Hoće li se opet smjeti pušiti u restoranima?

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

05 Apr 2012, 12:48

Čini se da postoji Vladina inicijativa da se ponovno dopusti pušenje u restoranima, doduše navodno samo "dobro ventiliranima", što god to značilo (ušao sam par puta u "dobro ventilirane" pušačke kafiće, unutra se davio a po izlasku smrdio).

Po meni, dopuštanje vlasnicima restorana da sami odaberu hoće li se ondje pušiti ili neće dovest će otprilike do istog efekta do kojeg je dovelo omogućavanje izbora vlasnicima kafića: pušenje će biti dopušteno praktički svugdje. A dođe li do toga, ja ću prestati ići u restorane (a u posljednje vrijeme idem najmanje jednom tjedno).


User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

05 Apr 2012, 12:55

:trio:

:bliss:

:bicedobro:

:tulum:

:zivili:

:lux:

:jumping:


:cheer:

:B

:W
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

05 Apr 2012, 12:55

Nedavno sam bila na ručku u Starom fijakeru, i nakon jela ponudili su nam da se preselimo u prostoriju gdje se smjelo pušiti. Prostorija je bila zatvorena, preselii smo se tamo na kavu i kolače, pušači su zapalili. Do tada su izlazili pred ulaz pušiti. Ja sam mislila da to tako fercera svuda :ne zna:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

05 Apr 2012, 12:56

Mislim da je u sadašnjem zakonu o pušenju u restoranima samo potrebno izmijeniti da se u dio odvojen za pušače smije posluživati hrana. To bi odgovaralo svima.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

05 Apr 2012, 12:58

..restoran? sto je to? :ne zna:
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

05 Apr 2012, 12:59

Ma, svi ti zakoni su debilni i seru po tavanu. Prvo pojebu nas pušače nemilo, a sada se sve vraća na staro. Što znači da ćemo mi jebati nepušače. Umjesto da su svi restorani prvenstveno nepušački, ali vlasnici koji žele mogu imati zaseban dio gdje se smije pušiti. Nije da je neka nuklearna fizika.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

05 Apr 2012, 13:00

..a unda » wrote:..restoran? sto je to? :ne zna:
To ti je ono gdje su nas mama i tata kao male vodili na lignje. Ma sigurno se sjećaš.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

05 Apr 2012, 13:02

BoDerek » wrote:Mislim da je u sadašnjem zakonu o pušenju u restoranima samo potrebno izmijeniti da se u dio odvojen za pušače smije posluživati hrana. To bi odgovaralo svima.
... osim što bi opet jedan pušač u društvu odvlačio sve druge za sobom u pušački dio.
A ja bih opet bio pizda kad bih odbio. Jer je pizdunski ne popustiti ovisniku.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

05 Apr 2012, 13:06

pa dobro, zar je takav problem, ne pušiti za stolom dok se jede?
s druge strane, znam Lastane da tebi jako smeta dim, zar nije moguće neki kompromis napraviti?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

05 Apr 2012, 13:06

Lastan » wrote: ... osim što bi opet jedan pušač u društvu odvlačio sve druge za sobom u pušački dio.
A ja bih opet bio pizda kad bih odbio. Jer je pizdunski ne popustiti ovisniku.
To ti riješi sa svojim prijateljima, a ne da se zakon lomi na mojim leđima. :o
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

05 Apr 2012, 13:07

vrrrlet » wrote:
To ti je ono gdje su nas mama i tata kao male vodili na lignje. Ma sigurno se sjećaš.
..u kaic s peskafondom? :confused:

sto se mene tice, nek se u restoranima pusi kao na natjecanju. ili, nek svakom ko pozeli zapalit cigaretu odmah uleti konobar s pampeksnom u nosnicu. svejedno mi je..:ne zna:

:imam dezavi da imam dezavi: :ne zna:
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

05 Apr 2012, 13:08

Pješčana » wrote:pa dobro, zar je takav problem, ne pušiti za stolom dok se jede?
?
nije. ali nakon jela, uz čašu vina... :cerek:
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

05 Apr 2012, 13:09

Moram priznati da mi je sad (nakon svega, ah) nezamislivo pušenje u restoranima.
To je kao da vrate pljuvačnice u javne prostorije.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

05 Apr 2012, 13:10

Pješčana » wrote:pa dobro, zar je takav problem, ne pušiti za stolom dok se jede?
s druge strane, znam Lastane da tebi jako smeta dim, zar nije moguće neki kompromis napraviti?
Naravno da je moguće, ali gospodinu je teško nositi gas-masku.
..a unda » wrote: ..u kaic s peskafondom? :confused:

sto se mene tice, nek se u restoranima pusi kao na natjecanju. ili, nek svakom ko pozeli zapalit cigaretu odmah uleti konobar s pampeksnom u nosnicu. svejedno mi je..:ne zna:

:imam dezavi da imam dezavi: :ne zna:
Ma ne u kaić loviti lignje, nego ono mjesto sa stolovima i stolnjacima gdje ti striček donese kolu i pržene lignje, a roditeljima vino i punjene lignje.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

05 Apr 2012, 13:13

vrrrlet » wrote:
To ti je ono gdje su nas mama i tata kao male vodili na lignje. Ma sigurno se sjećaš.
mene na pastrve. ponekad na janjetinu
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

05 Apr 2012, 13:13

Pješčana » wrote:pa dobro, zar je takav problem, ne pušiti za stolom dok se jede?
..
:confused:

meni je ovaj topik sve nejasniji. kako mozes uopce pusit dok se jede? mislim, mozes, ali ti onda ostane cigareta masna i smrdi po ulju i masti. ne mos pusit i u rukama drzat janjetinu i rastizat je zubima, a jos ti iz usta vire i pera od mlade kapulice, a ni bradu jos nisi obrisao od pive sto se dijelom razlila na prsa junacka.

mislim, i onako ako ne zavrnes rukave, ona mast se cidi sve do laktova, pa bi mogao kosulju izmacat. a ako izmacas kosulju, kako ces se oskenut?

..i onda s takvim prstima drzat cigaretu. fuj. nepristojno. lose. zlo. :mad:
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

05 Apr 2012, 13:14

vrrrlet » wrote:
To ti riješi sa svojim prijateljima, a ne da se zakon lomi na mojim leđima. :o
Tako je. Sad ti je zakon kriv, Lastane, što po mjerilima ovog društva tu i tamo ispadneš pizdun. :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

05 Apr 2012, 13:15

vrrrlet » wrote:
Naravno da je moguće, ali gospodinu je teško nositi gas-masku.



Ma ne u kaić loviti lignje, nego ono mjesto sa stolovima i stolnjacima gdje ti striček donese kolu i pržene lignje, a roditeljima vino i punjene lignje.
pa il takva mjesta jos postoje? zasto postoje? :zubo:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

05 Apr 2012, 13:16

Pješčana » wrote:pa dobro, zar je takav problem, ne pušiti za stolom dok se jede?
Pušačima je. Fino se najest, nastavit sjedit i ćakulat s ljudima, a ne zapalit. Užas.
vrrrlet wrote:
To ti riješi sa svojim prijateljima, a ne da se zakon lomi na mojim leđima. :o
:rofl:
Pa da , Lastane, dogovorite se nekako. Jednom ti s njima, drugi put oni s tobom.

Jer nije ni tebi ugodno pričat s nervoznim ljudima koji samo razmišljaju kad će zapalit. Opće te ne slušaju :ne zna:
Last edited by Beau on 05 Apr 2012, 13:16, edited 1 time in total.
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

05 Apr 2012, 13:16

..a unda » wrote: :confused:

meni je ovaj topik sve nejasniji. kako mozes uopce pusit dok se jede? mislim, mozes, ali ti onda ostane cigareta masna i smrdi po ulju i masti. ne mos pusit i u rukama drzat janjetinu i rastizat je zubima, a jos ti iz usta vire i pera od mlade kapulice, a ni bradu jos nisi obrisao od pive sto se dijelom razlila na prsa junacka.

mislim, i onako ako ne zavrnes rukave, ona mast se cidi sve do laktova, pa bi mogao kosulju izmacat. a ako izmacas kosulju, kako ces se oskenut?

..i onda s takvim prstima drzat cigaretu. fuj. nepristojno. lose. zlo. :mad:
Oprosti, ali jedeš ko prasac. :o
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

05 Apr 2012, 13:16

Pješčana » wrote:pa dobro, zar je takav problem, ne pušiti za stolom dok se jede?
s druge strane, znam Lastane da tebi jako smeta dim, zar nije moguće neki kompromis napraviti?
Pušači imaju slobodu ne zapaliti.
Kad pušači zapale, ja nemam slobodu ne udisati njihove ispušne plinove i nemam slobodu ne smrditi sâm sebi nakon boravka u takvu prostoru.

Ne vidim prostora za kompromis drugačiji od toga da se pušači suzdrže od pušenja u takvim prostorima. To je kompromis jer cigarete još uvijek nisu ilegalne. A da se mene pita, bile bi. :D
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

05 Apr 2012, 13:16

..a unda » wrote: :confused:

meni je ovaj topik sve nejasniji. kako mozes uopce pusit dok se jede? mislim, mozes, ali ti onda ostane cigareta masna i smrdi po ulju i masti. ne mos pusit i u rukama drzat janjetinu i rastizat je zubima, a jos ti iz usta vire i pera od mlade kapulice, a ni bradu jos nisi obrisao od pive sto se dijelom razlila na prsa junacka.

mislim, i onako ako ne zavrnes rukave, ona mast se cidi sve do laktova, pa bi mogao kosulju izmacat. a ako izmacas kosulju, kako ces se oskenut?

..i onda s takvim prstima drzat cigaretu. fuj. nepristojno. lose. zlo. :mad:
znaš ono, naručiš, pa u periodu dok hrana ne dođe na stol, ili netko prvi završi...na to sam mislila. :mig:

ja malo dima mogu pretprjeti, ali isto preferiram nepušačke prostore.
ne znam kako to misle izvesti
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

05 Apr 2012, 13:17

Nikolajevna » wrote:
Oprosti, ali jedeš ko prasac. :o
:rofl:
i onda je problem cigareta
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

05 Apr 2012, 13:22

BoDerek » wrote: Pušačima je. Fino se najest, nastavit sjedit i ćakulat s ljudima, a ne zapalit. Užas.


:rofl:
Pa da , Lastane, dogovorite se nekako. Jednom ti s njima, drugi put oni s tobom.

Jer nije ni tebi ugodno pričat s nervoznim ljudima koji samo razmišljaju kad će zapalit. Opće te ne slušaju :ne zna:
Znaš, zajeb je i u tome što, uvedu li se ovakve promjene, nije uopće bitno s kime se družim. Sada u restorane odlazim s isključivo nepušačkom ekipom, s time da su neki netolerantniji i od mene. :D
Ali što nam to znači ako netko za susjednim stolom zapali? Mi još jedemo, ali oni su gotovi i baš im paše da zapale. Zašto da ja uđem u takav lokal? Zašto da ondje trošim svoj novac?

Pušenje je ovisnost. Bolest. I to bolest koja truje i sve oko bolesnika.
Pušači se trebaju liječiti, a ne da im se ponovo dopušta da sve više truju one oko sebe.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

05 Apr 2012, 13:23

Zar i u restoranu moram udisati taj smrad, jebem vam mater ovisničku? :lastan:
Biti i mniti svemiropolisno
Post Reply