Ogledalo, ogledalce moje, u Hrvatskoj, dobro sto je?

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

13 Dec 2012, 22:20

Euklid » wrote:
Aštajaznam, nekako mi djeluješ ozlojađeno :ne zna:
Oh sad sam se sjetila kako je ovo danas pocelo.

Pila sam kavu jutros, prelistavala internet i trkeljanje. Ne znam zasto me put nanio na ovo zadnje. :D

Citala sam temu na ovom forumu u kojoj se spominjalo mlijeko, frizider, i takve stvari.

Moram li reci da mi je bilo mucno? Eto, zato sam planula. :)

Dakle, krivnja je na vama. :B


User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

13 Dec 2012, 22:42

Aristocat » wrote:
Oh sad sam se sjetila kako je ovo danas pocelo.

Pila sam kavu jutros, prelistavala internet i trkeljanje. Ne znam zasto me put nanio na ovo zadnje. :D

Citala sam temu na ovom forumu u kojoj se spominjalo mlijeko, frizider, i takve stvari.

Moram li reci da mi je bilo mucno? Eto, zato sam planula. :)

Dakle, krivnja je na vama. :B
E, jebiga sad. Pa to je sve zajebancija. Moras preuvelicavati da bi bilo smjesno, dovesti do apsurda kako bi se nasmijali...
One a i b tocke sto si navela...toga ima svuda, ali ti vidis drugacije. Svatko gleda svojim ocima i ja sam samo sugerirao ono sto je Unda ljepse srocio. Ne moras si trpati spam sama. Ionako dodje kako vec dodje, ne mozes ga izbjeci u cjelosti...
To sto sam zadovoljan sto je Gotovina oslobodjen je stvar principa. Postoji pobjednik i porazeni u ratu jer je to kao neka utakmica, turnir...
Na stranu sve ostalo, od ljudskih sudbina i konsatacije kako je rat sranje... Je sranje je, ali nam se desilo. Uzeo mi je skoro 10 godina zivota, perspektivu, snove...i netko je za to kriv. U mojoj percepciji jednadzba je jednostavna - srpska politika je kriva za rat. Nema podijeljene krivnje, nema... Kao sto je nije bilo u nijednom ratu...

Govorim o goloj matematici napadaca i napadnutog...ak' me beres, sto bi rekla chillimama....

E, da...ne govorim da treba zabadati glavu u pijesak vec naprotiv, dignuti je i pogledati malo krosnje i oblake... Ima i lijepih stvari, ako oh zelis vidjeti....
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

13 Dec 2012, 22:55

Svidja mi se tvoj ton. :)

Meni se tvoje misljenje, nacin kako pises i bistrina koja se osjeca kad se cita napisano, kod tebe, svidja. Sve dok se ne nadjemo u politickim temama. :)
Da se poznajemo u zivotu izvan internestskog dopisivanja, mogli bi biti, neprijatelji koji se uvazavaju.

Postujem ratovanje po konvencijama. Da sam muskarac vjerovatno bi ratovala protiv tebe. :)

No isto tako nakon bitke bi ti mogla salutirati u znak postovanja, ali samo kao ravnopravnom neprijatelju.

Casni vojnici su jedno. Kokosari su nesto drugo.
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

13 Dec 2012, 22:57

Oh. Zaboravila sam dodati:

Hrvatska je kriva za raspad Jugoslavije. I za pocetak rata.

Toliko. :)
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

13 Dec 2012, 22:58

Aristocat » wrote:Oh. Zaboravila sam dodati:

Hrvatska je kriva za raspad Jugoslavije. I za pocetak rata.

Toliko. :)
Jeste. Nosila je minicu. :raspa:
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

13 Dec 2012, 23:03

Malena:

Ajde ne brusi nokte i ne budi ironicna. :)

Tesko je prihvatiti istinu ali tako je. Uostalom, zar to nije nesto s cime se tosonoljpci ponose?
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

13 Dec 2012, 23:10

Ne brusim, samo si mi simpatična pa se malo šalim. Tvoj cjelokupni nick zajedno s avatarom te izričaj je zapravo metafora Jugoslavije. Sladak, zašećeren, poput predivne svadbene torte. Ono što je iznutra, to bi ispalo i bez prvog reza. Nebitno je čak tko ga je učinio, iako, noževi baš i nisu nebitna stvar. :o
Evo, i danas, kad ti se ljudi čude, ja se nimalo ne čudim. To što tu i tamo ispada iz tebe, ispadalo je i iz tvoje države. Ne znam samo zašto su se neki toliko čudili. Niti zašto se danas čude.

Btw, ja cijenim estetiku. I poneke partizanske pjesme. Samo je fasada vrijedna nostalgije. ;)
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

13 Dec 2012, 23:13

Aristocat » wrote: Tesko je prihvatiti istinu ali tako je. Uostalom, zar to nije nesto s cime se tosonoljpci ponose?
Država kao takva se je smjela legalno odcijepiti, želju za time je referendum pokazao i prije nego je Thompson napisao Čavoglave. Prema tome nije ratom ona sama sebe ostavljala u nekoj zajednici ili kidala svoj teritorij.

A da je imala pravo odcjepiti se može se vidjeti iz sadašnjeg stanja bivših sastavnica. U Hrvatskoj je više manje najbolje. :D
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

13 Dec 2012, 23:17

Slatka si. Moja najomiljenija malena na forumu. :)

Ne znam. Mozda si u pravu. Ja jesam Aristocat. Oni koji me poznaju tako kazu. :)

Medjutim, nikad nisam skrivala da imam pandze. Jedno ide s drugim. :)
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

13 Dec 2012, 23:20

Karl Jozef » wrote: Država kao takva se je smjela legalno odcijepiti....
Zamisli. A to pravo joj je dao ustav SFRJ iz '74-e.

Ustav jedne mracne tvorevine koja je sve republike drzala u izolaciji i mraku? Strasno. :)
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

13 Dec 2012, 23:24

Aristocat » wrote: Zamisli. A to pravo joj je dao ustav SFRJ iz '74-e.
A 74' je nakon 71' a ta godina je bila zato što ...
Ustav jedne mracne tvorevine koja je sve republike drzala u izolaciji i mraku? Strasno. :)
Pa nije baš sve držala u mraku, jednoj je bilo nešto bolje. :D
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

13 Dec 2012, 23:31

Karl Jozef » wrote:

Pa nije baš sve držala u mraku, jednoj je bilo nešto bolje. :D
Je. Moguce. Ta jedna je bila mnogo osvjetljena. :D

Zato ste danas pod istim svjetlom. Obje oslobodjene i perspektivne. Cvijeta vam tisucu cvijetova. :)

I dijelite istu ljubav prema stranim gospodarima. Da nije tuzno bilo bi romanticno. :cerek:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

13 Dec 2012, 23:40

Možda jer je od celofanskih zakletvi na kraju skončalo na "bratstvo i jedinstvo je završilo na dva flora, u masovnim grobnicama i koncentracionim logorima". Možda zato više nikog nije briga za celofan. Prvo smo imali romantiku pa silovanje, a sad je vrijeme za oporavak. U oporavku nažalost nema ništa romantično. Ali možda ako još jednom legnemo u bračni krevet, možda bude. Možda drugi put ne bude nasilja. :cerek:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

13 Dec 2012, 23:41

Aristocat » wrote:Zato ste danas pod istim svjetlom. Obje oslobodjene i perspektivne. Cvijeta vam tisucu cvijetova. :)
Pa nismo baš pod istim svjetlom. Jedna je članica NATOa za pola godine bit će članica EU kroz nekoliko godina će se ponovno rast početi ostvarivati, političarima se sudi, ... druga je nedavno izabrala 'bivšeg' Radikala za predsjednika. Stranku s ratnim pretenzijama tuđe teritorije, stranke Miloševića i one koje bi rehabilitirale četništvo su na vlasti, ... čini mi se da je zeru cvjetova više ovdje.

Da se razumije ja im želim sreću i suradnja može na svim poljima, samo ne mislim da je potrebno da jedni druge čekamo da se sredimo. Mi se dosta jesmo sredili, kad se oni srede možemo surađivati i više samo bez toga da netko od tamo određuje što nama odgovara. Čemu to? Nama zasada uz sve probleme ide bolje kad sami određujemo kako ćemo. :D
I dijelite istu ljubav prema stranim gospodarima. Da nije tuzno bilo bi romanticno. :cerek:
A i onda smo.
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

13 Dec 2012, 23:48

ex anais » wrote:Ne brusim, samo si mi simpatična pa se malo šalim. Tvoj cjelokupni nick zajedno s avatarom te izričaj je zapravo metafora Jugoslavije. Sladak, zašećeren, poput predivne svadbene torte. Ono što je iznutra, to bi ispalo i bez prvog reza. Nebitno je čak tko ga je učinio, iako, noževi baš i nisu nebitna stvar. :o
Evo, i danas, kad ti se ljudi čude, ja se nimalo ne čudim. To što tu i tamo ispada iz tebe, ispadalo je i iz tvoje države. Ne znam samo zašto su se neki toliko čudili. Niti zašto se danas čude.

Btw, ja cijenim estetiku. I poneke partizanske pjesme. Samo je fasada vrijedna nostalgije. ;)
Malena:

Ima slika koja bi bila bolja metafora za Jugoslaviju nego li je to moja personificirana slika na forumu na kojoj sam ja slatka i predivna. Kao sto jesam. :)

Slika koja bi metaforicno prikazala Jugoslaviju je slika Dorijana Greja, koju su radi vlasitih interesa i Hrvati i Srbi drzali skrivenu na tavanu - spominjuci nozeve - zabijajuci joj malo po malo nozeve u naslikano grlo.

Kada je metemorfoza dovedena do svoga kraja -- kada se poradi zabijanja sve veceg broja nozeva u sliku, slika konacno pocela raspadati -- i jedni i drugi panicno unistavaju sliku u nemogucnosti da priznaju greske koje su pocinili. Ta dva naroda koja se nicim drugim ne odredjuju, nego jedni drugima, konacno dolaze do svoga kraja. Ipak pokusavaju jos jednom pronaci gazdu, pa lutaju po Briselu trazeci gospodare.
I jedni i drugi nisu nista vise nego li kurve koje se prodaju onome koji da vise.
Ili kako si ti jednom napisala - Hrvati su usminkani Srbi. A ja cu dodati - a Srbi su Cigani.


Malena, Jugoslavija nije bila samo Hrvatska i Srbija. I, za tvoju informaciju, bila je vrlo kratko mojom drzavom.
No, netko je od prijejugoslovenske seljacije stvorio radnike, od radnika intelektualce.
Isto tako netko je od intelektualaca stvorio seljaciju renesansne kategorije.

Ja jesam potomak aristokracije. Svejedno, moj naklon, ide prvima. :)
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

13 Dec 2012, 23:51

Aristocat » wrote: Ja jesam potomak aristokracije. Svejedno, moj naklon, ide prvima. :)
Je li ti tkogod od pređih pokopan u državi Illinois? :o
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

13 Dec 2012, 23:52

Aristocat » wrote: No, netko je od prijejugoslovenske seljacije stvorio radnike, od radnika intelektualce.
Isto tako netko je od intelektualaca stvorio seljaciju renesansne kategorije.
Ovo baš i ne ide. Jednom sam ovdje postavila pitanje tko su i gdje su bile horde, otkud se odjednom stvorila ta masa iz te kulturne civilizirane Jugoslavije. Ta preobrazba je bila samo površinska. Vuk, dlaka, seljak, intelektualac.
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

13 Dec 2012, 23:57

Karl Jozef » wrote: Je li ti tkogod od pređih pokopan u državi Illinois? :o

Evo ostavi mi broj telefona u slijedecem postu, pa cu te nazvati da ti odgovorim.

Na moj racun naravno. Znam da nije lako platiti telefonski poziv iz buduce ugledne i prespektivne, oslobodjene clanice EU, prema Sjevernoj Americi. :)

Cuvaj novac za mlijeko. :o
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

14 Dec 2012, 00:02

ex anais » wrote:
Ovo baš i ne ide. Jednom sam ovdje postavila pitanje tko su i gdje su bile horde, otkud se odjednom stvorila ta masa iz te kulturne civilizirane Jugoslavije. Ta preobrazba je bila samo površinska. Vuk, dlaka, seljak, intelektualac.
Da. O ovome bi se dalo raspravljati. U pravu si. Ima se sto reci na ovu temu.

No,toliko sam danas povrsno ovdje pisala, da mi je pomalo neugodno. I bila sam i bezobrazna i cinicna, i otrovna.
Tvoje zapazanje ima logike. Probat cu izloziti svoje misljenje, ali ne danas. Dosta je. :)
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

14 Dec 2012, 00:03

Aristocat » wrote: Evo ostavi mi broj telefona u slijedecem postu, pa cu te nazvati da ti odgovorim.
Uveli su nam internet pa ono Skype i to. :D Nema potrebe za tehnologijama 20. stoljeća. :D
Cuvaj novac za mlijeko. :o
Meni krava besplatno daje mlijeko. :o

Mislim rekla si da si potomak aristokracije iz SADa a orginalno si iz ovih krajeva. Hrvatska nema baš plemstvo, pa eto pitam.
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

14 Dec 2012, 00:06

Karl Jozef » wrote: Uveli su nam internet pa ono Skype i to. :D Nema potrebe za tehnologijama 20. stoljeća. :D

Meni krava besplatno daje mlijeko. :o

Mislim rekla si da si potomak aristokracije iz SADa a orginalno si iz ovih krajeva. Hrvatska nema baš plemstvo, pa eto pitam.
a) O kojim precima ti pricas?
b) O kojim granicama ti pricas?
c) O kojim mojim zeljama ti pricas?
d) O cemu ti pricas uopce?

e) Zasto ja uopce s tobom pricam? :facepalm:

Moja milost je beskrajna. :facepalm:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

14 Dec 2012, 00:11

Aristocat » wrote: a) O kojim precima ti pricas?
Pa tvojim aristokratskim. Štajaznam Obrenovići su izumrli, Njegoši su u Francuskoj jedino kakvi potomci Karađorđevića su aktualni. Ne znam ti si spomenula svoje podrijetlo?
c) O kojim mojim zeljama ti pricas?
Da o Hrvatskoj ekonomiji i sličnome odlučuje netko drugi.
d) O cemu ti pricas uopce?
O tome da imaš neki problem s time da mi Hrvatska samostalo određuje što će i kako.
e) Zasto ja uopce s tobom pricam? :facepalm:
Jer je tvoja milost beskrajna. :D
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

14 Dec 2012, 00:21

Aristocat wrote: Pila sam kavu jutros, prelistavala internet i trkeljanje. Ne znam zasto me put nanio na ovo zadnje. :D
:B
I ti isto na svakakva mjesta zalazis...

Necu se vise druzit s tobom.
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

15 Dec 2012, 10:05

Aristocat » wrote:
Vjerojatnije ojadjeno kad citam, mislim i sumiram zivljenje u znasvec kojoj zemlji.

No, to je prolazno, namjenjeno pisanju na forumu trkeljanje, u svrhu izrazavanja misljenja, ubijanja slobodnog vremena i ukazivanja ponekim clanovima a ujedno i stovateljima opskurne drzavice da su sudjelovali, zive i podrzavaju kreiranje mucenistva naroda koji je nesvjestan svoje nesvjesti. :D

Meni je jasno da postoji nesto sto se zove prirodni napredak i da je isti taj zaista vrlo prirodan kad su u pitanju Hrvati i okolica im -- sto hoce reci spor. Svaka drustvena evolucija je spora. No, misljenja sam da ce se na tom putu, sporost pokazati kao sredstvo za izumiranje.
Jer nece biti onih koji ce podijeliti ni kruh ni mlijeko medju sobom.
Ma nije stvar u Hrvatskoj. Tu se samo možda sve bolje vidi. Cijeli svijet ide ukurac.

http://www.nytimes.com/2012/12/10/opini ... .html?_r=0
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

24 Jan 2013, 19:21

Image



:ne zna:

:facepalm:
'if you fall, i'll be there' (floor)
Post Reply