Hoće li se opet smjeti pušiti u restoranima?

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

17 Apr 2012, 10:40

Beta ženka » wrote:
Imam problem - ovisna sam.
Ne smrdi jedna-dvije-tri, četiri maksimalno, s većim vremenskim razmacima između njih.
Sve ostalo je FUJ, a ja ne znam za mjeru i dimim većinom iz navike.
Da, imam problem...
Moram van, a kad se vratim guglat ću pušačka pluća, kožu itd. da ne zapalim. :facepalm:
:vidiga:

Pa dobro, što ti dečko radi?

Teško je prestati pušiti, ljudi se ili krenu debljati ili trčati, nečime treba popuniti prazninu. Zašto ti dečko ne pomogne popuniti prazninu? Tu se možeš i zdebljati (ako puno gutaš), a možeš i smršaviti (ako si jako aktivna). Mijenjaj loše navike boljima.

Iako smatram da pušenje uopće nije loša navika za nekoga tko nema aspiracija živjeti duže od 50 godina, štoviše, iznimno je kul i jebački. Tri puta bolje od šibice u ustima.


Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

17 Apr 2012, 10:48

vrrrlet » wrote:
:vidiga:

Pa dobro, što ti dečko radi?
:rolleyes:

Živi 400 km dalje. I on duvani, i to dosta.
I na poslu ne mogu prakticirati tu tvoju metodu, npr. Ili dok čekam vlak na kolodvoru. Ili na pivi s društvom. Jebi ga, sve najbolje situacije za uživanje u dimu...
Teško je prestati pušiti, ljudi se ili krenu debljati ili trčati, nečime treba popuniti prazninu. Zašto ti dečko ne pomogne popuniti prazninu? Tu se možeš i zdebljati (ako puno gutaš), a možeš i smršaviti (ako si jako aktivna). Mijenjaj loše navike boljima.
Nije ti loša ideja, al ko što rekoh... :ne zna:
I znam koja ti je sljedeća replika, ne moraš se truditi. :kava:

Do sad sam na najdulji rok ostavila cigarete pijući pivu navečer na prazan želudac, da me ošamuti i zaspim. Ne znam zašto, ali ponovni pokušaji ne djeluju.
Last edited by Beta ženka on 17 Apr 2012, 10:50, edited 3 times in total.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

17 Apr 2012, 10:48

Vrrrlet, odjebi.

Tvoji pokušaji da pušenje prikažeš ekvivalentnim debljini ne funkcioniraju i dovoljno mi idu na živce da odustanem od daljnjih pokušaja rasprave.

Uostalom, radi se o pušenju u restoranima. Ako već nećeš jesti, nemoj. Ali nemoj mi onda dolaziti dimiti u restoran. :rolleyes:

Jebote, kako je lako raspravljati na takav način. Morao bih češće tako. Jebo argumente.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

17 Apr 2012, 11:00

Beta ženka » wrote: :rolleyes:

Živi 400 km dalje. I on duvani, i to dosta..
Da nije iz Splita? :E Sorry. :zubo:
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

17 Apr 2012, 11:22

Lastan » wrote:Vrrrlet, odjebi.

Tvoji pokušaji da pušenje prikažeš ekvivalentnim debljini ne funkcioniraju i dovoljno mi idu na živce da odustanem od daljnjih pokušaja rasprave.

Uostalom, radi se o pušenju u restoranima. Ako već nećeš jesti, nemoj. Ali nemoj mi onda dolaziti dimiti u restoran. :rolleyes:

Jebote, kako je lako raspravljati na takav način. Morao bih češće tako. Jebo argumente.
Pa nije isto, tko to kaže? Lijepa djeva će se zaljubiti u pušača, ali u morža puno teže. Ako argument seksa nije jedan od najjačih argumenata ovoga svijeta, ja ne znam. :ne zna:


Vidim ja, postao si prost i idem ti na živce. A 'opće dim ne dopire do tebe. :ne zna: Mensečini da bi ti da nema pušača izmislio nešto drugo da te nervira i ugrožava. Recimo, Srbi.


A sad sam se sjetio i da tvoje prežderavanje uzrokuje veću količinu fekalija, te direktno ugrožavaš sve ljude nizvodno od tebe. To te ne brine. Glavno da ti možeš jednom tjedno u restoran, a što se Brođani ne mogu kupati u Savi jebe se tebi.
ombia wrote:
Da nije iz Splita? :E Sorry. :zubo:
Slično, iz Beograda.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

18 Apr 2012, 08:42

Sad mi je malo komplicirano tražiti u kojem ste se točno postu kakti vratili na temu, ali budući da je i taj povratak bio argumentum ad Hitlerum, s time nastavite ondje.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

18 Apr 2012, 23:40

Lastan » wrote:Sad mi je malo komplicirano tražiti u kojem ste se točno postu kakti vratili na temu, ali budući da je i taj povratak bio argumentum ad Hitlerum, s time nastavite ondje.
S Hitlerom ili sam nešto krivo razmjela? :misli:
Jer ako misliš na to, onda ne bi prebacio te postove tamo. Valjda (a prebačeni su).
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

19 Apr 2012, 10:35

Ispričavam se, pročitala sam "ovdje", a lijepo piše "ondje". :zubo:
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

19 Apr 2012, 10:55

Beta ženka » wrote:Ispričavam se, pročitala sam "ovdje", a lijepo piše "ondje". :zubo:
Evo vidiš da bi se samo svađala, pa sve krivo isčitavaš. :D
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

19 Apr 2012, 20:39

MightyMe » wrote:
Nitko tebi neće i ne može zabraniti pušenje doma ili u tvojoj garaži. Ali kafići i restorani su druga stvar. Oni su, ako se ne varam, fiktivna javna mjesta pa se primjenjuju neka drugačija pravila.
Zašto su druga stvar? Meni nisu. Nekome je to život, investicija, posao, njegovo je vlasništvo i točka. Nije to javni prostor na kojem se vidi apsurda smije pušiti. I redovno se puši recimo na dječjim igralištima.

A ako su pušači okolišni problem, onda su debeli itekako prostorni problem. To jako dolazi do izražaja dok se vozim biciklom po pješačkim površinama :D .
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

19 Apr 2012, 21:21

zeleni zub » wrote:
Zašto su druga stvar? Meni nisu. Nekome je to život, investicija, posao, njegovo je vlasništvo i točka. Nije to javni prostor na kojem se vidi apsurda smije pušiti. I redovno se puši recimo na dječjim igralištima.

A ako su pušači okolišni problem, onda su debeli itekako prostorni problem. To jako dolazi do izražaja dok se vozim biciklom po pješačkim površinama :D .
Jesi li ti ikad čula za to da restoran mora zadovoljavati niz propisa, npr. zdravstvenih, pa tako ne smije prodavati meso pasa lutalica, iako bi možda i vlasnik i njegova klijentela to htjeli.
Jer postoji nešto što se zove javno zdravstvo i u čijem interesu država donosi zakone. A takvi zakoni se, pazi sad, odnose i na privatno vlasništvo.
Biti i mniti svemiropolisno
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

19 Apr 2012, 21:46

Gdje je ta briga za javno zdravstvo u parku, na igralištu?

I ako postoji regula o zabrani prodaje pasa lutalica u restoranima, onda vjerojatno to vrijedi i za tržnice i privatne kuhinje. A cigareta je javna opasnost u kafiću, dok je na klupici šta?

Osim toga zašto su onda cigarete u prodaji? I zašto nema mjera s nezdravom hranom u restoranu?
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

19 Apr 2012, 21:57

zeleni zub » wrote:Gdje je ta briga za javno zdravstvo u parku, na igralištu?

I ako postoji regula o zabrani prodaje pasa lutalica u restoranima, onda vjerojatno to vrijedi i za tržnice i privatne kuhinje. A cigareta je javna opasnost u kafiću, dok je na klupici šta?

Osim toga zašto su onda cigarete u prodaji? I zašto nema mjera s nezdravom hranom u restoranu?
Sve to nema nikakve veze s činjenicom da se komercijalna djelatnost može ograničavati na razne načine, makar prostor imao vlasnika. Kakva je ovo taktika, izvali glupost, pa kad bude prokazana, zamuti vodu?
Biti i mniti svemiropolisno
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

19 Apr 2012, 22:15

Eto sad kad si me prokazao možeš li mi objasniti kako se po načelu briga za javno zdravstvo neka djelatnost odobrava odnosno zabranjuje u javnim i privatnim prostorima i to upravo obrnuto logici?

I nije pitanje može li se jer se očito može.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

19 Apr 2012, 22:39

zeleni zub » wrote:Gdje je ta briga za javno zdravstvo u parku, na igralištu?

I ako postoji regula o zabrani prodaje pasa lutalica u restoranima, onda vjerojatno to vrijedi i za tržnice i privatne kuhinje. A cigareta je javna opasnost u kafiću, dok je na klupici šta?
Čekaj, dal se ti sad zajebavaš, ili zbilja ne shvaćaš razliku u štetnosti pasivnog pušenja u zatvorenom prostoru i u parku?
Osim toga zašto su onda cigarete u prodaji?
Zato što bi vlada koja bi predložila ukidanje pala u roku od osam minuta, i vjerojatno bi bilo krvi,.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

19 Apr 2012, 22:45

kuki » wrote:
Zato što bi vlada koja bi predložila ukidanje pala u roku od osam minuta, i vjerojatno bi bilo krvi,.
pala bi jer bi se pipica zatvorila.
ima li išta što jednako puni blagajnu poput cigareta? čak ni od benzina ne dolazi toliko državi
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

19 Apr 2012, 22:59

Ne gledam na to kao na pasivno i aktivno pušenje, za mene je to upravljanje tuđim ponašanjem u privatnom i javnom prostoru s time da je upotreba ovih javnih uglavnom nužna, dok možeš birati da li ćeš biti u onim privatnima.

A što se tiče zabrane prodaje, upravo to, ako oni brinu i postupaju radi brige o zdravlju neka ukinu izvor. Do tad su ove akcije meni smiješne.
Post Reply