Reklame za Osječko vrijeđaju žene

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Jun 2012, 11:57

Znači ovako, Osječko pivo krenulo je s kampanjom od nekih 6 reklama di trojica dečkiju u formi bećarca komentiraju pive/žene.

Bećarci su, onak, bećarci. Nije mi najforma ikad, ali nisam na njih reagirala. Čak bih rekla da se netko potrudio.

Da bih danas na fejsu vidjela da ljudi linkaju ovo:
http://www.tportal.hr/biznis/gospodarst ... -zena.html

znači BaBe pozivaju na bojkot piva jer vrijeđa žene (!) a i ljudi po fejsu tvrde da vrijeđa žene.
e sad, ja jesam žena (mada ne pijem pivo), i nekako, nisam se našla uvrijeđena.

boli mene što bećarac pjeva, i zaista nije da su koristili neke teške riječi.
citat s T Portala:
'Mala moja, dobro si mi sjela, čim te uzmem orosiš se cijela', 'Kad sam kući zabijem u trenu, al' slađe je na tuđem terenu', 'Mala moja, prirodno se nosi, nikad svoju livadu ne kosi' ili, na primjer, 'Mojoj snaši bolji sam neg' Messi, svako večer hat-trick mi se desi'...

zašto je to loše i tko tu koga vrijeđa?
isto tako, kao što na Politici pričamo o gej pride i pretjerivanju, smatram da ovakvim istupom Babe možda rade sebi medvjeđu uslugu, ako skaču na ovakve stvari.

mišljenja?


Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

13 Jun 2012, 12:05

Kad naiđe ta reklama prebacujem program ili brzo stavljam na mute, ozbiljno.

A Osječko ne bi kupila ni da je jedino pivo na pustom otoku :o
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Jun 2012, 12:06

ne bi kupila zbog reklame ili ti ne paše?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

13 Jun 2012, 12:09

Pivo ne volim. svejedno mi je kakva je reklama...
Ova me reklama ne vrijeđa...
nije najbolja ali kako i veliš, bećarac..jbt...
b.a .b. e. sebi često čine medvjeđu uslugu s prerevnim analizama svega i svačesa pa im često u šumi promakne stablo
kurvanjski avatar, a
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

13 Jun 2012, 12:12

Pa sve je u redu. Imamo tvornicu piva, seljačkog pića, koje se reklamira na pomalo seljački način. Meni je recimo fora onaj dio " čim te uzmem orosiš se cijela", jer je dobro dvosmislen, a ostali bećarci su mi jadnjikavi.

Imamo i Babe, koje su odreagirale kako su morale i to je to, život u pluralizmu ide dalje.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

13 Jun 2012, 12:14

Pješčana » wrote:ne bi kupila zbog reklame ili ti ne paše?
Jesi ti kad probala Osječko?
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Jun 2012, 12:23

kao što rekoh, ja to ne pijem. :)

u redu je meni da postoje mehanizmi u društvu koji paze da nekome prava ne budu ugrožena.
ali, kamon, bećarci... :facepalm:
pa više vrijeđaju rap pjesme i Ava Karabatić. ili, kad smo kod toga, onaj spot Magazina Maslačak di plavojkica tipa sveže, onda mu broji što je sve zajebo, polije ga benzinom i zapali.
na to nitko nema prigovor. što je to? izravnavanje računa višemilenijskog izrabljivanja žena?

smiješno mi je skakanje na forme međurodne komunikacije. smijeha i zajebancije uvijek je bilo i bit će. eto, naš narod se ovako zajebava. zar bi trebali svi sad pristojno opjevati nečiju kosu i požrtvovnost, da bi bilo prihvatljivo? takva forma bi se sigurno održala stoljećima :D
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

13 Jun 2012, 12:23

A Cola Zero je imala slicnu reklamu tj. reklame isto su se neki bunili.

Image

Image

S tim da coke zero bas i nije ono pice rezervirano za muskarce, prije za pickice pa mi time ciljna grupa te reklame nije jasna. :zubo:
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

13 Jun 2012, 12:37

Barem je jasno na koga reklama cilja. :rofl: Hint: Nisu žene. :lol:
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

13 Jun 2012, 12:44

User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

13 Jun 2012, 12:47

Osječko pivo je pristojnog okusa, za jedno pivo. Naime, bolje je za klasu od Karlovačkog i ništa lošije od Ožujskog. Nekad je bilo odvratno, ali u zadnjih par godina je sasvim ok.

Reklame, pak, su dno dna.

Činjenica je da se najviše gade samim Osječanima.

B.a.b.e uvijek traže izgovor za priču o ugroženim ženama. Ovdje su opet propustile vidjeti da je ova reklama najgora po Osječane muškog spola, koji su prikazani kao sheepfuckersi. No, na stranu njihov uzak fokus, iako su promašile fudbal - pogodile su metu.

Reklama je odvratna i uvredljiva i proizvod zaslužuje bojkot.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

13 Jun 2012, 12:49

Potjeh » wrote:Barem je jasno na koga reklama cilja. :rofl: Hint: Nisu žene. :lol:
Inače, u većini kućanstava žene odlučuju što će se kupovati. :)
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

13 Jun 2012, 12:54

ElliQuinn » wrote: Inače, u većini kućanstava žene odlučuju što će se kupovati. :)
A jel? Kako to da ovdašnjim pivovarama tako dobro ide?
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

13 Jun 2012, 12:55

Jer dobro znaju tko im je ciljana skupina?
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

13 Jun 2012, 12:56

Potjeh » wrote:
A jel? Kako to da ovdašnjim pivovarama tako dobro ide?
Daš klincu mlijeko s medom, mužu pivo i možeš trkeljat do mile volje.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

13 Jun 2012, 12:58

Slažem se sa šmokljanom.
Dno.

Nisam se ni blizu našla osobno uvrijeđena, ali mi je pomalo pun kuki nametnutog šovinizma po medijima.

Onako, ne, nisu svi muškarci praznoglavi šupci koji žene tretiraju k'o krpe niti je svaka žena sirotica kojoj je domet njemu i njegovoj ekipi krkana poslužiti pivo.
Opsasa.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Maleficent
Posts: 444
Joined: 28 Sep 2011, 14:04

13 Jun 2012, 13:13

Toliko smo naviknuti da više ni ne percipiramo kad nas se vrijeđa. Već dugo ne pratim TV, ali ovdje opisano jest šovinizam. I fakat mi je već dosta što svuda po internetu moram gledat polugole manekenke i reklame za kreme protiv bora i celulita. Jednako vrijeđaju.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

13 Jun 2012, 13:17

schmokljan » wrote: Reklama je odvratna i uvredljiva i proizvod zaslužuje bojkot.
I reklama i pivo nisu ništa manje odvratni od reklama i piva Karlovačkog, Ožujskog ili Pana.

Uostalom, tko je lud piti takva piva kraj Iločkih podruma.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

13 Jun 2012, 13:20

schmokljan » wrote:
Reklama je odvratna i uvredljiva i proizvod zaslužuje bojkot.
Slažem se :cice:

Zbog ljubavi sve sam tebi dala,
a na kraju sama sam ostala.
:rofl:
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

13 Jun 2012, 13:24

vrrrlet » wrote:
I reklama ... nisu ništa manje odvratni od reklama i piva Karlovačkog, Ožujskog ili Pana.
Možda tebi. Ti nisi Osječanin. Mene boli džon kad se purgere pokazuje kao idiote koji piju žuju, kreveljeći se s ogromnim stomačinama, ispred televizora. Ovo me, pak, osobno vrijeđa.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

13 Jun 2012, 13:28

A jesmo postali frajlice odjednom... pa ja vas cijelo vrijeme vrijeđam, pa ne otvarate temu o šovinizmu. :ne zna:
schmokljan » wrote:
Možda tebi. Ti nisi Osječanin. Mene boli džon kad se purgere pokazuje kao idiote koji piju žuju, kreveljeći se s ogromnim stomačinama, ispred televizora. Ovo me, pak, osobno vrijeđa.
Zašto? Paorima je reklama dobra, a gospoda zna da ne piju svi u Osijeku pivo.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Jun 2012, 13:30

schmokljan » wrote:
Možda tebi. Ti nisi Osječanin. Mene boli džon kad se purgere pokazuje kao idiote koji piju žuju, kreveljeći se s ogromnim stomačinama, ispred televizora. Ovo me, pak, osobno vrijeđa.
ček, znači li to da nema takvih Osječana?

ne sjećam se da se itko dizao na zadnje noge kad se zvalo Đurđu da donese još tri pana.

pivo je proizvod za široke mase, s popularnim cijenama, i ide se u reklamama na široke mase koje će reklame shvatiti. mislim da prvo društvo treba odrasti da bi i reklame mogle biti drugačije.

što je Maleficient napisala, ni ne znaš kad te se vrijeđa- pa ako ne znam da me se vrijeđa, ako se ne osjećam uvrijeđeno, onda baš i nije neka uvreda, zar ne?

primjer: ja hodam ulicom, i ususret mi dolaze tri dečka, koji me pogledaju, i kažu da sam im grda.
s obzirom da ih prvi put vidim, i nisu mi napeti, i boli me što si tri nepoznate osobe misle o meni, ja na njihov komentar ne padam u nesvijest, ne mislim da zaista jesam grda i ni po čemu nisu ugrozili moje mišljenje o sebi. više su rekli o sebi svojim ponašanjem, zar ne?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

13 Jun 2012, 13:31

Pa ne vrijeđam se ni na ovo, samo mi je do zla boga glupo i dosadno. :ne zna:

Također, vjerujem da se ovakvim stvarima potpomaže održanje tih nekih stereotipa, a posredno to znači da se teže krećemo ka nečem boljem.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

13 Jun 2012, 13:31

schmokljan » wrote:
Možda tebi. Ti nisi Osječanin. Mene boli džon kad se purgere pokazuje kao idiote koji piju žuju, kreveljeći se s ogromnim stomačinama, ispred televizora. Ovo me, pak, osobno vrijeđa.
Po čemu je reklama gora od, recimo, ovoga:
"Otvor' ženo kapiju man' se očenaša
evo mene i moji pajdaša" ?
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

13 Jun 2012, 13:31

Ok. Vama je reklama ok. Znat ću prevrednovati svoj stav o vama na temelju ovog saznanja. Bok, bok.
Post Reply