Dop

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

23 Mar 2013, 22:27

Stitch » wrote:
Krivo. Nikad nisi kljucala u autu? Ja bogme jesam - i nije dobro. Napušen također ne volim voziti. Oglupavim, u pola vožnje zaboravim kamo idem i što sam htio. Ne skrenem na vrijeme pa produžim da ne izazovem nesreću. I tako, zna biti... zanimljivo. :zubo:
Nisam ja, ali sam se vozila u autu kad je vozač zakljucao, a lik koji se vozio s nama u autu uopće nije skužio u čemu je stvar i mislio kako se ovaj dobro zajebava, umro od smijeha i rekao kako je jebena fora. :facepalm: :S
Većina nas je uzimala dop u minimalnim količinama, onima koje ne izazivaju kljucanje nego još uvijek rade kao "dizalice". Pa onda sereš kvake, melješ, ne gasiš se, svi upadamo u riječ jedni drugima i pijemo hektolitre čaja.


User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

25 Mar 2013, 13:00

Stitch » wrote: Rekoh da ti treba i prisebnost da bi iz tog kolopleta misli i ideja izvukla štogod korisno.
To jedva uspijevam i bez droga.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

25 Mar 2013, 16:53

Margarita » wrote: Pa, mislila sam da je orgazam kod muškaraca nešto kao pišanje kad je jako sila a ne euforija, kamion i sunce u glavi.
Ovaj... krivo si mislila?
Stitch » wrote:Može ti glava biti puna ideja, melodija, riječi - ali zadnje na što misliš jest rad. Puca ti prsluk. Ne treba ti ništa osim vlastite glave. Može netko umirati kraj tebe - i opet ti puca prsluk. Svejedno ti, brate. Onkraj si ovog svijeta.
Frend mi je jednom prilikom zbog gadnih bolova dobio morfij.

Veli, boljelo ga je i dalje. Ali bolio ga je kurac za to. I bilo mu je dobro.
Stitch » wrote:Što se smijeha tiče, tu ništa ne može pobijediti travu, šit, čak i LSD. Znao sam se histerično smijati na tom klincu. Onako, nisam mogao stati. Tripovi su mi bili super, ali učinak im jako, kao nijednoj drugoj drogi, ovisi o okolini. Dobro društvo, dobar trip. Loše društvo - horor. Poželiš se baciti kroz prozor samo da stane. A ne možeš se skinuti osim dopom, pere te po nekoliko sati, kristali i po cijeli dan. Luda stvar. Izvadi van sve najgore iz tebe. Ili najbolje, kako kad.
Iako me, onako posve akademski, zanima iskustvo tripanja (tim više što, koliko se sjećam, LSD ne izaziva ovisnost sâm po sebi pa jedna rekreativna uporaba ne bi bila nešto posebno strašna), ovaj je opis dovoljan da me zadrži podalje od njega.

Ne treba mi nešto što može izvući ono najgore iz mene. Stvarno mi ne treba.
Toliko ipak poznajem svoje demone.
Sad kad se vratim unatrag, meni je kod horsa najviše smetalo što je potpuno aseksualan. Tintilinić ti uopće ne treba. Osim za pišanje. Kad se napušiš ili progutaš bombon, druga stvar. Koka - isto tako. Ali hors, hors ti ubije želju. Ma i da pogledaš neko djevojče, a kamoli da ga poševiš.
A ovaj je opis posve dovoljan da mi heroin učini posve nezanimljivim. :D
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

25 Mar 2013, 18:02

Lastan wrote: Iako me, onako posve akademski, zanima iskustvo tripanja (tim više što, koliko se sjećam, LSD ne izaziva ovisnost sâm po sebi pa jedna rekreativna uporaba ne bi bila nešto posebno strašna), ovaj je opis dovoljan da me zadrži podalje od njega.

Ne treba mi nešto što može izvući ono najgore iz mene. Stvarno mi ne treba.
Toliko ipak poznajem svoje demone.
LSD ti neće staviti u glavu ništa što već ne postoji u njoj. Nećeš postati superzločinac, ali ako si štogod skrivio, štogod komu loše učinio, pojačat će ti osjećaj krivnje. Uvjet je, jasno, da se toga sjetiš, da počneš razmišljati o tome. Zato velim, bitna je okolina. Bitno je da ne budeš sam. Kad god vidim da čovjeka pere loš trip, nastojim ga izvući iz toga skrećući u vedrije vode, bilo razgovorom bilo nekom aktivnošću.

Onda, kompleksi. I to se stostruko pojača. Onda, blicevi koji ti iskrive stvarnost - od tripa ti soba neće postati svemirski brod, nećeš vidjeti novu realnost, nego su promjene superbrze, kratkotrajne. Vidiš - ne vidiš - pitaš se jesi li lud ili što. :D Pereš ruke i pogledaš se u ogledalo, npr. A ono - lice ti deformirano, krvavo, imaš očnjake. Trepneš - i nema toga. Pitaš se koji kurac. A onda se pitaš zašto si baš to vidio. Ima li razloga. Sjeckaš, analiziraš. I opet odeš u kurac.

Onda to primijeti netko poput mene pa ti veli da idete van voziti se liftom. Ili bacati kišobran po livadi. Ono, svejedno - što luđe, to bolje. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

25 Mar 2013, 18:28

Lastan » wrote: Ovaj... krivo si mislila?
Uz sve moje osjećaje krivnje i komplekse bez ikakve droge, teško da mogu misliti drugačije. Pa, da ne bih mislila da sam ja tomu kriva, ponekad mislim da to tako treba. A za loš trip s idejom skakanja kroz prozor mi je dovoljna i boca vina. Od temperature preko 38 iskrivljujem prostor, stvarno vidim stvari, pogotovo ravne kao plahta ili površina vode, kako se nabiru. A kad sam imala kozice bila sam uvjerena da sam se natprirodnom brzinom našla iz kreveta do kupaonice. I još sam uvjerena, sjećam se kako su mi se noge kretale nevjerojatnom brzinom. Ako uz sve dodam snove s jakim bojama, okusima, mirisima, fabulama, kupovanje dodatnih stimulansa bilo bi razbacivanje love. Od par udaha jointa hvata me panika, srce mi toliko lupa, mozak peče da samo želim da sve to završi. Moja ideja uzimanja narkotika bila bi želja da ne osjećam ništa a ne da osjećam još jače.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

25 Mar 2013, 18:34

Naš vjenčani kum je 15 godina bio ovisnik o dopu.
Počeo je s 19, kad je otišao u rat, skinuo se pred 6, 7 godina.
Kaže da je pun klinac njegovih prijatelja od dole (iz Kaštela je) tada i tako otišlo u kurac.
Izgubljena generacija.

Kako se skinuo?
Ne znam što reć.
Izgubio SVE, uključujući stan, obitelj ga se praktički odrekla, upoznao sadašnju ženu, preselio na drugi kraj države.
Borio se opako, čini mi se da tek sad dolazi pravo k sebi iako je i sam svjestan da nakon svega više nikad neće i ne može biti isti, da ne kažem normalan.
Ali strašan dečko, ogroman kapacitet i to je ono zbog čega ipak pliva.
Posljedice se ipak vide i osjete, i to debelo.
On se nije okrenuo vjeri al' loče bogovski, a i sve druge droge osim dopa mu nisu strane.

Kako pomoći?
Nikako.

Što se mene tiče, trpala sam nemilice u sebe sve i svašta, dugo vremena.
Osim dopa.
I nije mi žao, ni najmanje.
Danas se to svelo na odlazak par puta godišnje na neki festival i izuvanje iz nanulica do daske. :zubo:
Last edited by Morticia on 25 Mar 2013, 18:40, edited 1 time in total.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

25 Mar 2013, 18:39

Stitch » wrote:
LSD ti neće staviti u glavu ništa što već ne postoji u njoj.
Dobar trip je uz dobar bombon uvjerljivo najljepša, najbolja i sve najnajnaj droga na planeti. :cerek:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

25 Mar 2013, 18:42

Morticia » wrote:
Dobar trip je uz dobar bombon uvjerljivo najljepša, najbolja i sve najnajnaj droga na planeti. :cerek:
..skuplja se ekipica dozivljaja plena, polako.. :zubo: :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

25 Mar 2013, 18:44

Margarita » wrote: Uz sve moje osjećaje krivnje i komplekse bez ikakve droge, teško da mogu misliti drugačije. Pa, da ne bih mislila da sam ja tomu kriva, ponekad mislim da to tako treba. A za loš trip s idejom skakanja kroz prozor mi je dovoljna i boca vina. Od temperature preko 38 iskrivljujem prostor, stvarno vidim stvari, pogotovo ravne kao plahta ili površina vode, kako se nabiru. A kad sam imala kozice bila sam uvjerena da sam se natprirodnom brzinom našla iz kreveta do kupaonice. I još sam uvjerena, sjećam se kako su mi se noge kretale nevjerojatnom brzinom. Ako uz sve dodam snove s jakim bojama, okusima, mirisima, fabulama, kupovanje dodatnih stimulansa bilo bi razbacivanje love. Od par udaha jointa hvata me panika, srce mi toliko lupa, mozak peče da samo želim da sve to završi. Moja ideja uzimanja narkotika bila bi želja da ne osjećam ništa a ne da osjećam još jače.
..a recimo, ka ono..potpisujem.. :D

bilo koja droza, samo neka me ne jebe. neka me obatuli da mi je sve ravno.. :D
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

25 Mar 2013, 19:00

Morticia » wrote:
Dobar trip je uz dobar bombon uvjerljivo najljepša, najbolja i sve najnajnaj droga na planeti. :cerek:
Bomboni znaju varirati, ovisno o tome što miješaju sa MDMA-om. Ecstasy je meni najbolji čist, ali u tim tabletama možeš naći kofeina, speeda, ma svega. Bez tog sranja ima ga u pilulama, navodno za psihoterapiju - ali nisam siguran kako je to nama stizalo. Dileri pričaju svašta. :zubo:

A tripovi... Sivi kristali, nalik na kremen za upaljač, crveni kristali - to je luda stvar, znali smo igrati nogomet bez lopte, bilo nam zabavno tako (a frend je osam sati proveo na drvetu jer ga je zanimalo kako žive ptice - čak je i pjevao, jebote :D), od "kartončića" jubilarci poput Aspirinixa i Hofmanna, to da. Odmah znaš što dobivaš i kako će te oprati. Ostalo - a probao sam valjda 30-ak vrsta - nije me toliko privlačilo. Ali puknuti cijeli kristal umjesto četvrtine i otići u pičku materinu na dva dana - hah, mogu reći da sam to volio. :zubo:
Potpisi su za budale.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

25 Mar 2013, 19:08

Stitch » wrote: Ali puknuti cijeli kristal umjesto četvrtine i otići u pičku materinu na dva dana - hah, mogu reći da sam to volio. :zubo:
Eh, a što onda reći susjedima, poštaru i mojoj mami?
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

25 Mar 2013, 19:11

Margarita » wrote: Eh, a što onda reći susjedima, poštaru i mojoj mami?
Meni mama nikad nije bila problem.

Mala je ta koja me preodgojila. :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

25 Mar 2013, 19:16

Margarita » wrote: Eh, a što onda reći susjedima, poštaru i mojoj mami?
Za tripove služe festivali, Future Shockovi, osamljene kućice s livadom. Najlakše se sakriti u moru ljudi, ali poslužit će i ograđeno privatno imanje.

Trip ne možeš uzeti samo tako, jer prilično dugo djeluje. Takve aktivnosti moraš isplanirati. Kao da je posrijedi drugi muškarac, recimo. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

25 Mar 2013, 19:17

Morticia » wrote:
Meni mama nikad nije bila problem.
Ako nekako uspijem umrijeti prije nje, naći će načina da mi stavi do znanja kako je to bilo neetično.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

25 Mar 2013, 19:20

Stitch » wrote: Trip ne možeš uzeti samo tako, jer prilično dugo djeluje.
Ono kad ti je konačno dosta.
E pa sad još toliko. :D
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

25 Mar 2013, 19:21

Margarita » wrote: Ako nekako uspijem umrijeti prije nje, naći će načina da mi stavi do znanja kako je to bilo neetično.
:rofl: :( :o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

25 Mar 2013, 19:22

Morticia » wrote:
Ono kad ti je konačno dosta.
E pa sad još toliko. :D
Da, ali to kad ti ne da spavati možeš lijepo iskoristiti. Legneš, zatvoriš oči i gledaš boje. :cerek:
Potpisi su za budale.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

25 Mar 2013, 19:23

Morticia » wrote:
Ono kad ti je konačno dosta.
E pa sad još toliko. :D
Aha, kužim. Ko trudovi.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

25 Mar 2013, 19:23

Margarita » wrote: Ako nekako uspijem umrijeti prije nje, naći će načina da mi stavi do znanja kako je to bilo neetično.
:D

..a vjerojatno bi ti nasla nacina da ti prigovori i da nije ona tebe tako odgajala ili da zasto se ona zrtvovala..ili da ne znas ti kako je njoj..tako nesto u tom stilu.. :D
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

25 Mar 2013, 19:25

Stitch » wrote:
Da, ali to kad ti ne da spavati možeš lijepo iskoristiti. Legneš, zatvoriš oči i gledaš boje. :cerek:
Ili jednostavno nastaviš. :D
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

25 Mar 2013, 19:26

Margarita » wrote: Aha, kužim. Ko trudovi.
:rofl: :rofl: :rofl:
Otprilike.
A i nekako slično vidiš sve zvijezde.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

25 Mar 2013, 19:26

..a unda » wrote: :D

..a vjerojatno bi ti nasla nacina da ti prigovori i da nije ona tebe tako odgajala ili da zasto se ona zrtvovala..ili da ne znas ti kako je njoj..tako nesto u tom stilu.. :D
Jok, to nije u njenom stilu. Nikad nije "ona", to je uvijek "šira društvena zajednica".
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

25 Mar 2013, 19:29

Stitch » wrote:
Da, ali to kad ti ne da spavati možeš lijepo iskoristiti. Legneš, zatvoriš oči i gledaš boje. :cerek:
ope on boje. :facepalm:

tis trebao bit ono..gog, rani ekspresionist. ne magog, suprematist.. :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

25 Mar 2013, 19:31

Margarita » wrote: Jok, to nije u njenom stilu. Nikad nije "ona", to je uvijek "šira društvena zajednica".
a da, da, razumijem, tako je.. :D
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

25 Mar 2013, 19:47

..a unda » wrote: ope on boje. :facepalm:

tis trebao bit ono..gog, rani ekspresionist. ne magog, suprematist.. :D
Pa kad jest tako. To ti je kao kaleidoskop. Znaš što je to? Ona cijev s ogledalima koju si imao kao dijete a u kojoj se nalaze šareni predmeti, staklena zrnca ili papirići. Okrećeš je, a sve se mijenja.

Kad te trip malo spusti, isto tako djeluje. U biti, na tripu ti se zjenice cijelo vrijeme ritmički šire i sužavaju. Pola efekata kretanja, migoljenja i slično dolazi od toga. Isto je i kad zatvoriš oči. Ako ništa drugo, gledaš svjetlost koje ti prodire kroz kapke. To je racionalno objašnjenje. :D

Eto, Morti će ti reći ako meni ne vjeruješ. :cerek:
Potpisi su za budale.
Post Reply