Hoće li se opet smjeti pušiti u restoranima?

Sve od javnog i tajnog interesa
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

14 Apr 2012, 17:01

Da, 200 kn.


Biti i mniti svemiropolisno
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

14 Apr 2012, 17:15

Biciklom po Radićevoj, vino na klupi ispod zvjezdarnice- jedan ljetni izlazak 575kn.
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

14 Apr 2012, 17:18

zeleni zub » wrote:Doduše kao i zabrana pušenja u prostoru u tuđem vlasništvu. I ne znam kako bi se to efikasno trebao provoditi takav imbecilni zakon.
Nitko tebi neće i ne može zabraniti pušenje doma ili u tvojoj garaži. Ali kafići i restorani su druga stvar. Oni su, ako se ne varam, fiktivna javna mjesta pa se primjenjuju neka drugačija pravila.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

14 Apr 2012, 21:36

MightyMe » wrote:
Nitko tebi neće i ne može zabraniti pušenje doma ili u tvojoj garaži. Ali kafići i restorani su druga stvar. Oni su, ako se ne varam, fiktivna javna mjesta pa se primjenjuju neka drugačija pravila.
E sad, ne bi se ja baš u to kladila. :E
Ima neka američka savezna država koja ima takav zakon, bio je baš prije par godina članak u novinama kad je lik platio paru nakon što ga je susjed tužio po toj osnovi.

Ne znam koja država, ni kolka je para bila u pitanju, sve sam blokirala, evo upravo imam peteespeovske flešove...zapalit ću jednu da se smirim. :zubo: Jebeni Američani. :rofl:
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

14 Apr 2012, 21:44

Amerikanci su napravili daleko najviše u cijelom svijetu po pitanju prevencije pušenja, i tamo je stopa pušenja među mladima triput niža nego u Europi. Pogotovo u Austriji, koja je najgora u Europi, a na čiji model se domaći birtaši i ovisnici pozivaju.
A sad, ako je tebi sprdnje vrijedna činjenica da su Amerikanci za faktor 3-4 (u budućnosti, kad te generacije ostare) smanjili najveći preventabilni uzrok smrti, onda to najviše govori o količini razuma među tvojim ušima.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

14 Apr 2012, 21:57

JPK » wrote: A sad, ako je tebi sprdnje vrijedna činjenica da su Amerikanci za faktor 3-4 (u budućnosti, kad te generacije ostare) smanjili najveći preventabilni uzrok smrti, onda to najviše govori o količini razuma među tvojim ušima.
Al...to nigdje ne piše.
Šta tebe muči pa da ideš izmislit takovu konstrukciju?
Deder probaj s nekim logičnijim atakom na moj razum, vako je bezveze. Šta ću se ja sad ić kačit na nekake izmišljene "moje riječi", bokte, jes mi dosadno, al tolko baš i nije.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

16 Apr 2012, 09:55

JPK » wrote:Amerikanci su napravili daleko najviše u cijelom svijetu po pitanju prevencije pušenja, i tamo je stopa pušenja među mladima triput niža nego u Europi. Pogotovo u Austriji, koja je najgora u Europi, a na čiji model se domaći birtaši i ovisnici pozivaju.
A sad, ako je tebi sprdnje vrijedna činjenica da su Amerikanci za faktor 3-4 (u budućnosti, kad te generacije ostare) smanjili najveći preventabilni uzrok smrti, onda to najviše govori o količini razuma među tvojim ušima.
:rofl:

A istovremeno reklamiraju i žderu hranu te potiču način života koji je jednako sjeban za zdravlje kao pušenje.

Ne treba biti licemjerni kreten kao oni, pušenje je u kurcu, ali ako ga želimo zabranjivati ili ograničavati, zabranimo ili ograničavajmo i debljanje i sve slične stvari koje nas koštaju i kao pojedinca i kao društvo.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

16 Apr 2012, 10:08

nina williams » wrote: E sad, ne bi se ja baš u to kladila. :E
Ima neka američka savezna država koja ima takav zakon, bio je baš prije par godina članak u novinama kad je lik platio paru nakon što ga je susjed tužio po toj osnovi.

Ne znam koja država, ni kolka je para bila u pitanju, sve sam blokirala, evo upravo imam peteespeovske flešove...zapalit ću jednu da se smirim. :zubo: Jebeni Američani. :rofl:
od tamo sam zdržala, kao suvenir, kutiju šibica s natpisom "at least I can still smoke in my own car" :D
kasnije sam imala čuti da ne more ni to samo tako; kazne te ako je dijete u autu :o
vrrrlet wrote:A istovremeno reklamiraju i žderu hranu te potiču način života koji je jednako sjeban za zdravlje kao pušenje
još kad bi na toj hrani, kao i na cigaretama, stajala upozorenja čime sve mogu rezultirati sumnjivi sastojci :D
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

16 Apr 2012, 10:10

nina williams » wrote: E sad, ne bi se ja baš u to kladila. :E
Ima neka američka savezna država koja ima takav zakon, bio je baš prije par godina članak u novinama kad je lik platio paru nakon što ga je susjed tužio po toj osnovi.

Ne znam koja država, ni kolka je para bila u pitanju, sve sam blokirala, evo upravo imam peteespeovske flešove...zapalit ću jednu da se smirim. :zubo: Jebeni Američani. :rofl:
Ne samo to, i na Manhattanu ima zgrada u čijim je stanovima zabranjeno pušiti. Nisam sigurna za vlasnike, ali ako unajmljuješ stan od AGENCIJE, nema pušenja također.
http://www.nytimes.com/2009/11/16/nyreg ... wanted=all

Ni pred zgradom, niti oko zgrade, koje jebeno licemjerje, potpisujem vrrrleta. :facepalm:


EDIT: jedan komentar na ovaj linkani članak:

"Let's restore the status quo ante.
Until 1492, the good Lord divided the world into a smoking zone and a non-smoking zone and thoughtfully put the wide Atlantic Ocean between the two." Odlično! :rofl:
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

16 Apr 2012, 10:30

Beta ženka » wrote:"Let's restore the status quo ante.
Until 1492, the good Lord divided the world into a smoking zone and a non-smoking zone and thoughtfully put the wide Atlantic Ocean between the two." Odlično! :rofl:
Ja sam totalno za.

Samo neka zone ostanu kakve su i bile.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

16 Apr 2012, 10:32

vrrrlet » wrote:
:rofl:

A istovremeno reklamiraju i žderu hranu te potiču način života koji je jednako sjeban za zdravlje kao pušenje.

Ne treba biti licemjerni kreten kao oni, pušenje je u kurcu, ali ako ga želimo zabranjivati ili ograničavati, zabranimo ili ograničavajmo i debljanje i sve slične stvari koje nas koštaju i kao pojedinca i kao društvo.
I kakve to točno veze ima s činjenicom da imaju strategiju protiv pušenja koja očito funkcionira kod mlađih generacija?
Nisam rekao da su Amerikanci svet nebeski narod u kojemu nema trunke licemjerja, nego da imaju strategiju protiv pušenja koja radi, za razliku od austrijske.
Meni se čini da je vama ovisnost sasvim popila mozak. :)
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

16 Apr 2012, 11:15

Vrrrleče, pa ti nisi glup čovjek. Znaš li koja je razlika između pušača i pretile krmače? Ta što pretila krmača ne radi ništa meni, nego sebi, dok pušač šteti i onima oko sebe. To nema nikakve veze s porezom i plaćanjem liječenja iz naših džepova i sličnog.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

16 Apr 2012, 11:30

JPK » wrote: I kakve to točno veze ima s činjenicom da imaju strategiju protiv pušenja koja očito funkcionira kod mlađih generacija?
Nisam rekao da su Amerikanci svet nebeski narod u kojemu nema trunke licemjerja, nego da imaju strategiju protiv pušenja koja radi, za razliku od austrijske.
Meni se čini da je vama ovisnost sasvim popila mozak. :)
Imaju i Arapi fantastičnu strategiju protiv alkohola. Vjerujem da ti se i ta strategija sviđa. Paše uz tvoju otvorenost i demokratičnost. :D
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

16 Apr 2012, 11:37

vrrrlet » wrote:
Imaju i Arapi fantastičnu strategiju protiv alkohola. Vjerujem da ti se i ta strategija sviđa. Paše uz tvoju otvorenost i demokratičnost. :D
Sad ga već žešće trolaš.

Tim više što mi je stvarno zakon kad mi pušač govori o otvorenosti, demokratičnosti i nadasve toleranciji.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

16 Apr 2012, 11:38

A.P. » wrote:Vrrrleče, pa ti nisi glup čovjek. Znaš li koja je razlika između pušača i pretile krmače? Ta što pretila krmača ne radi ništa meni, nego sebi, dok pušač šteti i onima oko sebe. To nema nikakve veze s porezom i plaćanjem liječenja iz naših džepova i sličnog.
Ja sam prvi protiv nepristojnosti i neuviđavnosti, pa tako i pušačke. Tko truje drugoga, neka izvoli odgovarati. Pretila krmača šteti i meni, manje je ženki poželjnih za kopulaciju, a u najgorem slučaju može se popiknuti i pasti na mene. Sorry, meni je draže da mi pretila krmača ispuhne dim u facu nego da padne na mene.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

16 Apr 2012, 11:42

Lastan » wrote: Sad ga već žešće trolaš.

Tim više što mi je stvarno zakon kad mi pušač govori o otvorenosti, demokratičnosti i nadasve toleranciji.
:rofl: Pušači su uskogrudni totalitarni isključivisti. Da, nikotin tako djeluje na mozak, znanstveno je potvrđeno.

Imaš li još kakvo lukavo istraživanje? Recimo, kako se ponašaju jedači češnjaka? Oni plešu zumbu , više vole oca nego majku i plaču na Jesenjina?
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

16 Apr 2012, 11:48

vrrrlet » wrote:
:rofl: Pušači su uskogrudni totalitarni isključivisti. Da, nikotin tako djeluje na mozak, znanstveno je potvrđeno.
Pušači se, barem u Hrvatskoj i uz rijetke časne iznimke, ponašaju prilično bezobzirno prema nepušačima. Jer su ovisnici i oni moraju zapaliti i ako se tebi ne sviđa što ti ja ovdje smrdim i trujem te svojim dimom, tko te jebe i makni se.
Tolerancija tuđeg nepušenja, pristajanje na odlazak na nepušačko mjesto bez neprestanog izlaženja da zapali i općenito uključivanje nepušača u svoje društvo a da ih istom ne učiniš pasivnim pušačima... nula bodova.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

16 Apr 2012, 11:59

Lastan » wrote: Pušači se, barem u Hrvatskoj i uz rijetke časne iznimke, ponašaju prilično bezobzirno prema nepušačima. Jer su ovisnici i oni moraju zapaliti i ako se tebi ne sviđa što ti ja ovdje smrdim i trujem te svojim dimom, tko te jebe i makni se.
Tolerancija tuđeg nepušenja, pristajanje na odlazak na nepušačko mjesto bez neprestanog izlaženja da zapali i općenito uključivanje nepušača u svoje društvo a da ih istom ne učiniš pasivnim pušačima... nula bodova.
Nije u redu da svoj socijalni autizam nakalemljuješ na tuđe navike. Imam prijatelja nepušača, žestokih nepušača, i kad sam s njima, uvijek stanem niz vjetar, ne pušim u zatvorenom, ne pušim kraj djece... kao uostalom većina pušača s kojima se družim.

To što si ti nesposoban ostvariti kontakte s kulturnim ljudima nije krivnja niti jednog pušača. :ne zna:

To što ti govoriš je kao da ja kažem da su svi vozači nepristojni bahati kreteni koji mogu ubiti čovjeka zato što je onaj idiot danas ujutro izletio kao majmun. A svaki dan vidim pet-šest idiota.


Mda, glede nepušenja u klubovima... dvije frendice nepušačice su se tužile kako su prije nakon svakog izlaska smrdile neviđeno po duhanu. :D Sada se žale da se u klubovima ćuti miris ljudskog znoja, i kako je prije bilo bolje. :rofl:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

16 Apr 2012, 12:17

vrrrlet » wrote:Nije u redu da svoj socijalni autizam nakalemljuješ na tuđe navike. Imam prijatelja nepušača, žestokih nepušača, i kad sam s njima, uvijek stanem niz vjetar, ne pušim u zatvorenom, ne pušim kraj djece... kao uostalom većina pušača s kojima se družim.

To što si ti nesposoban ostvariti kontakte s kulturnim ljudima nije krivnja niti jednog pušača. :ne zna:

To što ti govoriš je kao da ja kažem da su svi vozači nepristojni bahati kreteni koji mogu ubiti čovjeka zato što je onaj idiot danas ujutro izletio kao majmun. A svaki dan vidim pet-šest idiota.

Mda, glede nepušenja u klubovima... dvije frendice nepušačice su se tužile kako su prije nakon svakog izlaska smrdile neviđeno po duhanu. :D Sada se žale da se u klubovima ćuti miris ljudskog znoja, i kako je prije bilo bolje. :rofl:
Nije u redu da svoju ovisnost maskiraš osobnim napadima na sugovornika. :kava:

Pušači općenito jesu ovisnici i ponašaju se kao ovisnici.
Dok nije bilo zabranjeno pušenje na radnome mjestu, pušilo se na radnome mjestu; sad barem bježe van na čik-pauzu.
Dok nije bilo zabranjeno pušenje u restoranima, pušili su u restoranima. U javnome prijevozu.
Riječju, svugdje.

I ako si ti jedna od iznimki koje sam spomenuo, lijepo. Ali velika većina pušača nije takva i zbog velike se većine pušača i njihova ovisničkog ponašanja i moraju donositi zakone koji štite nepušače od njihova dima, smrada i otrovnih ispušnih plinova.
No ako se toliko identificiraš s ostalim pušačima da namjerno ignoriraš dijelove mojih postova eda bi na prikladna mjesta ubacio univerzalne kvantifikatore, onda bogme ti imaš nekih gadnih problema. Ili jednostavno lažeš kad ističeš svoju toleranciju i uviđavnost, pa te boli komentar usmjeren na onih 99% pušača koji svojim ponašanjem dovode ostale na zao glas.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

16 Apr 2012, 12:25

Lastan » wrote: Nije u redu da svoju ovisnost maskiraš osobnim napadima na sugovornika. :kava:

Pušači općenito jesu ovisnici i ponašaju se kao ovisnici.
Dok nije bilo zabranjeno pušenje na radnome mjestu, pušilo se na radnome mjestu; sad barem bježe van na čik-pauzu.
Dok nije bilo zabranjeno pušenje u restoranima, pušili su u restoranima. U javnome prijevozu.
Riječju, svugdje.

I ako si ti jedna od iznimki koje sam spomenuo, lijepo. Ali velika većina pušača nije takva i zbog velike se većine pušača i njihova ovisničkog ponašanja i moraju donositi zakone koji štite nepušače od njihova dima, smrada i otrovnih ispušnih plinova.
No ako se toliko identificiraš s ostalim pušačima da namjerno ignoriraš dijelove mojih postova eda bi na prikladna mjesta ubacio univerzalne kvantifikatore, onda bogme ti imaš nekih gadnih problema. Ili jednostavno lažeš kad ističeš svoju toleranciju i uviđavnost, pa te boli komentar usmjeren na onih 99% pušača koji svojim ponašanjem dovode ostale na zao glas.
A ja se s druge strane ne sjećam kad je u ovoj zemlji seljaka netko zadnji put zapalio u tramvaju, čekaonici, restoranu ili kafiću gdje se ne puši. Na jebenom koncertu s tristo alkoholiziranih jedinki jedna je zapalila. Greškom. Pa je pobjegla van od sramote.

Mogu se složiti da je prije bio terror pušača, kad se pušilo po vagonima i bolnicama i svugdje. Ali prije je bio i Franjo, i komunisti, i kmetstvo...
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

16 Apr 2012, 12:27

Lastan » wrote:onih 99% pušača koji svojim ponašanjem dovode ostale na zao glas.
Pazi slučajnosti, isti postotak kao kod biciklista.. :confused:
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

16 Apr 2012, 12:34

vrrrlet » wrote: A ja se s druge strane ne sjećam kad je u ovoj zemlji seljaka netko zadnji put zapalio u tramvaju,
Voziš li se kad tramvajem?
Jer se ja itekako sjećam svojih susreta s takvim seljačinama.

Još najmanje zamjeram jednom starom ishlapjelom čiči; on valjda nije ni znao gdje je i što je, ali je bez pogovora bacio cigaretu.
Ostali su bili spremni i potući se, a jedan je od tih mamlaza objašnjavao da "tramvaj još nije krenuo pa on smije pušiti". Dabogda dobio šest rakova pluća i viškove podijelio potomcima.
čekaonici,
To već dugo ni ja nisam vidio, ali nisam nigdje ni rekao da se ondje puši.
Osim što sam itekako vidio pušače u čekaonici na sesvetskom kolodvoru, gdje je pušenje izričito zabranjeno. A kad sam to spomenuo šefu stanice, rekao je da ga boli kurac.
restoranu ili kafiću gdje se ne puši.
Dok su još restorani imali odvojene dijelove za pušače i nepušače, nekoliko sam puta u nepušačkom dijelu morao moliti konobara da objasni gostima za obližnjim stolom da se nalaze u jebenom nepušačkom dijelu.
Ne očekujem da ćeš ti kao pušač primijetiti takve pizdarije u nepušačkom dijelu jer ondje baš i nećeš biti.
Na jebenom koncertu s tristo alkoholiziranih jedinki jedna je zapalila. Greškom. Pa je pobjegla van od sramote.
Na jebenom koncertu s desetak tisuća jedinki, u zatvorenu prostoru gdje je pušenje zabranjeno, od dima se nije moglo disati. A moja je tadašnja cura došla doma s progorenom jaknom zbog nekog pušačkog debila iza nje.
Mogu se složiti da je prije bio terror pušača, kad se pušilo po vagonima i bolnicama i svugdje. Ali prije je bio i Franjo, i komunisti, i kmetstvo...
... a sad se pušači bore da se vrati njihov teror. Hoćeš usput i kmetstvo?
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

16 Apr 2012, 12:35

baja » wrote: od tamo sam zdržala, kao suvenir, kutiju šibica s natpisom "at least I can still smoke in my own car" :D
kasnije sam imala čuti da ne more ni to samo tako; kazne te ako je dijete u autu :o
Ja imam pepeljaru na kojoj piše stolen from alcatraz penitentiary. Mislim, nije ko to tvoje, nije baš ni ontopično, al eto sjetilo me, pa se falim. :rofl:
Lastan wrote: Nije u redu da svoju ovisnost maskiraš osobnim napadima na sugovornika. :kava:
Jes, jes, načelno take stvari nisu u redu. Ajmo pogedat ko to po topiću radi. :zubo:
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

16 Apr 2012, 12:35

Nikolajevna » wrote:
Pazi slučajnosti, isti postotak kao kod biciklista.. :confused:
To je fora iz jednog vica o odvjetnicima.

Ali kod biciklista govorim o 90%, i to poduprto priručnom statistikom. Daj čitaj malo pažljivije.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

16 Apr 2012, 12:35

Nikolajevna » wrote:
Pazi slučajnosti, isti postotak kao kod biciklista.. :confused:
I još poneki... Lastane, jesil' ti s Vol Strita?
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
Post Reply