Sigurnost i zaštita identiteta na internetsima

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
elma
Posts: 3104
Joined: 02 Feb 2013, 01:33

21 Nov 2012, 14:48

Hvala, Ze. :)

btw. Ako mojih početni brojeva nema previše,onda me lakše otkriti?

Browser mi 'apperars to be unique'. To je loše, jelda, jer me se lakse prati?


User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

21 Nov 2012, 14:56

kajla » wrote:Hvala, Ze. :)

btw. Ako mojih početni brojeva nema previše,onda me lakše otkriti?

Browser mi 'apperars to be unique'. To je loše, jelda, jer me se lakse prati?
Ne, apsolutno. O tome koliko te lako otkriti ovisi ideš li preko kućnog ADSL-a (IP adresa je dinamička i mijenja se periodički - danas je imaš ti, sutra Đuro) ili preko fiksne adrese (vrlo lako se može saznati npr. gdje radiš).

Browser ti bi morao biti čim manje "unique". To ti je kao nekakav otisak prsta računala. :zubo:
Moj otkriva nekakvih 15 bita identificirajućih podataka (manje je bolje), čisto za usporedbu.
User avatar
elma
Posts: 3104
Joined: 02 Feb 2013, 01:33

21 Nov 2012, 15:03

Ze. » wrote:
Ne, apsolutno. O tome koliko te lako otkriti ovisi ideš li preko kućnog ADSL-a (IP adresa je dinamička i mijenja se periodički - danas je imaš ti, sutra Đuro) ili preko fiksne adrese (vrlo lako se može saznati npr. gdje radiš).

Browser ti bi morao biti čim manje "unique". To ti je kao nekakav otisak prsta računala. :zubo:
Moj otkriva nekakvih 15 bita identificirajućih podataka (manje je bolje), čisto za usporedbu.
Meni otkriva 21.27 bits :D Valjda nije previše :misli:

Znam za onaj neki add on da prikrijem browser (za mozillu), a jel postoji nesto da se prikrije s kojem OS-a idem?
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

21 Nov 2012, 15:10

kajla » wrote:
Meni otkriva 21.27 bits :D Valjda nije previše :misli:

Znam za onaj neki add on da prikrijem browser (za mozillu), a jel postoji nesto da se prikrije s kojem OS-a idem?
Koji je to plugin?
User avatar
elma
Posts: 3104
Joined: 02 Feb 2013, 01:33

21 Nov 2012, 15:13

user agent switcher
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

21 Nov 2012, 15:17

Ah vidi i tog vraga su izmislili...imaš alate za spoofanje user-agent headera, ali nisu za browser...
Uglavnom, bojim se da fejkanjem OS-a nećeš postići previše u skrivanju identiteta...
User avatar
elma
Posts: 3104
Joined: 02 Feb 2013, 01:33

21 Nov 2012, 15:22

hvala na svemu, Ze. :S
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

21 Nov 2012, 15:27

Nema na čemu. :)
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

25 Jul 2013, 15:35

Instalirala sam simpatičan program Ghostery koji pokazuje tko sve prikuplja informacije o vama dok se nalazite na nekoj stranici, recimo Facebook, Google Analytics, Gemius...
.
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

20 Sep 2013, 10:12

Problem:
Zablokiralo mi gmail. I sad traze da im posaljem broj telefona na koji bi oni meni poslali neki kod s kojim bih ja mogla odblokirati mail. Meni se to ne svidja i nisam rada davati broj ko zna kome.
Da li je to sluzbena procedura u takvim slucajevima ili neka zeka? Kazu da ce ga koristiti samo za to ali ja ne vjerujem ni sebi a kamoli drugima. :D

Postoji li drugi nacin da odblokiram mail? :ne zna:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

20 Sep 2013, 13:44

Bara huda » wrote:Problem:
Zablokiralo mi gmail. I sad traze da im posaljem broj telefona na koji bi oni meni poslali neki kod s kojim bih ja mogla odblokirati mail. Meni se to ne svidja i nisam rada davati broj ko zna kome.
Da li je to sluzbena procedura u takvim slucajevima ili neka zeka? Kazu da ce ga koristiti samo za to ali ja ne vjerujem ni sebi a kamoli drugima. :D

Postoji li drugi nacin da odblokiram mail? :ne zna:
Ne znam postoji li drugi način, ali ja sam im dao broj i dođu mi ti kodovi, ali samo kad se ulogiravam s nekog drugog mjesta/računala na kojem, npr. nisam još otvarao mail. Ondak te pita želiš li to računalo proglasiti ziher ili da ti svaki put šalju kodove...i nisu me nazivali niti slali poruke...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

20 Sep 2013, 17:08

Otvori novu adresu. Na staru su ti se već nakotili spamovi. :zubo:
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

20 Sep 2013, 22:16

karambol » wrote:
Ne znam postoji li drugi način, ali ja sam im dao broj i dođu mi ti kodovi, ali samo kad se ulogiravam s nekog drugog mjesta/računala na kojem, npr. nisam još otvarao mail. Ondak te pita želiš li to računalo proglasiti ziher ili da ti svaki put šalju kodove...i nisu me nazivali niti slali poruke...
Stvar je i pocela kad smo bili u na putu. Javili da je netko pokusao hakirati moju adresu i naveli vrijeme i mjesto kad smo dosli. Nije me smetalo jer mi mail nije ni trebao, ionako primam samo reklame i muzeve naredbe. :D
Tako da sam ja to pustila nekih dva tjedna tako racunajuci da kad dodjem doma da ce sve biti ok.
Sto se nije dogodilo pa sam morala sto sam morala.
Stvar sam rijesila tako da sam rekla sinu da to obavi. On je dao svoj broj jer je to i prije radio kad je njegov bio blokiran i kaze da mu se nista nije dogodilo.
Promijenila sam pas kako su trazili i onda je bio problem jer mi na ipadu nije htjelo ukopcat a na kompu je.
Onda sam lupkala po tacu vamo-tamo i na kraju je sve dobro ispalo i proradilo i sad opet mogu dobivat spamove. :lux:

Ne dogodi mi se to uvijek kad idem, je i ovo proljece kad smo bili u am.,ali to je muz rijesio odmah i nisu trazili broj telefona da mi salju kod. Zato mi ovo bilo cudno.

Jel bi mi bilo bolje iskljuciti mail na ipadu kad idem nekamo pa ga ukljuciti kad se vratim?
Ionako nije da mi puno treba. :D
Bi li morala to i na telefonu napravit, mislim da mi je i tamo otvoren makar tamo nikad ne citam te kukcice od slova.
Ili to nema veze sa icim. Necim, bilo cim?
I kako oni znaju di sam ja ako se nisam nigdje spojila na internet?
Jer sve su poruke poslane u doba kad smo stigl u grad, , ne u doba kad sam se logirala na hotelsku mrezu.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

22 Sep 2013, 13:00

meni se to desilo ovo proljeće.
imam tri gmail acoounta, dva su mi tako uvjetovali.
ignorirala sam, a onda su mi zabranili pristup mailovima.
još bolje, izbrisali su mi blog i zabranili pristup dok god nisam dala broj moba.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

22 Sep 2013, 22:14

Pješčana wrote:meni se to desilo ovo proljeće.
imam tri gmail acoounta, dva su mi tako uvjetovali.
ignorirala sam, a onda su mi zabranili pristup mailovima.
još bolje, izbrisali su mi blog i zabranili pristup dok god nisam dala broj moba.
I?

Jesi im dala?
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

13 Jan 2015, 11:29

Jebem im mater - Googlu, Gmailu i Picasi :snajper:
Upozorenje, ako još ima onih koji nisu provjeravali predetaljno postavke "privatnosti" :buum:

Napravite privatni album, u privatni album uploadate slike i video, dijelite link samo s ljudima koje se te slike tiču.
Rezultat - slike jesu privatne, video je po defaultu stavljen na public, da bi video bio privatan treba svakog pojedinačno označiti kao privatnog. Ne koristim više te servise nego Dropbox, pa sam caku skužila nakon x godina :serek:
Jebem im mater još jednom :snajper:

Ljuta sam.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

13 Jan 2015, 15:52

blue » wrote:Jebem im mater - Googlu, Gmailu i Picasi :snajper:
Upozorenje, ako još ima onih koji nisu provjeravali predetaljno postavke "privatnosti" :buum:

Napravite privatni album, u privatni album uploadate slike i video, dijelite link samo s ljudima koje se te slike tiču.
Rezultat - slike jesu privatne, video je po defaultu stavljen na public, da bi video bio privatan treba svakog pojedinačno označiti kao privatnog. Ne koristim više te servise nego Dropbox, pa sam caku skužila nakon x godina :serek:
Jebem im mater još jednom :snajper:

Ljuta sam.
Radi se o filmicima za odrasle :misli:
Post Reply