nesreću. I tako, zna biti... zanimljivo. :zubo:
Potpisi su za budale.
Post Reply