Dop

Sve od javnog i tajnog interesa
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

22 Mar 2013, 23:11

Kad te čovjek čita, poželi to uzeti. :rofl:


User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

22 Mar 2013, 23:14

ex anais » wrote:Kad te čovjek čita, poželi to uzeti. :rofl:
Rekoh na drugom mjestu: znam s riječima, čarobnjak sam. Nemoj da te to zavara. :D
Potpisi su za budale.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

22 Mar 2013, 23:16

Stitch » wrote:
Rekoh na drugom mjestu: znam s riječima, čarobnjak sam. Nemoj da te to zavara. :D
Neće, kukavica sam. :D
A i mogu pročitati undu par puta da se otrijeznim. :zubo:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

22 Mar 2013, 23:18

Stitch » wrote:
Rekoh na drugom mjestu: znam s riječima, čarobnjak sam. Nemoj da te to zavara. :D
ne znam na sto ex misli, ali bogami, ja sam se usro od straja dok sam citao sto pises.. :zubo: :D
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

22 Mar 2013, 23:19

Stitch » wrote:
Mah, to je iluzija. Ne možeš ti ništa suvislo napraviti na tome. Ljudi koji govore o dopu "kad imaju dedlajne" u životu nisu vidjeli dobar hors. To odgovorno tvrdim. Doduše, ja nikad nisam bio umjeren, uvijek sam bio na nokat od overdoza. :zubo:
Kako znaš kad je dosta? Ni meni umjerenost nije jača strana.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

22 Mar 2013, 23:21

..a unda » wrote: ne znam na sto ex misli, ali bogami, ja sam se usro od straja dok sam citao sto pises.. :zubo: :D
Ti se ne bi htio tako osjećati? Zašto? Čega te strah? :dr phil:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

22 Mar 2013, 23:21

Stitch » wrote:
Mah, to je iluzija. Ne možeš ti ništa suvislo napraviti na tome. Ljudi koji govore o dopu "kad imaju dedlajne" u životu nisu vidjeli dobar hors. To odgovorno tvrdim. Doduše, ja nikad nisam bio umjeren, uvijek sam bio na nokat od overdoza. :zubo:

Može ti glava biti puna ideja, melodija, riječi - ali zadnje na što misliš jest rad. Puca ti prsluk. Ne treba ti ništa osim vlastite glave. Može netko umirati kraj tebe - i opet ti puca prsluk. Svejedno ti, brate. Onkraj si ovog svijeta.

Ja sam uglavnom svirao. I, objektivno, nemam pojma kako je to zvučalo. Meni je bilo super, bio sam stopljen s tom gitarom, bili smo jedno, imao sam osjećaj da mogu odsvirati što god poželim - ali tko zna, možda je sve to bilo za kurac. Vjerojatno jest. No meni je bio bitan taj osjećaj. Povezanosti, harmonije, apsolutnog. Znaš onu Schopovu - glazba je izravno općenje s Bogom. E, to je bilo to. Razumijem Jimmija, koji je umro zbog toga. Ali ja nisam Jimmi.

Znao sam i pisati. No imao sam tek natuknice. Luđačku salatu. Da ih uobličim u štogod smisleno, morao sam biti potpuno čist, savršeno priseban. Inače nema vajde.

Znao sam štošta raditi. I ne mogu reći da sam išta kvalitetno napravio. Jest, otvorili su mi se kanali, metaforički rečeno. Jest, proširile su mi se spoznaje. Ali da bih došao do vrijednosti, morao sam biti svoj, morao sam to oponašati, prisjećati se, na neki način falsificirati. Ne znam razumiješ li me.

No ponavljam, meni je bio bitan osjećaj, a ne proizvod. Uostalom, ne smatram se dovoljno talentiranim za umjetnika. Ali brijač sam... samo takav. :D
ma ne znam. jednostavno, sta bilo da bilo, to je jace od mene,a sve sta je jace od mene, niej dobro. :zubo:
ja sam slab karakter, strasiv samog sebe.. na sve bi se lako dao navuc. da polizem tri marke za redom, mislim da bi se navukao na lizanje maraka.. :zubo:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

22 Mar 2013, 23:23

..a unda » wrote: ma ne znam. jednostavno, sta bilo da bilo, to je jace od mene,a sve sta je jace od mene, niej dobro. :zubo:
ja sam slab karakter, strasiv samog sebe.. na sve bi se lako dao navuc. da polizem tri marke za redom, mislim da bi se navukao na lizanje maraka.. :zubo:
E, to, to. Ja se navučem na jebenu kolu ako je pijem dva dana zaredom, ubila bih treći dan za kolu, ukrala, razbila... ok, ne baš, ali ono, craving je jak.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

22 Mar 2013, 23:23

ex anais » wrote:
Ti se ne bi htio tako osjećati? Zašto? Čega te strah? :dr phil:
Ja se poslije ne bih htjela osjećati nikad više drugačije.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
elma
Posts: 3104
Joined: 02 Feb 2013, 01:33

22 Mar 2013, 23:26

Margarita » wrote: Ja se poslije ne bih htjela osjećati nikad više drugačije.
Ovo.
Htjedoh pitati Stitcha pozeli li opet uzeti samo za taj osjećaj, ali ne znam bi li to bilo korektno pitanje :misli:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

22 Mar 2013, 23:27

Men se čini da ćemo svi s ovog topica izać navučeni, a unda će jedino ostat čist. I tad ćemo možda, ali možda, uspjeti razumjeti do kraja genijalnog njegovih plahti. :o
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

22 Mar 2013, 23:29

Margarita » wrote: Kako znaš kad je dosta? Ni meni umjerenost nije jača strana.
Pa ne znam. To je ruski rulet. Dvaput sam... pa skoro umro. Već su me htjeli izbaciti iz kuće, da ne skviknem unutra. Ne zajebavam se. Nisu to lijepe priče. Svašta od ljudi vidiš kad ih dovedeš do ruba. Ali ne krivim ih, stavio sam ih u nemoguću poziciju.
Potpisi su za budale.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

22 Mar 2013, 23:30

ex anais » wrote:
Ti se ne bi htio tako osjećati? Zašto? Čega te strah? :dr phil:
kako osjecat?
mislim, moze pricat ko god sta oce, ali ja mu ne vjerujem. :zubo:
svak ima svoja iskustva i svoje puteve, a ja se vec dovoljno i ovako cudim sam sebi..bez ista da cvaknem. mislim, ja sam od onih koji nikada niej pao u nesvijest jer ga je strah past u nesvijest. svaki tren moga zivota sam bio svjestan..nazalost mozda. nikad nisam imao crnu..ili zlatno roza rupu na rige i straftne koj malo odaju, malo ne odaju.. :serek: :zubo:
ok, osim kad spavam, a i to je nekako..leprsavo.. :zubo:

ili jos bolje..ne zanima me. mene pojacala ne zanimaju. ni strojevi u tom smislu. strojevi ima da rade, ljudi imaju da misle. :zubo:
a jos pojacala cvakavat.. brcko banovici prugu bi sam iskopao i jos bi u slobodnim danima moj brigadni tim od nas jedanajst igrao na balun protiv mog brigadnog tima od nas jedanajst.. :zubo:

:D
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

22 Mar 2013, 23:33

..a unda » wrote: ja sam od onih koji nikada niej pao u nesvijest jer ga je strah past u nesvijest.
Zar i ti?
Ja se užasavam padanja u nesvijest. Nisam ni ja dosad i nadam se da neću. :zubo:

a jos pojacala cvakavat.. brcko banovici prugu bi sam iskopao i jos bi u slobodnim danima moj brigadni tim od nas jedanajst igrao na balun protiv mog brigadnog tima od nas jedanajst.. :zubo:

:D
:rofl:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

22 Mar 2013, 23:35

ex anais » wrote:Men se čini da ćemo svi s ovog topica izać navučeni, a unda će jedino ostat čist. I tad ćemo možda, ali možda, uspjeti razumjeti do kraja genijalnog njegovih plahti. :o
cuj, ne znam kolko ce ti ovo skromno izgledat, ali ta neka, jel, genijalnost plahti..nema katalizatora za to razumjet. jednostavno sve ce bit kristalno jasno i sasvim normalno, negenijalno, ako neko to bude citao za..ne znam..dvjesto godina. :zubo:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

22 Mar 2013, 23:35

elma » wrote:
Ovo.
Htjedoh pitati Stitcha pozeli li opet uzeti samo za taj osjećaj, ali ne znam bi li to bilo korektno pitanje :misli:
Odgovorit ću ti. Zna se dogoditi da razmišljam o dopu. Zna se dogoditi i da ga sanjam. Probudim se prestrašen, podijeljenih osjećaja. Mislim da sam pička jer mi je u tom snu bilo tako lijepo - a znam što sam sve vidio i što sam sve prošao. Znam koju sam cijenu platio. A onda si u malu crnu bilježnicu upišem plus jer nisam pogazio riječ i nisam pokleknuo. Život je borba, i ja se borim. I čist sam već skoro 13 godina.
Potpisi su za budale.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

22 Mar 2013, 23:39

Stitch » wrote:
Odgovorit ću ti. Zna se dogoditi da razmišljam o dopu. Zna se dogoditi i da ga sanjam. Probudim se prestrašen, podijeljenih osjećaja. Mislim da sam pička jer mi je u tom snu bilo tako lijepo - a znam što sam sve vidio i što sam sve prošao. Znam koju sam cijenu platio. A onda si u malu crnu bilježnicu upišem plus jer nisam pogazio riječ i nisam pokleknuo. Život je borba, i ja se borim. I čist sam već skoro 13 godina.
pa jebote, kako to vec? pa to je ono..bilo u pretproslom zivotu. ti si sad ko zna koja inkarnacija vec. ja da sam toliko cist od neceg, ja bih mislio da se to nekom drugom sve desavalo.. ono, ko mu jebematej.. :D
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

22 Mar 2013, 23:41

..a unda » wrote: pa jebote, kako to vec? pa to je ono..bilo u pretproslom zivotu. ti si sad ko zna koja inkarnacija vec. ja da sam toliko cist od neceg, ja bih mislio da se to nekom drugom sve desavalo.. ono, ko mu jebematej.. :D
Bokte unda, pa ljudi školu sanjaju do penzije, kamoli neće nešto gdje su se lijepo osjećali.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

22 Mar 2013, 23:43

..a unda » wrote: pa jebote, kako to vec? pa to je ono..bilo u pretproslom zivotu. ti si sad ko zna koja inkarnacija vec. ja da sam toliko cist od neceg, ja bih mislio da se to nekom drugom sve desavalo.. ono, ko mu jebematej.. :D
Česta zabluda. Jednom ovisnik, uvijek ovisnik. Nikad se s toga ne skidaš, vrag uvijek čuči u tebi. Uvijek. Nema bijega, nema zaklona. I nema zaborava. Svaki dan ista priča, uvijek iznova. I da stotinu godina prođe, uvijek te oholost može vratiti. Ono, pa pobijedio sam, ništa mi neće biti. Neće klinac, mrtav si. Tupane.
Potpisi su za budale.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

22 Mar 2013, 23:53

ex anais » wrote:
Bokte unda, pa ljudi školu sanjaju do penzije, kamoli neće nešto gdje su se lijepo osjećali.
pa kako nece sanjat od toliko drila. jos uvijek sanjam latinske konjugacije. :zubo:

a vojska? vojnog roka se osjecam kao zensko. do tada, uvijek sam znao sto je lijevo, sto je desno..od onda, uvijek suprotno i cak ako mislim zajebat unaprijed, suprotno od suprotnoga. u sedamdeset posto slucajeva kad mi kazes..lijevo, otra ja na desno.
sve ti je to do drila i do otpora drilu.. :zubo:

s drozama je slicno, i tu je dril, ali komprimiran, inteziviran i kakos ti sad dekomprimirat u malo vremena utiske koji po nekom normalnom ritmu slijede jedan za drugim..godinama, recimo. treba vremena to sve razmrsit i postivat.. :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

23 Mar 2013, 00:08

Stitch » wrote:
Česta zabluda. Jednom ovisnik, uvijek ovisnik. Nikad se s toga ne skidaš, vrag uvijek čuči u tebi. Uvijek. Nema bijega, nema zaklona. I nema zaborava. Svaki dan ista priča, uvijek iznova. I da stotinu godina prođe, uvijek te oholost može vratiti. Ono, pa pobijedio sam, ništa mi neće biti. Neće klinac, mrtav si. Tupane.
ma sad bi ti ja rekao dvi tri, ali me straj.. :zubo:
nisam mislio ko mu ebematej, sad mogu opet, nego..nes valjda svaku unkarnaciju :rolleyes: ..inkarnaciju isti zivot vodit.. :zubo:

jel mos vratit one..kako se ono popularno zovu, one endrofine, prve leptirice u trbuhu, ono nesto..ili prva cudjenja kojih se sjecas, tog osjecaja. ne mos, jebiga.
mos pokusat, ali nije to to. sta je bilo, bilo je.. :D

a to, jednom udbas, uvijek udbas i to slicno.. :zubo: ok, psihologija valjda zna, iskustvo valjda je u nekoj statistici, a ja jos uvijek mislim da cemo jednom puno vise znat nego sto znamo sada. a da se do tada treba borit, treba..a sta drugo..sta drugo? ..a di, a sta,a kus? :D
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

23 Mar 2013, 00:28

Sve to stoji. Razumijem što hoćeš reći, i u pravu si. Za civila. :D

To je rat, Unda. Rat do istrebljenja. Nema spuštanja oružja. Evo ti sličice, za ilustraciju.

Pijem tako u birtiji s nekim društvancem, i priđe nam tip. Svi ga znaju, ja ne, ali nema veze. Upoznamo se, on sjedne, naruči cugu. I tako, spikamo. Skužim ja njega, po nekim znakovima. Po nekim pričama. Bivši. Vuk se ne može sakriti pred drugim vukom taman da se stoput preruši u ovcu. Ali šutim. I pijemo mi, vrte se runde, u nekom trenutku dižem se ja, diže se on, idemo na vece.

I pišamo jedan kraj drugoga. On je spominjao neke ljude koje obojica znamo, neke događaje - i ja iznebuha, u tom veceu, u čudnoj situaciji: "Čuj, stari, sori što te pitam ovako, s tintilinićem u ruci, ali htio sam biti diskretan - fali li ti ikad hors?"

Velim, malo se popilo, ni sam ne znam zašto sam to rekao, valjda sam htio biti siguran da sam ga dobro procijenio. I odmah klizeći, na prepad.

A on me pogleda, otrese tintilinića, nasmije se i kaže: "Svaki božji dan."

Vratili smo se unutra, nastavili piti i tu i tamo pogledali se, onako zavjerenički. Tko zna zašto, ali bilo mi je lakše. Zaključio sam, koliko god to apsurdno bilo - da sam posve normalan.
Potpisi su za budale.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

23 Mar 2013, 00:32

Stitch, hvala ti što si ovo sve o sebi rekao. Taman mi je negdje na početku teme palo na pamet jesi li ili nisi, ali mi je bilo preintimno pitati te.
evo, meni ova tvoja ispovijest ne da nije mamac, nego je znak dvostruki Andrijin križ sa svim onim prekriženim prugama ispod.

znam sebe. ja sam racionalna dok god ne grmi. ali znam kakva sam na primjer, kad se zaljubim. nosi me. radim gluposti. svjesna sam da radim gluposti, i svejedno ih radim. a tu kao racio ima pravo veta.
uzeti nešto što toliko nosi..strah me same sebe takve.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

23 Mar 2013, 00:43

Pješčana » wrote: znam sebe. ja sam racionalna dok god ne grmi. ali znam kakva sam na primjer, kad se zaljubim. nosi me. radim gluposti. svjesna sam da radim gluposti, i svejedno ih radim. a tu kao racio ima pravo veta.
uzeti nešto što toliko nosi..strah me same sebe takve.
I zaljubljenost fali svaki božji dan. :)
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

23 Mar 2013, 00:46

Stitch » wrote:Sve to stoji. Razumijem što hoćeš reći, i u pravu si. Za civila. :D
:rofl:
To je rat, Unda. Rat do istrebljenja. Nema spuštanja oružja. Evo ti sličice, za ilustraciju.

Pijem tako u birtiji s nekim društvancem, i priđe nam tip. Svi ga znaju, ja ne, ali nema veze. Upoznamo se, on sjedne, naruči cugu. I tako, spikamo. Skužim ja njega, po nekim znakovima. Po nekim pričama. Bivši. Vuk se ne može sakriti pred drugim vukom taman da se stoput preruši u ovcu. Ali šutim. I pijemo mi, vrte se runde, u nekom trenutku dižem se ja, diže se on, idemo na vece.

I pišamo jedan kraj drugoga. On je spominjao neke ljude koje obojica znamo, neke događaje - i ja iznebuha, u tom veceu, u čudnoj situaciji: "Čuj, stari, sori što te pitam ovako, s tintilinićem u ruci, ali htio sam biti diskretan - fali li ti ikad hors?"

Velim, malo se popilo, ni sam ne znam zašto sam to rekao, valjda sam htio biti siguran da sam ga dobro procijenio. I odmah klizeći, na prepad.

A on me pogleda, otrese tintilinića, nasmije se i kaže: "Svaki božji dan."

Vratili smo se unutra, nastavili piti i tu i tamo pogledali se, onako zavjerenički. Tko zna zašto, ali bilo mi je lakše. Zaključio sam, koliko god to apsurdno bilo - da sam posve normalan.
ma, recimo da razumijem, dobra prica. i nije apsurdno, ne znam zasto ne bi bio normalan..ili cak..normalniji od normalnog. :zubo:

a cuj, znam da su neka iskustva vrlo ono..gravitacijska. svak na svojoj razini ima neka takva iskustva. imamo cak i ruzna, ne nuzno neka.. neke..neka stanja, osjecaje i osjete, svijesti, nazovimo ih lijepima, kojima se nekako opsesivno, ko zna radi cega, zelimo vratiti i vrtimo ih, vrtimo te dozivljaje, iskustva i jasno, kao u svakom ratu, ne mos doc doma i prepricavat sto ti se svasta nesto desavalo, kako si to prozivljavao i ocekivat da te razumiju ili da te barem ne gledaju blijedo.
jasno da se onda, jos uvijek zeleci nekako posloziti, definirati dojmove za koje nas nitko nije ucio da postoje, nego jedino putem nekih opisa kao jeka neka mozemo nesto nacuti, razumijevanje mozemo naci samo kod onog koji dijeli slicna iskustva.
e, sad, tu se moze otvoriti nekoliko pitanja, npr u domeni..zasto je to nama vazno, ali nije sad to bitno.
enivej, nema tu nista nenormalno..

jedino..jedino mi je malo cudno, aj..mozda ne bas cudno, ali mi je lakse tako rec :zubo: ..da ste o tim nekim, recimo, dosta intimnim, solidarno intimnim iskustvima pricali natezajuci svoje cune i cunice. pa zar niste mogli drugu neku situaciju odabrat? :D :D
Post Reply