Hoće li se opet smjeti pušiti u restoranima?

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

16 Apr 2012, 12:36

A.P. » wrote:Vrrrleče, pa ti nisi glup čovjek. Znaš li koja je razlika između pušača i pretile krmače? Ta što pretila krmača ne radi ništa meni, nego sebi, dok pušač šteti i onima oko sebe. To nema nikakve veze s porezom i plaćanjem liječenja iz naših džepova i sličnog.
Naravno, jedino je problem ako pretila krmača trpa u sebe enormne količine masnoća i šećera i onda kmeči jer je pušenje nezdravo.
Isto kao kad bih ja zapalila cigaretu i onda pizdila na super-masnu hranu kako je loša i narušava zdravlje. Možda ju neću jesti, ali bome nemam pravo niti govoriti da je nešto nezdravo dok držim cigaretu u čvaljama/žderem špek i meso s roštilja.
No naravno, s druge strane ne znam postoji li itko tko nema neki porok koji je štetan za zdravlje, što ne znači da se trebamo baciti na sve odreda, već si sami biramo koje ćemo, a druge možemo odbaciti. Uostalom, bolje jedan nezdravi porok (izlaganje boleščini) nego dva ili više, tako da s te strane NE podržavam vrrrletovu tezu. Neodlučna sam. :zubo:
Last edited by Beta ženka on 16 Apr 2012, 12:37, edited 1 time in total.


Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

16 Apr 2012, 12:36

nina williams » wrote: Ja imam pepeljaru na kojoj piše stolen from alcatraz penitentiary. Mislim, nije ko to tvoje, nije baš ni ontopično, al eto sjetilo me, pa se falim. :rofl:

Jes, jes, načelno take stvari nisu u redu. Ajmo pogedat ko to po topiću radi. :zubo:
Pogledaj. I primijeti da sam ja s takvim stvarima počeo nakon što je vrrrlet mene itekako iznapadao.
S osobnim komentarima prije toga nisam išao. I ne bih.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

16 Apr 2012, 12:37

Beta ženka » wrote:
Naravno, jedino je problem ako pretila krmača trpa u sebe enormne količine masnoća i šećera i onda kmeči jer je pušenje nezdravo.
To nije problem. Licemjerno je, ali nije problem.
Pušačko trovanje okoline koja ne dijeli njihovu ovisnost - ne porok nego ovisnost - jest problem.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

16 Apr 2012, 12:43

Lastan » wrote: To nije problem. Licemjerno je, ali nije problem.
Pušačko trovanje okoline koja ne dijeli njihovu ovisnost - ne porok nego ovisnost - jest problem.
Nije problem, no blesavo je da netko tko očito ne brine za svoje zdravlje s jedne strane - brine o istom kad se radi o nečemu drugom što je štetno. Ali kao što napisah gore - svatko ima pravo birati čime će se trovati, a s čime ne želi dolaziti u kontakt, pa tako i debeli imaju pravo trovati se fast foodom dok odbijaju trovanje dimom cigarete, i obrnuto.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

16 Apr 2012, 12:45

Lastan » wrote: Voziš li se kad tramvajem?
Jer se ja itekako sjećam svojih susreta s takvim seljačinama.
Najviše biciklom, zatim autom, ali zalomi se i tramvaj. Ne sjećam se takvih slika, jedna dvije možda, ja iz tramvaja više pamtim zgodne cure.
Lastan » wrote: To već dugo ni ja nisam vidio, ali nisam nigdje ni rekao da se ondje puši.
Osim što sam itekako vidio pušače u čekaonici na sesvetskom kolodvoru, gdje je pušenje izričito zabranjeno. A kad sam to spomenuo šefu stanice, rekao je da ga boli kurac.
E moj Lastane, ne posjećujem ti ja takva opskurna mjesta poput sesvetskog kolodvora. :ne zna:

Imam dojam da bi se ti bunio da te siluju u honduraškom zatvoru. I čudom čudio. :ne zna:
Lastan » wrote:
... a sad se pušači bore da se vrati njihov teror. Hoćeš usput i kmetstvo?
Borimo se za svoje pravo na trovanje. I ti imaš pravo na debljanje i nevoženje bicikla. Nije u redu da tebe pušači truju, ali nije u redu ni da ne dopuštaš da imamo pušačke odjeljke.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

16 Apr 2012, 12:51

Beta ženka » wrote: tako da s te strane NE podržavam vrrrletovu tezu.
Tebe bi ubilo DA podržiš Vrletovu tezu. Ipak je on jedan kapitalist, rojalist i buržuj. :o
Lastan » wrote: To nije problem. Licemjerno je, ali nije problem.
Pušačko trovanje okoline koja ne dijeli njihovu ovisnost - ne porok nego ovisnost - jest problem.
Opet on o ovisnostima. Kakve veze ima sad ovisnost? Ovisan si i ti o hrani i vodi, ovisna je Maja s drugog kata o Larinom izboru, Anđa o penisu, Mirko o rolama, političari o Vlasti.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

16 Apr 2012, 12:55

vrrrlet » wrote:
Tebe bi ubilo DA podržiš Vrletovu tezu. Ipak je on jedan kapitalist, rojalist i buržuj. :o
De ne seri, kužim ja jako dobro što Lastan hoće reći, a kužim i tvoje muke (borim se s cigaretama već dosta dugo, nikako da se "skinem" s njih i mrzim samu sebe zbog toga).
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

16 Apr 2012, 12:56

Lastan » wrote: Pogledaj. I primijeti da sam ja s takvim stvarima počeo nakon što je vrrrlet mene itekako iznapadao.
S osobnim komentarima prije toga nisam išao. I ne bih.
Lastane, jebogaled, nisam mislila na tebe.
Prvo, moram ti reć da si dosta otupio nož (mislim na retoriku) u pušačkim temama.
Imamo, iznenađujuće :zubo: , dva tabora: pušače i nepušače. Ostavimo ovdje opasku da je podosta pušača reklo kako podržava zabranu pušenja u restoranima.
E sad, ja tupost noža dovodim u vezu s tim.
Al neki još uvijek bruse noževe.
Nema veze, polako ću ja. (To vrijedi i za pušače, iako se primjer ne odnosi na nas.) Strpljen-spašen.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

16 Apr 2012, 13:30

Beta ženka » wrote:
Naravno, jedino je problem ako pretila krmača trpa u sebe enormne količine masnoća i šećera i onda kmeči jer je pušenje nezdravo....

....

No naravno, s druge strane ne znam postoji li itko tko nema neki porok koji je štetan za zdravlje, što ne znači da se trebamo baciti na sve odreda, već si sami biramo koje ćemo, a druge možemo odbaciti. Uostalom, bolje jedan nezdravi porok (izlaganje boleščini) nego dva ili više, tako da s te strane NE podržavam vrrrletovu tezu. Neodlučna sam. :zubo:
Moze kmecat sta god oce. Mene ne smeta ak ona zvace burek za dorucak do mene. Smeta me ak pusi do mene.
Sve pa i zdravo-nezdravo je u ocima promatraca. Kao sto si u drugom dijelu posta i napisala.
Nije problem, no blesavo je da netko tko očito ne brine za svoje zdravlje s jedne strane - brine o istom kad se radi o nečemu drugom što je štetno
A zasto ne? :rofl:
Ak pijem moram i pusit i drogirat se i bacat s mosta? Nije dozvoljeno imati samo jedan "porok"?

Imas masu ljudi, na kamione, koji premalo spavaju (nezdravo), ne sloze si zivot da smanje stres do neke kolicine (nezdravo), puse, ne krecu se bas nista (sve nezdravo) ali bez pardona ce reci da je cips eto nezdrav.
Mislim ne volim cips nista posebno, ali da, ima sto varijacija na temu. Zasto onda debela osoba ne bi smjela reci da je pusenje nezdravo? :confused:
Bez namjere da ikoga prozivam, ali neke vitke forumasice ovdje su napisale sve samo ne zdrave nacine na koje se hrane.
I samo na osnovu figure cemo im dati pravo a debelima oduzeti da komentiraju recimo zdravu nezdravu prehranu?

I obrnuto, ako netko tko je ful vitak do mrsav ide reci debeljemu da neka klopa deblja to onda isto nije dozvoljeno jer nek prvo pogleda sebe? Odakle bi on to jel mogao znati?
kontakt, pa tako i debeli imaju pravo trovati se fast foodom d
A dok se mrsavi time truju je u redu? :ne zna:

Cijelo vrijeme se kroz redove na par tema provlaci maltene agresivnost spram drugih debelih ljudi. Jel to mozda strah da im se ne pridruzimo pa ih moramo ogaditi?

Neki dan na sladoledu sa frendicom, poslije komentira nicime izazvana treca osoba, isuse kak je ova debela, nisi mi rekla da ima toliko kila. Molim? Odi zagnjuri glavu u septicku jamu.
Trebala sam reci, idem se naci sa xy na sladoled ali da znas ful je debela. :facepalm:

Mene debeli ne diraju a ni ja njih. Niti me ugrozavaju.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

16 Apr 2012, 13:46

Referirala sam se na debele ljude iz vrrrletovog posta.
O mršavim forumašicama koje se nezdravo hrane pojma nemam, no jednako mislim da im to nije pametno. A i na dobrom su putu da se pridruže debelima (osim ako puno dime cigarete pa time smanjuju apetit :rofl: ).
A i ovo o bacanju mosta mislim da sam objasnila.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

16 Apr 2012, 14:33

Ali ne nece svaka osoba koja se nezdravo hrani postati debela. :zubo:
I obrnuto, ne jedu svi debeli junk.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

16 Apr 2012, 14:40

ombia » wrote:Ali ne nece svaka osoba koja se nezdravo hrani postati debela. :zubo:
Jedan dio takvih sam pokrila ovima koji puno puše pa tako imaju slabiji apetit.
I obrnuto, ne jedu svi debeli junk.
Ali gotovo svi jedu previše u odnosu na kretanje/potrošnju.
Mogu i ja svaki dan jesti integralnu rižu, avokado, zrnati sir itd., ali ako se nimalo ne krećem dok se ovime natrpavam, naravno da ću se udebljati.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

16 Apr 2012, 14:54

Ma gle nece svi koji jedu junk i ne puse biti debeli. :ne zna:
Ali gotovo svi jedu previše u odnosu na kretanje/potrošnju.
Mogu i ja svaki dan jesti integralnu rižu, avokado, zrnati sir itd., ali ako se nimalo ne krećem dok se ovime natrpavam, naravno da ću se udebljati.
Avokado ti ima dosta masnoca. :zubo:
Naravno bitna je i kolicina i mozes se i od najzdravije hrane udebljati.
Da se vratim na temu, osoba koja ima jedan porok (recimo hranu) smije itekako kritizirati neki drugi porok ili ga smatrati barem losim.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

16 Apr 2012, 19:08

vrrrlet » wrote:Opet on o ovisnostima. Kakve veze ima sad ovisnost? Ovisan si i ti o hrani i vodi, ovisna je Maja s drugog kata o Larinom izboru, Anđa o penisu, Mirko o rolama, političari o Vlasti.
Hvala. Ovo je još jedan primjer tipične ovisničke propagande.

Ovisnost kao patologija nema veze sa supstancama od kojih preživljavamo. Ovisnost o zraku, vodi i hrani nije patološka ovisnost kao nikotinska. Sama činjenica da to potežeš pokazuje da ili nemaš pojma ili zlonamjerno podmećeš kako bi makar na kakav način opravdao svoju ovisnost.
Isto kao priče “pa od nečega se mora umrijeti”.

Daklem, pila naopako i ostale jeftine retoričke smicalice. Jer dosad nisam mislio da si glup, ma koliko ovisnicima kolektivno padao kvocijent inteligencije kad se o njihovoj ovisnosti povede rasprava.

Ovisnost ima veze s tim da vi ne možete i ne želite ne zapaliti. Kad krene apstinencijska kriza, jebe vam se za društvo, za okolinu, za pravila. Vi trebate svoju dozu i učinit ćete što god morate da je dobijete.
Da se cigarete stave izvan zakona i podigne im se cijena na onu koju drži heroin, u roku od tri dana ne bi više bilo automobila u koji ne bi bilo provaljeno.
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

16 Apr 2012, 19:26

Koliko uopće košta heroin? Zar nije to jeftina droga, negdje u rangu s pljugama? Ozbiljno pitam, nemam pojma koliko košta dnevna doza, ali sjećam se neke rasprave gdje me frapirala cijena.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

16 Apr 2012, 19:44

Silajn » wrote:Koliko uopće košta heroin? Zar nije to jeftina droga, negdje u rangu s pljugama? Ozbiljno pitam, nemam pojma koliko košta dnevna doza, ali sjećam se neke rasprave gdje me frapirala cijena.
Pojma nemam.

Da, heroin je na glasu kao droga za sirotinju (bogataši šmrču koku), ali kako ti za isti efekt trebaju sve veće i sve češće doze, i troškovi za heroin brzo rastu do granice kad se ovisnici odaju kriminalu. Tim više što su manje funkcionalni od nikotinskih ovisnika, pa nije baš da privređuju. :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

16 Apr 2012, 20:02

..dakle, mozemo zakljucit. separacija pusaca. posebni kafici, posebni restorani, posebno osiguranje, posebne ustanove, posebne skole..ako treba i gradove podijelit na pusacke i nepusacke kvartove. ali, i onda smanjit cijenu cigareta ili svi oni nameti na cigarete da se trose iskljucivo na pusace.

u pusackim dijelovima, sasvim ce se tolerirati nepusace, ali ako koji nepusac zapali u nepusackom dijelu..odmah mu sve uzet, zigosat, protjerat..nesto kao u farenhajtu 451.

u tim nepšusackim dijelovima gradova, u tim gradovima, svi ce bit lijepi ko apoloni i apolonice, od kuce do posla ici ce najracionalnijom rutom, bit ce strogo odijeljenje staze za bicikle, automobile (na suncevu energiju, ali reflektiranu), pjesacke staze..svak ce moci hodati brzo koliko zeli, ali ce morati nositi mali znak koliko je to..npr 1m/s. a ako bude hodao brze ili sporije od znaka koji je istaknuo, odmah moralne i zakonske osude, morat ce ic ponovno u skolu za hodanje, zatim na test inteligencije i ako se vidi da mu je inteligencija niza od kvocijenta 120, odmah s njim u bolnicu na lijecenje ili u dom za oglupljele..

i, tako, eto.. :raspa:

:D
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

16 Apr 2012, 20:20

Lastane, mene u svjetlu ove raprave zapravo zanima koliko ti planiraš živjet. Niš ne imputiram, ni stav, ni ponašanje, nego me stvarno zanima. Također, štitiš li se tako gorljivo i od ostalih zagađivača? Mislim, ne vidim kako bih mogao :ne zna: Znači li to da si totalno spojeban na živce? To isto ugrožava zdravlje, zar ne? Probaj ovo ne čitat kao napad.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

16 Apr 2012, 22:00

Pa ovako, ja nisam Lastanov glasnogovornik, ali pretpostavljam da mu je trpljenje dima cigarete mučenje, ma koliko hipotetski bio manje štetan od nekih drugih zagađivača, i to mi je potpuno logično i ne treba dodatno objašnjenje. Ali ajde... Meni zna u Sisku katastrofalno smrdjeti zrak, i doslovno bih zbrisala bilo kamo da ne moram to udisati (a pušač sam) jer neizdrživo smrdi - zamislite da je netko bacio na hrpu gume, lijekove i slične kemikalije, masnoću, plastiku i ostalo đubre pa onda zapalio tu hrpu. Rafinerija je mila majka prema tome, rafinerija meni lijepo miriše. Ali ovo... ovo je nešto prestrašno i ne možeš definirati po čemu smrdi, a smrdi po svemu i svačemu (ne znam jel dolazi iz bolnice ili spalionice otpada koju isto imamo) :mama:

Nije da se držim zdravog života po pe esu, već kako mi dođe, ali neke stvari mi jednostavno neizdrživo smrde. Ili zamisli da netko konstantno prdi "bojni plin" pored tebe (a to je kakti prirodno) - pa ti izdrži pored te osobe. :zubo: Eto, pretpostavljam da Lastanu tako smrdi cigareta.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

16 Apr 2012, 22:34

Silajn » wrote:Lastane, mene u svjetlu ove raprave zapravo zanima koliko ti planiraš živjet.
Nemam dugoročnih planova. Živjet ću koliko mogu biti funkcionalan; ne želim nefunkcionalno gljiviti zadnjih x godina ili desetljeća.
Niš ne imputiram, ni stav, ni ponašanje, nego me stvarno zanima. Također, štitiš li se tako gorljivo i od ostalih zagađivača? Mislim, ne vidim kako bih mogao :ne zna: Znači li to da si totalno spojeban na živce? To isto ugrožava zdravlje, zar ne? Probaj ovo ne čitat kao napad.
Zašto bih normalna pitanja čitao kao napad?

Činjenicu da cigareta i truje druge ljude naglašavam ne zato što me primarno truje, nego je to još jedna odvratna i štetna nuspojava. Jer pušači neprestano idu s lošim usporedbama s lošim navikama koje ne štete drugima, a svaka zabrana pušenja počiva upravo na tome da pušenje šteti i svima oko pušača jer ne možeš birati koji ćeš zrak udisati.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

16 Apr 2012, 22:39

Beta ženka » wrote:Ili zamisli da netko konstantno prdi "bojni plin" pored tebe (a to je kakti prirodno) - pa ti izdrži pored te osobe. :zubo: Eto, pretpostavljam da Lastanu tako smrdi cigareta.
Više.

I zamisli da ti i dalje smrdiš kad se makneš iz društva u kojem ljudi oko tebe prde. I da se sama sebi gadiš koliko smrdiš.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

16 Apr 2012, 22:48

Lastan » wrote: Više.

I zamisli da ti i dalje smrdiš kad se makneš iz društva u kojem ljudi oko tebe prde. I da se sama sebi gadiš koliko smrdiš.
Gadim se sama sebi koliko smrdim i od vlastitog pušenja. :tuzni:
(i smetalo mi je kad nisam pušila pa pokupila smradove dima... i kad pokupim i druge smradove nevezane za pušenje)
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

17 Apr 2012, 02:32

vrrrlet » wrote:Tko truje drugoga, neka izvoli odgovarati.
Dakle, prihvatljivo ti je da je pušenje zabranjeno u svim prostorima u kojima ima nepušača (makar to bio tvoj stan u kojem živi oteto dijete), i da je zabranjeno u svim prostorima u kojima netko boravi po službenoj dužnosti (konobar, recimo)?
vrrrlet » wrote: Mda, glede nepušenja u klubovima... dvije frendice nepušačice su se tužile kako su prije nakon svakog izlaska smrdile neviđeno po duhanu. :D Sada se žale da se u klubovima ćuti miris ljudskog znoja, i kako je prije bilo bolje. :rofl:
Dobro, jesam ja jedini baksuz koji je uspio ne primijetiti zabranu pušenja u klubovima jer je nakon oba izlaska u klubove u šest mjeseci došao kući smrdeć ko kuga? :s

Makar, meni je dim prihvatljiv kad idem van, ako mogu disat. :D U parku mi više smeta. :o
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

17 Apr 2012, 10:21

kuki » wrote: Dakle, prihvatljivo ti je da je pušenje zabranjeno u svim prostorima u kojima ima nepušača (makar to bio tvoj stan u kojem živi oteto dijete), i da je zabranjeno u svim prostorima u kojima netko boravi po službenoj dužnosti (konobar, recimo)?
Daj ne budali, oteto dijete nema nikakvih prava. Mogu ga silovati i jesti, ali ne mogu pušiti pred njime? Toliko uporan bi možda mogao biti Lastan, ja sam ipak nešto ležerniji. :raspa:

Konobar nepušač bi bez ikakvih sankcija imao prava odbiti posluživati pušački dio restorana. Ali i konobari su ljudi, pa neki čak i puše, a nekima čak i ne smeta dim, tako da smatram da tu ne bi bilo osobitih problema.
Beta ženka wrote: Gadim se sama sebi koliko smrdim i od vlastitog pušenja. :tuzni:
Ti djevojko imaš problema sama sa sobom. Da meni cigareta smrdi, ne bih pušio. Mislim ovo što radiš je toliko bolesno... kao... kao da ljubiš i primaš smrdljivi penis. :ne zna: Zašto bi itko to radio? Na ovom svijetu ima dovoljno mirisnih penisa.
Lastan » wrote: Hvala. Ovo je još jedan primjer tipične ovisničke propagande.

Ovisnost kao patologija nema veze sa supstancama od kojih preživljavamo. Ovisnost o zraku, vodi i hrani nije patološka ovisnost kao nikotinska. Sama činjenica da to potežeš pokazuje da ili nemaš pojma ili zlonamjerno podmećeš kako bi makar na kakav način opravdao svoju ovisnost.
Isto kao priče “pa od nečega se mora umrijeti”.

Daklem, pila naopako i ostale jeftine retoričke smicalice. Jer dosad nisam mislio da si glup, ma koliko ovisnicima kolektivno padao kvocijent inteligencije kad se o njihovoj ovisnosti povede rasprava.

Ovisnost ima veze s tim da vi ne možete i ne želite ne zapaliti. Kad krene apstinencijska kriza, jebe vam se za društvo, za okolinu, za pravila. Vi trebate svoju dozu i učinit ćete što god morate da je dobijete.
Da se cigarete stave izvan zakona i podigne im se cijena na onu koju drži heroin, u roku od tri dana ne bi više bilo automobila u koji ne bi bilo provaljeno.
Opet ti pilu naopako i ostale jeftine retoričke smicalice. Ovisnost o hrani nije patološka ukoliko unosiš količinu hrane koju trošiš, a hrana je raznolika i zdrava. Prežderavanje je ovisnost od koje pati jednak broj ljudi kao i od pušenja, a izaziva vrlo slične zdravstvene probleme.


Glede apstinencijeske krize pušača ( :rofl: ), mogu reći da je strašna, i sve osobe koje sam vidio u tom stanju su bile vidno živčane, nadrkane, sve im je smetalo, htjeli su dim, a opet nisu mogli do njega... znam za osobu koja je od užasa krenula trčati uzbrdo ( :eek: ), a jedna je poslala majku u pičku materinu ( :horor: ) i rekla da joj da barem jednu cigaretu. Čuo sam da su neki u Srbiji čak zadavili vlastitu djecu, popušili im nokte, a ostatak djetetine prodali u Italiju i kupili Walter Wolfa koliko su mogli.

Tu potpuno imaš pravo, jer ljudi nikada nisu prodavali djecu zbog hrane. Općenito, gladni ljudi, kako oni stvarno gladni, tako i oni koji samo vole prežderati bušicu, nikada ne iskazuju tugu, bijes i ostalo što iskazuju hipoglikemični ljudi, nego dostojanstveno obuku svoje najbolje odijelo, ogrnu se zastavom i tiho umiru u tišini. Ne provaljuju oni u auta ka ovi pušači. :nono:

Da se čokolada stavi izvan zakona i podigne joj se cijena na onu koju drži heroin, u roku od tri dana ne bi više bilo automobila u koji ne bi bilo provaljeno, i ne bi bilo forumašice koja se ne bi nudila za tri kockice. :klopa:

Ukini televiziju, i za tri dana imaš narodni ustanak. :D
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

17 Apr 2012, 10:29

vrrrlet » wrote:
Ti djevojko imaš problema sama sa sobom. Da meni cigareta smrdi, ne bih pušio. Mislim ovo što radiš je toliko bolesno... kao... kao da ljubiš i primaš smrdljivi penis. :ne zna: Zašto bi itko to radio? Na ovom svijetu ima dovoljno mirisnih penisa.
Imam problem - ovisna sam.
Ne smrdi jedna-dvije-tri, četiri maksimalno, s većim vremenskim razmacima između njih.
Sve ostalo je FUJ, a ja ne znam za mjeru i dimim većinom iz navike.
Da, imam problem...
Moram van, a kad se vratim guglat ću pušačka pluća, kožu itd. da ne zapalim. :facepalm:
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
Post Reply