na posao s djetetom

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

23 Aug 2012, 18:27

zapravo, na razgovor za posao s djetetom

tema se povlaci po portalima i fejsu (trenutacno mi je malo teze stavljati linkovlje, ali sumnjam da niste naisli na to)

uglavnom, drvlje i kamenje po poslodavcu (predstavniku zapravo), koji je zenu koja je na razgovor za posao dosla s djetetom, jer ga nije imala kome ostaviti, otpravio

zanima me sto trkeljasi misle o tome

ja sam se malo stavila u kozu poslodavca i pomislila isto sto i taj tip: kako ce netko raditi 8 sati ako ni za taj razgovor ne moze naci rjesenje - kamo s djetetom

stvarno pocinjem misliti da ljudi posao shvacaju kao "upad u sistem koji ce im osigurati egzistenciju s puno prava, a malo obaveza"


danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

23 Aug 2012, 19:16

blaze » wrote: stvarno pocinjem misliti da ljudi posao shvacaju kao "upad u sistem koji ce im osigurati egzistenciju s puno prava, a malo obaveza"
Išla je na intrevju za mjesto u Saboru? :zubo: Tko drugi može tako shvaćati posao, kakva je ovo premisa? :rofl:
Na nekom praktičnom (lijenom i povlaštenom) nivou, mogla bih se složit s razmišljanjem "nije mogla ostavit nekom dijete sad, kako će raditi", ali kad se sjetim vlastitih intervjua s potencijalnim radnicima - dijete na intervjuu bi bilo manji problem :D
S druge strane, kad se sjetim svih onih situacija kad sam ja bila s druge strane stola i bivala maltretirana od potencijalnog poslodavca zbog spola i dobi, pa još i detaljčića da su nekad neke poštene firme imale jebene vrtiće za djecu u krugu tvornice ili firme, došla bih im s djetetom da odmah riješimo to pitanje. Ako je mlado žensko na intervjuu u startu manje poželjan zaposlenik, ne vidim da si može značajno ugrozit dobivanje posla dovođenjem djetetine na razgovor za taj posao. Ionako ga, u velikoj većini slučajeva, neće dobit čim joj iznude izjavu da ima malo dijete.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

24 Aug 2012, 08:13

ponekad čitam na yahoou one stvari tipa 10 najvećih pogrešaka koje možete napraviti prilikom intervjua za posao, pa kad se sjetim koje sve gluposti i sitnice mogu utjecati na to da odvrate poslodavca, ovaj mi slučaj djeluje tragikomično

iako, kad se sjetim koliko u razvijenim demokracijama možeš dobiti porodiljnog, jasno mi je zašto nisu opterećeni toliko eventualnim planovima kandidatkinja o majčinstvu. i jedna moja znanica ovdje u hrvatskoj, koja radi za stranog poslodavca, dobila je vrlo jasnu uputu, ili na posao ili po knjižicu, mislim da joj mala nije imala niti dva mjeseca

silajn, samo se ti smij mojoj premisi. upoznala sam ženu koja je 2 godine bila na bolovanju pokušavajući zatrudniti. srećom, uspjela je, prirodnim putem i sve je to super. zbroji čuvanje trudnoće, porodiljni, to je skoro 4 godine. ima na to pravo, ok, ali da živi od svog "rada", ne živi. da se zaposlila visokomotivirana za rad, nije
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

24 Aug 2012, 08:43

Moj bivši gazda je godinama imao ovakvu filozofiju koju nam je s osobitim užitkom pričao: "Mi žene ne zapošljavamo, mi žene zavodimo". "Mi" naravno treba čitati kao "ja", tj. "on". Pa je nekako s godinama zaveo dovoljno žena (ipak je bio vlasnik uspješne firme, pa mu nije bilo nešto naročito teško), malo i on došao u godine, pa smo nakon nekih 10-12 godina počeli zapošljavati i žene. Zapravo cure. Pa su se one poudavale, pa dobile kikiće, pa smo imali hrpu porodiljskih. I onda je on odlučio prodati firmu. I prodao.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

24 Aug 2012, 16:10

blaze » wrote: ja sam se malo stavila u kozu poslodavca i pomislila isto sto i taj tip: kako ce netko raditi 8 sati ako ni za taj razgovor ne moze naci rjesenje - kamo s djetetom
Pa da. Na razgovoru za posao kandidat bi trebao barem se potruditi da poslodavac pomisli da mu je posao jako važan, ako ne i na prvom mjestu :D dolazak s djetetom nikako ne ostavlja taj dojam.
stvarno pocinjem misliti da ljudi posao shvacaju kao "upad u sistem koji ce im osigurati egzistenciju s puno prava, a malo obaveza"
To ovisi o čovjeku i nema veze s imanjem i ne imanjem djece. Tko je odgovoran radnik bit će odgovoran i s djetetom.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

24 Aug 2012, 16:15

Svašta.
Pa naravno da ne vodiš dijete na razgovor na posao.
Svašta.
Nek(v)arljiva.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

24 Aug 2012, 18:07

blue » wrote: To ovisi o čovjeku i nema veze s imanjem i ne imanjem djece. Tko je odgovoran radnik bit će odgovoran i s djetetom.
ma znam, al ne možeš to objasniti mamama alternativkama koje su povele pravu hajku na tipa jer se usudio pitati ženu kako će raditi 8 sati svakoga dana ako ni razgovor ne može izvesti bez djeteta. onda jedna tumači kako joj je na radionicu došla žena koja nije imala kamo s djetetom, pa je dijete fino crtalo u kutu. a ja sam se samo sjetila svoje kirurgice oftalmologice koja ima četvero djece pa joj ne pada na um s njima dolaziti na posao, da crtaju u sali dok ona operira. ustvari htjela sam pitati tu new age mamu bi li joj bilo normalno da neko dijete crta dok ona leži na stolu i čeka skidanje mrene, al bojala sam se odgovora da bi, pa nisam ništa pitala
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

24 Aug 2012, 18:08

kukuriku » wrote:Svašta.
Pa naravno da ne vodiš dijete na razgovor na posao.
Svašta.
baš. aj nisam luda :zubo:
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

25 Aug 2012, 03:12

doci na razgovor na posao s djetetom mi je izuzetno nepristojno i retardirano, pogotovo ako dijete ulazi u prostoriju i prisustvuje samom razgovoru. a, pazi molim te, ova jos pojasnjava kako je jedno dijete ostavila babi, ali je nije htjela opterecivat' s drugim. :S pa *ebemumater, ako se nije snasla za tih par sati sto bi joj trebalo da se sredi, dodje i obavi razgovor za posao, kako ce tek biti ako pocne raditi?! onda ostani doma i peglaj za pare ili cuvaj djecu, tuko blesava.

jos retardiranije mi je to sto se toliko ljudi uz*ebalo i popljuvalo potencijalnog poslodavca.

upravo si zamisljam neku birtiju u kojoj mi konobarica donosi kavu sa slinavim djetetom na sisi, dok se u pozadini dernja pijani muz koji je dos'o preuzet' njenu placu i pod rukom drzi drugo, uplakano, dijete. ajde, to bi u nekoj kolodvorskoj birtiji jos i proslo. ali ova se nije prijavljivala za takav posao.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
Post Reply