Ogledalo, ogledalce moje, u Hrvatskoj, dobro sto je?

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

11 Apr 2012, 01:45

Onda? Ima li icega sto bi se u Hrvatskoj moglo 'dobrim' zvati? Ne valja novinarstvo, ne valja brodogradnja, ne valjaju politicari, ne valjaju usluge, ne valja politika, ne valja vlada, ne valjaju konobari po kaficima, ne valja zdravstvo, ne valja prosvjeta, popovi se prokurvali... i tako dalje i tako blize.

I tako se ja mislim, ne valja puno toga. I sjecam se kako su nam neki sj... i djetinjstvo jer im je smetala Socijalisticka Republika Hrvatska, pa su je skratili za stosta, izmedju ostalog i za naziv Socijalisticka. Kao sad smo samo Republika. Sto ja znam... meni se ova tvorevina na infuziji ne cini ni kao Republika. Mozda su trebali skratiti i Republiku i ostaviti samo Rep. Jer i ovako i onako cini se da je ostao samo rep a da je sve ostalo oglodano. U stvari, jedna dobra doza fashizma bi bila iscjeljujuca, ali to sad vise nije moderno. U modi je feudalizam.

Nego da se vratim na pocetnu misao. Sto valja u cudnovatoj, oslobodjenoj, sanjanoj, modernoj, mladoj i kako li sve ono ne, Hrvatskoj (osim mene kad sam tamo)? Recimo, valjaju li pisci?
Hrana, duvan, raja, duh radosnog naroda koji je docekao vjekovnu teznju za jeli H.r.v.a.t.s.k.o.m?

Zbilja, valja li joj duh? Hrle li narodi i pokoja narodnost koja nije istreb... sorry, koja ponosno zivi u Hrvackoj; hrle li da joj izgradjuju ceste dzabe i uz pjesmu, hrle li da obradjuju njive, navodnjavaju, volontiraju, hrle li idje osim u Kanadu i Ameriku?

I osim Vegete, ima li jos sto da valja?
M? :)


User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

11 Apr 2012, 09:38

Ukratko, vrlo malo toga. Jer većina toga što valja bježi iz ove vukojebine.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

11 Apr 2012, 09:46

Aristocat » wrote:...

Zbilja, valja li joj duh? Hrle li narodi i pokoja narodnost koja nije istreb... sorry, koja ponosno zivi u Hrvackoj; hrle li da joj izgradjuju ceste dzabe i uz pjesmu, hrle li da obradjuju njive, navodnjavaju, volontiraju, hrle li idje osim u Kanadu i Ameriku?

I osim Vegete, ima li jos sto da valja?
M? :)
ne hrle (više) džabe nigdje
samoupravni socijalizam se samoukinuo neodrživim razvojem privilegiranja jednakijih među jednakim pa kad su ih još na to preveslali najjednakiji među jednakima u patnji, došlo je do bolnog buđenja i opetovanog otkrivanja istih rana izmučenog balkana koji za ljubav majci evropi stoljećima periodično žrtvuje one koji su umjesto u ratove trebali krenuti, u svijet, po obrazovanje
oni koji prežive buđenje i odluče preuzeti odgovornost za sebe, hrle ili na vlastite njive ili ili u kanadu
neki čak prepoznaju važnost obrazovanja
drugi, pak, u bunilu mantraju o tome kako im je netko ukrao snove i ne žele van iz tog stanja između sna i jave

vegetu baš i ne volim ali se kod ovih koji su prionuli njivama može još uvijek naći vrhunske hrane
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

11 Apr 2012, 09:48

Među najbogatijim smo narodima na svijetu.

Jedna smo od najljepših zemalja na svijetu.

Ovako na prvu..
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

11 Apr 2012, 09:49

Aristocat » wrote:I osim Vegete, ima li jos sto da valja?
M? :)
Meni ne valja ni Vegeta baš.
Provest ću cijeli dan razmišljajući što valja u ovoj zemlji, tenks a lot :o
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

11 Apr 2012, 09:50

Nikolajevna » wrote:Među najbogatijim smo narodima na svijetu.

Jedna smo od najljepših zemalja na svijetu.

Ovako na prvu..
Najseksi žene si zaboravila :o
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

11 Apr 2012, 12:26

BoDerek » wrote: Najseksi žene si zaboravila :o
muski s najvecim cunama.. :cheer:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

11 Apr 2012, 12:30

..a unda » wrote: muski s najvecim cunama.. :cheer:
:misli:
Ajd ok.


Ma ni Vegeta ne valja :facepalm: Al evo, paški sir je dobar :ne zna:
Hrvatska je vizualno lijepa zemlja, ali kad život u toj državi ukrade svaki smisao za lijepo, nešto kao Jennifer Lopez kad propjeva ili glumi :tuzni:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

11 Apr 2012, 12:37

..a unda » wrote: muski s najvecim cunama.. :cheer:
Ma da? :cheer:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

11 Apr 2012, 12:38

blue » wrote: :misli:
Ajd ok.


Ma ni Vegeta ne valja :facepalm: Al evo, paški sir je dobar :ne zna:
Hrvatska je vizualno lijepa zemlja, ali kad život u toj državi ukrade svaki smisao za lijepo, nešto kao Jennifer Lopez kad propjeva ili glumi :tuzni:
vegeta nije nikad ni valjala, ali, ajd..

koji paski sir, sta..jel kao brend ili kao sir? ako je hrvatska vizualno lijepa zemlja, onda je sfr jota bila jos ljepsa, a o austro ugarskoj da i ne govorimo.

ne moze se kod nista vise ukrast, a i pitam se..sve vise, kako mos ukrast nesto cega nema, tj jel bilo toga uopce? :ne zna:

budimo realni i shvatimo jednom vise da ce bit gore. ali, to nije ono najgore. najgore je da mi tu nista ne mozemo napravit da ne ide na gore. ali nije ni to ono najgore, ali..dosta je za sada i ovo.. :cheer: :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

11 Apr 2012, 12:39

BoDerek » wrote: Ma da? :cheer:
..a ne?

uostalom, ti si prva pocela. :D
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

11 Apr 2012, 12:45

..a unda » wrote: ..a ne?

uostalom, ti si prva pocela. :D
Samo provjeravam kolko si siguran u to :cheer:

Mi, Hrvati :cheer:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

11 Apr 2012, 12:50

Imamo Josipu Lisac, npr.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

11 Apr 2012, 13:05

Ne valja, ne valja... zgodna mantra. Kao da je u drugim zemljama sve sjajno i u najboljem redu...Jebiga sve je stvar kuta iz kojeg gledaš, onoga što si navikao imati, a više nemaš ili podložnosti modernim tehnikama uvjeravanja kako je sve dostupno, i to jednostavno dostupno, samo te, eto, sudba kleta, kvarni političari i loš položaj zvijezda ometaju da sve izmaštano imaš...
Koliko se mi borimo da nam bude bolje? Koliko pokazujemo to nezadovoljstvo i namjeru da nešto promijenimo? U principu, samo cendramo i to cendranje je vrlo subjektivno. Svatko cendra o onome što njega smeta... Koliko ljudi ima istinsku volju mijenjati Banditića i njegov klan u Zagrebu? Malo.
Osobno poznam dosta ljudi koji svojim znanjem i sposobnošću na pošten način zarađuju odličnu lovu. Plaćaju sve poreze i bore se s državnom birokracijom. Stalo im je i bore se jer žele u ovoj zemlji ostati i raditi, a mogli su izabrati lakši način i prodati se nekoj velikoj korporaciji za ogromnu lovu i nisu... Ima ljudi koji se bore i žele ovu zemlju učiniti dobrom zemljom za život, ali ih je malo...
Ne mislim na nikakvu revoluciju. Mislim na sposobnost trpljenja ove raje, na čoporativnu glupost i nedostatak istinske volje i kuraže da se svatko osobno pobuni, počne boriti, a ne da se preda na prvu i nastavi sa kmetskim cendranjem koje nam je tako drago...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

11 Apr 2012, 13:11

Ono što je uvijek valjalo u Hrvatskoj je potencijal.

Uvijek smo bili zemlja koja jako puno obećava i u kojoj bi se čuda mogla napraviti.

Samo nikad nisu.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

11 Apr 2012, 13:12

Vrijeme je dobro. Jedna sa sjevera Europe bi dao lijevu nogu za hrvatsko ljeto.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

11 Apr 2012, 13:15

Kava uz more je dobra. Image :zubo:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

11 Apr 2012, 13:18

Zajebancija je dobra. Dar za čarobiranje. Hrana, mirisi, šume i more...Rakija i vino...lijepi ljudi... :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

11 Apr 2012, 13:20

Seks
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

11 Apr 2012, 13:22

Emericzy » wrote:Seks
Misliš da je seks drugdje drugačiji?
A bojim se da s ovom deprom ruku pod ruku ide i nestašica seksa.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

11 Apr 2012, 13:23

Emericzy » wrote:Seks
Meni je to bilo dobro i izvan Hrvatske.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

11 Apr 2012, 13:31

Margarita » wrote: Meni je to bilo dobro i izvan Hrvatske.
:o :E :o

Iako nije pitanje bilo sto je dobro u odnosu na druge zemlje, nego generalno sto u Hrvatskoj jos valja.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

11 Apr 2012, 13:33

Morticia » wrote:
Misliš da je seks drugdje drugačiji?
A bojim se da s ovom deprom ruku pod ruku ide i nestašica seksa.
Ne bih rekao. Cijene uslužnog seksa padaju, a seks u vezama cvate zbog nemanja sredstava za druge oblike (plaćene) zabave... Tako, uglavnom, govore statistike... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

11 Apr 2012, 13:56

karambol » wrote:Ne valja, ne valja... zgodna mantra. Kao da je u drugim zemljama sve sjajno i u najboljem redu...Jebiga sve je stvar kuta iz kojeg gledaš, onoga što si navikao imati, a više nemaš ili podložnosti modernim tehnikama uvjeravanja kako je sve dostupno, i to jednostavno dostupno, samo te, eto, sudba kleta, kvarni političari i loš položaj zvijezda ometaju da sve izmaštano imaš...
Koliko se mi borimo da nam bude bolje? Koliko pokazujemo to nezadovoljstvo i namjeru da nešto promijenimo? U principu, samo cendramo i to cendranje je vrlo subjektivno. Svatko cendra o onome što njega smeta... Koliko ljudi ima istinsku volju mijenjati Banditića i njegov klan u Zagrebu? Malo.
Osobno poznam dosta ljudi koji svojim znanjem i sposobnošću na pošten način zarađuju odličnu lovu. Plaćaju sve poreze i bore se s državnom birokracijom. Stalo im je i bore se jer žele u ovoj zemlji ostati i raditi, a mogli su izabrati lakši način i prodati se nekoj velikoj korporaciji za ogromnu lovu i nisu... Ima ljudi koji se bore i žele ovu zemlju učiniti dobrom zemljom za život, ali ih je malo...
Ne mislim na nikakvu revoluciju. Mislim na sposobnost trpljenja ove raje, na čoporativnu glupost i nedostatak istinske volje i kuraže da se svatko osobno pobuni, počne boriti, a ne da se preda na prvu i nastavi sa kmetskim cendranjem koje nam je tako drago...
da, sve je stvar gledista, naravno. i to je zgodna mantra. utjesna. religijski optimisticna. jedno je rec da ne valja, a drugo je rec da je sve gore. stvar je gledista sto ce se uzet kao referentna tocka i dokle ce se uzimat.
a to sto je drugdje isto sve gore, pa bi se s tim trebalo usporedjivat i mozda tako radit neku grupnu terapiju da vidis da ti je dobro, ne znaci da nama nije lose, a bit ce i gore.
pa to je jos marfi rekao na pocetku..smiji se, sutra ce biti gore.

mi smo vec odavno u fazi i to potpuno slobodno, prepusteno, da sto je drugom gore, da je nama bolje. sad, mozemo me se mi izvrtat, cesat nogama iza uva, uvrcat se, odat na trepavicama da ne bi to sebi priznali, ali..tako je.
jedini nas potencijal, o kojem emerici prica, kao i drugdje jest sto jos uvijek imamo nesto rastuce zalihe onih kojima moze bit jos gore, tako da se sve manje ljudi zivot krece na bolje.

a to..bune, nemiri, otpori..to je sve samo dio nekog folklorica, pokusaj neke negacije, pokusaj nekog nepriznavanja sebi da smo nemocni, batrganje ukratko.

jedino sto mozemo to je prepustit se i kako bude..nesto malo tamo amo muljat, dignut taj koji glas, malo glumit, nesto se kao bunit, mrmoljit i tako uveseljavat gornje redove u areni gdje jedan za drugim se primicu sve blize areni i na koncu u njoj ucestvuju kao neka kulisa, stoicko hinjenje da frke nema, da je agonija negdje drugdje ili barem da je tamo isto neka agonija, e ali kao sto fata kaze muji za ljubavnicu..nasa je bolja..

da, da, tako je to, a sad ko to zeli priznat ili ne, pokusavajuci dobiti malo na vremenu sto ce nekog drugog laktom u nos tjeseci se da je to zivot, to ne znaci da ima nesto znacajno dobro sto bi moglo dat neku nadu..u ko zna sto.
ali, nema nam druge, pa ajd uzivajmo onda u tome misleci da smo..ne znam..slobodni ili da na nesto utjecemo, pa makar to bili i mi sami.
dakle, ceka nas samo jos vece usukavanje, nastojanje i iscrpljivanje da se pomirimo sa sobom, kako i rekli..eto, pa i nije tako strasno. :D
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

11 Apr 2012, 14:02

ombia » wrote:nije pitanje bilo sto je dobro u odnosu na druge zemlje, nego generalno sto u Hrvatskoj jos valja.
Upravo tako. Seks (još) valja. Paški i mnogi drugi sir. Riba bude dobra i pokoje povrće. Tu i tamo mesnati proizvodi još izazivaju zazubice. Ima i vina dobrog. Pivo je OK. Obala još na puno mjesta nije upropaštena. More još nije skroz prljavo. U zaleđu je puno praznog prostora, lijepog jer ga hrvatska ruka nije još ozbiljnija zgrabila. Kulturno-povijesni spomenici su nam krasni tamo gdje nisu upropašteni. Povijest umjetnosti je lijepa i bogata. Folklor nam je krasan. Tu i tamo i glazbu proizvedemo koju se da slušati. Imamo relativno dobre autoputove. Žene su natprosječno lijepe.
Post Reply