Smrtna kazna

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

08 Apr 2017, 12:35

Stitch wrote:
08 Apr 2017, 09:25
Naravno da je u Jugi bilo sličnih pizdarija. Metod Trobec bio je osuđen na smrt pa mu je kazna promijenjena u dvadeset godina zatvora. Da nije umro od raka, izašao bi na slobodu. A ubio je i u krušnoj peći spalio pet žena.
Dakako da je bilo, ali Miky je u pravu kad misli da su kod nas pravosudne pizdarije postale pravilo, a nisu više iznimka. No nije to zbog liberalizma, o kojemu Miky ne želi raspravljati, nego zato što smo demokraciju uvezli sa Zapada, a nismo proučili upute za uporabu.


User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

08 Apr 2017, 13:17

A oni kao jesu
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

08 Apr 2017, 16:14

Quark wrote:
08 Apr 2017, 13:17
A oni kao jesu
Oni su ih sastavili.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

08 Apr 2017, 17:10

MmeTipfeler wrote:
08 Apr 2017, 12:35
Dakako da je bilo, ali Miky je u pravu kad misli da su kod nas pravosudne pizdarije postale pravilo, a nisu više iznimka. No nije to zbog liberalizma, o kojemu Miky ne želi raspravljati, nego zato što smo demokraciju uvezli sa Zapada, a nismo proučili upute za uporabu.
Mislim da si s ovim ubola.
No, da priupitam, probmlemom smatraš neproučavanje ili Zapad?!
Ja, samu demokratiju. I sam uvoz. :zubo:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

08 Apr 2017, 18:45

Šabović Adis wrote:
08 Apr 2017, 17:10
Mislim da si s ovim ubola.
No, da priupitam, probmlemom smatraš neproučavanje ili Zapad?!
Ja, samu demokratiju. I sam uvoz. :zubo:
Pokreni temu o najboljem društvenom uređenju odnosno najboljem obliku vladavine pa možemo o tome raspravljati. Nije samo Hrvatska u pitanju pa čak ni samo države nastale na teritoriju bivše Jugoslavije. Pitanje je globalno.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

08 Apr 2017, 19:06

MmeTipfeler wrote:
08 Apr 2017, 18:45
Pokreni temu o najboljem društvenom uređenju odnosno najboljem obliku vladavine pa možemo o tome raspravljati. Nije samo Hrvatska u pitanju pa čak ni samo države nastale na teritoriju bivše Jugoslavije. Pitanje je globalno.
Pa ima već otvorena. :top:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

08 Apr 2017, 19:11

Šabović Adis wrote:
08 Apr 2017, 19:06
Pa ima već otvorena. :top:
Nije to tô.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

08 Apr 2017, 19:22

MmeTipfeler wrote:
08 Apr 2017, 19:11
Nije to tô.
E ako nije onda ne znam o čemu se zapravo radi, što znači da bi bilo baš blesavo da otvaram temu na kojoj ću pisati o nečemu o čemu nemam pojma. Jel' tako - tako je. :zubo:

Bajdvej, ful elegantno si eskivirala ono pitanje. :cerek:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

08 Apr 2017, 19:33

Šabović Adis wrote:
08 Apr 2017, 19:22
Bajdvej, ful elegantno si eskivirala ono pitanje. :cerek:
Nisam, nego odgovor nije jednostavan. Zato i ne želim o tome raspravljati na temi o smrtnoj kazni, a nemam vremena otvarati novu temu.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

08 Apr 2017, 19:44

MmeTipfeler wrote:
08 Apr 2017, 19:33
Nisam, nego odgovor nije jednostavan. Zato i ne želim o tome raspravljati na temi o smrtnoj kazni, a nemam vremena otvarati novu temu.
Ok, onda, da ne gnjavim. :five:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Presvetli
Posts: 9
Joined: 10 Apr 2017, 13:27

11 Apr 2017, 19:59

Ako zavirimo u našu prošlost, vidimo kako se je obračunavalo s narodnim neprijateljima i domaćim izdajnicima.
Ne bu se nišče prek naših leđa i nami pred nosom penezima kitil.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

17 Apr 2017, 22:41

Podrska Erdoganu. Zelim mu svu srecu s povratkom smrtne kazne :S
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

18 Apr 2017, 17:14

Kurdi i Armenci mora da su oduševljeni.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

17 May 2018, 16:22

Iz Telegrama: link.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

20 May 2018, 07:54

Smrtnu kaznu svima, a ne samo njima! :E
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

02 Jun 2018, 15:05

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/don ... 18995.html

Malo sam razmišljao o tom događaju od prije neki dan kad je policija zapucala na kombi sa ilegalnim imigrantima u Donjem Lapcu, o policijskom ovlaštenju uporabe vatrenog oružja, i pored toga što su mene nekoć profesionalno drugačije dresirali, vidim tu veliku pravnu dihotomiju (da ne velim - još jedno stupidno licemjerje) u zakonodavstvu ove države.

Članak 91.
...
Policijski službenik je ovlašten uporabiti vatreno oružje:
1. u nužnoj obrani,
2. u krajnjoj nuždi ako bez uporabe vatrenog oružja ne može otkloniti istodobnu ili izravno predstojeću neskrivljenu opasnost za vlastiti ili život druge osobe, koja se na drugi način nije mogla otkloniti,
3. ako na drugi način ne može uhititi osobu zatečenu u kaznenom djelu za koje se može izreći kazna zatvora od najmanje deset godina ili osobu za kojom je raspisana potraga zbog počinjenja takvog kaznenog djela,
4. ako na drugi način ne može spriječiti bijeg osobe koja je osumnjičena ili optužena za kazneno djelo iz stavka 1. točka 3. ovog članka ili osobe koja je pobjegla s izdržavanje kazne zatvora za takvo kazneno djelo.

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/slu ... _1835.html

Kao prvo, iz ustava ove države izbačena je smrtna kazna. Tko u njeno ime može ovlastiti njene izvršne instrumente (policiju/bilo koga) da primjenjuje smrtonosno sredstvo prisile, kad čak niti nakon pravovaljanog sudskoistražnog/žalbenog postupka kazna ne može biti smrtna?
Dakle, otkud preventivni postupak/postupak privođenja smije biti sa težim posljedicama nego što to zakonske sankcije za počinjeno nedjelo (ili same posljedice nedjela) dopuštaju?

Kao drugo, policija ima (razvidno protuustavno doneseno) ovlaštenje da puca za bjeguncima od nedjela za koja su zapriječene zatvorske kazne od deset pa na dalje godina. Niti sve zajedno (ilegalni prelazak granice, krijumčarenje izbjeglica, nepoštivanje/ugrožavanje osobe na službenoj dužnosti) ne nosi takvu kaznu niti u najtežim okolnostima, sve i kad bi policajci koji su zapucali za kombijem prethodno istražnim radnjama utvrdili razloge zašto ovaj nije stao.
Zatim, policija je upotrijebila sredstvo prisile nesrazmjerno veće od prijetnje koju je suzbila (bjegunac/vozilo u udaljavanju) na način koji ugrožava i treće osobe (zapucali su u naseljenom mjestu).
Naknadnom ekspertizom utvrđeno je da su policijskim djelovanjem oštećene osobe djeca - one s kojima je policija dužna odnositi se s posebnim oprezom... djeca, koja su i sama oštećenici kaznenog djela trgovine osobama jer po međunarodnom pravu koje priznaje i ova država nikako drugačije i ne mogu biti tretirana.

Dakle, dotični policajci koji su zapucali teško su prekoračili zakonsko ovlaštenje koje im je dano, a službujući debili koji to opravdavaju očito ne poznaju zakone koje su profesionalno dužni poznavati.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

02 Jun 2018, 16:03

Na pitanje je li policija postupala ispravno ili ne kaže da su policijski službenici izloženi veliki rizicima. ''Za ovaj događaj je oformljen poseban stručni tim s obzirom na posljedice i mogu reći da su policijski službenici zakonito i po pravilima struke uporabili vatreno oružje. Može se uvijek govoriti o metodici. Netko je govorio o ježevima, ali u ovakvim situacijama možda bi to bilo još pogibeljnije, jer smo imali situaciju izlijetanja u obijesnoj vožnji krijumčara da zaobiđe sve prepreke. Da su bili ježeve i na cesti to bi možda izazvalo još veću tragediju'', objašnjava.
https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/uhi ... 19200.html

Nou šit, gospodine glavni ravnatelju policije Nikola Milina? Isto tako propucavate i za hormonima nabrijanim tajkunima i zlatnom mladeži koja se kroz milionska naselja u bijesnim pilama profurava sa 200+ km/h kao što pucate i za kombićima na krivudavim provincijskim cestama? :facepalm:
Ono, moramo ga sad mecima izbušit jer bušenje guma ništa ne pomaže kad može uteć u žbunje u kome smo ga ukebali za 5 minuta... ???

Ovaj (ravnatelj Nikola Milina) bi gulio doživotnu samo kad bi glupost bila zakonski kažnjiva. :kava:

A je, policijski službenici (i oni s kojima su u kontaktu) su izloženi velikim rizicima upravo zato jer moroni koji veze nemaju sa stvarnim situacijama propisuju njihove postupke.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

03 Jun 2018, 13:59

Zanimljivo si postavio temu.

Inace mi ne pada napamet braniti panduriju, jer generalno tamo radi najveci moguci olos, a nakon njih dolaze politicari kojima je zajednicki nazivnik kriminal, ali to nije tema.

U svakom slucaju, sto bi se danas govorilo o policajcima koji nisu uspili zaustavit taj kombi a da je u njemu bilo 300 kg eksploziva koji se strmopizdija u centar grada i pobija par stotina ljudi?
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

04 Jun 2018, 12:41

miky0 wrote:
03 Jun 2018, 13:59
... U svakom slucaju, sto bi se danas govorilo o policajcima koji nisu uspili zaustavit taj kombi a da je u njemu bilo 300 kg eksploziva koji se strmopizdija u centar grada i pobija par stotina ljudi?
Kojeg grada, crni Miki... Donjeg Lapca? Pa nemo'š nać par stotina ljudi u cijeloj općini, kakvi u centru... takva akcija bi baš odjeknula na svjetskoj političkoj sceni :D
Mogli su ga zaustaviti preprekama ili bušenjem guma, a ne svojim tijelima i mecima, idiotizam je reći da je sigurnije bilo pucati (i još u kombi natovaren eksplozivom??). Nesavjesna i nezakonita upotreba oružja.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

08 Jun 2018, 01:10

Milan Đukić, pokojni zastupnik srpske manjine i član Srpske narodne stranke, bio je iz Donjeg Lapca. Vukojebina. Krajnje zaostala, nerazvijena općina. :o
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

08 Jun 2018, 21:26

I Adolf Hitler je bio iz austrijske vukojebine... pa? Jel je Amerima, Englezima, Rusima i Eskimima palo na pamet da ju izbombardiraju?
Moja poanta je da niko neće na taj način prebacivati eksploziv preko granice, ali mekane ciljeve poznate kao izbjeglice bi mogao. Što niti malo ne amnestira nezakonito ovlaštene šengenske revolveraše, nego baš naprotiv.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

16 Jul 2018, 18:35

Pfuu, ovi naši policajci su kamilica prema američkima.

Policija u jednom gradu u Arizoni dobila je dojavu da je na prozoru hotela lik s puškom... upali su u zgradu, došli u hodnik na dotični kat...

ispalo je da se radi o liku koji je pozvan u hotel da napravi deratizaciju, puška je bila zračna (valjda za golubove)...
policajac je na sudu oslobođen svih optužbi...
https://en.wikipedia.org/wiki/Shooting_of_Daniel_Shaver

Ja bih nakon ovoga dvaput razmislio bih li putovao u SAD. Teška psihoza tamo vlada.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

16 Jul 2018, 19:21

haram wrote:
16 Jul 2018, 18:35
Ja bih nakon ovoga dvaput razmislio bih li putovao u SAD. Teška psihoza tamo vlada.
A pogotovo se tamo ne bi zaposlio kao radnik u deratizaciji. :cerek:
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

16 Jul 2018, 19:49

Moju susjedu je pogazio auto, 100 m od kuce.
Zato najbolje da sutra ne izlazis van.
U Americi su posebno turisti na meti napada. Cim krocis na sveto americko tlo, odmah ti nacrtaju metu na ledjima.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

16 Jul 2018, 20:18

Nukac wrote:
16 Jul 2018, 19:49
Moju susjedu je pogazio auto, 100 m od kuce.
Zato najbolje da sutra ne izlazis van.
E da posebno bih se klonio prelaženja cesata.




Nukac wrote:
16 Jul 2018, 19:49
U Americi su posebno turisti na meti napada. Cim krocis na sveto americko tlo, odmah ti nacrtaju metu na ledjima.
Ma dok oni skuže da sam turist... a možda tek onda pomisle da sam komi, kad počnem po slavenski spikati...
what we've got here is failure to communicate
Post Reply