Reklame za Osječko vrijeđaju žene

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Jun 2012, 13:32

Morticia » wrote:Pa ne vrijeđam se ni na ovo, samo mi je do zla boga glupo i dosadno. :ne zna:

Također, vjerujem da se ovakvim stvarima potpomaže održanje tih nekih stereotipa, a posredno to znači da se teže krećemo ka nečem boljem.
ok, sa ovim se slažem.
ali to ima drugo ime, ne vrijeđanje žena.

meni ova reklama u jednakoj mjeri vrijeđa i muškarce, izjednačavajući ih sve, kako je rekao mislim Šmokljan, s nekim wannabe slavonskim jebačima i njihovim lovačkim pričama


Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

13 Jun 2012, 13:34

Pješčana » wrote: ok, sa ovim se slažem.
ali to ima drugo ime, ne vrijeđanje žena.

meni ova reklama u jednakoj mjeri vrijeđa i muškarce, izjednačavajući ih sve, kako je rekao mislim Šmokljan, s nekim wannabe slavonskim jebačima i njihovim lovačkim pričama
Pa upravo to, takve stvari ne vrijeđaju samo žene nego i muškarce, tj. guraju pod normalno neke (loše) stereotipe.
Konkretno u ovom slučaju bih se više uvrijedila da sam muško jer ih se svodi na debile koji ne znaju drugo nego lokat pivo i udarat po (unebesno) lošem bećarcu.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

13 Jun 2012, 13:35

Ali bećarac se ne pjeva npr. u Dalmaciji, pa shodno tome Dalmatinac se ne osjeća jadno dok ovo gleda jer njega nitko ne identificira s ovom seljačijom, pa ni on sam.
No, onaj kojemu je bećarac domaći, naravno da će se htjeti ograditi ako sse ne osjeća kao što "ga" prikazuju u ovoj reklami.


edit: ovo je odgovor ne znam ni ja više kome :rofl: , mislim Pješčanoj

editttt: ili Vrletu
Last edited by ali on 13 Jun 2012, 13:45, edited 2 times in total.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

13 Jun 2012, 13:36

Pješčana » wrote:

meni ova reklama u jednakoj mjeri vrijeđa i muškarce, izjednačavajući ih sve, kako je rekao mislim Šmokljan, s nekim wannabe slavonskim jebačima i njihovim lovačkim pričama
Drugim riječima, bećarima.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

13 Jun 2012, 13:41

schmokljan » wrote:Ok. Vama je reklama ok. Znat ću prevrednovati svoj stav o vama na temelju ovog saznanja. Bok, bok.
Evo, opet ste ga otjerale. :rolleyes:

Pa jebo vas glupave, znate da treba oprezno s njim, a vi ovako.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Maleficent
Posts: 444
Joined: 28 Sep 2011, 14:04

13 Jun 2012, 13:45

[quote="Pješčana »što je Maleficient napisala, ni ne znaš kad te se vrijeđa- pa ako ne znam da me se vrijeđa, ako se ne osjećam uvrijeđeno, onda baš i nije neka uvreda, zar ne?
[/quote]

Ni mene osobno ne vrijeđa što Đurđa nanaša pive dečkima, jer ja to ne radim. Ali takav prikaz žene i njene uloge vrijeđa moj rod. Budući da nam je svima već jako ispran mozak, ni ne percipiramo takve sitnice.

Naravno da bi i dečki od Đurđe trebali biti uvrijeđeni.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

13 Jun 2012, 13:54

Mene ne vrijedja ako Djurdja nekome nosi pivu. Tako dugo dok to nisam ja, sta me ima vrijedjati?
Ima zene koje vole nosit pifu i sta sad? :zubo:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

13 Jun 2012, 14:02

Jebla vas Đurđa...Đurđa radi u kafiću i nosi pivo..da radi Đuro, donio bi Đuro..
Zašto Đuru nisu uposlili, zna klijentela pivopija...

Kad je neko vrijeme ožujska harala reklamnim prostorom sa sloganom u dobrom društvu gdje je kompletno društvo bilo muško, nisu se žalile b.a.b.e a ne sjećam se da se žalio iko, osim što je reklama malo bacala na gejasti geto.. nisu se gejevi osjećali uvrijeđeni , a ni žene mada je poruka jasno poručivala u dobrom društvu je piva i ne treba ni žena...ali, koga bi to uvrijedilo? :E
kurvanjski avatar, a
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

13 Jun 2012, 14:17

schmokljan » wrote:Ok. Vama je reklama ok. Znat ću prevrednovati svoj stav o vama na temelju ovog saznanja. Bok, bok.
Nemoj ti zamarati svoju glavicu s takvim stvarima :ratko:, reć ću ti sve ako platiš 2-3 osječke :rofl:
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

13 Jun 2012, 14:37

Pješčana » wrote: e sad, ja jesam žena (mada ne pijem pivo), i nekako, nisam se našla uvrijeđena.
Ja sam se našla uvrijeđena, ne radi roda, nego radi uvrede pameti. I uopće nije bitno je li vrijeđa mene osobno ili vrijeđa nekakav kolektiv s kojim se poistovjećujem ili bih se trebala poistovjetiti, svinjarija je da se dobacivanje rimovanih seksističkih izjava djevojkama u prolazu smatra duhovitim.
Pješčana » wrote:pivo je proizvod za široke mase, s popularnim cijenama, i ide se u reklamama na široke mase koje će reklame shvatiti. mislim da prvo društvo treba odrasti da bi i reklame mogle biti drugačije.
Ne gajim iluzije da će šovinizam nestati samim time što ga iz političke korektnosti nećemo stavljati u reklame, ali zbilja ne vidim zašto je potrebno da ga se kroz reklame prikazuje kao društveno prihvatljivu pojavu.

Ciljana skupina, široke mase, jupi. Ajmo sada malo raditi reklame za pedofile. :serek:
ombia » wrote:Mene ne vrijedja ako Djurdja tu i tamo popije šamarčinu. Tako dugo dok to nisam ja, sta me ima vrijedjati?
Ima zene koje vole dobivat šamare i sta sad? :zubo:
Malo sam ti editirala citat. :raspa:
gonj špadi
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Jun 2012, 14:39

klonka, jel ti slušaš popularnu muziku?

o čemu govore?
o čemu govore reperi?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

13 Jun 2012, 14:41

Pješčana » wrote:klonka, jel ti slušaš popularnu muziku?

o čemu govore?
o čemu govore reperi?
Pa, kad počnu pričati o kujama i ostalom dođe mi malo slabo, ništa manje ili više nego kod ove debilane. :ne zna:
Uopće mi dođe malo žao žena koje dozvoljavaju da ih se naziva kujama i tretira kao komad mesine, i još se time ponose.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

13 Jun 2012, 14:42

Pojma nemam, ne slušam popularnu muziku. Muzika koju ja slušam je prilično opskurna. :hekla:


Što želiš reći?


Ako ciljaš na to da je u redu zažmiriti na ovakav seksizam samo zato što u životu odabiremo žmiriti na neki drugi vid seksizma, u krivu si. Negdje treba povući crtu.
gonj špadi
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Jun 2012, 14:46

ne, želim reći da je bećarac naš vid opjevavanja žena i muškoženskih odnosa.
nije da smo usamljeni u tome.

inače, ti bećarci su meni fora, i nisam baš naišla na one koji vrijeđaju, više se sprdaju sa stvarima koje se baš i ne spominju u razgovoru, a dio su života.
u mog strica osam kobasica
sedam prži, osmu strina drži i slične.

ja sam ih uvijek doživljavala kao kratke životne ulomke, najčešće vezane za sex i muško ženske odnose.
i uvijek se šali, nikad nije neko nasilje
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

13 Jun 2012, 14:49

klonka » wrote: Ja sam se našla uvrijeđena, ne radi roda, nego radi uvrede pameti. I uopće nije bitno je li vrijeđa mene osobno ili vrijeđa nekakav kolektiv s kojim se poistovjećujem ili bih se trebala poistovjetiti, svinjarija je da se dobacivanje rimovanih seksističkih izjava djevojkama u prolazu smatra duhovitim.
Ajde Klonko đođ mi na tarabu
da mi glumiš malenu kurabu

:rofl:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

13 Jun 2012, 15:00

Pješčana » wrote:ne, želim reći da je bećarac naš vid opjevavanja žena i muškoženskih odnosa.
Postoji razlika između tradicionalnog bećarca i proslava na kojima se on pjeva i ovih reklama. Vrijeme i mjesto, je li.



Vrrrle :agrosex:
gonj špadi
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

13 Jun 2012, 15:04

Margarita » wrote: Po čemu je reklama gora od, recimo, ovoga:
"Otvor' ženo kapiju man' se očenaša
evo mene i moji pajdaša" ?
Kod tih stihova uvijek se zapitam očekuje li se od žene da pajdašima posluži večeru ili sebe.


Inače, ako želite pohvaliti žene sudjelujte u stvaranju kalendara „Žene kao inspiracija Europe“ za 2013.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

13 Jun 2012, 15:21

klonka » wrote:
Vrrrle :agrosex:
Obući ćeš se u ovcu? :klopa:

Oh, ja ću biti pastir, a ti ovca razbludnica! :cerek:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

13 Jun 2012, 15:22

A mogu ja bit vuk? :o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

13 Jun 2012, 15:30

Morticia » wrote:A mogu ja bit vuk? :o
Ne možeš! :o Ti imaš svoju bajku, ti si Hitler a on Židov, pa se igrajte djevojčice sa šibicama ili nešto.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

13 Jun 2012, 15:31

Morticia » wrote:A mogu ja bit vuk? :o
Jede ti se vrrrlet? :D
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

13 Jun 2012, 15:32

Morticia » wrote:A mogu ja bit vuk? :o
ili tikva? :D
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

13 Jun 2012, 15:36

Daj klonka ne pretjeruj. Otkad je nosenje pife isto tome da tu istu zenu izudaras?! Ajd smiri dozivljaj.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

13 Jun 2012, 16:22

Te reklame su uvreda za mozak.
Predlažem novu: Otvor' ženo kapiju i priveži ćuku, evo mene, pijanog me vuku.

A Babe su me počele živcirati - smeta im svaki kuki, a žmire na reklame koje žene prikazuju kao dokone glupače, tj. gotovo sve reklame za kozmetičke proizvode. Ono, beskrajna sreća izazvana farbom za kosu ili uloškom s krilcima. Stvarno, jel netko poznaje osobu koja pri pogledu na kremu za stopala doživljava višestruki orgazam?
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

13 Jun 2012, 16:48

gonj špadi
Post Reply