Hoće li se opet smjeti pušiti u restoranima?

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

09 Apr 2012, 22:41

ali » wrote: Ništa, samo Fruscianteovi fanovi.
200% :S

(nisu El Tona Džona valjda)



edit: :iskustvo: :mudri:
fru..sta? ko? pa ti znas i ko to svira, ustvari koja je to obradina obrada obrade? ajde s njima tamo, elojko.. :D


User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

09 Apr 2012, 22:50

..a unda » wrote:
fru..sta? ko? pa ti znas i ko to svira, ustvari koja je to obradina obrada obrade? ajde s njima tamo, elojko.. :D
Jooooooj, pa saznala sam relativno nedavno da je to prastara stvar Eltona Johna, a to sam saznala tako što sam proučavala koncerte RHCP i posljedično saznala da Fru :cerek: na istima uvijek ima solo točku na kojoj izvodi tako neku čudnovatu stvar. Mene je potrefilo da je taj put kad sam ih gledala pjevao baš Tiny Dancer :S (inače je na koncertima šaltao između te i još par stvari)

E, pa tako sam i ja pjevala ko ovi iz busa i ta pjesma od kad je pjeva(o) JF ima posve novo značenje u svijetu značenja :D

Šta je najbolje, on je liječeni ovisnik :Ontopic: :ne zna:


edit: evo na, educiraj se
(..na što ti meni odgovaraš ..mislim da znaš šta :zubo: ..)
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

09 Apr 2012, 23:15

..a unda » wrote: ..ma, to je samo izlika. mislim, cetiri nepusaca i jos u nepusaskom kaficu..o cemu uopce oni mogu pricat? :ne zna: :zubo: :D
Mislim da se tu postavlja jedno još mnogo važnije (da ne kažem "bitnije"* :cerek:) pitanje: kako je uopće moguće da se pušači nepušači druže jedni s drugima. Eheeeej! Pa to je toliko različit svjetonazor, ne može se to nikako spojiti.

Dakle, pušači s pušačima, nepušači s nepušačima, svatko u svojem svijetu pa da vidimo tko će dulje izdržati.

------------
* Zar ono što u većoj mjeri zadire u bit nečega nije bitnije?
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

09 Apr 2012, 23:33

MmeTipfeler » wrote:Mislim da se tu postavlja jedno još mnogo važnije (da ne kažem "bitnije"* :cerek:) pitanje: kako je uopće moguće da se pušači nepušači druže jedni s drugima. Eheeeej! Pa to je toliko različit svjetonazor, ne može se to nikako spojiti.

Dakle, pušači s pušačima, nepušači s nepušačima, svatko u svojem svijetu pa da vidimo tko će dulje izdržati.

------------
* Zar ono što u većoj mjeri zadire u bit nečega nije bitnije?
..il je neko natjecanje? i zasto izdrzati? il ne moze do proglasenja pobjednika nekako proteci, a da nije izdrzavanje? :kokice:

pa da, dva svijeta, kad bi se radilo samo o pusenju. meni se cini da su nepusaci nekako psihopatskije nastrojeni nego pusaci. :zubo:
osim toga, mislim da nepusaci imaju vise koristi od pusaca, nego obrnuto, tako da nisam siguran ko kome vise treba. pa zar i ne postoji naziv..pusac.. za nekog koga se smatra gubitnikom, iskoristljivim ili tako nesto.
uostalom, u tim industrijama duhana. menadzment i vlasnici, jesu li onim uglavnom pusaci ili nepusaci. ne mislim figurativno..

da nema pusaca, nepusaci bi se se morali okrenuti sebi. bili bi ko mujo i haso u onom vicu kad su dosli u javnu kucu sa dvajst maraka i pitali sta mogu dobit za to, pa im onda madame rekla da za te pare mogu popusit jedan drugome..i, onda, nakon nekog vremena opet dodju mujo i haso do javne kuce i madame ih pita da sta sad oce, a oni joj kazu da su dosli platit... :cheer:

-------
* pa ne, ne nuzno..zasto bi bilo tako? a po nekim zamislima ne moze to bit nikako. npr ako pratimo idealizam neki da je samo cjelovito citava istina, a da je (stoga) dio djelomicna istina, rekao bih da je to potpuna negacija. ali, sve je stvar toga sto smatramo pod bit. a bit je, jebiga, covik je ko tica, sad je tamo, sad je amo..
Last edited by ..a unda on 09 Apr 2012, 23:42, edited 2 times in total.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

09 Apr 2012, 23:38

..a unda » wrote:
na sto mislis? na mcd hamburgere? :kokice:



cikara? mi ovdje pijemo iz cikare, a i iz cikarice. :zubo:

dakle, restorani za pusace i restorani za nepusace. kafici za pusace, kafici za nepusace, jel to fer? uostalom, u svakom normalnom restoranu su se pepeljare praznile brzinom svjetlosti, ali ok, dim cigarete smeta i nema tu sta, ne pusi se i gotovo. ko oce ic u restoran u kojem se moze zapalit, taj ce ic u restorane za pusace.
nepusaci nece ic tamo, a i sta ce tamo..po takvim kaficima i restoranima?
s takvim ljudima se najbolje uopce ne druzit. :cheer:
Pa da i na mekdrek se isto odnosi.
Sta, pijete iz pepeljare? Fuj. :zubo:
Lako se s takvima druziti, evo su kod mene na balkonu poslusno cikali. :E
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

10 Apr 2012, 09:25

..a unda » wrote: pa da, dva svijeta, kad bi se radilo samo o pusenju. meni se cini da su nepusaci nekako psihopatskije nastrojeni nego pusaci. :zubo:
[/size]
I meni se tako čini. :rofl:

Nepušači se ponekad ponašaju kao da su ljubomorni na pušače :kokice:
Na njihovu sklonost avanturizmu, životu na rubu, ono...opasan život vode. :o :zubo:
Treba to sve dovest u red :raspa:
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

10 Apr 2012, 09:39

BoDerek » wrote: I meni se tako čini. :rofl:

Nepušači se ponekad ponašaju kao da su ljubomorni na pušače :kokice:
Na njihovu sklonost avanturizmu, životu na rubu, ono...opasan život vode. :o :zubo:
Treba to sve dovest u red :raspa:
Naravno da su ljubomorni. I ja sam ljubomoran na ljude hrabrije od mene koji se smiju smrti u lice dok ja krepavam od straha. I koji imaju tri kula više od mene.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

10 Apr 2012, 13:23

MmeTipfeler » wrote:Da budem zlobna: moglo bi se kao "uniformno pravilo" postaviti i solucija da puši tko hoće, i gdje hoće, i što hoće.
Moglo bi se. Tako je nekoć i bilo.
No budući da nepušači ne mogu odabrati da ne budu pasivni pušači ondje gdje pušači dime, jasno je tko je u cijeloj priči agresor i tko drugima uskraćuje njihovu slobodu.
Logično je da će se pušači okupljati tamo gdje je pušenje dozvoljeno. A gdje bi se drugo okupljali?
Naravno da je logično.
No poanta je u tome da dok postoje iznimke od pravila, svi će se ovisnici ondje okupljati i time iskrivljavati sliku.
Nego, meni ovo ukazuje na dvije moguće pretpostavke. Prvo, pušači su još uvijek u većini pa prostor koji je za njih predviđen još uvijek nije dovoljan. Drugo, pušači su društveniji od nepušača. Kako god okreneš, opet se sve svodi na tiraniju većine nad manjinom. Samo što još uvijek ne znamo jesu li u većini pušači ili nepušači.
Sudeći prema dostupnim podacima, nepušači su većina.
No ne radi se o tiraniji. Jebiga, tako možeš reći i da je zabrana heroina tiranija nad ovisničkom manjinom.
Kod zabrane pušenja u javnim i prostorima s pravom javnosti riječ je prvenstveno o zaštiti nepušača od tiranije otrovnih i smrdljivih pušačkih ispušnih plinova.
Što propisi kažu da je pušenje zabranjeno, što statistike pokazuju da se broj pušača smanjuje, u biti ne znači ništa. I pri tome ne mislim samo na Zagreb i/ili na Hrvatsku. Jedini pravi pokazatelj bila bi smanjena potrošnja duhana. Je li se ta potrošnja smanjila? Nisam sigurna. Duhanska industrija ne doima se kao da je pred propašću.
Nažalost.
OK, mogu poštovati nečiju želju da ne udiše dim tuđe cigarete. Ali, meni se ovo čini kao još jedna društvena histerija. Treba nekoga proganjati. Jučer vještice, danas pušači, sutra ženski parfem.
Ma jadni progonjeni pušači. Daj me nemoj.
Desetljećima je pušenje bilo cool, a nepušači su bili pod jebenim pritiskom. Sad kad se ploča okrenula, jadni pušači kukumaču kako ih se terorizira. A bu bu bu.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

10 Apr 2012, 13:25

kuki » wrote: Treće, društvo u kojem je petero nepušača i jedan pušač ide tamo gdje taj jedan smije pušiti.

Otkad me ne truje obitelj, meni dim zapravo ne smeta jer mi se nekako ne da nalaziti s pušačima koji su sebična stoka koju baš briga mogu li ja disati. Koliko god mi dragi bili. A ovi razumni koji sami kažu "ajmo negdje gdje ja mogu pušit a ti možeš disat" potraže takvo mjesto.

Al da će ovisnik zbog nekoliko neovisnika u društvu otić u nepušački kafić, neće. :D
Ovo sam i ja primijetio. I više puta napisao. Ali nekako se redovito preskače. :kava:
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

10 Apr 2012, 14:38

Sto me sjetilo. Na jednom poslu gdje smo bili milijun katova udaljeni od tla, a samo se pred zgradom moglo pusiti, ostali prozori se nisu ni otvarali, da se ne bi valjda tko bacio.
I tako bi zenska vrata do mojih isla dnevno 5-6 puta na cik pauzu, 10 minuta dolje, 10 minuta gore plus intravenozno brzinsko uvlacenje. Je i na pauzu za rucak od sat vremena je isto isla.
Onda sam zatrazila od sefa jos par dana godisnjeg dodatno, nisam nikog imenovala, bilo je vise cikasa, al jebiga skupi se po sat i pol dnevno, skupi se. :E
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

10 Apr 2012, 14:49

ombia » wrote:
Onda sam zatrazila od sefa jos par dana godisnjeg dodatno, nisam nikog imenovala, bilo je vise cikasa, al jebiga skupi se po sat i pol dnevno, skupi se. :E
I šta je rekao šef na to?
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

10 Apr 2012, 15:02

ali » wrote: I šta je rekao šef na to?
a sta ce rec nego.. http://www.esnips.com/displayimage.php?pid=1068202 :klap: :ne zna:

:zubo:
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

10 Apr 2012, 15:12

:sto roflova: Još s pojačanim zvučnicima :rofl:

Mislim da će prije biti da je ovako zvučao.

Nego, šta si ti :misli: pušač, nepušač ili ex pušač? Izađi iz ormara.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

10 Apr 2012, 15:35

User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

11 Apr 2012, 09:46

Lastan » wrote: Ovo sam i ja primijetio. I više puta napisao. Ali nekako se redovito preskače. :kava:
Ne preskače se, nego nije naročito zanimljivo :o

Jer većini nepušača nije toliko mrzak dim u kafićima i sasvim solidno ga podnose. Kako i ne bi kad, kao što i sam kažeš, su imali tolke godine da se naviknu.

Ako nas je vani petero i jedan pušač, mi nepušači ćemo se sami od sebe sjetit: aha P. je s nama, daj nađi nešto di se puši. Poštujemo potrebe drugih. E sad da imamo nekoga u društvu kojemu je prijeko potreban čist zrak, morali bi i o tome vodit računa.

Ali nije lijepo tako omalovažavat tuđe potrebe. Pušačima je to velika potreba, k tome je legalna. To što je tebi osobno antipatična, ne znači da je manje važna od neke tvoje potrebe. Okej, znam, tebi njegova potreba jaaaako šteti :o
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

11 Apr 2012, 10:47

Ja za sebe mislim da nisam militantni pušač. Ne jednom sam sjela u nepušački kafić jer su ostali oko mene bili nepušači. (To je većinom bila riječ o npr. raznim kolegicama s posla, pri čemu moj šef nije bio sa mnom. :D)
Što se tiče ljudi s kojima se družim, omjer je negdje pola-pola, no skoro svi moji nepušači imaju, primjerice, partnere koji puše doma, i bilo bi, u najmanju ruku, čudno da oni inzistiraju na nepušačkim kafićima.
U klubovima u koje najčešće izlazimo se uglavnom ni ne puši, pa idem(o) svako toliko na terasu/dvorište zapaliti, i nikom ništa.
Na kraju krajeva, nikome nije pretjerani gušt sjediti u prostoriji u kojoj dim možeš rezati nožem, no s godinama se isfiltriraju kafići koji imaju zbilja dobru ventilaciju.
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

11 Apr 2012, 13:42

Herp » wrote: Na kraju krajeva, nikome nije pretjerani gušt sjediti u prostoriji u kojoj dim možeš rezati nožem, no s godinama se isfiltriraju kafići koji imaju zbilja dobru ventilaciju.
Meni se samo tri gosta bune na dim, iako su dvije i same pušači, a treći puši drogu, ali prezire nikotin, puši čistake. Ostalima atmosfera srednjovjekovne krčme godi. :ne zna:
BoDerek wrote: Ne preskače se, nego nije naročito zanimljivo :o

Jer većini nepušača nije toliko mrzak dim u kafićima i sasvim solidno ga podnose. Kako i ne bi kad, kao što i sam kažeš, su imali tolke godine da se naviknu.

Ako nas je vani petero i jedan pušač, mi nepušači ćemo se sami od sebe sjetit: aha P. je s nama, daj nađi nešto di se puši. Poštujemo potrebe drugih. E sad da imamo nekoga u društvu kojemu je prijeko potreban čist zrak, morali bi i o tome vodit računa.

Ali nije lijepo tako omalovažavat tuđe potrebe. Pušačima je to velika potreba, k tome je legalna. To što je tebi osobno antipatična, ne znači da je manje važna od neke tvoje potrebe. Okej, znam, tebi njegova potreba jaaaako šteti :o

Awww! :cerek:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

11 Apr 2012, 14:44

BoDerek » wrote:E sad da imamo nekoga u društvu kojemu je prijeko potreban čist zrak, morali bi i o tome vodit računa.
A, reci, mora li taj netko imati liječničku potvrdu da boluje od, štajaznam, astme ili kroničnog bronhitisa ne biste li mu se smilovali i otišli u nepušački birc? Odnosno, kako definiraš "prijeko potrebno"? Jer ja često od pušača (koji čak ne moraju biti ni u većini) dobijem jedno "mimozice" i prezrivi pogled, kao, što će mi biti od malo dima :ne zna:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

11 Apr 2012, 14:59

Almost Rosey » wrote: A, reci, mora li taj netko imati liječničku potvrdu da boluje od, štajaznam, astme ili kroničnog bronhitisa ne biste li mu se smilovali i otišli u nepušački birc? Odnosno, kako definiraš "prijeko potrebno"? Jer ja često od pušača (koji čak ne moraju biti ni u većini) dobijem jedno "mimozice" i prezrivi pogled, kao, što će mi biti od malo dima :ne zna:
Čuj, ne mora imati nikakvu potvrdu. Dovoljno je da je prijatelj pa da znamo kako stvari stoje.
Ako nije prijatelj, već poznanik, također mu se vjeruje i pazi na njega dok se ne uvjerimo u suprotno.
Ovo sad govorim na pamet, jer nažalost nisam prošla sve te ČESTE situacije s (ne)pušenjem u birtijama.
Imam jednu prijateljicu koja prekomjerno gunđa oko dima, za moj ukus prekomjerno jel, ali nitko ju prezrivo ne gleda niti joj govorimo da je mimozica. Samo vodimo rasprave :o
I prihvaćamo to njeno gunđanje. Al ona gunđa i kad mi izlazimo van pušit. Joj kak ste dosadni kad stalno idete van :cerek:
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

11 Apr 2012, 15:49

Almost Rosey » wrote: A, reci, mora li taj netko imati liječničku potvrdu da boluje od, štajaznam, astme ili kroničnog bronhitisa ne biste li mu se smilovali i otišli u nepušački birc? Odnosno, kako definiraš "prijeko potrebno"? Jer ja često od pušača (koji čak ne moraju biti ni u većini) dobijem jedno "mimozice" i prezrivi pogled, kao, što će mi biti od malo dima :ne zna:
Imala sam jednog frenda koji je bolovao od astme.

Uvijek bi mi popušio pola kutije.
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

11 Apr 2012, 18:05

Herp » wrote:
Imala sam jednog frenda koji je bolovao od astme.

Uvijek bi mi popušio pola kutije.
Mentalno retardiran?

On- nisam se u RL susrela s velikim problemima i ratovima medju pusacima i nepusacima, uglavnom se sve normalno dogovorimo.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

11 Apr 2012, 20:58

Ma ne znam jeste me skužile, ali recimo, situacija, nas petero idemo na cugu, od toga je recimo troje pušača (dakle nisu svi), i ja velim "ajmo u nepušački, meni fakat smeta dim". Jel tebi dovoljno to "meni smeta" ili baš moraš znati da imam nekih problema? Ako velim da mi smeta, hoćeš vjerovat ili ćeš mi reći da pretjerujem? Na to sam mislila.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

12 Apr 2012, 07:58

BoDerek » wrote: Ne preskače se, nego nije naročito zanimljivo :o

Jer većini nepušača nije toliko mrzak dim u kafićima i sasvim solidno ga podnose. Kako i ne bi kad, kao što i sam kažeš, su imali tolke godine da se naviknu.
… i opet pogrešno.

Zašto nepušači nemaju naviku odlaska u kafiće? Jer ih izbjegavaju zbog zadimljenosti.
Tvoja “većina nepušača” puno je manji segment – tek “većina nepušača koji odlaze u kafiće”.

Ne da birtaše boli kurac jer im zakoni dopuštaju kapitaliziranje na modelu “daj ovisniku lošu kavu uz koju će popušiti cigaretu”, što je jeftinije i jednostavnije nego da pokuša privući nekoga poput mene npr. izborom čajeva i ugodnom atmosferom. Ja ću ući ako želim i ako mi se sviđa; ovisnik će ući gdje god može zapaliti.
Ako nas je vani petero i jedan pušač, mi nepušači ćemo se sami od sebe sjetit: aha P. je s nama, daj nađi nešto di se puši. Poštujemo potrebe drugih. E sad da imamo nekoga u društvu kojemu je prijeko potreban čist zrak, morali bi i o tome vodit računa.

Ali nije lijepo tako omalovažavat tuđe potrebe. Pušačima je to velika potreba, k tome je legalna. To što je tebi osobno antipatična, ne znači da je manje važna od neke tvoje potrebe. Okej, znam, tebi njegova potreba jaaaako šteti :o
To nije potreba nego ovisnost.

Kao prvo.

Fascinantno mi je koliko su mnogi nepušači isprana mozga pa pristaju postati pasivnim pušačima zbog jednog ovisnika u društvu.
I alkohol je legalan, ali pitam se koliko bi se ljudi nastavilo družiti s alkoholičarom kad bi njegova “potreba” značila da i svi s njim u društvu moraju piti alkohol.

Dakle, ljudi su generalno kreteni. QED.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

12 Apr 2012, 08:35

Lastan » wrote: … i opet pogrešno.

Zašto nepušači nemaju naviku odlaska u kafiće? Jer ih izbjegavaju zbog zadimljenosti.
Tvoja “većina nepušača” puno je manji segment – tek “većina nepušača koji odlaze u kafiće”.

Ne da birtaše boli kurac jer im zakoni dopuštaju kapitaliziranje na modelu “daj ovisniku lošu kavu uz koju će popušiti cigaretu”, što je jeftinije i jednostavnije nego da pokuša privući nekoga poput mene npr. izborom čajeva i ugodnom atmosferom. Ja ću ući ako želim i ako mi se sviđa; ovisnik će ući gdje god može zapaliti.
Bolje je pitanje: zašto pušači imaju naviku odlaska u kafiće?
Vjerojatno baš radi te cigare. Zato valjda i postoji tolko birtija da bi ovisnici o cigarama i alkoholu imali mjesto gdje bi bili svoj na svome.
Kad bih htjela bit netolerantna bič, mogla bih reć: šta nepušači imaju tražit u birtijama? Samo zauzimaju mjesta pušačima :rofl:
Okej, zajebavam se malo, ali otkad ne pušim, birtija mi je sve manje zanimljiva :ne zna: Birtije su za pušače :mudri:
To nije potreba nego ovisnost.

Kao prvo.

Fascinantno mi je koliko su mnogi nepušači isprana mozga pa pristaju postati pasivnim pušačima zbog jednog ovisnika u društvu.
I alkohol je legalan, ali pitam se koliko bi se ljudi nastavilo družiti s alkoholičarom kad bi njegova “potreba” značila da i svi s njim u društvu moraju piti alkohol.

Dakle, ljudi su generalno kreteni. QED.
Ne znam što se tu ima previše za pričat.
Osim, tako je kako je.
Prošlost promijenit ne možemo.
A sad kad smo već odgojili i izrodili tolko pušača, moramo se i skrbit za njih :rofl: :cerek:
Okej, treba postepeno mijenjat svijest o pušenju (što se i radi), al ne đonom na pušače.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

12 Apr 2012, 08:40

Almost Rosey » wrote:Ma ne znam jeste me skužile, ali recimo, situacija, nas petero idemo na cugu, od toga je recimo troje pušača (dakle nisu svi), i ja velim "ajmo u nepušački, meni fakat smeta dim". Jel tebi dovoljno to "meni smeta" ili baš moraš znati da imam nekih problema? Ako velim da mi smeta, hoćeš vjerovat ili ćeš mi reći da pretjerujem? Na to sam mislila.
Ma gle, Rozi, radi se o ovisnicima. Ako se družiš s ovisnikom, pšrihvatiš i tu ovisnost. Ili se ne družiš s njim. Nije problem jednom u mjesec dana bit na kavi sat vremena bez cigarete. Al ovisniku neće bit drago ako će se situacija ponavljat. :kava:
Post Reply