Posao, iliti gdje su se sakrila slobodna radna mjesta

Sve od javnog i tajnog interesa
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

29 Sep 2011, 15:48

Silajn » wrote:
Zašto se onda čudiš da netko spička gomilu love na gablec? Meni je ritam često takav da sam van kuće od 7 ujutro do deset navečer. 1 EUR košta otprilike sendvič. Ako hoću pojest bilo što s vilicom, nožem ili žlicom, nema za manje od 4 EUR i toliko je neka tjestenina sa šalšom ili tikvicama, bez mesa. Ne stignem si spremati hranu za ponijeti, kao što rade neke moje frendice i na taj način štede.
Često sam znala ne jest ništa do slanca do navečer. Nije zdravo. Ako ne jedem, umorna sam i glupa i sve radim sporije.
Govorim o ljudima koji rade neko normalno radno vrijeme od 8-9 sati, nisam mislio na tvoje neobicno od 7 ujutro do 10 navecer. Takvima sigurno nije problem napraviti jelo i staviti ga u hermeticku posudu, i sam to radim.


Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

29 Sep 2011, 15:52

kukuriku » wrote:
reci lijepo ljudim što znači PPP, a ne se pravit pametan. :misli:
PPP- Purchasing power parity.

A može značiti i Private Public Partnership, a to je ono na čemu je Gobac iz rukometnog saveza zgrnuo bogatstvo, a što je naše gradove-debile gurnulo na rub bankrota koji, zahvaljujući mudrom nam zakonodavcu, nije moguć.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

29 Sep 2011, 15:54

schmokljan » wrote:JPK, ne živimo mi bilo gdje, nego u Europi. Zvučiš sad poput Vojkya na forum.hr-u, kad ide dokazivati da se u RH živi dobro, a uspoređuje nas s ostatkom svijeta. Hrvatska se može i mora uspoređivati samo s Europom. Tu smo blizu dna. I to je jedina istina.
Smokljane, ne zivimo ni bilo gdje u Europi, nego medju istocnim TRANZICIJSKIM drzavama. Zato se ne mozemo i ne trebamo usporedjivati s drzavama koje imaju kapitalizam odavno, nego sa gore navedenima. A tu imamo drzave od Armenije do Slovenije.
Osim toga, nije bitno zivi li se u Hrvatskoj dobro ili lose u odnosu na nekog drugog, nego u odnosu na nase prihode. A u odnosu na njih se zivi debelo predobro.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

29 Sep 2011, 15:56

Osim Osijeka, samo da napomenem, pošto je ratni zločinac skužio igru i odbio da grad preuzme odgovornost za 700 milijuna kuna, te je na kraju dvorana izgrađena na teret poreznih obveznika cijele RH, a koštala je svega (sic!) 170 milijuna kuna. I tako je Glavaš, jednom u životu, napravio dobar potez. Bojim se da Sveti Petar, nevertheless, neće biti impresioniran.
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

29 Sep 2011, 15:57

JPK » wrote: Govorim o ljudima koji rade neko normalno radno vrijeme od 8-9 sati, nisam mislio na tvoje neobicno od 7 ujutro do 10 navecer. Takvima sigurno nije problem napraviti jelo i staviti ga u hermeticku posudu, i sam to radim.
Ne radim ni ja više od osam sati, ali jednostavno nisam doma (i praktično ne mogu doć doma na pol sata i uzet nešto). I nisam ja tako specifična s tim rasporedom, ljudi rade po dva posla, imaju klince, svašta. Užasno mi ide na živce što nema restorana s jeftinim gablecima, kakvi postoje svuda u jebenom zapadnom svijetu gdje ljudi imaju daleko veće plaće.
Ti redovito radiš usporedbe s tim koliki postotak plaće ti odnese primjerice hrana na način da uopće ne prihvaćaš da ta hrana košta jednako ili više nego tamo di si ti, a plaće su znatno manje. Negdje si napisao i da se Hrvati skanjuju kupovati robne marke i da je to razlog što su siromašniji. Često sam bila u Austriji, Njemačkoj, i razlika cijena robnih marki i ostalih proizvoda je značajna, ovdje još uvijek nije.
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

29 Sep 2011, 15:59

JPK » wrote: Smokljane, ne zivimo ni bilo gdje u Europi, nego medju istocnim TRANZICIJSKIM drzavama. Zato se ne mozemo i ne trebamo usporedjivati s drzavama koje imaju kapitalizam odavno, nego sa gore navedenima. A tu imamo drzave od Armenije do Slovenije.
Osim toga, nije bitno zivi li se u Hrvatskoj dobro ili lose u odnosu na nekog drugog, nego u odnosu na nase prihode. A u odnosu na njih se zivi debelo predobro.
S izuzetkom Slovenije, mi smo prije pada istočnog bloka imali veći per capita od svih tranzicijskih zemalja. Da, nešto je pošlo opasno krivo, a to nisu ljudska očekivanja.
Last edited by schmokljan on 29 Sep 2011, 16:06, edited 1 time in total.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

29 Sep 2011, 16:04

JPK » wrote:..
Smokljane, ne zivimo ni bilo gdje u Europi, nego medju istocnim TRANZICIJSKIM drzavama. Zato se ne mozemo i ne trebamo usporedjivati s drzavama koje imaju kapitalizam odavno, nego sa gore navedenima. ...
kako smo tamo zavrsili? ko nas je tu odveo? ko je jeo iz nasih posudica? ko je spavao u nasim kreveticima? :mama:

tek kad ovo procitam, vidim koliko smo u..koliko smo nazadovali. u istu smo se kategoriju strpali zajedno za drustvima koje su na nas gledali kao da smo amerika.
..a i amerika je gledala na nas..citiram jednog amerikanca koji ima vlastite golf terene, ergelu i haj tek nouhau, meni osobno rekao prije vise od dvajst godina..tj, nije mi rekao, izletilo mu je kad je bio ovdje..amerika? pa ovo je amerika. :zubo:
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

29 Sep 2011, 16:23

merika je kurac za nas. ne bi ja u tu meriku nikad. pa ni tad.
Nek(v)arljiva.
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

29 Sep 2011, 16:26

kukuriku » wrote:merika je kurac za nas. ne bi ja u tu meriku nikad. pa ni tad.
Meni se nekad čini da smo Amerika u malom :D

Onako, imaš svega, bogatog, siromašnog, lijepog, ružnog, toplog, hladnog, pustinje i prašume, baš svega :D
Happy Easter!
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

29 Sep 2011, 16:30

aisling » wrote: Meni se nekad čini da smo Amerika u malom :D

Onako, imaš svega, bogatog, siromašnog, lijepog, ružnog, toplog, hladnog, pustinje i prašume, baš svega :D
jest, samo su njihovi bogataši bogatiji, siromasi siromašniji, pustinje pustije, a vruće stvari vrućije. ali zato mi imamo boljeg ministra zdravstva. i ljepšeg i nabildanijeg. aha!
Nek(v)arljiva.
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

29 Sep 2011, 16:33

kukuriku » wrote:
jest, samo su njihovi bogataši bogatiji, siromasi siromašniji, pustinje pustije, a vruće stvari vrućije. ali zato mi imamo boljeg ministra zdravstva. i ljepšeg i nabildanijeg. aha!
Je, al je naša hrana hranjivija i ukusnija, sunčan dan je sunčaniji, kiša je mokrija i seks je seksičniji.

Neš ti meni po ministarski :raspa:

I da. Imamo veće srce. Ziher. :rofl:
Happy Easter!
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

29 Sep 2011, 16:57

schmokljan » wrote:
S izuzetkom Slovenije, mi smo prije pada istočnog bloka imali veći per capita od svih tranzicijskih zemalja. Da, nešto je pošlo opasno krivo, a to nisu ljudska očekivanja.
To je jos jedan od rvackih mitova, koji se temelji vjerojatno na tome sto je Tito dozvolio uvoz Coca cole i pizdarija pa su Jugoslaveni mislili da su pun kurac bogatiji i napredniji od Istocnog bloka. Ili se eventualno odnosi na onaj period dok se zivjelo na dug, a koji je zavrsio inflacijom.
Ceska je jos prije WW2 bila na razini Austrije po BDP-u i industriji, a mi smo bili agrarna pripizdina.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

29 Sep 2011, 17:03

Srećom pa sad ne živomo na dug. Nitko ne živi na dug. :rolleyes:
gonj špadi
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

29 Sep 2011, 17:04

Silajn » wrote: Ti redovito radiš usporedbe s tim koliki postotak plaće ti odnese primjerice hrana na način da uopće ne prihvaćaš da ta hrana košta jednako ili više nego tamo di si ti, a plaće su znatno manje.
Pa to sam i ja rekao. I to je razlog vise da nosis hranu od doma, a ne da kupujes gotovu.
Ne kuzim ovaj tvoj nacin raspravljanja - ne slazes se sa mnom, a dajes argumente za moju tvrdnju. :misli:

Bottom line je da onaj tko daje 25% place na gablec si taj gablec jednostavno ne moze priustiti i idiot je ako ne nosi sendvic od doma. Pustimo sad to sto u Povelji UN-a pise da svaki covjek ima pravo na dostojanstven gablec. :D
Biti i mniti svemiropolisno
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

29 Sep 2011, 17:07

klonka » wrote:Srećom pa sad ne živomo na dug. Nitko ne živi na dug. :rolleyes:
Sad zivimo na dug, i to ce opet vrlo vjerojatno zavrsiti inflacijom, ljudi ce za gablec jesti travu i korijenje, a ovi koji misle da imaju pravo na dostojanstvenu placu od 10k ce se zacudjeno cesati po glavama. :)
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

29 Sep 2011, 17:11

JPK » wrote: To je jos jedan od rvackih mitova, koji se temelji vjerojatno na tome sto je Tito dozvolio uvoz Coca cole i pizdarija pa su Jugoslaveni mislili da su pun kurac bogatiji i napredniji od Istocnog bloka. Ili se eventualno odnosi na onaj period dok se zivjelo na dug, a koji je zavrsio inflacijom.
Ceska je jos prije WW2 bila na razini Austrije po BDP-u i industriji, a mi smo bili agrarna pripizdina.
ako se ikad živjelo na dug, onda je to sada. generacija mojih staraca bi se već kod d od dug ili k od kredit zagrcnula. nikad dužan, uvijek svoj. dug svima, a ne samo njima je moderna furka. ne samo hrvatska, dakako. recimo, vanjski dug juge negdje prije raspada je bio okolo 10 mlrd dolara, ako se ne varam.

a ovo za češku stoji, naravno.
Nek(v)arljiva.
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

29 Sep 2011, 17:13

Ne, to nije mit. I kakve veze ima gdje je bila Češka 1945.?

Govorimo o 1990. I molim te nemoj tim tonom razgovarati, nema potrebe.

Dakle - inflacija dolaskom Ante Markovića prestaje. SFRJ, sa svojih 25 milijuna stanovnika ima vanjski dug od 16 milijardi $. To je oko 650 $ po stanovniku, dakle nema govora o visokoj zaduženosti, šta više radi se o izrazito niskoj zaduženosti.

Također spominjanje Coca cole je potpuno bespredmetno - SFRJ, a pogotovo Hrvatska i Slovenija, su imale ozbiljnu industriju.

Da zaključim - usporedi Sloveniju i Hrvatsku tada i sada. Razlika u razvoju je ono što su pojeli skakavci u obliku HDZ-a i njihovih birača. Kraj priče.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

29 Sep 2011, 17:16

schmokljan » wrote:Ne, to nije mit. I kakve veze ima gdje je bila Češka 1945.?

Govorimo o 1990. I molim te nemoj tim tonom razgovarati, nema potrebe.

Dakle - inflacija dolaskom Ante Markovića prestaje. SFRJ, sa svojih 25 milijuna stanovnika ima vanjski dug od 16 milijardi $. To je oko 650 $ po stanovniku, dakle nema govora o visokoj zaduženosti, šta više radi se o izrazito niskoj zaduženosti.
16, ha?
Kako ja slabo pamtim brojeve, pa to je strasno.
Nek(v)arljiva.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

29 Sep 2011, 17:52

Mislim da nas je bilo 22, uvrh glave 23 milijuna. I da je dug bio nešto veći. Ne mnogo, ali veći.
Potpisi su za budale.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

29 Sep 2011, 19:58

schmokljan » wrote:Ne, to nije mit. I kakve veze ima gdje je bila Češka 1945.?

Govorimo o 1990. I molim te nemoj tim tonom razgovarati, nema potrebe.

Dakle - inflacija dolaskom Ante Markovića prestaje. SFRJ, sa svojih 25 milijuna stanovnika ima vanjski dug od 16 milijardi $. To je oko 650 $ po stanovniku, dakle nema govora o visokoj zaduženosti, šta više radi se o izrazito niskoj zaduženosti.

Također spominjanje Coca cole je potpuno bespredmetno - SFRJ, a pogotovo Hrvatska i Slovenija, su imale ozbiljnu industriju.

Da zaključim - usporedi Sloveniju i Hrvatsku tada i sada. Razlika u razvoju je ono što su pojeli skakavci u obliku HDZ-a i njihovih birača. Kraj priče.
Ante Marković je nakratko umjetno ukinuo inflaciju tako što je što je fiksirao tečaj. Što misliš, tko na kraju plaća takve idiotske poteze? Ne trula Jugoslavija, nego njezini kreditori. To je kratkoročno, dugoročno opet čitav narod kroz inflaciju.
Uostalom, istu politiku precijenjene kune HDZ provodi već desetljeće i više, pa je očito kamo vodi - u daljnje zaduživanje. Dakle, ako sam dobro razumio, ti u biti podržavaš HDZ-ovu monetarnu politiku?

Ne vjerujem da je Juga imala samo toliko duga. No, apsolutni iznosi nisu bitni. Kad te dolare korigiraš za inflaciju i uračunaš koliko je tada BDP per capita bio manji, možemo pričati je li Jugoslavija bila malo zadužena. Jer sa 650 dolara Burkina Faso je prezadužena, a Norveška ne bi imala dug vrijedan spomena.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

29 Sep 2011, 20:21

Znaš, Jugoslavija je nakon drugog svjetskog rata krenula u intenzivnu industrijalizaciju, a po godišnjem rastu BDP-a prije 40-50 godina bila je blizu Japana. Znači, među jačim gospodarstvima po razvoju.

A danas nam je lošije nego prije dvadeset godina. To je zato jer 30 godina stagniramo.
http://www.bankamagazine.hr/tabid/80/br ... fault.aspx
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

29 Sep 2011, 20:28

Šezdesetih je po industrijalizaciji bila druga na svijetu, odmah iza Japana.
Potpisi su za budale.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

29 Sep 2011, 20:54

ElliQuinn » wrote:Znaš, Jugoslavija je nakon drugog svjetskog rata krenula u intenzivnu industrijalizaciju, a po godišnjem rastu BDP-a prije 40-50 godina bila je blizu Japana. Znači, među jačim gospodarstvima po razvoju.

A danas nam je lošije nego prije dvadeset godina. To je zato jer 30 godina stagniramo.
http://www.bankamagazine.hr/tabid/80/br ... fault.aspx
Stopa rasta ne znači baš ništa, ako ne traje jako dug period, što je u planskoj ekonomiji nemoguće.
Ako pogledaš današnje stope rasta po zemlji, među prvima će biti zemlje poput DR Konga i Afganistana, jer tamo je BDP per capita toliko nizak da ga vrlo malo stranog ulaganja lako digne. Znači, danas su Kongo i Zimbabve među, po tvom kriteriju, najjačim gospodarstvima po razvoju. I što to zapravo znači? Da su iznimno zaostali i kad netko tamo otvori tvornicu pletenih košara, riječ je o ogromnom razvoju.

A danas nam nije lošije nego prije dvadeset godina, standard je znatno viši. Doduše, moglo bi biti puno lošije kad takva politika dođe na naplatu.
Biti i mniti svemiropolisno
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

29 Sep 2011, 20:55

Hekatonhir » wrote:Šezdesetih je po industrijalizaciji bila druga na svijetu, odmah iza Japana.
Kako si točno kvantificirao industrijalizaciju?
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

29 Sep 2011, 20:56

Osim što je Juga u taj rast ušla nakon što se odmaknula od dna i ušla doba konzumerizma. Nego, jesi li pročitao članak?
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
Post Reply