Čemu služe škole?

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

28 Sep 2011, 12:53

schmokljan » wrote:u normalnim gradovima dijete samo ide na izvannastavnu aktivnost već od svoje desete godine. Dakle - izvannastavna aktivnost bude roditelju odmor, a ne umor. ;)
Zagreb, u kojem živi četvrtina hrvatske djece, nije u tom smislu normalan grad. Moje mlađe dijete bogami nije išlo iz Novog Zagreba u Vlašku na jezike samo, a još manje iz Novog Zagreba na Jarun na treninge. Ne, to nije bio odmor. To je godinama bilo panično planiranje logistike.

Starije je odrastalo u normalnije doba pa je to moglo. Sad više ni pomisliti.
Last edited by Emericzy on 28 Sep 2011, 12:54, edited 1 time in total.


User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 Sep 2011, 12:54

Emericzy » wrote: Nisam u to siguran. Naime, točno je, slažem se, ali treba dijete i učiti realnom životu. Koji nije slobodan i nije igra. Kako raste, treba mu davati i obaveze koje nisu sasvim lagodne.
Jasno. Ali obaveze prikladne dobi. Klinci danas od šeste godine idu na razne pizdarije. Kojih je uglavnom previše. O tome sam govorio.
Potpisi su za budale.
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

28 Sep 2011, 12:55

baja » wrote: djeci je stalo, da ne budu različiti od drugih
onda oni vrše pritisak na roditelje :D
Nije istina, meni je od malena bilo stalo samo da me se ostavi na miru.

A djeca koja se silno žele uklopiti nisu dobila dovoljno ljubavi i poštovanja od svojih roditelja. I malo su gluplja, jebiga.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

28 Sep 2011, 12:58

schmokljan » wrote:
Nije istina, meni je od malena bilo stalo samo da me se ostavi na miru.

A djeca koja se silno žele uklopiti nisu dobila dovoljno ljubavi i poštovanja od svojih roditelja. I malo su gluplja, jebiga.
Pa što? Je li djetetu obaveza da bude pametno? Zar gluplja djeca nemaju pravo živjeti normalno?
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

28 Sep 2011, 12:59

Emericzy » wrote: Zagreb, u kojem živi četvrtina hrvatske djece, nije u tom smislu normalan grad. Moje mlađe dijete bogami nije išlo iz Novog Zagreba u Vlašku na jezike samo, a još manje iz Novog Zagreba na Jarun na treninge. Ne, to nije bio odmor. To je godinama bilo panično planiranje logistike.

Starije je odrastalo u normalnije doba pa je to moglo. Sad više ni pomisliti.
Nije, to i govorim. I ne živi četvrtina djece, kad u Zagrebu živi šestina RH. No, svejedno je ogroman broj. I zato je moj stav da iz Zagreba treba iseljavati svatko tko želi da mu dijete ima lijepo, neopterećeno djetinjstvo.
Last edited by schmokljan on 28 Sep 2011, 13:01, edited 1 time in total.
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

28 Sep 2011, 13:01

Emericzy » wrote: Pa što? Je li djetetu obaveza da bude pametno? Zar gluplja djeca nemaju pravo živjeti normalno?
Naravno da imaju, onda su tu roditelji da im objasne neke stvari. Iako sam sve više sklon teoriji da se razum usisava s majčinim mlijekom, to jest da je voljeno dijete - pametno dijete.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

28 Sep 2011, 13:07

schmokljan » wrote:
Nije istina, meni je od malena bilo stalo samo da me se ostavi na miru.

A djeca koja se silno žele uklopiti nisu dobila dovoljno ljubavi i poštovanja od svojih roditelja. I malo su gluplja, jebiga.
dobro
ti si, dakle, dobio i previše ljubavi i poštovanja :D
ja mislim da je utjecaj okoline malo složeniji od podjele djeced na glupu i pametnu, te voljenu i nevoljenu
k tomu, ne hrani nas samo roditeljska ljubav
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 Sep 2011, 13:08

schmokljan » wrote:
Nije, to i govorim. I ne živi četvrtina djece, kad u Zagrebu živi šestina RH. No, svejedno je ogroman broj. I zato je moj stav da iz Zagreba treba iseljavati svatko tko želi da mu dijete ima lijepo, neopterećeno djetinjstvo.
S tim se slažem; djeci i umirovljenicima život je neusporedivo ljepši (opušteniji, glađi, bezbrižniji) u gradiću nego u metropoli. Zagreb je za mlade ljude, one kojima treba prilika, posao. Za one koje jure. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

28 Sep 2011, 13:09

kukuriku » wrote:Meni recimo ide na kurac što se sad kao mora ići na informacije. To se od odgovornih roditelja očekuje. Rekoše na roditeljskom.
Za koji kurac, molim lijepo. Ako odem na roditeljski, ocjene su dobre i čildrensi mi ne rade sranja po školi, koji ću drek obijat razredničina vrata svako toliko? Je, da, nemam pametnija posla. Mogu, recimo, bit na forumu.
I moju su majku tako karali kao tebe. Ali moje roditelje se trebalo tjerati i na roditeljske, i išli bi samo ako se nešto važno trebalo raspravljati, recimo oko maturalca. I to bi išao jedan. I svađali su se tko će ići, ucijenjivali, igre igrali. Meni je došlo da si sam odem na roditeljski.

Meni su moji vjerovali. Ne znam zašto, ali bilo je praktično kad sam počeo piti i dobivati prve jedinice.


schmokljan wrote:
Nije, to i govorim. I ne živi četvrtina djece, kad u Zagrebu živi šestina RH.
Istina je - petina.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

28 Sep 2011, 13:10

Hekatonhir » wrote:
S tim se slažem; djeci i umirovljenicima život je neusporedivo ljepši (opušteniji, glađi, bezbrižniji) u gradiću nego u metropoli. Zagreb je za mlade ljude, one kojima treba prilika, posao. Za one koje jure. :D
Znaš, to su isti ljudi koji mogu imati djecu, a neki je i dobiju ili je već imaju.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

28 Sep 2011, 13:12

vrrrlet » wrote:
I moju su majku tako karali kao tebe. Ali moje roditelje se trebalo tjerati i na roditeljske, i išli bi samo ako se nešto važno trebalo raspravljati, recimo oko maturalca. I to bi išao jedan. I svađali su se tko će ići, ucijenjivali, igre igrali. Meni je došlo da si sam odem na roditeljski.

Meni su moji vjerovali. Ne znam zašto, ali bilo je praktično kad sam počeo piti i dobivati prve jedinice.





Istina je - petina.
Eto vidiš -- niste ni razlomke u toj školi naučili. Strašno! :rofl:
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

28 Sep 2011, 13:13

Emericzy » wrote: Zagreb, u kojem živi četvrtina hrvatske djece, nije u tom smislu normalan grad. Moje mlađe dijete bogami nije išlo iz Novog Zagreba u Vlašku na jezike samo, a još manje iz Novog Zagreba na Jarun na treninge. Ne, to nije bio odmor. To je godinama bilo panično planiranje logistike.

Starije je odrastalo u normalnije doba pa je to moglo. Sad više ni pomisliti.
Gle, mi smo se pomirili, i dijete se pomirilo s time, da ništa od vaterpola na Mladosti. Jer smo na krajnjem istoku. I nemamo dva auta. A muž radi u privatnom sektoru, odnosno, jel, do raznih doba. I šta sad. Trenira se ono što je blizu. I naviklo se, i voli se i taj sport.
Daklem, ono što hoću reći jest: ne treba pretjerivati. Ne pada mi na pamet da se ja ubijam da bi svom veleštovanom potomku ispunila svaku želju koja mu ikad padne na um.
I ne mislim da je to što je dijete poželjelo trenirati vaterpolo dovoljno dobar razlog da se to i dogodi, uz sve navedeno.
I ja želim mercedes, krvi mi moje hercegovačke, pa ga nemam. Nisu mi ga zli roditelji htjeli kupiti.
Nek(v)arljiva.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

28 Sep 2011, 13:15

kukuriku » wrote:
Gle, mi smo se pomirili, i dijete se pomirilo s time, da ništa od vaterpola na Mladosti. Jer smo na krajnjem istoku. I nemamo dva auta. A muž radi u privatnom sektoru, odnosno, jel, do raznih doba. I šta sad. Trenira se ono što je blizu. I naviklo se, i voli se i taj sport.
Daklem, ono što hoću reći jest: ne treba pretjerivati. Ne pada mi na pamet da se ja ubijam da bi svom veleštovanom potomku ispunila svaku želju koja mu ikad padne na um.
I ne mislim da je to što je dijete poželjelo trenirati vaterpolo dovoljno dobar razlog da se to i dogodi, uz sve navedeno.
I ja želim mercedes, krvi mi moje hercegovačke, pa ga nemam. Nisu mi ga zli roditelji htjeli kupiti.
Pa, nije riječ o baš svakoj želji. A što kad je želja baš dobra i kad stvar ide dobro i vrijedi? Ne bude ti žao truda, ali ostaje činjenica da se ubiješ od organizacije.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 Sep 2011, 13:19

ElliQuinn » wrote: Znaš, to su isti ljudi koji mogu imati djecu, a neki je i dobiju ili je već imaju.
Znam. Savršeno sam svjestan toga, ali teza ostaje. Oni koji jure ne mogu imati sretnu djecu.
Potpisi su za budale.
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

28 Sep 2011, 13:21

Da se vratim na temu. Sad ću napisati nešto što zvuči iritantno, ali je tako - škole, učitelji, roditelji, djeca i njihovi međuodnosi su samo odraz društva u cjelini.

Mi smo kondicionirani na način da uvijek idemo linijom manjeg otpora, čak štaviše, da tražimo da li postoji, kako bi mogli njome ići.

Zato se traži štela kod liječnika, zato se učlanjuje u HDZ/HDSSB/IDS/zagrebačkiSDP, zato se gleda koga se negdje zna kako bi se moglo nešto riješiti, i zato, u krajnjoj liniji, neki roditelji smatraju da je bitnije da dijete dobije ocjenu, a ne znanje. Ionako, rezoniraju, kod traženja posla znanje neće igrati ulogu.

Što nas vraća na sto puta apsolviranu priču o poremećenim vrijednostima.

A što mene vraća na već sto puta donešen zaključak - za sve je kriv HDZ, to jest njegovi glasači te apstitentni - malograđanski mulj kojemu su svi isti.
Last edited by schmokljan on 28 Sep 2011, 13:24, edited 1 time in total.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

28 Sep 2011, 13:22

Emericzy » wrote: Pa, nije riječ o baš svakoj želji. A što kad je želja baš dobra i kad stvar ide dobro i vrijedi? Ne bude ti žao truda, ali ostaje činjenica da se ubiješ od organizacije.
Hm, vaterpolo je dobra stvar, uopće ne sumnjam. Ali i moj zdrav razum i vrijeme za disanje su isto dobre stvari. Ne bi se na prvu reklo, ali čak i za moju djecu. :D
Dakle, ono što ja zagovaram je ravnoteža. Nek svako za sebe nađe gdje mu je ravnotežna točka.
Nek(v)arljiva.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

28 Sep 2011, 13:25

Hekatonhir » wrote: Znam. Savršeno sam svjestan toga, ali teza ostaje. Oni koji jure ne mogu imati sretnu djecu.
mogu, ako imaju nekog tko priskače u takvim situacijama.
kad bi grad(bilo koji) bio organiziran tako da ima više igrališta, pogotovo na rubnim dijelovima grada, bilo bi manje opterećenje na roditeljsku logistiku.
isto tako,možda je ovo smiješno pitanje, ali zašto se djeca razvoze autima? zar ne znaju hodati i koristiti javni prijevoz(ne zajebavam, zanima me)?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

28 Sep 2011, 13:27

Pješčana » wrote: ali zašto se djeca razvoze autima?
zato što im i roditelji idu do wc-a autima :D
brže je :ne zna:
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

28 Sep 2011, 13:28

Pješčana » wrote: mogu, ako imaju nekog tko priskače u takvim situacijama.
kad bi grad(bilo koji) bio organiziran tako da ima više igrališta, pogotovo na rubnim dijelovima grada, bilo bi manje opterećenje na roditeljsku logistiku.
isto tako,možda je ovo smiješno pitanje, ali zašto se djeca razvoze autima? zar ne znaju hodati i koristiti javni prijevoz(ne zajebavam, zanima me)?
Zbog 1.vremena (ne stigne se, npr škola završava u 6.15, trening počinje u 7, u drugom kvartu, a prije toga treba doći kući, ostaviti školsku torbu, uzeti onu za trening i ubaciti nešto u kljun) i 2.straha (drugi kvart je dubrava :D )
Nek(v)arljiva.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 Sep 2011, 13:29

Pješčana » wrote: mogu, ako imaju nekog tko priskače u takvim situacijama.
Imao sam u glavi baka-servis kad sam pisao post, no to nije nešto na što mogu računati svi rođeni Zagrepčani, a kamoli ostali. Pa sam iznimke odbacio kao nedovoljno brojne da bi narušile opće pravilo. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

28 Sep 2011, 13:44

Emericzy » wrote:Eto vidiš -- niste ni razlomke u toj školi naučili. Strašno! :rofl:
4 300 000 : 800 000 = 5.375 :B
Pješčana wrote: isto tako,možda je ovo smiješno pitanje, ali zašto se djeca razvoze autima? zar ne znaju hodati i koristiti javni prijevoz(ne zajebavam, zanima me)?
Tako je! Ja sam na hipodrom išao kroz cijeli grad. A onda se 14-tica čekala i po pol sata. :o

I još sam smrdio po konjskoj štali cijelim putem natrag. Doduše, imao sam frenda koji je imao jahaće čizmice, hlače, sakoić, šljemčić, i po kojeg je dolazila mama (da ne smrdi u tramvaju).

To dijete je jedva izišlo na pravi životni put, dok sam ja vrlo brzo razvio boli-me-kurac filozofiju, što je uvjet neukidanja vlastita života u ovoj zemljici.

Dakle, djecu u tramvaje. Koje preživi, pričat će.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

28 Sep 2011, 13:54

vrrrlet » wrote:
4 300 000 : 800 000 = 5.375 :B



Tako je! Ja sam na hipodrom išao kroz cijeli grad. A onda se 14-tica čekala i po pol sata. :o

I još sam smrdio po konjskoj štali cijelim putem natrag. Doduše, imao sam frenda koji je imao jahaće čizmice, hlače, sakoić, šljemčić, i po kojeg je dolazila mama (da ne smrdi u tramvaju).

To dijete je jedva izišlo na pravi životni put, dok sam ja vrlo brzo razvio boli-me-kurac filozofiju, što je uvjet neukidanja vlastita života u ovoj zemljici.

Dakle, djecu u tramvaje. Koje preživi, pričat će.
Ja sam organizirao prijevoz i svu logistiku, ali sam rastumačio da se u klupskoj džungli treba izboriti za preživljavanje vlastitim zubima i noktima. (I mišićima i znojem, naravno.) Nisam bio tennis-father kao razni Dokići. Davao sam cinične savjete o snalaženju u sportsko-organizacijskoj prljavštini. (Tko se snađe u kalu hrvatskog športa, taj bi se snašao i u Bizantu i među Borgijama; vrhunska škola probijanja kroz ljudsku pokvarenost.)
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

28 Sep 2011, 14:02

schmokljan » wrote:Da se vratim na temu. Sad ću napisati nešto što zvuči iritantno, ali je tako - škole, učitelji, roditelji, djeca i njihovi međuodnosi su samo odraz društva u cjelini.

Mi smo kondicionirani na način da uvijek idemo linijom manjeg otpora, čak štaviše, da tražimo da li postoji, kako bi mogli njome ići.
Svi idu linijom manjeg otpora, to je sasvim normalna i razumna strategija. Ali, placati svjedodzbu a ne obrazovanje nije linija manjeg otpora, nego potpuno pogresna linija.
Biti i mniti svemiropolisno
T@nja
Posts: 60
Joined: 25 Sep 2011, 22:52

28 Sep 2011, 14:04

Emericzy » wrote: Ja sam organizirao prijevoz i svu logistiku, ali sam rastumačio da se u klupskoj džungli treba izboriti za preživljavanje vlastitim zubima i noktima. (I mišićima i znojem, naravno.) Nisam bio tennis-father kao razni Dokići. Davao sam cinične savjete o snalaženju u sportsko-organizacijskoj prljavštini. (Tko se snađe u kalu hrvatskog športa, taj bi se snašao i u Bizantu i među Borgijama; vrhunska škola probijanja kroz ljudsku pokvarenost.)
Ali ti govoris o profesionalnom sportu.
Dijete koje se zeli baviti (u Zagrebu) sportom, amaterski, ima bome lijep izbor. Na stranu to sto se danas sve debelo placa dok je u nase vrijeme sve bilo besplatno (uvjetno receno).
Ja sam komotan roditelj, priznajem da sam birala djeci sportove po blizini, ali svejedno mislim da bi trebalo biti vise sportskih aktivnosti po osnovnim skolama (a ne kao kod mene gdje direktor forsira iskljucivo tekvando iz vlastitog interesa).
Diapers & politicians should be changed often both for the same reason.
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

28 Sep 2011, 14:07

kukuriku » wrote:Meni recimo ide na kurac što se sad kao mora ići na informacije.
AFAIK, odredba više ne glasi "mora" - preformulirana je u nešto poput "mora skrbiti o djetetu", tako nekako.

Jadan je roditelj koji će stanje stvari (i o ocjenama i o svom djetetu kao takvom) doznati na informacijama.
Post Reply