Mršavi i seksi model - utjecaj medija na privlačnost

Za antropologiju, ekonomiju, filozofiju, povijest, sociologiju...
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

17 Mar 2012, 16:03

Svakodnevno smo bombadirani slikama mršavih žena, bilo one glumice, modeli na bilo kojoj reklami, pjevačice, starlete, voditeljice, promotorice, hostese... Večina se slaže da su prelijepe. I da imaju super tijelo.


S druge strane udruge koje se bore protiv anoreksije, web stranice, knjige o anoreksiji i knjige za poticanje samopouzdnanja ističu da dečki vole cure 'normalne' težine. Obline. Da su manekenke ružne vješalice.


Ali zar nije logičnije da manekenke ne bi bile manekenke da nisu lijepe? Samo pogledajte nešto na TV-u. Zašto bi netko unajmio rugobu da svojom pojavom proda proizvod?


Kako je sve to počelo? Jesu oduvijek mršave cure bile poželjne ili je Marilyn Monroe ipak bila seks simbol? Zašto modne kuće ne unajme neku curu 'normalne' težine.


Dsiclaimer: Zadovoljna sam svojom težinom, pa nemojte temu zatrolati svojim prepostavkama.


Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
Splenda
Posts: 1963
Joined: 30 Sep 2011, 00:58

17 Mar 2012, 16:15

uvijek me iznenadi kada ljudi dvoje o tome jel merlinka bila sex simbol. ne znam tko uopće zaslužuje tu titulu ako ne ona.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

17 Mar 2012, 16:21

Aurora » wrote:Svakodnevno smo bombadirani slikama mršavih žena, bilo one glumice, modeli na bilo kojoj reklami, pjevačice, starlete, voditeljice, promotorice, hostese... Večina se slaže da su prelijepe. I da imaju super tijelo.
Ja ne. Obično govorim da ih treba nahraniti.
S druge strane udruge koje se bore protiv anoreksije, web stranice, knjige o anoreksiji i knjige za poticanje samopouzdnanja ističu da dečki vole cure 'normalne' težine. Obline. Da su manekenke ružne vješalice.
Uglavnom jesu, naročito danas.
Ali zar nije logičnije da manekenke ne bi bile manekenke da nisu lijepe? Samo pogledajte nešto na TV-u. Zašto bi netko unajmio rugobu da svojom pojavom proda proizvod?
Pojmovi ljepote nisu apsolutni.

Prvo, nekako me ne čudi da su u modi manekenke dječačkih tijela kad su modni kreatori vrlo često homoseksualci. Njima se daleko više sviđaju dječaci od žena.
Drugo, ženske obline skreću pozornost s “umjetničke kreacije”; posao je manekenke da na njoj kreacija dobro stoji, ne da i ona sama bude lijepa bez te kreacije.
Kako je sve to počelo? Jesu oduvijek mršave cure bile poželjne ili je Marilyn Monroe ipak bila seks simbol? Zašto modne kuće ne unajme neku curu 'normalne' težine.
Marilyn je itekako bila seks-simbol.
I danas je Christina Hendricks seks-simbol. Još kakav.
Ali daj mi reci koliko muškaraca znaš da prate modu, a da su pritom heteroseksualni.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

17 Mar 2012, 16:25

Popularna teorija zavjere kaže da se to dogodi uvijek kad pederi zavladaju modnom scenom. Jer, njima su ženstvene žene odbojne i oni furaju svoj, androgini 'look'.

Sasvim je sigurno da, kad bi se mjerio kurčev tlak, a muškarcima projicirale fotografije raznolikih žena, da bi indikatori skakali neusporedivo češće i jače pri slikama bujnih -- sisatih i guzatih -- nego pri slikama poluanoreksičnih manekenki.

Međutim, moda nije namijenjena muškarcima nego ženama. A žene je u nekim područjima moguće u svašta uvjeriti. Od horoskopa, do tajanstvenih super-usisavača prašine s magnetnim poljem, učinkovitosti kozmetičkih krema i ljepote Keire Knightley. Pogotovo kad ih u to uvjeravaju ne-muškarci.

(Muškarce se u podjednake gluposti može uvjeriti u nekim drugim područjima, ali to sad nije tema.)

Mislim da u teoriji pederske zavjere ima puno istine.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

17 Mar 2012, 16:27

Emericzy » wrote:Međutim, moda nije namijenjena muškarcima nego ženama. A žene je u nekim područjima moguće u svašta uvjeriti. Od horoskopa, do tajanstvenih super-usisavača prašine s magnetnim poljem, učinkovitosti kozmetičkih krema i ljepote Keire Knightley. Pogotovo kad ih u to uvjeravaju ne-muškarci.
Keira Knightley jest lijepa. Od tjemena do brade.
Sve ispod toga je čista anoreksija.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

17 Mar 2012, 16:43

Lastan » wrote:Keira Knightley jest lijepa. Od tjemena do brade.
Sve ispod toga je čista anoreksija.
Image
User avatar
blackcoffee
Posts: 189
Joined: 24 Feb 2012, 16:22

17 Mar 2012, 17:12

Važno je da im modeli dobro stoje. Ja ih ne doživljavam kao žene i sigurno neću svoju skladnu, solidno popunjenu figuru korigovati prema njima.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

17 Mar 2012, 17:47

ideal ljepote ima svoj krug, i svako toliko se mijenja iz oblinastih u dječačke.
trenutno tome pogoduje modni lobi u kojem suvereno vladaju pederi.
slažem se s napisanim da današnje maneknke izgledaju manje posebno, one su kameleoni koji se lako transformiraju u što god kreatori požele.
nisu mi zgodne. premršave su mi većinom. mene slike tih cura u odjeći tjera da mislim o njihovoj kilaži, a ne o kupovini reklamiranog proizvoda.
privlačnost nije isto što i ljepota. ima masa žena koje iskaču iz željenog obrasca mršavosti a da su privlačne.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

23 Mar 2012, 02:47

Jalnuši i diletanti. Manekenke su zahvalne i ne pričaju puno. Predivne djevojke.
User avatar
sabaa
Posts: 563
Joined: 09 Nov 2011, 21:01

23 Mar 2012, 13:58

Aurora wrote:Svakodnevno smo bombadirani slikama mršavih žena, bilo one glumice, modeli na bilo kojoj reklami, pjevačice, starlete, voditeljice, promotorice, hostese... Večina se slaže da su prelijepe. I da imaju super tijelo.


S druge strane udruge koje se bore protiv anoreksije, web stranice, knjige o anoreksiji i knjige za poticanje samopouzdnanja ističu da dečki vole cure 'normalne' težine. Obline. Da su manekenke ružne vješalice.


Ali zar nije logičnije da manekenke ne bi bile manekenke da nisu lijepe? Samo pogledajte nešto na TV-u. Zašto bi netko unajmio rugobu da svojom pojavom proda proizvod?


Kako je sve to počelo? Jesu oduvijek mršave cure bile poželjne ili je Marilyn Monroe ipak bila seks simbol? Zašto modne kuće ne unajme neku curu 'normalne' težine.


Dsiclaimer: Zadovoljna sam svojom težinom, pa nemojte temu zatrolati svojim prepostavkama.
Hm, sama cinjenica da je neka zena manekenka i na TV-u je ne cini univerzalno lijepo. Neke od njih su srvarno krasen i imaju lijepa tijela, ali vecina ih je premrsava (za moj ukus) i imaju zanimljive i fotogenicne face, ne nuzno lijepe.

Frazu 'normalne zene' se cesto koristi i za zene sa 20-ak kila viska, a meni je i to vec blizu druge krajnosti.

Meni se puno vise od hodajucih kostura svidaju utegnuta zenska tijela s naznakom misica.
The planet is fine. The people are fucked.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

23 Mar 2012, 14:03

Lastan » wrote:
Sve ispod toga je čista anoreksija.
hm, što ono bješe anoreksija? :o
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

23 Mar 2012, 14:08

baja » wrote: hm, što ono bješe anoreksija? :o
Pa, po Lastanu očito ovo.

Image

Image

Da, mršava je, ali ovo ni u kojem slučaju nije anoreksija.
Na ženi se vidi kad je prirodno mršava ili krhke građe, a kad se izgladnjuje.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

23 Mar 2012, 14:09

sad si stavila Keiru da oslijepim :rolleyes:
sad nek još Herp stavi onu svoju bedeviju :facepalm:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

23 Mar 2012, 14:11

Gle, ne mora ti biti lijepa ni simpatična ni išta.
Ali žena nije anoreksična, jbga.

Odvratno je kako se svakoj mršavoj osobi voli zakeljiti epitet anoreksičarke, a kitu sa 20 kila viška ne smiješ reć' ni da je bucka, odmah je smak svijeta.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
jednokratni klon
Posts: 3502
Joined: 19 Nov 2011, 07:45

23 Mar 2012, 14:11

Pješčana » wrote: sad nek još Herp stavi onu svoju bedeviju :facepalm:
Petir? :rofl:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

23 Mar 2012, 14:16

Morticia » wrote: Odvratno je kako se svakoj mršavoj osobi voli zakeljiti epitet anoreksičarke, a kitu sa 20 kila viška ne smiješ reć' ni da je bucka, odmah je smak svijeta.
slažem se.
osobe s 20 kila viška su jače, ima je, ima teške kosti, ima problema sa štitnjačom i/ili je nedavno rodila

s time da ja nisam mršava, vidjelo me pola vas tu

mislila sam na Kruzovu ženu bedeviju :D
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

23 Mar 2012, 14:31

Pa na ovim slikama Keira je samo mršava, al nije da ona nema faza kad fakat izgleda anoreksično. :ne zna:
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
sabaa
Posts: 563
Joined: 09 Nov 2011, 21:01

23 Mar 2012, 14:32

Pješčana wrote: slažem se.
osobe s 20 kila viška su jače, ima je, ima teške kosti, ima problema sa štitnjačom i/ili je nedavno rodila

s time da ja nisam mršava, vidjelo me pola vas tu

mislila sam na Kruzovu ženu bedeviju :D
Nedavno sam sudjelovala u razgovoru kad je jedna takva s teskim kostima vikala da smo svi puni predrasuda, jer kad vidimo deblju osobu, prvo pomislimo da previse jede, a ne da ima problema sa stitnjacom.
Nakon duze rasprave ispostavilo se da i doticna nema problema sa stitnjacom.

Mislim i mene niko ne bi strpao u anoreksicnu kategoriju, ali ja priznam da je to zbog moje strastvene i turbulentne ljubavne veze s cokoladom.:-D
The planet is fine. The people are fucked.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

23 Mar 2012, 14:34

dejzi » wrote:Pa na ovim slikama Keira je samo mršava, al nije da ona nema faza kad fakat izgleda anoreksično. :ne zna:
Napisala sam već- na čovjeku se vidi kad je prirodno mršav i sitnije/nježnije građe, a kad se izgladnjuje.
Da bi bio anoreksičan moraš se izgladnjivati.

Demi Moore je anoreksična, to se vidi iz aviona.
Keira je prirodno sitna i mršava.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
jednokratni klon
Posts: 3502
Joined: 19 Nov 2011, 07:45

23 Mar 2012, 14:34

dejzi » wrote:Pa na ovim slikama Keira je samo mršava, al nije da ona nema faza kad fakat izgleda anoreksično. :ne zna:
Upravo to.

Image
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

23 Mar 2012, 14:34

mi živimo u društvu u kojem je "ti si smršavio/la" valjda naj kompliment koji možeš dati :ne zna:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
sabaa
Posts: 563
Joined: 09 Nov 2011, 21:01

23 Mar 2012, 14:39

Pješčana wrote:mi živimo u društvu u kojem je "ti si smršavio/la" valjda naj kompliment koji možeš dati :ne zna:
Frendica je danas naletila na jednog starijeg gospodina koji ju je pohvalio rekavsi da se malo popunila od kad ju je zadnji put vidio.

Herojski mu je zahvalila uz osmijeh broj 6, jer on joj je u najboljoj namjeri udjelio kompliment.

Od sutra pocinje vjezbati.:-D
The planet is fine. The people are fucked.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

23 Mar 2012, 14:40

Da, na ovim slikama je još mršavija, ali i dalje mi ne djeluje kao da boluje od anoreksije.
Ok, vide joj se kosti, pogotovo jer je na ovoj drugoj slici totalno debilno stala, ali ponavljam, ne djeluje mi kao da se ona mora posebno truditi i izgladnjivati da tako izgleda.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
jednokratni klon
Posts: 3502
Joined: 19 Nov 2011, 07:45

23 Mar 2012, 14:42

Morticia » wrote:Da, na ovim slikama je još mršavija, ali i dalje mi ne djeluje kao da boluje od anoreksije.
Ok, vide joj se kosti, pogotovo jer je na ovoj drugoj slici totalno debilno stala, ali ponavljam, ne djeluje mi kao da se ona mora posebno truditi i izgladnjivati da tako izgleda.
U biti, da. Njoj treba nekih pet kila da djeluje tako jer je prirodna mršavica. No glupo mi je kad netko tko nije takav smršavi na njenu razinu pa mu glava strši nad tijelom.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

23 Mar 2012, 14:47

Image

Image

Evo vam malo anoreksije.
Ne, uopće nije kul svaku mršavicu proglasiti anoreksičnom niti u tome ima išta dobronamjerno i ne znam kakvo.
Ružno je i uvredljivo.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Post Reply