Ogledalo, ogledalce moje, u Hrvatskoj, dobro sto je?

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

12 Dec 2012, 14:41

Aristocat » wrote:Vise nije dobro ni ono sto je dobro. Kako bi i moglo biti dobro kad se ono dobro konzumira u okruzju depresivne stvarnosti i cekanju da netko dodje.
Spasitelj. Vodja. Isus Krist. General. Itko. Bilo tko.

Katastrofa.

I taj prsut i to ulje sve da se jedu dvajscetiri sata i zaljevaju vinima od cije cijene bi se mogla najesti obitelj na petom katu bez grijanja -- imaju li dobar ukus jos uvijek?

Generali, bitke, slavlja, likovanja, velicanja ubojstava, roleksi na zapescima nogometnih izbornika, premijeri, bojovnici, pjevacice i skupa odjeca - to je hrvatsko dobro kojim se oblikuju nove generacije a stare napajaju nesvjesne uzroka svoje depresije i beznadja.

Proglasite bankrot gospodo. Kad vec nemate obraza da ga pokrijete rukama od srama.

Jugoslavija mozda i je bila seljacija. No, vi ste prcija.
Previše čitaš novine... :bicedobro:


Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

12 Dec 2012, 20:23

karambol » wrote:
:bicedobro:
:B
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

13 Dec 2012, 08:50

Aristocat » wrote:
:B
To ti je ka-ka pi-pi talizam...
;)
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

13 Dec 2012, 10:59

Prije bih rekao minimalizam
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

13 Dec 2012, 20:06

karambol » wrote:
To ti je ka-ka pi-pi talizam...
;)
Yeah, right.

To ti je isto kao i ono u 'Carevom novom ruhu'. Mozes vjerovati da je car obucen u svilu i kadifu.
Ali jok. Car je gol.

Car je gol, zemljace. ;)
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

13 Dec 2012, 20:09

User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

13 Dec 2012, 20:11

Vidi ovo:
http://www.hrvatski-fokus.hr/index.php/ ... v-hrvatske

A vidi ovo:
Evo, vidite, da sam zastupnik u Hrvatskome državnom saboru ministra zdravstva bih pitao da zašto zdravstvo te siromahe ne upozori na opasnost po zdravlje kad jedu ostatke iz kontejnera.


Lele. :facepalm:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

13 Dec 2012, 20:41

Kako vec rekoh, previse citas novine...
Pa, draga micamaco sve je u banani, nema puno iznimaka...ali kad se zabavljas citanjem radije citaj o himalajskoj medicini, bosanskim piramidama, uzgoju goji bobica i tak....
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

13 Dec 2012, 20:58

karambol » wrote:
Kako vec rekoh, previse citas novine...
Pa, draga micamaco sve je u banani, nema puno iznimaka...ali kad se zabavljas citanjem radije citaj o himalajskoj medicini, bosanskim piramidama, uzgoju goji bobica i tak....

Citam sto hocu, kad hocu i koliko hocu. Tvoja sugestija i zakljucak je kako rekoh - tvoja stvar.
Pise se da se cita. Prema tome, ja citam. Pisanje je refleksija stvarnosti, makar to bila i stvarnost nekog opskurnog novinara i urednika koji objavljuje napisano. I to govori o stanju svijesti, sistemu i trenutku u kojem se zivi.

Ti sugeriras da se bude noj i da se drzi glava u pijesku. Ili da se zatvaraju oci nad objema cinjenicama:
a) da se kopa ko kontejnerima
b) da zadnji link uprizorava kako dio Hrvatske stvarnosti tako i one koji tu stvarnost oblikuju.

Malo bi bilo za reci da je vecina sistema novnonastale Republike zapravo povratak u renesansu.
U brutalnu renesansu.

Kapitalizam vjerovao ili ne ima socijalnu komponentu. Tvrdis da je u Hrvatskoj kapitalizam. Koje su mu socijalne komponente?
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

13 Dec 2012, 21:10

Da se nadovezem -- pa vi kradete mlijeko jedni drugima. Sluzite se trikovima da zastite hranu.
Ej. Hranu. Nema se placen topli obrok. Jede se po kancelarijama koje smrde na parizer i cevape.
Rezite jedni na druge, jer smetate jedni drugima ( prirodna obrana od neprijatelja koji cilja na komad kruha da ga otme).

Ne volite sami sebe, ali se pravite da se volite. Sistem vas je pretvorio u individue koje se same ponavljam same bore za opstanak u kojem najjaci ili oni sa seljackom lukavoscu pobjedjuju.
Knjizevnost, pjesnistvo i bilo kakva umjetnost je smjesna u okruzju gladnih. Gladnih hrane i gladnih icega. Bilo cega sto vidite da vanjski svijet stvori.
Intelektualnost je svedena na forume i birtije, a zivi se za Ples sa zvijezdama i nove benetonove majice.
Mladi vam odlaze u neka nova drustva, a drustvo koje oblikuju krezubi pjevaci tomsonovih pjesmica je
norma.
Norma. Stvarnost.

I ti, koji si bistar sudeci po onome sto pises ovdje, ti slavis povratak generala dzepara i slicne mu.
Pa zivite onda tako. Gledajte druge kako kopaju po kontejnerima i skrivajte mlijeko od drugih umjesto da ga dajete od srca.
Budite takvi kakvi jeste.
Cestitam vam. Zasluzujete novokomponiranu renesansnu Republiku.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

13 Dec 2012, 21:15

..i ja mislim da aristocat cita previse novine i to svakakve. kakve su to novine..hrvatski fokus? valjda bi trebalo bit..hrvatsko zariste? ..hrvatsko sveto zariste? :ne zna:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

13 Dec 2012, 21:18

Aristocat » wrote: Citam sto hocu, kad hocu i koliko hocu.

..
pa nes tako daleko. mislim, zamisli koliko toga nisi procitala sto bi vrijedilo procitat, zato jer citas ono sto smeta da citas ono sto bi vrijedilo citat. :misli: :zvrko: :cheer:

..ja mislim da tebi treba neki..mentor. producent barem..menadzer..:zubo:
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

13 Dec 2012, 21:22

..a unda » wrote:

..ja mislim da tebi treba neki..mentor. producent barem..menadzer..:zubo:
Nemoj zezati? Stvarno? Sto ti se toliko svidjelo da bi me htio unovciti?
O's ti biti taj? Znas nekoga?
:D :cerek:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

13 Dec 2012, 21:28

Aristocat » wrote:
Nemoj zezati? Stvarno? Sto ti se toliko svidjelo da bi me htio unovciti?
O's ti biti taj? Znas nekoga?
:D :cerek:
ne mogu ja. kod ovoliko zivotinja oko mene, pa im svaki dan trebam presskliprat sto se dogadja okolo, sire i dalje, pa mi se onda smiju i kazu..aj, ne pizdi, daj jest..:facepalm:

ma, mislim..menadzer. i ne radi se o prodaji. naprotiv. mislim, neki kao savjetnik, guru, masta, sensei..a da je ujedno i tajnica..tajnik..tako nesto. neko ko ce ti filtrirat spam i sacuvat kapacitete, prostor, a ne ih trpat pizdarijama. :D
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

13 Dec 2012, 21:42

Aaa, to. Kuzim. Treba mi netko da me vodi. Usmjerava. Donosi na stol probrana djela i to.

Da se moja velicina ne smara s plebejstinama. Kul.

Kako sam samo pametna. Pa-me-tna. :serek:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

13 Dec 2012, 21:44

Aristo, ne mogu te prepoznat... šta ti se desilo???
'if you fall, i'll be there' (floor)
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

13 Dec 2012, 21:46

Ja da odem odavde, mislim da se više ne bih osvrtala, kamoli bila ljuta na ovdašnju situaciju. Nikad neću shvatiti što to ljude iz dijaspore, osim obitelji, veže uz državu.
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

13 Dec 2012, 21:50

ex anais » wrote:i što to ljude osim obitelji, veže uz državu.

Zemlja.
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

13 Dec 2012, 21:52

Euklid » wrote:Aristo, ne mogu te prepoznat... šta ti se desilo???

Mislis na nacin na koji pisem? :)
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

13 Dec 2012, 21:53

Aristocat » wrote:Aaa, to. Kuzim. Treba mi netko da me vodi. Usmjerava. Donosi na stol probrana djela i to.

Da se moja velicina ne smara s plebejstinama. Kul.
..
ma ne bas tako. ono..to hrvatsko zariste ne citaju ni oni koji ga rade. mislim, znam da se sve mora taknot, pomirisat..okusit, e da bi o tome imali prava nesto rec. e, pa ne treba. ne moze se svugdje stic, nema vremena..i onda, ono sto nema veze s nicim, pustis da se grca, petlja i kilavi sa sobom. :D

nemam ja nista protiv plebejstine, ali, dajmo malo dostojanstva prema sebi..nazvat neke stvari, spamatvorine, plebejstinom..? ima se to do plebejstine jos nagucat i nagucat svojih odrekovina. :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

13 Dec 2012, 21:56

Aristocat » wrote:

Mislis na nacin na koji pisem? :)
ne, misli valjda na novu ti frizuru. ne, ne salim se. amo se kladit da ce na kraju ispast da ti je htio dat kompliment. ali, euklid, pa znas ga..ne ide ga i..jebiga. :D :D
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

13 Dec 2012, 21:57

..a unda » wrote:
nemam ja nista protiv plebejstine, ali, dajmo malo dostojanstva prema sebi..nazvat neke stvari, spamatvorine, plebejstinom..? ima se to do plebejstine jos nagucat i nagucat svojih odrekovina. :D
Znam. U pravu si. :)
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

13 Dec 2012, 22:01

..a unda » wrote: ne, misli valjda na novu ti frizuru. ne, ne salim se. amo se kladit da ce na kraju ispast da ti je htio dat kompliment. ali, euklid, pa znas ga..ne ide ga i..jebiga. :D :D
Lol.

Nije mi nepoznato da ljudi ponekad tako reagiraju. To se dogodi kad izadjem iz ugladjenog, pristojnog manerizma koji mi je svojstven pri izricaju i salonskim diskusijama.

Medjutim ponekad se mora razgovarati nacinom i jezikom koji ,oni kojima se tekst upucuje, razumiju.:mig:

I moram priznati da se osjecam cudno. :) Ali oslobodjeno.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

13 Dec 2012, 22:05

Aristocat » wrote:

Mislis na nacin na koji pisem? :)
Aštajaznam, nekako mi djeluješ ozlojađeno :ne zna:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

13 Dec 2012, 22:15

Euklid » wrote:
Aštajaznam, nekako mi djeluješ ozlojađeno :ne zna:
Vjerojatnije ojadjeno kad citam, mislim i sumiram zivljenje u znasvec kojoj zemlji.

No, to je prolazno, namjenjeno pisanju na forumu trkeljanje, u svrhu izrazavanja misljenja, ubijanja slobodnog vremena i ukazivanja ponekim clanovima a ujedno i stovateljima opskurne drzavice da su sudjelovali, zive i podrzavaju kreiranje mucenistva naroda koji je nesvjestan svoje nesvjesti. :D

Meni je jasno da postoji nesto sto se zove prirodni napredak i da je isti taj zaista vrlo prirodan kad su u pitanju Hrvati i okolica im -- sto hoce reci spor. Svaka drustvena evolucija je spora. No, misljenja sam da ce se na tom putu, sporost pokazati kao sredstvo za izumiranje.
Jer nece biti onih koji ce podijeliti ni kruh ni mlijeko medju sobom.
Post Reply